Gelijkspel voor tegenvallend ZDH Sport SV Oosterend soepel langs Flamingo's De Koog wint duel om laatste plaats Texel'94 wint doelpuntrijke wedstrijd TEXELSE 7 COURANT De Doorstoot zucht onder juk van Weel Derde boscross Biljarten Tevoko heeft last van blessureleed Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Klaverjasdrive DINSDAG 9 NOVEMBER 2010 ZDH belegert het doel van Sint Boys. (Foto Willem Sangers) Een vooral voor rust tegenval lend ZDH is zondag op eigen veld niet verder gekomen dan een gelijkspel (1-1) tegen Sint Boys uit Sint Maarten. Na een prima start van het seizoen ontdekte ZDH de afgelopen weken weer dat het niet alles goud is dat er blinkt. In vier wedstrijden werd twee keer verloren, één keer gelijk gespeeld en slechts één keer gewonnen. Toch waren er voor het duel tegen Sint Boys optimistische bespiegelingen. Aangezien de nummers één en twee van de rang lijst tegen elkaar moesten spelen, zouden de Hoornders bij winst goede zaken doen. De praktijk was echter een stuk weerbarstiger. Lange tijd liep het van geen kant bij de Zwaluwen, die nonchalant en met te weinig inzet voor de dag kwamen en geregeld de bal in de voeten van een tegenstander pas sten. Sint Boys speelde daarente gen met flair en drong ZDH met snelle combinaties terug op eigen helft. Halverwege de eerste helft kwamen de gasten op voorsprong, toen zowel keeper Daniël Bakker als zijn verdedigers bij een corner niet helemaal vrijuit leken te gaan en een speler van Sint Boys van dichtbij kon inkoppen. In het vervolg toonde ZDH meer inzet en kreeg het, zonder gewel dig te spelen, naast zeven corners ook enkele goede scoringskansen. Arjen Lap richtte echter net te hoog, terwijl Peter Zijm hard naast schoot. Vlak voor rust dook Jelmer Bomas plotseling alleen voor de keeper op, maar belandde in een te lastige hoek. Ondertussen bleef het oppassen voor counters. De beste kans was voor de snelle spits van Sint Boys, die achter volgd door de ZDH-verdediging alleen op het doel kon af gaan, maar de bal te ver voor zich uit speelde, waardoor keeper Bakker kon redden. Met Hidde Struick voor Gijs de Graaf speelde de thuisploeg na rust met wat meer overtuiging, al moest coach Gerard Boogaard mopperend constateren dat er in de haast nog steeds veel mis ging. Geregeld koos een Zwaluw voor een solo waar hij de bal beter naar een medespeler had kunnen afspe len of andersom. Toch kwam ZDH op gelijke hoogte, toen de ijverige Daan Wessels vanaf links een voor zet gaf en invaller Struick de bal van dichtbij met de borst over de doellijn kon drukken. De thuisploeg had op dat moment nog bijna een half uur om de wed strijd alsnog naar zich toe te trek ken, maar kon ook in het vervolg niet overtuigen. Doordat de spelers van Sint Boys conditioneel langza merhand in problemen raakten en niet meer het niveau van voor rust haalden, viel er steeds minder te genieten voor de toeschouwers, die wederom in groten getale waren opgekomen. Ook Jeroen Backer en Maurits Lap, ingevallen voor Mike de Bruijn en Arjen Lap, kon den daar geen verandering in bren gen. Eén minuut voor tijd leek ZDH met een schot van Maurits Lap alsnog de overwinning binnen te halen, maar met een geweldige reflex en een hoop geluk kon de keeper redding brengen, waardoor het 1-1 bleef. Zondag spelen de Hoornders opnieuw een thuiswedstrijd. Tegen stander is dan middenmoter Suc ces. De voetballers van SVO hebben de smaak te pakken. Na hun eclatante overwinning (1-7) op Stormvogels