K Bosma Cjroen 2,'wartsjexels in het harL, Capgemini zoekt binding met Texel TIME OUT Belle Lady Texel zesde in Paco Cup 6 9 2 Kunst achter ramen raadhuis Vernielingen aan politieauto texelseIcourant Ruit vernield na zakelijk geschil Vrouw overlijdt na val van fiets Lastige klant naar de cel jongeren centrum GARAGE www.texelseautopagina.nl Voordeel/and Super deBoer Het oog wil ook wat, moet Vincent Kaspers van metalband Da Tooterzzz hebben gedacht bij deze uitvoering van een zigeunersong van Gogo Bordello. Na vele jaren langs de zij lijn stond deze rockveteraan weer op het podium met onder andere maatje Rob Vonk. Veertien bands speelden op de negentiende editie van Strenderpop die zaterdag werd gehouden. De sfeer was goed, evenals het weer. Tot dikke tevredenheid van organisatie, muzikanten en publiek. Meer op pagina 8. eiland kent iedereen in Zuid-Korea. Er worden vaak mensen mee naar toe genomen om te laten zien wat er in de praktijk mogelijk is.' Volgens Frehe is binnen Capgemini Nederland de interesse naar Texel uitgegaan, omdat het een afgeba kend gebied is en omdat het het grootste Waddeneiland is. 'Het is vooral van belang dat het afgeba kend is. Anders heb je met je ener gienetwerk telkens met buurge meenten te maken.' Capgemini ziet voor zichzelf op Texel een pro cesmatige rol weggelegd om op basis van kennis en expertise plan nen gerealiseerd te krijgen. Lees verder op pagina 3. .speedheat.nl www Onbekenden hebben in de nacht van zondag op maandag vernielin gen aangericht aan een politieauto. De wagen, van het merk Volkswa gen en het type Sharan, was rond 2.00 uur door agenten achtergela ten op de oprit van De Schuilhut, achter de hervormde kerk van De Koog. Ze waren per fiets het cen trum in gegaan en hielden de auto achter de hand om zich zo nodig snel te kunnen verplaatsen. Toen ze na hun surveillance om 4.00 uur terugkeerden, zagen ze dat de voorruit was vernield en dat er krassen en deuken in het dak en de motorkap zaten. Ook was er een antenne afgebroken. Getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie Texel: tel. 0900-8844. (Advertentie) Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12500 DINSDAG 24 AUGUSTUS 2010 Cjroen TwarLsJixels In hel harL, Er zijn veel vrou wen die iets in hun mars heb ben, zeggen de oprichters van de stichting Vrouwen van een Eiland. Museumvrijwil- ligers Theo Wit te (80), Bram van Dijk (71) en Jan Boon (68) zijn besmet met het luchtvaartvi rus. Als afsluiting van het zomer seizoen wordt vrijdag 27 en zaterdag 28 augustus het Tropical Festi val gehouden. Capgemini Nederland heeft inte resse in Texel om de opwekking van duurzame energie verder van de grond te laten komen. Het internationaal opererende bedrijf heeft gisteren een intentie-ver- klaring getekend met de gemeen te en TexelEnergie om tot samen werking te komen. Het bedrijf is bereid om mee te werken aan de totstandkoming van projecten om energie lokaal en duurzaam op te wekken. Daar naast wil Capgemini meekijken hoe op termijn het energienetwerk geschikt kan worden gemaakt voor de ontvangst van energie uit diver se lokale bronnen en de afzet van die energie. Volgens Leo Frehe, binnen Capge mini Nederland verantwoordelijk voor duurzame energie, is Texel het eerste eiland in Europa waarop het bedrijf zijn oog heeft laten vallen. Er wordt een voorbeeld genomen aan Capgemini in Zuid-Korea dat eveneens banden is aangegaan met een eiland om ter plekke mee te werken aan de opwekking van duurzame energie. Frehe: 'Dat Een 62-jarige vrouw uit Alkmaar is zaterdag in het VU-ziekenhuis in Amsterdam overleden, nadat ze een dag eerder met haar fiets ten val gekomen was en op het wegdek was beland. Ze liep her senletsel op en is tijdens een tweede operatie overleden. De politie tast nog in het duister over de exacte toedracht van het ongeval. De vrouw fietste vrijdag rond 14.40 uur met haar man over