Spanning tijdens finale ringsteken Jong Vitesse wint met 7-1 van ZDH Gymseizoen GVT weer van start TEXELSE 7 COURANT Prijsuitreiking zomercompetitie 'Op drukke dagen zie ik meer dan 1000 mensen Kampioenschap wielervereniging Jaap Witte wint laatste strandloop Texel'94 begint met trainingen Bekerwedstrijd Zomerbaantjes VRIJDAG 20 AUGUSTUS 2010 Petruska Timmer en dochter Larissa in actie op de Groeneplaats. Petruska Timmer en haar doch ter Larissa hebben woensdag avond de finale gewonnen van het Texels kampioenschap ring steken. Met veertig punten gin gen zij op de Groeneplaats aan kop. Het was in Den Burg tot het laatst toe spannend wie er tweede of derde zou worden. Cees Bakker met Johanna van der Zwaag en Jan Keijser met Alicia Saai moes ten een extra ronde rijden om te bepalen wie tweede zou worden. Alicia Saai wist net één ring meer te steken dan Johanna van der Zwaag. Keijser en Saai, de kampi oenen van vorig jaar, werden tweede, Bakker en Van der Zwaag derde. De dagprijs ging naar Wil lem Goënga met Marit Visser. Het Texelse kampioenschap ringste ken, waarbij grote en kleine tuig- paarden en fraai geschilderde, soms nog originele aanspannin gen langs het publiek paradeer den, vormden een sfeervol sluit stuk van de competitie. Bijzonder was dat tussendoor kampioenen van weleer tijdelijk de plek van de steeksters innamen en hun kun sten nog eens lieten zien. Dat ook burgemeester Francine Giskes, die volgens spreekstalmeester Gerard Kriek niet eerder had gestoken, deze edele kunst ver staat, bleek toen zij naast koetsier Cees Bakker plaatsnam en drie ringen aan haar speer reeg. Om dit feestelijk te vieren wordt vrijdagavond 27 augustus een feestavond gehouden. Deze begint om 20.00 uur in de manege Aken- burg. Jong Vitesse en ZDH speelden dinsdagavond tegen elkaar in Den Hoorn. Keeper Daniël Bakker deed zich gelden door menig doelpunt te voorkomen. (Foto's Jeroen van Hattum) het onderkomen van de voetbal lers. Die hielden ook een training op het veld van ZDH en gingen woensdagochtend raften bij paal 17. Na afloop van de wedstrijd mochten de spelers stappen. Het verblijf bij de Breemhoeve beviel ze goed. André Bakker kreeg na afloop een spelersshirt van ze met handtekeningen erop. 'Hé, je hebt het verkeerde shirtje aan', roept een toeschouwer langs de zijlijn als oud-Texelaar Sieme Zijm bij Jong Vitesse in het veld komt. De voetballer was dinsdagavond even terug op het veld van zijn jeugdclub ZDH. Met dat 'verkeerde shirtje' valt het allemaal wel mee. Het publiek stelt het zeer op prijs als Zijm in de doel. De Arnhemmers weten ondanks de Hoornder tegenstand met 7-1 te winnen. Oktay Oztürk scoort drie maal, Mourad Besse- link twee keer en Cagri Kodalak en Roy de Ruiter zijn één keer trefze ker. Maurits Lap maakt kort voor het einde op aangeven van Mike de Bruijn een goal voor ZDH als Jong Vitesse het even laat afwe ten. Sieme Zijm als assistent-trainer van Jong Vitesse in de dug-out. tweede helft zijn opwachting maakt en meespeelt. In de eerste helft had hij nog in de dug-out gezeten als assistent van trainer Gerry Hamstra met wie Zijm eerder samenwerkte toen hij nog bij FC Emmen speelde. De wedstrijd is aantrekkelijk om naar te kijken. De spelers van Jong Vitesse laten verschillende hoog standjes zien door de bal soms panklaar voor eikaars voeten te leggen. Ook spelers uit het eerste elftal treden aan op het veld aan de Witteweg. De spelers van ZDH laten zich niet onbetuigd en probe ren de profs zoveel mogelijk van het lijf te houden. Keeper Daniël Bakker, nieuw onder de lat bij ZDH, doet zich gelden en houdt tot ver rassing en teleurstelling van de Vitesse-spelers menig bal uit het Het is de vierde keer dat Zijm een profclub meeneemt naar Texel. Excelsior kwam twee keer en de laatste keer was Zijm met FC Emmen aanwezig. De Breemhoeve van de familie Bakker was opnieuw Wielervereniging Texel houdt morgen (zaterdag 21 augustus) het