Texel'94 uitgeschakeld na penalty's John Rep nog altijd een fenomeen Sport Dubbele winst volleybalsters Tevoko TEXELSE 7 COURANT De Schorren in 'Vroege vogels' Volleybal voor jonge kinderen Heemskerk over de kling gejaagd Zaalvoetballers missen de boot Tweede loop crossseizoen Snertrit MAB erg moeilijk 55-plus terug naar natuur Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal Z4 uur per 7da9e"k per www.texelsecourant.nl DINSDAG 26 OKTOBER 2010 De wedstrijd tussen Texel'94 en Strandvogels was niet goed, maar wel spannend. (Foto Willem Sangers) Texel'94 maakt niet langer deel uit van de strijd om de districts beker. De spelers van trainer Martin Koorn konden zondag op eigen veld negentig minuten lang gelijke tred houden met hun opponenten van Strandvogels, maar waren in de penaltyreeks die daarna de beslissing moest brengen niet tegen de spanning opgewassen. De Texelaars en de bezoekers uit Wervershoof, uitkomend in één van de andere 4de klassen, maakten er geen hoogstaande, maar wel een spannende wedstrijd van. Vooral in de eerste helft ging het gelijk op. Het spel golfde op en neer en bei de ploegen kregen kansen om te scoren. De verdediging was echter zowel bij Texel'94 als bij Strandvo gels de sterkste linie in het team, terwijl beide keepers in een uitste kende vorm staken en geen fouten maakten. Alexander Smit van Texel'94 stopte zelfs op miracu leuze wijze een penalty, toegekend Naar aanleiding van een artikel afgelopen dinsdag in dagblad Trouw over een excursie op De Schorren heeft een filmploeg van Vara's Vroege vogels het artikel 'verfilmd'. Het wordt dinsdagavond 26 oktober uitgezonden op Ned. 2 om 19.25 uur. nadat verdediger Barry de Vries hands had gemaakt in het straf schopgebied. Na rust nam Strand vogels meer en meer het initiatief. Texel'94 weerde zich echter goed en wenste niet zomaar te capitule ren. Toch kwamen de gasten na een dik uur op voorsprong, toen keeper Smit kansloos was op de inzet van één van de spitsen. Daar na leek het er lange tijd op dat de wedstrijd was gespeeld. Texel'94 slaagde er niet in het de tegenstan der moeilijk te maken, terwijl Strandvogels zich beperkte tot controlerend spel. Maar in de laat ste tien minuten gingen de Texe laars toch nog op jacht naar de gelijkmaker en werd het nog erg spannend. Zoals zo vaak had Texel'94 veel kansen nodig om tot scoren te komen, maar één minuut voor het einde viel het verlossende doelpunt dan toch, toen Sander de Haan trefzeker uithaalde.Nadat negentig minuten voetbal geen winnaar had opgeleverd, moesten penalty's de beslissing brengen. Elke ploeg kreeg er vijf te nemen. Strandvogels toonde zich veruit de beste in deze reeks. Keeper Smit stopte een penalty, maar dat lukte zijn collega zelfs drie keer, waar door Strandvogels zich plaatste voor de volgende ronde. Texel'94 kan zich door de uitschakeling vol ledig op de reguliere competitie concentreren. Daarin treft de ploeg zondag op eigen veld Sporting Krommenie. Volleybalvereniging Tevoko biedt kinderen in de leeftijd van 8 tot 10 jaar in acht lessen de mogelijkheid kennis te maken met haar sport. Op een speelse manier leren ze de bovenhandse en onderhandse techniek. Daarnaast wordt aan dacht geschonken aan allerlei loopvormen en balvaardigheid. De lessen worden gegeven in de Bur gemeester de Koninghal, zijn steeds op woensdagmiddag, te beginnen op 3 november, en duren van 16.45 tot 17.45 uur. Deelname kost €20,- voor de hele serie. Opqave bij Connie Jolinq, tel. 06- 