Nieuwe school symbool geloof in zelfstandigheid9 11 m if Kunst van brugklassers mm TEXELSE 9 COURANT ÉsS Soul en funk in De Hollebol V N e s* Volkslied Y'V Bridgeclub Groot Slem Kookboekje over gebruik kruiden Vierde crossloop Van Rijsselberghe wint WK-test Jaap Witte achtste in Bovenkarspel RiW! SSB&fcj DINSDAG 23 NOVEMBER 2010 Rector Henk de Vries spreekt vanuit de centrale hal bij de ingang van de school de genodigden op de luie trap toe. 'Texel, hebben ze daar ook een school?' Als het aan rector Henk de Vries van de OSG ligt, wordt die vraag aan de overkant voor lopig niet meer gesteld. Texel zal voortaan bekend staan als het eiland met die mooie school. Dat voorspelde De Vries vrijdag middag tijdens de officiële ope ning van het vernieuwde school gebouw aan de Haffelderweg in Den Burg. Texel zal bekend wor den in onderwijsland en ook in de rest van Nederland als de plek i I aftrap Belangstellenden bekijken de werkplaats van de afdeling techniek. Een groep leerlingen en docenten rapt een nummer over de nieuwe OSG in de centrale hal. (Foto's Jeroen van Hattum) Texel zou volgens rector Henk de Vries gerust een nieuw volks lied mogen krijgen. Als voorzet liet hij tijdens de opening van de OSG alvast het eerst couplet horen. Waar wij scholen doen verijzen op een eiland in de zee onder Hollands wolkenhemel tellen wij volwaardig mee. Een eiland dat er wezen mag, 't is het mooiste stukje Neder land, waar het fijn is om te wonen, ons geliefde Texelland. met een uniek schoolgebouw voor voortgezet onderwijs. 'Mensen zullen vragen, kunnen we hier werken, want onze kinderen moe ten hier wel naar school. Het ves tigingsklimaat zal beter worden, de huizenmarkt trekt weer aan en de gemeente krijgt weer meer inkomsten.' De Vries kon zich de frivoliteiten permitteren. Na jaren van touw trekken en soms spitsroedenlo- pen om de financiën kon hij vrij dagmiddag op ontspannen wijze iedereen welkom heten in een nieuw schoolgebouw dat nog niet helemaal af is, maar waar inmid dels ruim negenhonderd leerlin gen en circa honderd medewer kers zijn gehuisvest en les wordt gegeven. De reacties sinds de ingebruikname eerder dit jaar variëren volgen hem van 'waauw 'en 'ruim' tot 'kleurrijk' en 'vrien delijk'. Zelf omschreef hij de vernieuwde school als uniek. 'Er staat nergens een gebouw in Nederland dat er maar een beetje op lijkt. Dat is tot stand gebracht dankzij de inspan ningen van allerlei mensen tegen een zo laag mogelijke prijs. Als er een top tien zou worden gemaakt van scholen met een lage gemid delde kostenprijs per kubieke meter, dan zouden wij zeker zeer hoog scoren.' Er was na het nodi ge plussen en minnen in de bud getten in 2009 uiteindelijk ruim negen miljoen beschikbaar voor de werkzaamheden, maar de eindafrekening moet nog worden opgemaakt. Oud-wethouder Mari an Merkelbach en De Vries heb ben er nooit een geheim van StlKKt Hipifi ai-wiw 1 Het kunstwerk in het trappenhuis van de OSG. De 191 brugklassers van de OSG in Den Burg hebben ter gelegen heid van de officiële opening van de vernieuwde school gezamen lijk een kunstwerk gemaakt. Het kunstwerk, een groot mozaïek, werd vrijdag onthuld door de leer lingen, rector Henk de Vries en kunstenares Greet Weitenberg uit Amsterdam die de leerlingen bege leidde. De brugklassers was gevraagd hun toekomstdromen vorm te geven op een tegel, waarna daar negen kleurrijke tableaus mee werden samengesteld. De tableaus, die samen één geheel vormen, hangen in het trappenhuis tussen de twee de en de derde verdieping. Volgens Weitenberg lukte het niet iedereen om meteen wat te maken. 'Maar het was mooi om te zien dat kinderen elkaar dan gingen hel pen.' De onthulling ging gepaard met het loslaten van ballonnen en KTF speelde in de gangen van de school. De Vries wees erop dat de makers nog minstens vier jaar langs hun kunstwerk zullen lopen. Bridgeclub Groot Slem heeft de eerste periode van zeven speelron den van de clubcompetitie afge sloten. In beide lijnen werd gespeeld met 14 paren. Winnaar in de A-lijn werden Tine en David Klip met een gemiddelde score van 54,85. Anja en Gé Koot waren met een score van 54,52 het meest succesvol in de B-lijn. Zij promove ren dankzij dit resultaat naar de A- lijn. Dat geldt ook voor de paren Voor 'kookgekken' die op zoek zijn naar nieuwe mogelijkheden voor de talloze in Nederland te koop zijnde kruiden en specerijen, heeft Maria de Graaf uit De Koog het boekje Kruidje roer me wel geschre ven. In het boekje worden herkomst, eigenschappen en toepassingen van kruiden beschreven, alsmede het bereiden van kruidenmengels, pasta's en -chutneys. De Graaf schreef eerder een boekje met Texelse lamsvleesrecepten, dat inmiddels is uitverkocht. Kruidje roer me wel kost €14,95 en is te verkrijgen bij de schrijver. KTF trok vrijdagmiddag spelend door de gangen van de vernieuwde OSG. Het fanfare speelde onder meer bij de onthulling van een kunstwerk dat de brugklassers hadden gemaakt. gemaakt dat de kosten naar ver