jaarlijkse clubkampioen schap. Vanaf 14:00 uur wordt op de wie lerbaan in Den Burg op diverse onderdelen gestreden. Het kampi oenschap begint met een tijdrit van Milco Kats, die woensdag de Krimstrandloop in minder dan dertig minuten wilde volbren gen, moest door de stevige westenwind genoegen nemen met een tweede plaats. Alle deelnemers hadden last van de wind, maar Kats en Jaap Wit te, die samen op kop liepen, mis schien nog het meest. Kats, die de hele tijd op kop liep, hield daarbij Witte uit de wind, die daardoor genoeg energie over had voor een eindsprint. Uitein delijk kwam Witte als eerste over de streep, in een tijd van 31.28 minuten. Kats finishte vier secon den later. Eerste dame was Natascha van der Vis (36.28). Op de vier kilometer was Robert Bakker het snelst. Hij eindigde in 14.46 minuten. Eerste dame werd hier Natalie Lindemann (17.57). Jelle van der Duim (4.43) en Noor Kikkert (5.33) waren het snelst op de 1200 meter. De volledige uitslag is te vinden op www.avtexel.nl. Na afloop van de Bos en Duin boscross van zondag worden niet alleen de dagprijzen uitge reikt, maar ook de prijzen van het zomerklassement. Hoewel nog twee wedstrijden moeten worden gelopen, zijn de meeste winnaars al bekend. De spannendst is het klassement nog bij de jongens tot en met 12 jaar. Jelle van der Duim ligt weliswaar ruim aan de leiding, maar er zijn nog vier kandidaten die aanspraak maken op de tweede en derde plaats. Rik Bijpost en Sil van Heer waarden hebben daarbij de beste papieren, met twee seconden voor sprong voor Bijpost. Ook Ward Bak ker kan nog een gooi doen naar een plek op het ereschavot, maar moet dan wel een gat van elf seconden overbruggen. Bij de oudere jongens is Hessel Arensman zeker van de eerste plaats en gaat de strijd om de tweede en derde plaats tussen Mar- tijn van Haren en David Logchem. Bij de meisjes tot en met 12 jaar is Marijke van der Duim al zeker van de overwinning, net zoals haar zus Anna bij de meisjes tot en met 16 jaar. Frits van der Gracht staat eerste bij de 4 km voor mannen, Milco Kats bij de 8 km. Bij de mannen masters 40 gaat Coen Schoonheden aan kop, Piet Bakelaar voert de lijst aan bij de mannen masters 50. Bij de vrouwen 8 km gaat het Natascha van der Vis aan de leiding. Deelnemers hebben nog twee mogelijkheden hun tijden te verbeteren: de crossloop van ZDH op vrijdag en de Bos en Duin Zomer- cross op zondag. W Texel'94 gaat met vijftien jeug- delftallen en twaalf E- en F-teams het nieuwe seizoen in. De trainin gen beginnen maandag 23 augus tus. De teamindelingen, trainings tijden en veldindelingen zijn vanaf dit weekend te vinden op www. texel94.nl en in de advertentie elders in dit blad. Op het voetbalveld van SV De Koog begint zondag om 14.00 uur de bekerwedstrijd De Koog 1 - Wieringerwaard. Gymnastiekvereniging Texel begint maandag 23 augustus met het nieuwe seizoen. De vereniging biedt een gevari eerd programma voor alle leef tijden en niveaus. Zo heeft GVT het afgelopen jaar geïnvesteerd in nieuw spelmateri aal voor de jongste groepen, voor wie in totaal drie lessen zijn inge ruimd. De oudere kinderen, in de basisschoolleeftijd, krijgen een mix van gymsport en spel. Vaste onderdelen in hun jaarprogramma zijn de onderlinge wedstrijden, het springspektakel, de Texelse kampioenschappen en het kam- peerweekend. Vanaf groep 8 gaan de kinderen gebruik maken van springtoestellen. Op de grote trampoline, de tumblingbaan en de mintramp leren zij steeds spectaculairder oefeningen. Voor volwassenen ontwikkelde GVT de KLC (Kracht, Lenigheid en Conditie)-formule. Tijdens twee uren voor dames en één voor heren, wordt gewerkt aan een evenwichtige fysieke ontwik keling. Daarbij wordt gebruik gemaakt van onder meer aero bics, tae bo en steps. Meer informatie over het aanbod is te verkrijgen bij trainer Abdou Bahrini (tel. 06-12725601, e-mail- adres fam.bahrini@texel.com). Het lesrooster is ook te vinden op www.gvtexel.nl. Het is tevens mogelijk zich via de site als leer ling aan te melden. De spelers waren op Texel op het moment dat bekend werd dat de Georgiër Merab Jordania de nieu we eigenaar wordt van het nood lijdende Vitesse. 