23437377. Het laatste nieuws het eerst! Ook te volgen via r Twitter @texelsecourant j en facebook Texelse Courant 1 Oud-voetbalidool John Rep spreekt nog immer tot de verbeelding. Een enorme schare belangstellenden kwam zaterdag naar boekhandel Nauta Boek, waar hij de onlangs over hem verschenen biografie Rep, een roerig (voetbal)leven sig neerde. Onder hen niet alleen veel mensen van veertig jaar en ouder, die hem nog furore hebben zien maken bij het Nederlands Elftal, Ajax, Valencia, Bastia en Saint Eti- enne, maar ook nogal wat leden van Texel'94, waar hij tussen 2003 en 2005 trainer was. Koger horeca ondernemer Henk-Jan Klok, bij wie De grote verliezer bij biljartclub De Doorstoot in De Cocksdorp was deze week Jan Heemskerk. Zon der genade werd hij achtereenvol gens door de heren Boon, Huizing en Van der Kooy over de kling gejaagd. 'Voor zijn toekomst als biljarter moet worden gevreesd', meldt Heemskerk - in zijn rol als correspondent - zelf. Van der Kooy, die dit jaar voor de eerste keer meedoet, groeit elke week. Zijn clubgenoten zijn benieuwd hoe hoog zijn gemiddel de na een representatief aantal wedstrijdavonden zal zijn. Jaap Boon tekende deze week voor de hoogste serie. Uitslagen: Smit-Van der Kooy 0-2; M. Boon-Heems kerk 2-0; J. Boon-Huizing 4-0; M. Boon- Van der Kooy 0-4; Smit-Zijm 2-0; Huizing- Heemskerk 4-0; J. Boon-Zijm 2-0; Heemskerk-Van der Kooy 0-4; Smit-Hui zing 0-4; Zijm-M. Boon 2-0. De zaalvoetballers van Texel'94 hadden vrijdag onverwachts een vrije avond. Eigenlijk zou Scag- ha'66 2 op bezoek komen in sport hal Ons Genoegen, maar ongeveer een uur voor aanvang van de wed strijd lieten de gasten weten dat zij de boot hadden gemist. Een boot later nemen, behoorde niet tot de mogelijkheden, omdat de wedstrijd dan zo laat zou beginnen, dat ze 's avonds niet meer terug konden. De wedstrijd zal nu op een andere datum worden ingehaald. De wedstrijd die komende vrijdag tegen WMC/'t Raethuys 2 zou wor den gespeeld, gaat niet door, omdat Ons Genoegen in verband met de ANBO-beurs niet beschik baar is. De eerstvolgende wedstrijd is pas op 12 november. De Texe laars spelen dan thuis tegen PZW/ Berkhof 1 uit Petten. Bij Bos en Duin wordt zondag 31 oktober de tweede loop van het boscrossseizoen gehouden. De organiserende Atletiek Vereni ging Texel heeft weer een rondje uitgezet van 2,9 kilometer, dat één, twee of drie keer kan worden gelo pen. De start is aan de Rozendijk onder aan de Fonteinsnol. Inschrij ven kan bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg vanaf 10.15 uur. Voor de kinderen t/m 12 jaar is er een ronde gemaakt van 1000 meter. De jeugd start om 11.00 uur, de senioren om 11.15 uur. Het loont nog om een abon nement te kopen. Voor AVT leden is dit €9,-, overigen betalen €12,-. Kinderen betalen €6, en €7,50. Informatie is te verkrijgen bij Rita Dogger 313387. Deelnemers aan de jaarlijkse Snertrit van de MAB hadden zaterdagavond flinke moeite deze tot een goed einde te bren gen. Toch hoefde niemand op te geven en behaalde iedereen zon der kleerscheuren de finish. Het parcours was uitgezet door Pieter en Aris van der Vis. Ze had den de opdrachten voor de B- klasse net iets ingewikkelder gemaakt dan die voor de C-klasse. Maar voor alle deelnemers gold dat de Snertrit sowieso moeilijk is, omdat deze in het donker wordt verreden. De rit ging door Den Burg, waar veel gebruik werd gemaakt van straten waar je niet in mag en die de deelnemers dus moeten overslaan. Ook de zogehe ten