(jrocn 'ZwartsJ'exeh in het harL, Gemeenteraad stemt in met Centrumplan fl n ur Keukencentrum Texel TEXEL .txl 10 TVO verbaasd over brief Gerbrand Poster ËErDsooemCtee 'Door vertrek Aldi werkt coalitie mee aan leegloop' Zorg Texel 2010 over fietspaden Vernieling Sportraad en TC eren sportmensen Texelse Courant zet archief online Politie bekeurt elf fietsers .txl Overlast en vechtpartij i i-xri.si: -'(xhiuni Publieksbalie gesloten Niek van Egmond (rechts) en Rick den IJzerman strijken met gips de muur vlak van een van de slaapkamers van het nieuwe appartement van Niek. Op zijn beurt helpt Niek zijn maat Rick met zijn nieuwe woning. Ze behoren tot de huur ders van 24 jongerenwoningen in Woontijcomplex Atalanta in de Volmolen, waarvan de bewoners afgelopen vrijdag de sleutel kregen. VAKGARAGE® TEXEL L www.texelseautopagina.nl Showroom zaterdag's OE WIT open van 10.00 - 12.30u Dakkapel of serre aanbouwen? [hi Elektrische Vloerverwarming EP: Voordeelland vakantiekrant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12533 VRIJDAG 17 DECEMBER 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Japans eten is niet alleen gezond, maar vooral ook lekker. Dat is de ervaring van cateraar Yuka Osako uit Oosterend. Claudia uit San tiago verblijft via het internatio nale uitwisse lingsprogram ma van de Rotary een jaar op Texel. (Foto Gerard Timmerman) Het Texels Verbond van Onderne mers (TVO) heeft met verbijste ring kennis genomen van de zorg van Gerbrand Poster (Texel 2010), die 'vreselijk geschrokken' is van de sluitingsgolf in de Weverstraat. TVO: 'Want door de door Poster gesteunde verhuizing van de Aldi naar het bedrijventerrein, zal de leegloop uit het centrum verder toenemen.' TVO verdedigt het standpunt dat supermarkten zoals Aldi binnen de ring Bernhardlaan, Beatrixlaan Emmalaan horen te blijven. Het bestuur van de ondernemersorga nisatie steunde daarom de vorige coalitie (TB, CDA en GL), die niet meewerkte aan verhuizing van de Aldi. Maar nu PvdA, Texel 2010, WD en D66 op het pluche zitten, is alsnog gekozen voor verhuizing (waar de provincie zich overigens nog over moet uit spreken). TVO: 'Als je één super markt toestaat op het bedrijventer rein, kun je het de anderen niet weigeren. Het zal er toe leiden dat meer van deze publiekstrekkers wegtrekken uit het hart. Zo zuig je het centrum leeg. Toen TVO met de gemeente afspraken maakte over maximaal 960 vierkante meter voor nieuwe detailhandel, horeca en ambachtelijke bedrijven aan de Texel 2010 maakt zich zorgen dat Staatsbosbeheer fietspaden moet sluiten wanneer het kabi net fors op natuur bezuinigt. Fractievoorzitter Gerbrand Poster zegt in een open brief dat het 'een ramp' zou zijn als er daadwerkelijk paden dicht gaan. 'Texelaars en toeristen kunnen dat niet meer via het huidige fietspadennet van mooie plekjes op het eiland genie ten.' Volgens een woordvoerder van Staatsbosbeheer is sluiting op het moment niet aan de orde, maar moet er rekening mee worden gehouden dat de budgetten onder druk komen. Er wachten Staats bosbeheer meerdere bezuinigin gen door het rijk. Volgend jaar ver andert er volgens SBB nog weinig, maar het is niet uitgesloten dat de budgetten vanaf 2012 krapper worden, wat invloed kan hebben op het onderhoud aan de fietspa den. Staatsbosbeheer beheert op het eiland 36 kilometer fietspad. Poster roept burgemeester en wet houders op om actie te onderne men bij het ministerie van Econo mische Zaken, Landbouw en Innovatie waar natuur sinds het aantreden van het kabinet-Rutte onder valt. Volgens Poster zou het college samen met Staatsbosbe heer in actie moeten komen. De politie is op zoek naar getuigen van de vernieling van een voorraam van een woning aan de Schilder- weg in Oudeschild. De bewoners hoorden maandag rond 21.40 uur een harde klap, juist op het moment dat er een auto voorbij reed. Even later ontdekten ze dat het raam kapot was. Hoewel er niets werd aangetroffen waarmee zou zijn gegooid, gaat de politie uit van ver nieling. Getuigen wordt verzocht zich te melden via 0900-8844. Groeneplaats, baseerden wij dat op het beleid van de gemeente dat de Aldi binnen de ring zou blijven. Nu de gemeente ineens de andere kant op gaat, zijn wij niet gerust op een goede afloop. Poster kan nu wel zijn zorgen uit spreken over de leegstand in de Weverstraat, maar door zich sterk te maken voor de verhuizing van de Aldi, werkt hij verdere leegloop in de hand.' Op pagina 11 meer over de zorg van TVO over de ontwikkelingen. Gesterkt door de enthousiaste reacties van dit jaar verzorgen de Texelse Sportraad en de Texelse Courant ook komend jaar een sportgala, waarop de beste sporters van 2010 worden geëerd. Dit festijn wordt vrijdag 11 februari gehouden in dorps huis De Bijenkorf in Oosterend. Er zijn prijzen in vier categorieën. Naast de beste sportman, sport vrouw en