'Dat was positief om te horen', aldus Zijm. 'Hope lijk helpt hij de club verder vooruit en zorgt hij ook voor betere facili teiten voor de spelers.' De Geor giër zei bij de overname onder meer er naar te streven dat Vites se over drie jaar landskampioen wordt. Zijm zelf is inmiddels bezig met de opbouw van een maatschap pelijke carrière als commercieel medewerker. Hij heeft ook zijn papieren gehaald om als trainer in het betaald voetbal te kunnen werken. Hij voetbalt momenteel bij Excelsior Maassluis dat uit komt in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. 'En het zou ook mooi zijn nog eens in het shirt van ZDH te spelen.' Tijdens de schoolperiodes heeft Thijs van Veen geen tijd voor een baantje. De VWO-scholier is namelijk gek van sport. Naast golfsurfen is hij ook regelmatig op de tennisbaan en het voet balveld te vinden. 'Maar ik de vakanties heb ik wel tijd over en bij de Super de Boer heb ik het prima naar mijn zin. Ik doe van alles, mijn werk is zeker niet saai.' Thijs' bed staat ongeveer honderd meter bij zijn werk vandaan. 'Ik woon al mijn hele leven in De Koog en sinds drie jaar werk ik hier ook', vertelt hij. 'Veel van mijn vrienden waren hier al aan de slag en mede daarom ben ik ook begonnen met vakkenvullen.' Daar is het niet bij gebleven. Thijs is zoals de meeste jonge vakantiekrachten een all round-medewerker. 'Ik help waar ik nodig ben, de oudere medewerkers hebben vaak een wat meer gespe cialiseerde functie, zoals werken op de broodafdeling.' Soms vul ik vak ken, maar ik sta ook vaak achter de kassa, of ik haal winkelkarretjes op.' De zestienjarige vindt het gezellig bij de Super. 'Natuurlijk is er altijd wel eens een chagrijnige klant, maar het is ook wat je er zelf van maakt. Ik bekijk het werk vaak van de zon nige kant. Als het een keer niet lek ker gaat, nou, dan is er morgen weer een dag. Ook is het zo dat je hier makkelijk contact maakt en er zijn eigenlijk geen groepjes, leder een kan goed met iedereen.' Toch werkt Thijs sinds dit jaar ook ergens anders. 'Ik moet bekennen dat ik na twee jaar wel behoefte had aan wat afwisseling. Daarom werk ik nu op vrijdag- en zaterdagavond bij Sjans. Zo kan ik werk en uitgaan mooi combineren', zegt hij. 'Iemand die hier wil komen werken, zou ik wel aanraden om samen met een vriend te komen. In het begin heb je zo wat meer aanspraak en kan je makkelijk diensten wisselen als je een keer niet kunt.' Thijs weet nog niet zo goed hoe zijn leven er na de middelbare school uit gaat zien. 'Ik wil wel gaan stude ren, maar ik weet nog niet wat. Mis schien medicijnen, of iets met bio logie of scheikunde. Ik zie het nog wel. Het kan ook zijn dat ik eerst een tijdje ga reizen. Op dit moment is het niet zo dat ik zeker weet dat ik na mijn studie weer op Texel wil gaan wonen. Ik vind het geweldig om hier te zijn, maar als ik bijvoor beeld ergens anders op vakantie ben, geniet ik daar ook erg van. Het is natuurlijk zo dat ik hier mijn vrien den heb, maar die gaan straks ook allemaal studeren. Zo komen we in ieder geval voor een tijdje aan de overkant terecht.' Renee Kooger één rondje. Daarna volgt een han dicaprace over tien ronden waarbij de volgorde wordt bepaald door de uitslag van de tijdrit. Het laatste onderdeel is een afval wedstrijd. Bij iedere doorkomst valt de deelne mer die als laatste de finish pas seert automatisch af. Er wordt gestreden in de categorieën jeugd A, jeugd B en senioren. Toeschou wers kunnen via het clubgebouw van Texel'94 en de atletiekbaan de start/finish van de wielerbaan bereiken. Thijs van Veen: 'Ik doe van alles, mijn werk is zeker niet saai.'

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7