ritpijlen maakten het lastig. Via De Waal ging het naar De Koog, waar een pijl was weggeregend, maar een bordje even verderop uitkomst bracht. Het duurde wel even voordat alle deelnemers bin nen waren in De Pelikaan en de uitslag - rond half elf - bekend kon worden gemaakt. Het wachten werd veraangenaamd door snert, roggebrood en spek. Uitslagen: B-klasse - 1 .Jan de Wit, 5 strafpunten; 2.Sjef Boom en Jan-Nico van der Ploeg, 9; 3,Henriëtte van Vliet en Dirk Slik, 12. C-klasse - I.Patrick, Tom en Ard, 10; 2.Zelfpluktuin 1,11; 3.Zelfpluktuin 2, 35. De overige uitslagen staan op de website www.mabclub-texel.nl. 55-plussers kunnen woensdag 3 november met een gids van de IVN en een bewegingstherapeu te terug naar de natuur. Tijdens deze activiteit voor natuurbele ving worden de zintuigen op scherp gezet. 'Groen werkt gezondheidsbevor derend, het is gratis en op Texel binnen ieders handbereik. Vroeger leefden de mensen meer buiten en kenden zij de mogelijkheden en krachten van de natuur en maak ten daar gebruik van. Deze kennis wordt opnieuw ont dekt', zegt de organisatie, die de deelnemers de natuur wil laten ondergaan door 'echt te kijken, te verwonderen, te beleven en te wandelen' Er is ook aandacht voor ontspanning, gezelligheid en het delen van ervaringen. Het begint om 10.00 uur bij natuurpad De Mient, op de Ploegelanderweg/ kruising fietspad Tureluursweg). Deelname is gratis, wel vooraf aan melden bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel, tel. tel. 312696 of swot@texel.com. Zaterdag 30 oktober: Stormvogels-Oosterend 14.30 HCSC 3-Oosterend 2 14.30 Texel'94 MA1 -DSS MA2 13.00 Texel'94 B1-JVC B1 13.15 Texel'94 B2-Opperdoes B1 11.30 WMC B1-Texel'94 B3 12.45 Texel'94 MB1-HCSC MB1 11.30 Schagen C1-Texel'94 C1 14.15 Sint Boys C1-Texel'94 C2 12.00 Texel'94 C3-SVW27 C2 11.30 Vesdo C1 -Texel'94 C4 11.30 Dirkshorn CTDe Koog C1 11.00 Texel'94 MC2-Texel'94 MC1 11.30 JVC D1-Texel'94 D1 11.00 ZAP D2-Texel'94 D2 9.30 Nieuw Niedorp D3-Texel'94 D3 10.00 Wieringerwaard D1-Texel'94 D4 11.00 Oosterend D1-JVC D3 11.45 VIOS-W E2-De Koog E1 10.45 KGB G1-Texel'94 G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: Geen programma i.v.m. herstvakantie Zondag 31 oktober: Texel'94-Sporting Krommenie 14.00 Dirkshorn-ZDH 14.00 Watervogels-De Koog 14.00 Texel'94 2-Victoria O 2 12.00 Koedijk 4-De Koog 2 11.30 Texel'94 DA1 -LSW DA2 12.00 Succes DATOosterend DA1 14.00 De Koog DATG'hoppers DA2 14.00 Oosterend BTWinkel B1 14.45 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-Oosterend 10.30 De Koog-Texel 10.30 Zaterdag 23 oktober: Oosterend 2-A'maarsche Boys 3 6-2 Wieringermeer A1-Texel'94 A1 BOL A1 -De Koog A1 afgelast RKDES MA1-Texel'94 MA1 0-1 Zondag 24 oktober: Texel'94-Strandvogels 1-1; Strandvogels wint na penalty's. Texel'94 2-DWOW 2 3-0 Den Helder 5-Texel'94 3 4-2 JVC 3-De Koog 2 1-4 Grasshoppers DA2-Texel'94 DA1 2-2 De Koog DATLimmen DA2 2-4 W'waard DATOosterend DA1 3-1 Woensdag 27 oktober: 18.30 Oosterend 2-Klif/S 7 vPutten 19.20 Klif/ S dal -Alpha T. dal vPutten 20.15 Mantje 4-Klif/S 8 Arnout 21.05 RAB Bouw 4-Klif/St 2 Vonk 21.55 Mantje 3-Sport 2000 2 Vonk Zaaldienst: RAB Bouw/ Donderdag 28 oktober en vrijdag 29 oktober: Geen zaalvoetbal. De uitslagen van vorige week worden opgenomen in de Texelse Courant van dinsdag 2 november. Rep lange tijd kind aan huis was, opende de signeersessie. Dichter en journalist Theun de Winter, met wie hij al bijna veertig jaar bevriend is, droeg een gedicht over Rep