sportploeg wordt dit keer ook het talent van het jaar in het zonnetje gezet. Welke sporters winnen, wordt mede bepaald door de Texelse bevolking, die haar eigen favorieten kan nomineren. Dat is tot 10 januari mogelijk bij Albert Hoven van de Sportraad, e- mail hovenalbert@hotmail.com. Nominaties moeten vergezeld gaan van een motivatie, waarom juist deze sporters de prijs verdienen. Alleen kandidaten die in 2010 op Texel woonden, komen in aanmer king. Een onafhankelijke jury bepaalt uiteindelijk de winnaars. Het complete archief van de Texelse Courant is vanaf van daag te raadplegen via de web site www.archieftexelsecourant. nl. Mediabureau Langeveld de Rooy, uitgever van de krant, biedt elke abonnee de mogelijk heid gratis gebruik te maken van deze nieuwe service. De Texelse geschiedenis is in ruim 12.500 kranten tot in detail beschreven. Verslagen van verga deringen, bijeenkomsten en ande re gebeurtenissen, interviews, commentaren, achtergrond- en andere artikelen. Kortom: een schat aan historische informatie over Texel. Het archief wordt daar om wel 'het geheugen van Texel' genoemd. Alle jaargangen van de Texelse Courant, die in 1887 voor het eerst verscheen, zijn bewaard gebleven. Om dit historische erf goed veilig te stellen voor de toe komst, tegemoet te komen aan de toenemende vraag naar informatie over het lokale verleden en de artikelen en foto's op een gebruiks vriendelijke manier beschikbaar te stellen, zijn alle edities gescand, online gezet en via deze website te raadplegen. Meer over het digitale archief in de speciale bijlage in deze krant. De politie heeft donderdag op de Emmalaan in Den Burg elf fietsers bekeurd omdat zij geen deugdelij ke verlichting voerden. Dat gebeur de tijdens een grote controle, die tussen 7.30 en 8.30 uur werd gehouden. Bij nieuwbouw op de plaats van het oude raadhuis mag de rooi lijn niet verder de Groeneplaats opschuiven dan tot waar vroe ger het Raaksje lag. En aan de Burgwal mogen maximaal vijf huizen worden gebouwd, mits dat niet ten koste gaat van het park. Dat waren de belangrijk ste besluiten die de gemeente raad dinsdag na een lange dis cussie nam. Zoals te verwachten viel, hadden de raadsleden een flinke kluif aan de 'herziening Grex (grondexploi tatie) en voortgang Centrumplan Den Burg', zoals punt 7 op de agenda te boek stond. Niet alleen de politiek, maar ook brede kringen daarbuiten hadden de laatste maanden heel wat afge- discussieerd over de toekomst van het centrum van Den Burg. Voor- en tegenstanders van woningbouw aan de Burgwal zochten de publiciteit en ook nieuwbouw op de Groeneplaats was een heet hangijzer. Daarbij stonden zowel de locatie als de vorm en omvang van de gebou wen ter discussie. En moesten het winkels, woningen, horecavoor- zieningen of een combinatie wor den en ging het dan om luxe appartementen of woningen voor starters en senioren? Meest recent was de waarschu wing in deze krant van horecaon dernemers Co Vermüe en Richard Gemeente Texel Vraag uw vergunning aan via www.omgevingsloket.nl Segers dat Den Burg helemaal geen behoefte heeft aan nieuwe cafés en restaurants, omdat deze onherroepelijk ten koste gaan van de bestaande bedrijven. Meer hierover op pagina 5. SF >eed www.speedheat.nl A Ie J Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 Ondanks verscherpt toezicht blijft de omgeving van café De Slock voor overlast zorgen. Bij de politie kwamen tijdens het weekend van Ouwe Sunderklaas meerdere meldingen binnen over geluidsoverlast. Toen de politie de eigenaar hierop aansprak, beloofde deze maatre gelen te nemen. Van zaterdag op zondag was de politie rond half twee ter plaatse na een melding over een vechtpartij op de Burg wal. Er werd iemand aangetroffen met een flinke wond. Tegen de politie ontkende deze man betrok ken te zijn bij de vechtpartij, maar dat hij was gevallen. Ook een andere man met kneuzingen zei niets van een vechtpartij te weten. Cjrom Twartsjextls in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. i Gemeente Texel Op vrijdag 24 en 31 december is de Publieksbalie gesloten. Geen aangifte geboorte of overlijden Tijdens deze periode kunt u geen aangifte doen van geboorte of overlijden. Overlijden kunt u melden bij een van de uitvaartverzorgers. Om het tijdig geven van een hielprik bij pasgeborenen zeker te stellen zorgen de verloskundigen er voor dat geboorten tijdig worden gemeld bij de Entadministratie. Storingen Voor het melden van storingen en calamiteiten in rioleringen en dergelijke kunt u via telefoonnummer 14 0222 contact opnemen met de storingsdienst Het gaat goed met het moun- tainbiken op Texel. Jong en oud doen mee aan de Rabo Top komende zondag in de Dennen. De sarcofaag in de kerk van Oosterend blijkt ruim driehon derd jaar ouder dan tot nu toe werd aangeno men.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1