Nieuwe beheerder dorpshuis De Waal 'Nog wat meer leven in brouwerij brengen' Familieberichten TEXELSE 3 COURANT Aanvaring kotters met schade Zeiljacht met motorproblemen Texel 2010 wil licht op groen Agatha Kellner-Witte Met leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van Echtgenote van onze clubgenoot Luc Kellner. Wij wensen Luc en overige nabestaanden veel sterkte met het dragen van dit verlies. Bestuur en leden BC Alert, Oosterend DINSDAG 5 OKTOBER 2010 Joke Brom schenkt vrijwilligers Jan Buis en Tilly Leenders een kop koffie in. In het midden dorpscommissievoorzitter Clementine Biekmann. Afgelopen winter luidde de dorpscommissie van De Waal nog de noodklok. Met het afscheid van beheerders Marco Witte en Lyda Kooger dreigde De Wielewaal te moeten slui ten. Dankzij de komst van opvolger Joke Brom is het voortbestaan van het dorpshuis echter verzekerd en bestaan inmiddels volop plannen 'nog wat meer leven in de brouwerij te brengen'. Brom meldde zichzelf bij de dorpscommissie, nadat ze in de Texelse Courant over de proble men in De Waal had gelezen. Ongeveer tegelijkertijd conclu deerden de dorpsbewoners in een speciale vergadering dat ze de voorkeur aan een beheerder gaven, boven het alternatief dat elke gebruiker zijn eigen sleutel had en zelf zijn koffie zette. 'Het leek me aanvankelijk ook wel wat het dorpshuis van Oosterend te pachten, maar later begon ik toch te twijfelen. Ik ben maar een bui tenstaander - ik woon sinds drie jaar in Spang - en vroeg me af of ze zo iemand wel wilden. Boven dien zou ik het alleen moeten doen en dan is zo'n groot dorps huis een hoop werk, zeker als je nog ander werk doet. De Wiele waal leek me beter te doen. Toen ik het stuk in de krant las, besloot ik te bellen.' Verontschuldigend: 'Al moet ik bekennen dat ik niet eens wist waar het dorpshuis stond. Toen ik er de laatste keer moest stemmen, ben ik naar het gemeentehuis in Den Burg gere den.' De nieuwe beheerder heeft een brede achtergrond, vindt ze zelf. 'Ik kan niks echt goed, maar alles een beetje.' Ze is geen 'horeca- dier', maar deed ruime ervaring met dat werk op als beheerder van de artiestenfoyer van het Beatrixtheater in Utrecht. Op Texel werkte ze bij de hotels Opduin en Molenbos. Haar huidi ge werkgever is de Bonte Beleve nis. De dorpscommissie vreesde afgelopen winter nog dat zich geen nieuwe beheerder meer zou aandienen, omdat de verdiensten relatief laag zijn in vergelijking met de hoeveelheid werk. Dat was Brom echter geen reden er van af te zien. 'Ik krijg een wedu- wenuitkering en ben dus verze kerd van een basisinkomen. Bovendien spreekt de veelzijdig heid van het werk me erg aan. Boodschappen doen, horeca, schoonmaken, administratie. Dat maakt het allemaal heel afwisse lend.' Hoewel haar werkzaamheden officieel al op 1 juli zijn begonnen, vindt ze het moeilijk te zeggen hoeveel uur ze in het dorpshuis steekt. 'Het begint net allemaal een beetje op gang te komen. Maar er is hier bijna iedere avond wel wat te doen.' Ze noemt een reeks activiteiten, die variëren van de repetities van twee toneelver enigingen ('t Amateurtje en de Oud-Leerlingen) en het klaverjas sen tot het biljarten voor dames en heren en het volksdansen. Overdag is De Wielewaal soms open, voor onder meer de fysio therapie van het Verpleeghuis en vanaf komende week ook het dorpsservicepunt van Pharos. 'Ik denk dat ik er toch wel 30 tot 35 uur per week ben.' (Foto Joop Rommets) Wat haar betreft, mag het nog wel wat drukker worden, een wens die wordt gedeeld door de dorps commissie. 'We hebben de ambi tie nog wat meer leven in de brouwerij te brengen', vertelt voorzitter Clementine Biekmann. 'Wil je dat dorpshuis een spil functie heeft, dan moet er nog wel iets meer gebeuren dan alleen de avondactiviteiten. We hebben onderzoek onder de jeugd gedaan en de conclusie was dat ze graag een eigen honk willen. We willen proberen zoiets te creëren, in plaats van de caravans die je op andere plaatsen ziet. Maar dat kan alleen met de steun en inzet van de beheerder. Ook wat dat betreft, zijn we erg blij met Joke.' De beheerder op haar beurt is blij met de hulp die ze uit De Waal krijgt. De afgelopen weken werd de entree van het dorpshuis opgeknapt en werd binnen flink opgeruimd. Volgens Biekmann en Brom zijn 'alle spullen waar 25 jaar beheerders geen raad mee wisten' en die in alle hoeken en gaten lag opgestouwd, gesor teerd en afgevoerd. 