voor, dat eerder in het literaire tijd schrift Hard Gras verscheen. (Foto Olivier Schilling, Texel Images) Het eerste damesteam van Tevo ko beleefde een uiterst succes vol weekend. Zaterdag waren de Texelse volleybalsters thuis voor de competitie binnen het uur klaar tegen hekkensluiter NIVO uit Hoorn (4-0). De bekerwed strijd die ze een dag later in Haarlem tegen Spaarnestad 3 speelden, was van een hoger niveau. Maar ook hierin was Tevoko duidelijk de beste (3-0). Zaterdag had Tevoko een makkie. De tegenstander was vorig jaar nog het tweede team van NIVO, uitkomend in de eerste klasse, maar was door het wegvallen van het eerste team noodgedwongen de vaandeldrager van de Hoornse vereniging geworden. Al snel werd duidelijk dat de speelsters het hogere niveau van de promotie klasse nog niet aankunnen. Tevoko hoefde zich niet bovenmatig in te spannen en kon volstaan met rus tig en geconcentreerd spel. In de eerste twee sets leidde dat er zelfs toe dat NIVO minder dan tien keer scoorde (25-9 en 25-5 In de andere sets toonde de thuisploeg zich iets gemakzuchtiger, waar door NIVO een paar punten meer maakte (25-16 en 25-14), zonder dat ook maar sprake was van een echte wedstrijd. Tevoko staat door deze overwinning nog steeds vast aan kop, met twintig punten uit vijf wedstrijden. Zaanstad staat twee de met zestien punten. Het als derde geklasseerde Simokos heeft er pas veertien, maar speelde pas vier wedstrijden. De wedstrijd tegen Spaarnestad 3, in de eerste ronde van de strijd om de districtsbeker, was van een heel andere orde. De Haarlemmers, uit komend in één van de andere pro motieklassen, hebben een jong en enthousiast team, bestaand uit maar liefst elf speelsters. Tevoko, dat met slechts zes speelsters naar de provinciehoofdstad was afge reisd, kende een moeilijke start en stond al snel met 7-2 achter. Daar na begon het echter te draaien bij de Texelse selectie. Met een zeer sterke blokkering pakte Tevoko diverse punten, waardoor het al snel weer gelijk stond. Tot 20-20 ging het gelijk op, met over en weer goed volleybal. Spaarnestad leek vervolgens aan het langste eind te trekken en had bij een voor sprong van 24-22 nog maar één punt nodig. De sterk serverende Ivet Former trok de stand met twee snoeihard geplaatste ballen echter weer gelijk, waarna ook de laatste twee punten - mede door een goed blok van de Texelaars en een fout van Spaarnestad - op naam van Tevoko kwamen. In de tweede set ging Tevoko voortvarend van start en scoorde de ploeg met gevarieerd aanval- spel vele punten. Spaarnestad leek een mentale tik te hebben opgelo pen door het verliezen van de eer ste set en speelde minder scherp. Tevoko nam al snel een kleine voorsprong en gaf deze niet meer uit handen, om de tweede set met 25-19 binnen te halen. Omdat het in de strijd om de beker om drie gewonnen sets gaat, hoef de Tevoko er nog maar één te win nen om zich voor de volgende ronde te plaatsen. Dat bleek moei lijker dan gedacht. Spaarnestad verzette zich hevig en dat leverde aan beide kanten mooi aanvalsspel en spannende rally's op. Bij een stand van 15-14 in het voordeel van de gasten zette Tevoko een tussensprint in. Menig aanval van Spaarnestad werd afgeslagen, waarna de Texelaars keihard terug sloegen. Uiteindelijk werd het 25- 18 voor Tevoko. Andere uitslagen: Tevoko JB-Kwaboemsh JB 1-3; Tevoko D4-AIVOCO D5 1-3; Tevoko D3-VCJ D1 1-3; Tevoko MA-MOVE MA 3-1; Tevoko H2- WA H2 3-1.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7