f] l (jrocn 2rwartsjexels in het karL, Werkgroep wil wél bouwen in het park K 30% korting Jong raadslid adviseert kabinet ZELF BOUWEN? 11 Sunderplunder Weken abelbex 3 Kantoorvakhandel 15% extra korting Vrouw oefent voor rijbewijs op afgesloten weg Tanken van LPG tijdelijk mogelijk Rechter beslist vandaag over sloop raadhuis Echtelijke ruzie GRAAG! 2 B0UWKAVELS UITNODIGING texelseBcourant HEMA knip de coupon uit en ontvang a.s. zaterdag op het hele assortiment* Showroom zaterdag's - Vloerverwarming open van 10.00 - 12.30u Dakkapel of serre aanbouwen? dorpscommissie omgeving (met postcode 1791) Het terrein bij het nieuwe gemeentehuis en de vernieuwde OSG nadert zijn voltooiing. Er zijn tuinwallen aangelegd, er zijn wadi's gekomen om overtollig regenwater op te vangen en het wegenpatroon is aangepast. Het werk is nog niet volledig klaar, het wordt begin december opgeleverd. Van daag wordt de OSG officieel geopend en volgende week vrijdag is de officiële opening van het nieuwe gemeente huis. Zoals het er nu naar uitziet, komen er in totaal 172 parkeerplaatsen aan de voor- en achterkant van het raad huis. Aanvankelijk was er sprake van dat die voor het gemeentehuis, Stayokay en het sportpark bestemd waren, maar het zijn openbare parkeerplaatsen geworden. Et Voordeelland De Koog/De Cockdorp De bouw van vijf kleine huizen aan de Burgwal is een essentieel onderdeel in het plan om het cen trum van Den Burg aantrekkelij ker te maken. De vrees dat het aangrenzende park erdoor wordt aangetast, is ongegrond. Dat stelt een nieuwe werkgroep, die zegt het 'merkwaardig' te vinden dat de al eerder gevoerde discussie nu opnieuw plaatsvindt. Het is kort dag voor de werkgroep, die zich Hartversterkend heeft genoemd en die voorlopig uit negen leden bestaat: Dries Velt- kamp, Gelein Jansen, Ed Mooijen, Kees de Jager, Gerard van der Kooi (Warmoesstraat), Paul Kik kert, Jacques Dijt, Wilma Eelman en Dick Drijver. Maandag spreekt de raadscommissie Grondgebied over huizenbouw aan de Burgwal, onderdeel van het Centrumplan INSTAHATIETECHNIEKl Den Burg. Dinsdag 14 december moet de gemeenteraad een defini tief besluit nemen. 'We komen op de valreep in beeld', geeft woordvoerder Dick Drijver toe. Een praktische reden is dat de werkgroep eerst het definitieve plan heeft willen afwachten. Maar belangrijker nog is dat de leden de afgelopen tijd 'alleen argumenten tégen hebben gehoord'. 'Men moet niet het idee krijgen dat iedereen tegen de bouw van hui zen aan de Burgwal is. Ik heb er veel mensen over gesproken en de meesten vragen eerst of het nou wel zo nodig is dat er wordt gebouwd. Maar als je er dan even over doorpraat en de argumenten vóór noemt, zien ze dat het toch anders ligt. Wij willen daarom graag óns geluid laten horen.' Meer over dit geluid op pagina 10 SF \Hi *ei Slechts 1mm dik! ED II www.speedheat.nl zA J Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 Een 21-jarige vrouw uit Hoogezand werd dinsdag rond 14.00 uur nabij De Cocksdorp aangehouden omdat ze in haar auto op een afge sloten weg reed. Toen agenten de vrouw daar op aanspraken, bleek ze geen rijbewijs te hebben. Ze was aan het oefenen omdat ze bin nenkort moet afrijden. Voor bijeenkomst op vrijdag 26 november a.s. In Stayokay om 20.00 uur met o.a. Vincent van Rossem over "verstandig dorpsbeheer" en het centrum van Den Burg. Info over lopende activiteiten van Dorpscommissie. Introductie van buurtvertegenwoordigers. Rondvraag. info@dcdenburg.nl www.infodcdenburg.nl De DC Den Burg geeft de Burger een stem! De 29-jarige Milena Hilstra hoort tot de landelijke top 100 van jongste gemeenteraadsleden die het kabinet gaan adviseren over duurzame energie, mobiliteit, waterveiligheid, de woningmarkt en natuur. Samen met de 99 