'De rotzooi is in containers gegaan. De bruik bare spullen worden hergebruikt. Er is onder meer een partij stoe len naar muziekvereniging Excel sior in Oosterend verhuisd.' Het is hartverwarmend dat zoveel mensen ons terzijde hebben gestaan bij het afscheid van mijn lieve man, mijn alles, onze papa en opa FOKKO MULDER De belangstelling neemt het verdriet niet weg, maar geeft ons het gevoel dat we dit niet alleen dragen. Heel erg bedankt. Bea Mulder-Harke Kinderen en kleinkinderen Oosterend, oktober 2010 Wij danken iedereen voor de overweldigende hoeveelheid belangstelling, prachtige bloemen en kaarten tijdens het ziekbed en na het overlijden van mijn moeder, onze zuster en tante CORNELIA LENA BRUYNZEEL Cor Dit was ons tot grote steun bij het verwerken van dit verlies. Uit aller naam, Winnie Roeper Texel, oktober 2010 Voor uw blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn vader en onze groot- en overgrootvader JACOB JAN BAKKER Ome Jaap betuigen wij u onze oprechte dank. Corry Hoek-Pothmann Ron Hoek t Kinderen en kleinkinderen Texel, oktober 2010 Hartelijk bedankt voor alle belangstelling en kaart jes tijdens mijn verblijf in het Gemini en in het ver pleeghuis Den Koogh. Mw. Daalder Gollards, kmr. 241 Lange termijn agenda Smederij Visser maakte de TX29 weer visklaar. (Foto Bert Koning) Bij een aanvaring tussen de TX29 van de firma Drijver uit Oosterend en de HD27 van rederij J. Bakker Zn. hebben beide kotters schade opgelopen. Het ongeluk gebeurde in de nacht van donderdag op vrij dag ter hoogte van het Diepe Gat, ten westen van Texel, toen beide schepen op reis naar de thuisha ven waren. Over de oorzaak bestaat nog geen duidelijkheid. Persoonlijk letsel viel niet te betreuren. Gelijk bij binnenkomst vrijdagmorgen in Oudeschild begon het dok-en smeedbedrijf Visser met de her stelwerkzaamheden aan de TX29, die zowel aan het voor- als achter dek averij opliep. De kotter was gisteren weer visklaar en is in de loop van vandaag naar zee gegaan. Volgende week wordt in Den Hel der het restant van de schade ver holpen. Hoeveel schade de HD27 opliep, viel gisteren niet meer te achterha len. De bussen van Connexxion moe ten worden uitgerust met trans ponders zodat het stoplicht op 't Horntje meteen op groen springt als ze aan komen rijden. Dat voorstel doet Gerbrand Poster (Texel 2010) in een open brief aan het college. De verkeersbeïnvloe- ding moet het voor de chauffeurs makkelijker maken toeristen en Texelaars op tijd bij de boot af te leveren. Volgens Poster was dat ook afge lopen zomer weer een hele toer en miste menig Texelaar en toerist de boot. De oorzaak van het tijdge brek ligt volgens hem bij het begin van de route. 'Als bussen de stand plaatsen bij de veerhaven verlaten, moeten zij vaak veel te lang wach ten bij de stoplichten naar de Pont- weg voordat het licht op groen springt.' Volgens Poster komen bussen daardoor te laat in de dorpen en wordt ook de terugweg naar de boot te laat aangevangen. Hij voor ziet een verbetering van de dienst regeling als bussen bij vertrek van de have meteen het licht op groen hebben. 'Dan hoeven passagiers later niet onnodig de boot te mis sen.' Texel 2010 verzoekt het col lege om het voorstel tot installatie van transponders met Connexxion te bespreken. paar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissa menkomst. 22.00 uur. Het bluesfestival in Den Burg wordt afgesloten met een optreden van de Amerikaan Michael Dotson. Hij speelt vanaf 22.00 uur in café De Zwaan. Maandag 11 oktober: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Dinsdag 12 oktober: 13.00 uur. Vrijwilligers van Rotary Texel halen voor de actie 'Geef ons de zak!' gebruikte kleding op. Vanaf 13.00 uur rijden de auto's een route over Texel. 14.30 uur. In Cinema Texel begint om 14.30 uur een speciale voor stelling van de film 'Verdwaald in het geheugenpaleis', over dementie. Toegang €8,-. Zaterdag 9 oktober: 10.00 uur. Het NIOZ, Imares en SOVON Vogelonderzoek op 't Horntje houden van 10.00 tot 16.00 uur open dag. 22.00 uur. In Den Burg wordt dit weekend het festival Texel Blues gehouden. Met live muziek in bijna alle cafés. Kaartverkoop op de Groenenplaats en Stenen plaats. Meer informatie: www. texelblues.nl. 20.00 uur. In Restaurant Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een 501 -dartstoernooi. Entree is gratis. Reddingboot Francine Kroese van het KNRM-station in Oudeschild moest zondagmiddag in actie komen voor een zeiljacht. De Kind of Magie uit Hoorn was met twee opvarenden onderweg van IJmui- den naar Texel, toen het scheepje voor de haven van Oudeschild motorproblemen bleek te hebben. De reddingboot nam het op sleep touw en meerde het veilig af in de Waddenhaven. (Foto Bert Koning) Zondag 10 oktober: 09.30 uur. Bij het gemeentehuis start om 9.30 uur de Ladies Ride, een toertocht per mountainbike voor Texelse vrouwen. Info en opgave: tel. 312184 en info@betsfietsen.nl. 10.00 uur. Bij evangelistenecht-

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3