(jroen ^wartsj'exeh in het harL, 'Toerismepartij' roept vragen op m il. <3> Martin Baptist loopt voor KiKa TF.xr.i.si. 'coidiwr Weer botsing op kruispunt Hoofdweg-Muyweg Agressieve man aangehouden Auto in greppel Erotiekzaak sluit deuren mp PROFILE TYRECENTER www.texelseautopagina.ri Super deBoer F— OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12508 Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 21 SEPTEMBER 2010 Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Jonge bezoe kers van Molenkoog lie ten zich zondag tijdens de afslui ting door de regen niet uit het veld slaan. De reconstruc tie van fort Lunette bij Oudeschild krijgt vorm. De vesting tekent zich af in het landschap. Voor eigen publiek verover de SV De Koog zondag met 3-1 tegen Succes de eerste pun ten van dit sei zoen. Na twee jaar deskundigheid opbouwen en netwerken is de Texelse WMO Adviesraad klaar voor z'n taak. centrum op het gebied van volwas senenkanker, het NKI/AVL in Amster dam. In dit nieuwe NKOC (Neder lands Kinderoncologisch Centrum) zullen specialisten, behandelaars en onderzoekers samenwerken onder het motto 'Als alleen het allerbeste goed genoeg is'. Dit nieuwe centrum moet het grootste in Europa worden op het gebied van kinderoncologie en moet ervoor zorgen dat in 2025 95 procent van de kinderen met kan ker geneest. Nu is dat nog 75 pro cent. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in de Dorps straat in De Koog een 18-jarige man uit Den Burg aangehouden, nadat deze betrokken was geweest bij twee opstootjes. Eerst had hij een 16-jarige jongen een klap in zijn gezicht gegeven omdat die met zijn ex-vriendin stond te pra ten. Ook een man die hem daarna vroeg waarom hij zo agressief was, kreeg een klap. De verdachte ver zette zich aanvankelijk tegen zijn aanhouding, maar eenmaal over meesterd ging hij normaal mee. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Hij werd in de loop van de zondag weer vrijgelaten. .speedheat.nl www Door nog onbekende oorzaak ver loor een 20-jarige man uit Den Burg zondag rond 18.00 uur op de Hallerweg de macht over het stuur. Hij belandde met een voorwiel in de berm en kwam in een greppel naast de weg tot stilstand. De ongelukkige automobilist werd ter plaatse door ambulancepersoneel aan zijn verwondingen behandeld. De auto raakte total-loss. RENTENAAR ERKEND OPEL REPARATEUR (Advertentie) Cjrocn TjmrUjexeh in het harL, Martin Baptist, ecoloog bij IMA- RES, loopt zondag 7 november mee in de New York Marathon. Hij doet dit om aandacht te vragen en geld op te halen voor onder zoek naar kanker bij kinderen. Baptist, die zelf als kind kanker heeft gehad, loopt de NY Marathon samen met elf andere Nederlanders en loopt als onderdeel van zijn training mee in de Texel Halve Marathon. Hij is daarbij te herkennen aan zijn oran je Run for Life KiKa T-shirt. Op de website www.runforkika.nl zijn de mogelijkheden te vinden om zijn deelname te sponsoren. De twaalf lopers die dit jaar in de NY Marathon meelopen, vormen nog een relatief kleine groep, maar de bedoeling is om volgend jaar met tweehonderd lopers aan de start te verschijnen, die gezamenlijk meer dan een mil joen euro bij elkaar lopen voor de bouw van een kinderziekenhuis en onderzoekscentrum. Dit centrum is gepland naast het toonaangevende Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Behendigheid, doorzettingsvermogen en opspattend water, maar ook gezelligheid en ontspanning waren ingrediënten van de samengestelde menwedstrijd die zaterdag en zondag werd gehouden. Texelaars pres teerden niet onverdienstelijk. Zoals Lex Veeger van Lindehoeve, hier in actie op de marathon, die in de categorie tweespan pony's klasse 1 de eerste plaats behaalde. Meer over de samengestelde menwedstrijd op pagina 9. De erotiekzaak in de Weverstraat in Den Burg is gesloten. De eige naresse is ernstig ziek, waardoor voortzetting van de zaak er niet meer inzit. Het pand staat inmiddels te huur. Jolanda Visser, dochter van de eige naresse, bevestigt desgevraagd dat de winkel niet meer opengaat. Ero tiekzaak Joël ging eind 2008 van start en trok meteen de aandacht en Toerisme Partij Texel zit, is onbe kend. De site wordt, zo is na te lezen op internet, gehost bij Jan Hoek van paal 21 die er liever het zwijgen toe doet en er verder niets mee te maken heeft. Hielke Brui ning en Frits Langeveld verklaren desgevraagd zij ook niet achter de site zitten. De naam www.texel- online.nl is geen onbekende: de site