van vorige week, werd zaterdag ook het bovenin de middenmoot meedraaiende Flamingo's'64 vernietigend ver slagen. In Alkmaar was bij rust nog niet gescoord, maar stond het na negentig minuten maar liefst 0-5 voor de gasten. De mannen van trainer Jan Bloem en coach Marco Drijver hadden vorige week in IJmuiden duidelijk vertrouwen opgedaan. Ook bij de toeschouwers, van wie een groot aantal meereisde naar Flamingo's. Inclusief spelers en begeleiders gin gen zaterdag 37 Oosterenders met de bus naar Alkmaar. Vanaf de aftrap nam SVO het heft in handen. De thuisploeg kon alleen maar toekijken en had na drie minu ten de bal nog niet één keer aange raakt. Dat resulteerde al snel in een groot aantal kansen. De eerste was voor Ruud Hof, die de bal na een actie van de snelle Chris Ellen ech ter niet helemaal goed raakte, waar door deze kans verloren ging. Mar- tijn Drijver was kansrijk met twee schoten van afstand, maar beide konden worden gekeerd door de keeper. Flamingo's kon daar weinig tegenover stellen. In de tegenaan val koos de ploeg te snel voor verre trappen, die moeiteloos door de goed gepositioneerde Oosterender verdedigers konden worden onder schept. Gaandeweg maakte SVO steeds vaker dezelfde fout, waar door de ploeg ondanks een over wicht voor maar weinig gevaar kon zorgen. Na de rust bleef Hof achter in de kleedkamer. Hij werd vervangen door Wim van der Meer. SVO zette direct veel druk, speelde de bal vlot rond en kreeg na tien minuten een mooie ruggensteun, toen Wilco Keijzer de bal in de voeten kreeg en met een prachtige krul in de uiterste hoek kruide. Vijf minuten later stond het al 0-2. In een onoverzichtelijke situatie kreeg Van der Meer plotse ling de kans doeltreffend uit te halen. In het vervolg moest de thuisploeg wel aanvallen en konden de Ooste renders rustig achterover leunen. Een heel enkele keer kwam Flamin go's in de buurt van het doel, maar De Koog heeft zondag op over tuigende wijze het sleutelduel tegen Kaagvogels gewonnen. De ploeg van trainer Mario van der Hert was met 3-0 veel te sterk voor de gasten, die daardoor op een achterstand van vier punten vaster op de laatste plaats wer den gezet. Een fel op de bal jagend De Koog zette Kaagvogels direct vanaf de aftrap onder zware druk. Dat resul teerde binnen vijf minuten in enkele uitstekende mogelijkheden. Het vizier stond nog niet goed afge steld, maar duidelijk was wel dat de thuisploeg er alles aan gelegen was niet op de onderste plaats te belanden. Ook na de sterke openingsfase bleef De Koog beter en was het wachten op één of meer treffers. In de dertigste minuut was het einde lijk raak. Na een goede aanval op de rechterflank, werd de bal ter hoogte van de 16-meter lijn neer gelegd voor de instormende Buddy Doolaard, die hard en zuiver uit haalde. Het speeltuig kreeg nog wat extra vaart en hoogte mee doordat hij door een verdediger van Kaagvogels werd getoucheerd: 1-0. De gastheren voelden dat er meer te halen was en draaiden de tegen stander de duimschroeven aan. De beloning kwam al een paar minu ten later, toen Robin Schoo de diepte werd ingestuurd, zijn directe tegenstander passeerde en de bal in de voeten van de meegelopen Peter Koorn passte. Vrij voor de keeper schoot Koorn hard en onberispelijk raak. In de laatste tien minuten voor rust had De Koog de wedstrijd al kunnen beslissen, maar ondanks prima positiespel en een geweldige inzet vielen er geen doelpunten meer. Na de thee werd al snel duidelijk dat de strijd nog