wachting worden overschreden. Architect Hannek Howeler, die het gebouw ontwierp, loofde de hou ding van De Vries tijdens het pro ces. Door de wisselende hoogten van de budgetten moest Howeler het ontwerp in de loop der jaren meermalen aanpassen, maar De Vries bleef altijd een vorm van humor en rust behouden in de mailtjes. Tijdens een fietstocht door de Dennen raakte Howeler, Texelganger van jongsafaan, geïn spireerd voor het ontwerp. Erwin van der Linde, voorzitter van de ouderraad, schonk de school een bord met de afbeel ding van het eiland dat boven de ingang is opgehangen. Het bord, gemaakt door Mare Roeper, geeft aan hoe de wind staat, hoe hard het waait en wat de temperatuur is. Van der Linde herinnerde eraan dat hij dat zelf als leerling altijd wel prettig vond om te weten als de terugtocht naar De Cocksdorp gefietst moest worden. Loco-burgemeester Eric Hercules overhandigde De Vries een bas ketbal met daarop de handteke ningen van de raadsleden en het college. Hij refereerde aan een jeugdraad die in juni 2004 op het raadhuis werd gehouden en waar bij toenmalige leerlingen van de OSG besloten dat er een poolbil jart op school moest worden geplaatst. Dat idee werd toen meteen getemperd door de docenten. Hercules zegde toe dat een basketbalbord en een voet- baldoel nog worden nageleverd. De Vries merkte droog op met de basketbal nog een 'een balletje op te kunnen werpen' bij het col lege. Hercules liet weten dat de OSG voor het eiland van vitaal belang is. De vernieuwde school symboliseert volgens hem de kracht en de lef van Texel en ook het geloof in een zelfstandige toe komst voor het eiland. Leerlingen zorgden tijdens de opening en de open dag voor de catering. Onder leiding van Wil lem Oosterhof, Jesse van Over- meeren en Anne Hottentot had den ze diverse slowfoodhapjes gemaakt die vrijdag werden uitge- serveerd. Een kijkje nemen in het domein van de bovenbouw van de HAVO en het VWO. Loco-burgemeester Eric Hercules feliciteert de OSG met het vernieuwde onderkomen. Hij verving burgemeester Francine Giskes die verplichtingen aan de overkant had. De Fanfare van de 1ste LiefdesNacht die de opening en de open dag opluisterde, speelde onder meer in de keuken van de afdeling consumptief. Dirk Kalverboer en Henk Wierenga (53,40), Irene en Piet Schuijl (53,33) en Janny en Piet Hopman (52,16). De tweede periode duurt tot en met 10 januari, de derde van 17 januari tot en met 14 maart en de vierde en laatste van 21 maart tot en met 16 mei. Aan het eind van de laatste periode zullen de clubkam pioenen bekend zijn. Sinds gisteren zijn de clubavonden van Groot Slem in grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg. Bij de Fonteinsnol aan de Rozen- dijk wordt zondag 28 november de vierde crossloop van Atletiekver eniging Texel gehouden. Er is een ronde uitgezet van 2,9 kilometer die één, twee of drie keer kan wor den gelopen. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd, die een ronde van 1000 meter loopt, start om 11.00 uur, de senioren om 11.20 uur. De organisatie verheugt zich in de deelname van een groep lopers van atletiekvereniging NOVA uit Warmenhuizen/Tuitjenhorn, voor wie de Texelse boscross meetelt in de competitie. Voor meer informatie: Rita Dogger, tel. 313387. Windsurfer Dorian van Rijssel berghe is aan de Australische westkust winnaar geworden van de Perth International Regatta, het testevenement voor het WK. Acht van de tien Olympische klas sen deden mee aan deze generale repetitie. 'Het is goed surfen hier', zei de Texelaar tegen de water sportpers. 'De meeste dagen bouwt de zeewind geleidelijk op tot er aan het einde van de dag z'n 30 knopen staat (windkracht 7). Maar vandaag (donderdag) was het zo ontzettend warm dat de beroemde zeebries en de normale bries met elkaar aan het vechten waren. Het was daardoor on and off met de wind.' De windsurfer uit de Delta Lloyd Kernploeg kwam op de laatste dag niet meer in actie. Er stond te wei nig wind voor de medal race in Perth in de RS:X klasse. Van Rijs- selberge voerde het klassement op dat moment al aan. Op een nieuw terrein, met dan ook een nieuw parcours, werd zondag in Bovenkarspel de SAV Cross gelopen. Jaap Witte, die meedeed namens het Noordkop Running Team, toonde zich goed in vorm en liep de 9600 meter in 36.02 minu ten. Hij eindigde daarmee op de achtste plaats. 'Een interessante mix van rauwe soul en funk, die teruggrijpt naar the best days of the New Orleans sound.' Dat wordt gezegd van de debuutplaat You damn right van The Yards, de band die zaterdag 27 november in grand café De Hol lebol aan de Parkstraat in Den Burg optreedt. The Yards bestaat pas sinds twee jaar, maar was in die tijd verschei dene malen op radio en televisie, oogstte lovende recensies met de plaat en schopten het dit jaar tot de halve finale van de Grote Prijs van Nederland. Het optreden in De Hollebol duurt van 22.00 tot 0.30 uur. De entree is gratis.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9