Cjroen 2,'wartsjexels in het harL, m 2T «s Bezuiniging treft ambtelijk apparaat Antwoord Kooiman roept weer nieuwe vragen op Inbrekers ontvreemden computers op scholen eidcDscrs Restauratie Burght van leien dakje jl. www.texelseautopagina.nl TEXELSE^COURANT Super deBoer De onder het motto Tussen prul en pronkstuk door Rabo bank Noord-Holland Noord georganiseerde kunst- en antiek taxatie is een groot succes geworden. Niet minder dan 500 leden kwamen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 naar hotel De Pelikaan om sieraden, schilderijen, uurwerken, prenten, boe ken, beelden, serviesgoed en curiositeiten van andere aard te laten beoordelen door vier beëdigde taxateurs. Toppers van de dag waren een bronzen scheepskanon uit 1693, waarvan de waarde tussen de €10.000 en €45.000,- zou kun nen liggen. Nauwkeuriger kon de waarde worden bepaald van een schilderij - een ijstafereel - van de befaamde schil der Leickert: €23.000,-. Zie ook pagina 2. (Foto Harry de Graaf) OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12518 DINSDAG 26 OKTOBER 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Expositieruimte Tusse de Ban- kestaat van don derdag 4 tot en met woensdag 11 november in het teken van de eenvoud. Texel'94 strijdt niet langer om de districtsbeker. Tegen Strandvo gels verloren ze zondag op penalty's. De kust is het voornaamste werkterrein van Fedde Daalder, die veertig jaar werkzaam is bij Ooms, voor heen Daalder. Het college wil vanaf 2011 struc tureel €1,2 miljoen bezuinigen. Daarvoor wordt fors in de gemeentelijke bedrijfsvoering gesneden. De bevolking merkt vooralsnog weinig van de bezui nigingen. De beoogde €1,2 miljoen is het begin van een omvangrijke bezui nigingsoperatie die voor 2014 moet worden voltooid. In totaal moet de gemeente structureel €2,7 miljoen besparen om de financiën op orde te houden. Het besparen van nog eens €1,5 miljoen, wat vanaf 2012 zijn beslag moet krijgen, gaat naar verwachting iedereen in de porte monnee voelen. De eerste besparing van €1,2 mil joen wil het college realiseren door te korten op de uitgaven voor opleidingen, zieke medewerkers niet meteen te vervangen en door vrijkomende vacatures niet meer automatisch te vervullen. Het extern inhuren van medewerkers wordt aan banden gelegd en sinds augustus is alle beschikbare vaca tureruimte opgeheven. Dat bete kent dat nog beschikbare uren ook niet meer worden ingevuld. Er val len geen gedwongen ontslagen. Het college heeft de stofkam getrokken door de budgetten van alle gemeentelijke afdelingen. Bud getten waar weinig of geen gebruik meer van werd gemaakt, worden opgeheven. 'De lucht is uit de ban den geperst', aldus wethouder In zijn antwoord over De Holle- bol refereert wethouder Kooi man aan de ruimtelijke onder bouwing die initiatiefnemer Jook Nauta vooraf bij de gemeente heeft ingeleverd.Daarin staat onder meer dat in de openbare ruimte niet of nauwelijks moge lijkheden zijn voor een terras. Toch ziet de wethouder in die zelfde ruimtelijke onderbouwing geen argumenten om het inmid dels gerealiseerde terras buiten de aanvraag te houden. Het antwoord van Kooiman afgelo pen vrijdag in deze krant heeft dan ook nieuwe vragen opgeroepen. Zoals: hoe rijmt de wethouder deze ogenschijnlijke tegenstrijdigheid? Datzelfde geldt voor de serre. In de ruimtelijke onderbouwing (die de redactie ondanks meerdere ver zoeken nog niet heeft ontvangen en die daardoor afhankelijk is van de informatie van Kees Dros) staat dat 'de serre zal verdwijnen en de bebouwingsgrens wordt terugge bracht, zodat er vanaf Blokker een veilige brede voetgangersberm ontstaat die doorloopt tot de boek handel en naastgelegen slagers winkel. Realisering van het bouw plan betekent het einde van deze ongewenste en gevaarlijke situatie. Het plan voorziet in de verwijdering van de serre.' Maar toch staat de serre er. Welke waarde heeft de ruimtelijk onder bouwing dan nog? Burgemeester Francine Giskes (Kooiman is met vakantie): 'De ruimtelijke onder bouwing is van de hand van de indieners (Nauta) en geen gemeen telijk verhaal. De situatie is dat er een bestemming centrumdoelein den op ligt en daarvoor gelden bepaalde criteria. Van zo'n terras en serre kun je vinden wat je wilt, maar wij kijken volgens het regu liere traject of het voldoet aan de criteria.' Blijft een feit dat toen de raad in 2007 een besluit nam over De Hollebol, in dat besluit werd verwezen naar de ruimtelijke onder bouwing, die was bijgevoegd. De aanvraag voor het terras heeft wel ter inzage gelegen. Giskes: 'Er is één bezwaar ingediend. Daar zal de commissie beroeps- en bezwaarschriften een advies over geven, waarna wij als college er over zullen besluiten. Maar een bezwaar heeft voor het terras geen opschortende werking.' Overigens zegt Dros informatie te hebben dat er zes of zeven bezwaren zijn inge diend. Vragen zijn er ook over de vergun ningen. Kooiman repte in zijn ant woord wel over de drank- en hore- cavergunning, maar niet over de exploitatievergunning. Terwijl ook die een voorwaarde is om te mogen draaien. Giskes: 'Het is jammer dat die in de beantwoording niet is genoemd.' Volgens Giskes is spra ke van een aanvulling of wijziging van de vergunning die De Slock al had. 