niet gestreden was. Kaagvogels nam meer risico Texel'94 heeft zondag in Wierin- gerwerf een zwaarbevochten maar verdiende zege geboekt op DWOW: 3-4. Daardoor kregen de Texelaars weer enige aansluiting met de middenmoot. Texel'94 had vooral in de eerste helft veel moeite met de gastheren, die eveneens in de onderste regio nen verkeerden, maar hun naam - Door Wilskracht Overwonnen Wie- ringermeer - eer aandeden en er stevig tegenaan gingen. Toch waren de eerste kansen rond de tiende minuut voor de Texelaars, toen Lesley Koning een paar keer dicht bij een doelpunt was, maar zich vastliep op de stugge verdedi gers. Door een fout in de Texelse defensie werd het na een kwartier 1 -0, gezien het spelbeeld enigszins tegen de verhoudingen in. Texel'94 leek een moeilijke middag tegemoet te gaan, want de spitsen werden straf gedekt en kregen maar weinig ruimte voor hun acties. Veelvuldig balverlies was het gevolg. DWOW daarentegen leek door de voorsprong gestimuleerd te worden om nog feller en agres siever te gaan spelen. Kansen waren echter schaars en kort voor rust zakte het spelpeil naar een bedenkelijk niveau, een wedstrijd in de vierde klasse onwaardig. Het was duidelijk dat er twee ploegen met weinig zelfvertrouwen in het veld stonden, hevig verlangend naar een resultaat dat hen uit de staart van de ranglijst zou halen. Op slag van rust kreeg Texel'94 drie corners achter elkaar te nemen. De defensie van de thuis club gaf echter geen vervroegde Sinterklaascadeautjes weg, waar door de Texelaars met een achter stand om de thee gingen. In de tweede helft was de eerste kans voor de gastheren, maar schakelden de bezoekers snel over op de aanval en was het B-junior Jesper Arkenbout die na een mooie solo de stand weer in evenwicht bracht. Het doelpunt deed Texel'94 duidelijk goed. De ploeg nam het initiatief, drong DWOW terug en kwam al snel op voorsprong. Schutter was Niels Dubbelt, die vanaf de linkerkant naar binnen draaide en hard uithaalde. Even leek de wedstrijd gespeeld, maar de gastheren toonden opnieuw veerkracht en kwamen sterk terug, al hadden ze er wel een enigszins omstreden penalty voor nodig om Hoewel het nog vroeg in het sei zoen is, begint zich al lichte wan hoop af te tekenen op de gegroef de gezichten van de biljarters van De Doorstoot. Cees Weel is onstuit baar. Niks aan te doen. Hij rolt zijn tegenstanders op, slaat hen murw met mooie series en stoot zijn gemiddelde naar voor dit gezel schap onhaalbaar geachte hoog ten. De anderen broddelen moede loos verder, wachtend op betere tijden. Uitslagen: Homan-M.Boon 4-0; Weel-Smit 4-2; Hui zing-Heemskerk 0-4; E.Boon-Homan 0-4; Weel-Zijm 2-0; M.Boon-Smit 2-4; Boon- Huizing 0-2; Heemskerk-Zijm 0-4; Hui zing-Weel 2-4; Smit-Homan-4-0; Heems- kerk-M.Boon 0-4; Weel-Zijm 4-2. Atletiekvereniging Texel houdt zon dag 14 november de derde bos cross van het seizoen. Er is een ronde uitgezet van 2,9 km, dat één, twee of drie keer kan worden gelo pen. Gestart wordt onder aan de Fonteinsnol aan de Rozendijk. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd, die een ronde van 1000 meter loopt, gaat om 11.00 uur van start, de overige deelnemers om 11.15 uur. Deelname kost €2,-. Jeugdlopers en leden van AVT genieten korting. keeper Pieter Duinker bleek niet te verslaan. Met prachtige reddingen maakte hij alle schoten onschade lijk. Toen SVO even gas gaf, kon Van der Meer zijn tweede en Ooste- rends derde treffer scoren. Daar mee was het pleit beslecht. Flamin go's gaf zich gewonnen en bood de gasten alle ruimte de bal rustig rond te tikken. Het wachten was op meer doelpunten. Onder druk gezet door een tegenstander tikte een verdedi ger van de thuisploeg de bal uit een vrije trap van Daalder in eigen doel, waarna Gaime Vlaming met een prachtige omhaal voor 0-5 zorgde. SVO heeft nu net als Saenden negen punten uit negen wedstrijden en twee punten voorsprong op Zil vermeeuwen en drie op Stormvo gels en Duinrand S. Zaterdag ont vangt de ploeg SRC uit Schagen, dat met veertien punten op de zes de plaats staat. en wist steeds vaker voor het doel van keeper Eddy Witte te komen. Grote kansen ontstonden niet, al belandde de bal eenmaal op de paal. De Koog speelde een stuk minder goed dan in de eerste helft en gunde zich niet meer de rust om vrijstaande spelers te vinden en aan te spelen. Pas een paar minu ten voor het einde viel er weer wat te juichen. Robin Schoo vond in het strafschopgebied Buddy Dool aard, diens inzet kwam via de bin nenkant van de paal het veld weer in, maar zoals het een echte spits betaamt, stond good old Maurice de Groot op de juiste plek om de bal hard onder de vallende keeper tegen de touwen te schieten. Zondag speelt De Koog een uit wedstrijd tegen Dirkshorn. de gelijkmaker te kunnen scoren. Maar ook Texel'94 demonstreerde niet bang te zijn voor een tegen slag. In de laatste tien minuten gebeurde nog van alles. Na een pass van Dubbelt kon Lesley Koning alleen op de keeper af gaan en beheerst scoren. DWOW leek door een doelpunt nog een punt uit het vuur te slepen, maar het slotak koord was voor de Texelaars, wederom met een B-junior in de hoofdrol. Ralph Slik troefde zijn tegenstander en daarna ook de keeper af: 3-4. Texel'94 boekte hiermee pas de derde overwinning in negen wed strijden en staat nu tiende, met vier ploegen onder zich en een geringe achterstand op drie andere tegen standers. Zondag speelt het team van trainer Martin Koorn en elftal begeleider Rob van der Stap tegen Egmondia, dat onderaan staat. Op zeven wedstrijdtafels, opge steld in dorpshuis De Hof in De Koog, wordt van 5 tot en met 13 februari het Texels kampioen schap biljarten gespeeld. Begin december starten de inschrij vingen. Alle Texelse biljarters kunnen aan dit toernooi deelnemen, of ze nu lid zijn van een vereniging of niet. Er wordt in drie categorieën gespeeld, libre, bandstoten en driebanden. In elke categorie wordt in drie klassen gespeeld, waartoe de spelers naar sterkte worden ingedeeld. Elk kampioenschap wordt in maxi maal zes verschillende klasses ingedeeld, waarvoor de spelers en speelsters zonder handicap op sterkte worden geselecteerd. Uit eindelijk zullen de "klassenkampi- oenen" mét handicap tijdens de finaleavonden voor een fraaie wis selbeker de strijd met elkaar aan gaan. Titelverdedigers zijn Henk Knol, Douwe Dijker en Dirk Kuip. Vorig jaar telde de organisatie 150 inschrijvingen. Tevoko blijft achtervolgd wor den door blessureleed. Na Mar co Tuntelder, die in een eerder wedstrijd geblesseerd raakte, was het tegen Move in Volen- dam de beurt aan aanvoerder Be Kenter, die met een enkel blessure de strijd moest staken. Verwacht wordt dat hij pas in het nieuwe jaar weer mee zal spelen. Tuntelder speelde weer voor het eerst mee, terwijl Gerben van de Dijk en Berry Koning door werk zaamheden en een lichte schou derblessure een trainingsachter stand hadden. Jitze Beintema had door zijn bijdrage aan de Wampex geen nachtrust kunnen nemen. Met dit