bestaat sinds 2004 en is de afgelopen jaren vaker gebruikt om opinies te polsen. De meest opmerkelijke stelling die er op staat, is dat mensen van de overkant die zich op Texel vestigen 'voor de eerste vijf jaar een verbod moeten krijgen om ergens bezwaar tegen te maken.' Ter ondersteu ning wordt stellig beargumenteerd dat 'negentig procent van de bezwaren van de bezwaren over geluidsoverlast, bouwprojecten en hinder wordt gedaan door mensen die hier net zijn komen wonen.' Navraag bij de gemeente leert dat een dergelijk percentage niet kan kloppen en te hoog is. Er wordt verder niet bijgehouden wat de herkomst is van mensen die bezwaar aantekenen. De stelling staat op de Algemene Wet Bestuursrecht en de rechtsbe scherming die belanghebbenden de rechtszekerheid bieden dat zij tegen besluiten van een overheid beroeps- en bezwaarschriften kun nen indienen. Bij het onderwerp toeristenbelas ting wordt de suggestie gewekt dat de gemeente de toerist als melk koe gebruikt door de opbrengst naar de algemene middelen door te sluizen. De vraag is 'of de toeris tenbelasting niet volledig terug zou moeten vloeien naar de toerist?' De stand van zaken is dat de gemeente al enige tijd aan de ene kant jaarlijks ruim €3 miljoen ophaalt uit de toeristenbelasting (in 2009 een paar ton minder), maar Een verbod op bezwaar maken, een andere omgang met toeris tenbelasting en de vraag of Texel toe is aan een nieuwe politieke partij die zich inzet voor verbete ring van recreatie en toerisme. Het zijn een aantal opmerkelijke punten die te lezen zijn op een website onder de naam Toerisme Partij Texel. De site (www.texel-online.nl) laat zich lezen als voorbode van een nieuwe politieke partij, maar of dat ook zo is, is vooralsnog de vraag. De makers werpen wel de sugges tie op na te denken over de oprich ting. 'Voordat we ons in de Texelse politiek mengen, willen we eerst weten wat Texelaars vinden van onze standpunten. Blijkt er genoeg animo te zijn en zijn de Texelaars echt voor verandering, dan kunnen wij ons altijd nog mengen in het politieke geweld', aldus de makers van de website. Wie er achter www.texel-online.nl aan de andere kant veel meer dan €3 miljoen besteedt aan voorzie ningen die geheel of gedeeltelijk door toeristen worden gebruikt. Dat extra bedrag was volgens een gemeentelijke berekening van een paar jaar geleden €1,7 miljoen. Door de verhoging van de toeris tenbelasting naar €1,50 pppn (maximaal vijf nachten) zijn die extra kosten inmiddels met een paar ton verlaagd. Het derde punt op de site is de vraag of Texel toe is aan een nieu we politieke partij die 'zich inzet voor de verbetering van recreatie en toerisme voor zowel de toeris ten, ondernemers als Texelaars.' Dat er te weinig aandacht is voor toerisme, is een klacht die steevast klinkt in aanloop naar lokale verkie zingen. De huidige coalitie heeft toerisme in het coalitieprogramma meermalen als belangrijke econo mische pijler benoemd en toerisme bij één wethouder ondergebracht (Eric Hercules). Er hebben voorals nog drie mensen een reactie losge laten op de stellingen. De volgende raadsverkiezingen zijn in 2014. van burgemeester en wethouders die verordonneerden dat Joël dicht moest, omdat een erotiekzaak in strijd zou zijn met het bestemmings plan. De gemeenteraad nam het op voor de seksshop en later erkende ook het college dat de zaak paste binnen het bestemmingsplan. De erotiekzaak heeft nog op Koopplein te huur gestaan en de inventaris is er aangeboden, maar dat heeft geen verandering teweeg gebracht. Visser zegt blij te zijn met de steun die de familie van anderen heeft gehad om de zaak te laten bestaan. Bij een aanrijding op de kruising Hoofdweg-Muyweg zijn zondag middag twee auto's op elkaar gebotst. Eén van de auto's met daarin een echtpaar uit Den Burg, belandde daarbij in de sloot. Ze reden over de Hoofdweg en kregen geen voorrang van een 29-jarige vrouw uit Oosterend. Ze reed over de Muyweg en wilde de Hoofdweg oversteken. Het echtpaar (beiden 66 jaar) kon op eigen kracht uit de auto komen. De man werd uit voor zorg in de ambulance opgevangen. De vrouw en haar zoontje van bijna twee jaar die bij haar in de auto zat, zijn later ter controle naar het zie kenhuis in Alkmaar gebracht. Begin dit jaar vond op dezelfde kruising een zware aanrijding plaats. EEN DUITSE ZWARTE OOIEVAAR EN EEN ROZE PELIKAAN UIT RHEDEN. MIJN OUDERS ONTMOETTEN ELKAAR ALS TEXEL-TOURIST

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1