andere jonge raadsleden neemt Hilstra (PvdA) op 26 en 27 november deel aan een conferentie, die is georgani seerd door de Raad voor het Lan delijk gebied, de Raad voor verkeer en Waterstaat en de VROM-raad. In Nederland moeten belangrijke besluiten worden genomen die te maken hebben met de fysieke leef omgeving zodat deze toekomstbe- stendig wordt. Veel maatregelen zullen pas over decennia volledig effect hebben, wat reden was om er jonge mensen als bestuurders van de toekomst bij te betrekken. Hilstra: 'Ik had niet verwacht bij de jongsten te horen. Het lijkt me leuk om van andere jonge raadsleden te horen hoe zij het raadswerk erva ren en hoe zij de balans vinden tussen werk, privé en politiek. De thema's spreken me erg aan. We hebben als nieuwe gemeenteraad stevige ambities uitgesproken op het gebied van bestuurlijke zelf standigheid, duurzame energie en betaalbare woningen. Ik hoop op de conferentie kennis, frisse ideeën en voor Texel nuttige contacten op te doen.' Milena Hilstra. Hoewel nog aan een perma nente oplossing wordt gewerkt, kan vrijdag 19 en zaterdag 20 november bij het tankstation aan de Pontweg weer LPG wor den getankt. De verkoop van LPG (autogas) werd enkele weken geleden vrij plotseling gestaakt, omdat dit bij onbemande stations verboden is. Sinds de sluiting van het station blijken nogal wat mensen in Den Helder gas te halen en dat met tanks naar het eiland te vervoeren. Volgens directeur Paul Krugers van RAB een 'ongewenste en levens gevaarlijke situatie'. Boha Noord, exploitant van het tankstation en voor een belangrijk deel eigendom van RAB, is in onderhandeling met de gemeente over een pasjessy steem, zodat Texelaars in de toe komst ook bij het onbemande sta tion terecht kunnen. Verwacht wordt dat de landelijke overheid in januari met de regeling komt dat het tanken van LPG op deze manier ook bij onbemande stations is toe gestaan. De Alkmaarse rechter behandelt vandaag het bezwaar dat make laarskantoor Eelman Van Heer waarden heeft gemaakt tegen de sloop van het oude raadhuis. Dat is een week eerder dan aanvankelijk de bedoeling was. B en w hadden aangedrongen op spoed. Verwacht wordt dat direct uitspraak zal wor den gedaan. De politie heeft woensdag rond 8.30 uur in zijn woning in De Koog een 41-jarige man aangehouden. Tijdens een ruzie met zijn echtge note trok hij haar onder meer aan de haren, reden voor de vrouw om het alarmnummer 112 te bellen. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt wegens huiselijk geweld. Zie advertentie in deze krant. (Advertentie) Gemeente Texel Vraag uw vergunning aan via www.omgevingsloket.nl Dodo wear - Binnenburg www.dodowear.nl Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 voor inwoners Den Burg en DEN BURG OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12525 VRIJDAG 19 NOVEMBER 2010 I Sinterklaas zet zaterdag voet op Texelse bodem en doet tijdens een rondtocht bijna alle dorpen aan. Toneelvereni ging De Vrien denkring kan niet terecht in het dorpshuis en speelt in de voetbalkantine van ZDH. Willeke Arens- man (51) en Nel Vermeulen (64) zetten zich als vrijwilliger al jarenlang in voor het Rode Kruis. (Foto Ton Zegers) Om alvast ruimte te maken voor de Ouwe Sunderklaas winkel Op de gehele modecollectie t/m 20 nov '10 (Advertentie) Fi Cjrocn 'ZwarL-Jexels in het harL. inberneb - belevisie - belePonie voorkxwtoxyresUhuly.rü/ Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Dorpshuis De Walhoorn in Den Hoorn kan naar verwachting in mei weer in gebruik worden genomen. coupon Geldig op zaterdag 20 november 2010. Kom langs voor al uw Sinterklaas inkopen bij HEMA Den Burg, Weverstraat 7 Kijk in de winkel voor de actievoorwaarden

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1