al begon Tevoko wat onwenning, maar naarmate de eer ste set vorderde, kwam het ritme terug. Toch liet Tevoko de setwinst door persoonlijk fouten uit handen glippen (25-17). De tweede set toonde dit zelfde spelbeeld. Tevo ko bood lang partij, maar stond op het laatst met lege handen (25-20). Toen in de derde set Kenter het veld moest verlaten en er (weder om) geen wissels beschikbaar waren, gaf het numeriek in de min derheid zijnde Tevoko nog wel tegenstand, maar bleek het geen partij tegen Move (25-22). Hierna was de wedstrijd gespeeld en hoefde Move alleen nog maar het Zaterdag 6 november: Flamingo's-Oosterend 0-5 De Koog ATWieringermeer A1 2-2 HCSCC1-Texel'94 C1 1-2 WS'46 C1 -Texel'94 C3 8-0 VIOS W C2-Texel'94 C4 0-0 De Koog CTWieringermeer C1 10-0 Flevo MC1-Texel'94 MC2 5-0 BKC D3-Texel'94 D3 7-3 BKC D4-Texel'94 D4 13-4 Petten DTDe Koog D1 0-0 Oosterend DTSchagen D2 1-9 De overige wedstrijden werden afge last. Texelse pupillencompetitie: SVO F-Arsenal 2-2 SVO E-Sampdoria 7-1 De overige wedstrijden werden afge last. Zondag 7 november: DWOW-Texel'94 3-4 ZDH-Sint Boys 1-1 De Koog-Kaagvogels 3-0 VZV 2-Texel'94 2 3-3 ZAP 5-Texel'94 3 6-0 Limmen DA2-Texel'94 DA1 afgelast Watervogels DA1 -De Koog DA1 8-0 Oosterend DATWiron DA1 3-1 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texel 0-3 De Koog-Texelse Boys 0-5 Zaterdag 13 november: Oosterend-SRC 14.00 Oosterend 2-Jong Holland 5 14.00 Den Helder A2-Texel'94 A1 14.30 Texel'94 MA1 -AFC'34 MA1 14.30 Den Helder B2-Texel'94 B1 14.30 Westfriezen B2-Texel'94 B2 12.45 Texel'94 B3-Den Helder B3 14.30 N. Niedorp MB1-Texel'94 MB1 14.15 Texel'94 C1-DTS C1 13.00 Texel'94 C2-BKC C1 13.00 BOL C1 -Texel'94 C3 12.15 Texel'94 C4-Callantsoog C1 11.30 Hollandia T C1 -De Koog C1 13.30 Texel'94 MCTReiger Boys MC2 11.30 Texel'94 MC2-SRC MC1 10.00 Texel'94 D1 -BKC D1 11.30 Nieuwe Niedorp D2-Texel'94 D2 11.15 Texel'94 D3-Den Helder D5 14.30 Texel'94 D4-Wiron D2 13.00 Den Helder D3-Oosterend D1 14.30 De Koog D1 -Con Zelo D1 11.45 WMC G2-Texel'94 G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: Arsenal-Chelsea 9.00 Leeds United-Manchester United 9.00 Oosterend F-Liverpool 9.00 De Koog E2-AS Roma 10.00 Fiorentina-ZDH E 10.00 Juventus-Oosterend E 10.00 Sampdoria-AC Milan 10.00 Zondag 14 november: Texel'94-Egmondia 14.00 ZDH-Succes 14.00 Dirkshorn-De Koog 14.00 Texel'94 3-JVC 5 12.00 Wieringerwaard 2-De Koog 2 11.00 Geel Zwart'30 B1 -Oosterend B1 11.30 Berdos DA1 -Texel'94 DA1 14.00 Flevo DATOosterend DA1 14.00 De Koog DA1 -SVW'27 DA1 14.00 Texelse recreatiecompetitie: De Koog-Oosterend 10.30 Texel-Texelse Boys 10.30 Klaverjasclub De Doormars uit Oudeschild houdt vrijdag 12 november open klaverjasdrive ten bate van kerstpakketten voor de oudste inwoners van het dorp. De drive wordt gehouden in dorpshuis 't Skiltje en begint om 20.00 uur. Er wordt met vaste maat gespeeld, het inschrijfgeld bedraagt €3,50 per koppel. De prijzen bestaan voor een groot deel uit verse en gerookte vis. Na afloop wordt een verloting gehouden. bonuspunt van de vierde set te verzilveren (25-15). Met deze uitslag is Tevoko in zwaar weer beland. Niet alleen is de per sonele bezetting een voortdurend probleem, ook op de ranglijst staat het team in de gevarenzone. Overige uitslagen: Polisport D1-Tevoko D2 1-3; Tevoko MA- Polisport MA 4-0; Tevoko D4-MBSOV D3 0-4; Tevoko MC2-Wieringen MC1 2-1; Tevoko MC2-Polisport MC2 1-2; VCJ H2- Tevoko H2 1-3.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7