'Op de dag van de opening (Dros had een verzoek tot handha ving ingediend) is geconstateerd dat alles inhoudelijk in orde was.' Ze herhaalt dat een vergelijking met een andere zaak in Den Burg (Mans, dat aanvankelijk niet open mocht omdat de papieren niet in orde zouden zijn) niet op gaat. 'Het waren geen vergelijkbare situa ties.' Op grond van de APV (Algemene Plaatselijke Verordening) kan de burgemeester een vergunning wei geren als de woon- of leefsituatie in de omgeving op ontoelaatbare wijze wordt beïnvloed. Giskes over bezwaren uit de buurt: 'Die snap ik heel goed, als burgemeester denk ik daar niet lichtvaardig over. Ove rigens komen vanuit de buurt ook veel positieve geluiden. We heb ben de overlast in met name de Burgwal, die al speelde vóór deze kwestie, met de buurt besproken en maatregelen genomen, zoals het instellen van dorpswachten. We kijken heel zorgvuldig wat er gebeurt. Lees verder op pagina 3 Onbekenden hebben afgelopen week ingebroken bij OSG De Hogeberg en basisschool De Fontein in Den Burg. Ze hadden het voorzien op computers. Bij de OSG was de buit het grootst. De politie wil geen exacte getallen noemen, maar bevestigt dat 'enke le tientallen' computers werden ontvreemd. Deze stonden na de Ereburgers Harry de Graaf en pro fessor Oees de Jager schroeven een bordje van het Prins Bernhard- fonds aan de muur van De Burght. Het fonds heeft een flinke duit in het zakje gedaan ter bekostiging van het vernieuwen van het leien dak van de kerk. Maandag vond de Frans Visman (financiën). Mede werkers van de gemeente werden gisterochtend over de bezuinigin gen geïnformeerd. Volgens het college tasten de maatregelen, waarover de politieke partijen in de begrotingsraad op 9 november een oordeel moeten vel len, de dienstverlening nog niet aan. Dat gaat wel gebeuren als vanaf 2012 de overige €1,5 miljoen moet worden bezuinigd. Daarvoor wordt wederom een stevig beroep op de ambtelijke organisatie gedaan. Het college vraagt de poli tieke partijen na te denken over de vraag op welke fronten de gemeen te met andere kan samenwerken, zodat de dienstverlening toch op orde kan blijven. De bevolking voelt de bezuinigin gen volgend jaar al wel bij het aan vragen van vergunningen. Het col lege wil kostendekkende leges invoeren voor onder neer evene mentenvergunningen, horeca exploitatievergunningen, drank- en horecavergunningen, loterijvergun ningen en huisvestings-, splitsing en onttrekkingsvergunningen. Die kunnen tot honderden euro's duur der worden. De OZB blijft in 2011 ongemoeid. Die stijgt alleen trendmatig met 1 procent, evenals veel andere lokale lasten. De rioolbelasting gaat met 4 procent omhoog, maar dat is een uitvloeisel van het gemeentelijk rio leringsplan 2009-2013. Meer over de bezuinigingen elders in deze krant. www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 verhuizing van de vestiging aan de Emmalaan naar het nieuwe gebouw nog op een pallet. Een deel van de buit werd later teruggevonden in de omgeving van de school. De inbraak vond plaats na het sluiten van de school op dinsdag en het weer open gaan op woensdag. De inbrekers kwamen binnen via de sportzaal. Volgens de politie ston den de deuren van deze zaal open, maar nog onbekend is wanneer deze zijn geopend. Een dag later werd ingebroken in De Fontein. Hier bestond de buit uit een monitor en een beamer. Onduidelijk is hoe de inbrekers zijn binnengekomen. De politie heeft onderzoek in de buurt gedaan. (Advertentie) oplevering plaats van het werk dat is uitgevoerd door het gespeciali seerde bedrijf Pronk, dat 28.000 leien op het dak bevestigde. Meer over de restauratie elders in deze krant. (Foto Gerard Timmerman) (from 'ZwarL-Jexels in het hart. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Leerlingen van groep 7/8 van de Luberti- school deden mee aan één van de buiten programma's van Ecomare. GELDT FIETSVERBOD OP ATLETIEKBAAN NIET VOOR BAANBEHEERDER SCHOLIEREN VELDLOOP PROVICIAT SCHIJN BAAR..^

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1