het fiets pad langs de Randweg in de Den nen, ter hoogte van groepsac- commodatie De Zilvermeeuw. Het echtpaar werd ingehaald door drie andere fietsers, vermoedelijk een Duitser en zijn twee zoontjes. Mogelijk dat één van de jongens de vrouw per ongeluk aantikte. De identiteit van het Duitse drietal is nog onbekend. Een agent was snel ter plaatse, maar bekommer de zich vooral om het slachtoffer en ging mee met de ambulance om assistentie te verlenen. Op het TESO-terrein bij 't Horntje werd de vrouw in de traumahelikopter overgebracht. De politie roept het Duitse drietal op zich te melden, evenals even tuele getuigen van het ongeval. Hen wordt verzocht te bellen met de politie op het eiland: tel. 0900- 8844. Het raadhuis aan de Groene- plaats wordt opgeluisterd met kunstwerken zodra de gemeen telijke organisatie is verhuisd naar het nieuwe gemeentehuis aan de Emmalaan. Leden van kunstenaarsvereniging Zout zijn bezig werken te vervaar digen op platen van 1,20 bij 1,20 meter. Bedoeling is dat er aan de kant van de Groeneplaats vijftien kunstwerken worden opgehangen voor de ramen op de begane grond. Volgens Marian Smit, secretaris van Zout, leefde dat idee al een tijdje bij de vereniging en kwam het van de grond nadat een groep kunstenaars een kennismakingsbezoek aan wet houder Eric Hercules (cultuur) had gebracht. De kunstwerken moeten het gebouw na het vertrek van de gemeentelijke organisatie een pret tige uitstraling geven. Wat de wer ken uitbeelden, is vooralsnog een verrassing. De makers hebben van de gemeente een kleine bijdrage in de materiaalkosten gekregen. Een 19-jarige jongen uit Rotterdam moest de nacht van vrijdag op zaterdag in de cel doorbrengen. Rond 3.00 uur sommeerden agen ten hem zich uit de Koger Dorps- straat te verwijderen omdat hij zich vervelend gedroeg en betrokken was bij een opstootje. Toen hij een kwartier later toch weer in het uit gaansgebied terugkeerde, werd hij aangehouden op basis van de plaatselijke verordening. Hij werd opgesloten en kreeg 's ochtends bij vertrek een bon mee naar huis. De politie heeft zaterdagmiddag een 45-jarige vrouw uit Den Burg aangehouden, nadat zij de ruit van een voordeur van een woning aan de Sluyscoog had vernield. Ze had een zakelijk geschil met de bewo ner en werd boos. Na haar aan houding verklaarde de vrouw tegenover de politie dat ze niet de bedoeling had gehad de ruit daad werkelijk in te trappen. Ze toonde zich bereid de schade te vergoe den. De vierjarige elitemerrie Belle Lady Texel van Willem van der Linde, die tijdens de kwart finale hoge ogen gooide in Bunscho ten, heeft zich onder Lotje Schoots naar een prachtige zes de plaats gevochten in de finale van de Pavo-Cup. De paarden verschenen tijdens de paardendagen in Ermelo meerdere dagen in de ring. Belle Lady Texel liep zaterdag over de benen specta culairder dan dinsdag, maar was ook iets heet. Ze kreeg een score van 78 punten. De beste zes paarden gingen door naar de finaleronde, waar ze door testruiters werden gereden. Belle Lady Texel is erg heet en sensibel, iets wat voor het 'grotere' werk erg belangrijk is. De testruiters, Carl Hester en Seth Boschman, vonden het nu nog wat moeilijk rijden, omdat ze op elke beweging die ze maakten een reactie kregen. Het paard scoor de een 7,5 en een 8 en bleef daar mee op de zesde plaats staan, leder jaar strijden jonge dressuurpaarden om de Pavo Cup. De talenten krijgen via deze competitie de mogelijkheid zichzelf in de kijker te lopen. Ook is de Pavo Cup-competitie een hulp middel om paarden te selecteren voor het wereldkampioenschap voor jonge dressuurpaarden, dat in Ver den wordt gehouden. Veel Pavo Cup-finalisten presteren op latere leeftijd op hoog niveau in de sport. Niels Jimmink won het kampi oenschap van Wielervereni ging Texel, zijn neefje Sjors was de sterkste bij de A-jeugd.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1