Katinka Polderman in theater Klif 12 Persoonlijke herinneringen in historisch blad TEXELSE 3 COURANT Familieberichten Christine Catharina Maria Boom-Slot Christie Tante Chris Christie Boom Christie Christie Boom-Slot Christie Boom-Slot Christie Christie Boom Christie Christie Christie Boom-Slot DINSDAG 28 DECEMBER 2010 'Met de gratie van een havenar beider en het karakter van een goed biertje: stevig in het begin, daarna prikkelend en met een zachte, verfrissende afdronk.' Aldus een typering van Polder man tuigt af, het nieuwe pro gramma van cabaretière Katinka Polderman. Ze treedt er dinsdag 4 januari mee op in theater Klif 12 in Den Hoorn. Polderman was één van de meest geziene gasten van het afgelopen voorjaar in Den Hoorn gehouden huiskamerfestival Broadway. Zichzelf op gitaar begeleidend zong ze even cynische als vrolijke liedjes, waarin ze platvloerse grofheden en fijnzinnige observa ties afwisselde. Gierend van het lachen verliet menig toeschouwer na afloop de serre van Klif 23, met stomheid geslagen dat zo'n onschuldig uitziend meisje zulke ruige verhalen over seks, drugs en rock 'n' roll kon vertellen. Polderman tuigt af is haar derde programma, na Polderman en Polderman kachelt door. Dat laat ste programma werd genomi neerd voor de VSCD Cabaretprijs Neerlands Hoop. Een recensent van De Volkskrant noemde haar 'meester in absurde gedachten', een collega van het Algemeen Dagblad schreef over 'liedjes waarin ze de taal hulde brengt met gortdroge humor en rationele observaties vol zelfspot'. In haar nieuwste programma kijkt Polderman lachend naar de opsmuk om zich heen, zich daar bij afvragend: 'Is dit nou nor maal?' Ze vindt het tijd om de boel eens flink af te tuigen en de chaos terug te brengen, 'tot over zichtelijke, menselijke proporties'. 'Met de ronkende shovel en de zachte plumeau, met de Franse slag en gezond Zeeuws ver stand.' De voorstelling in Klif 12 begint om 20.30 uur. Entree €15,-. Een diner vooraf is mogelijk, reserve ren in dat geval gewenst. 'Er werd niet gevraagd of je mis dienaar wilde worden, nee, als roomse jongen moest je wel. Je vriendjes werden het ook en dat was ook wel plezierig.' Aldus een anekdote van Hans Bakker uit zijn verhaal Het roerige leven van een misdienaar in de jaren '50, opgetekend in het jubileum nummer van de Historische Ver eniging, die in 2010 25 jaar bestaat. Wat is voor u een persoonlijk beeld van Historisch Texel? Die vraag legde de redactie van het blad voor aan 60 Texelaars. Het resultaat is een bonte collectie verhalen, (jeugd)herinneringen en andere wetenswaardigheden. 'Blije, kriti sche, ontroerende en verrassende bijdragen van heel gewone Texe laars, die daarmee eigenlijk vooral duidelijk maken dat er alleen maar bijzondere Texelaars bestaan', aldus de redactie. Zo schrijft Aris Bremer over de foto waarop te zien is hoe hij als peuter op de arm van een Brits-Indische krijgsgevangene zit. 'Wat zou er omgaan in die blonde krullenbol op schoot van die donkere soldaat?' Annie Dog ger haalt herinneringen op over de demping van de kanalen in de Prins Hendrikpolder in de jaren zestig, de kanalen die de vader van haar man Theo Dogger gebruikte voor de binnenvisserij. 'Het bete kende het einde van de binnenvis serij, maar onze kans om te trou wen. Want er kwam daardoor grond beschikbaar voor een Boog- aerdswoning.' Gerrit Gerrits ver telt over een Merovingische crematie-urn, die in 1966 werd gevonden aan de Akenbuurtsweg bij Oeperen. 'Ik was toen 17 jaar en enthousiast amateur-archeo loog. Het was in de nadagen van de ruilverkaveling en heel Texel bleek vol te lig gen met scher ven. 'In Texels dialect schreef Hillie Keijzer-Vlas over de Witte Punt, het baken op de dijk bij Oudeschild. 'M'n vader en ome Klaas viste deer flak fóór de kont met een gornekotter- tje en don sot ik héél goed te kieke of 't nou de TX15 fon m'n vader en ome Klaas wos of 't kottertje fon Lammert en rooie Bertus, de TX28, wont die twie kotters hodde veul fon mekaar. Ik wos nog maar een kleine snotbriebel doe ik olliendig dot kleine trappie omhóóg klom.' Foto uit 1930 van de Boet van Hopman in de Nederlanden, geplaatst als illustratie bij een verhaal over veranderingen in de landbouw door Klaas Eelman. (Foto Ecomare) Met groot verdriet, maar tevens vervuld van mooie herinneringen is totaal onverwachts het liefste wat wij hadden uit onze handen weggeglipt. Op eerste kerstdag is op 52-jarige leeftijd overleden Wij zullen het moeten doen zonder haar scherpzinnige en creatieve geest, wat zullen wij haar missen... Ruud Boom Bart en Lotte Niels Texel, 25 december 2010 Stoompoort 14 1792 CT Oudeschild Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 28 december van 19.00 tot 20.30 uur aan huis, Stoompoort 14-16. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woensdag 29 december om 13.30 uur in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij Christie begeleiden naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats van Oudeschild aan de Zuidhaffel 47. Na afloop van de begrafenis gaan wij terug naar Stoompoort 14-16, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Vol ongeloof. Plotseling niet meer in ons midden... Ome Ruud, Bart Lotte en Niels We zijn in gedachten bij jullie Jan-Peter en Sheila, Ties en Hidde Monique en Ben, Fabienne Angelique en Peter, Dorien en Roel Petra en Mark-Peter, Joost, Robin en Sanne Jan-Willem t Rositha en Dennis, Joeri, Ralph en Ciska Ivonne en Stelios Danielle en Ian, Sophie en Aiden Berny en Julie, Lot, Sophie en Sepp Armando en Clara, Mats en Bink Lorendz en Furu Emiel en Fenny, Dani en Tiemen Robert-Frido en Anneke, Liam en Sydney Jennifer en Ron, Lynn, Mets en Cerèn Marièlla en John, Janieken Marin Evelyne en Rob, Faure en Stan Annemieke en Dennis, Björn Jolande en Peter-Paul, Sven en Jasmijn Anouk en Bart Dennis en Elja, Daniël en Jeanette Bianca en Herman, Wisse, Pelle, Jorre en Senne Barry en Mariët, Fleur, Tess en Roos Sanny en Rick, Bob en Ids Sander Esther Thomas en Chantal Met verbijstering en vol ongeloof hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van Wij wensen Ruud, Bart en Niels en de rest van de familie en vrienden veel sterkte toe. Joost en Sarah Hoogenbosch Geschokt zijn wij door het plotselinge overlijden van Wij wensen Ruud, Bart, Lotte, Niels, verdere familie en medewerkers heel veel sterkte met dit zware verlies. Peter Dirk Marjolein Cindy Olaf Christina Imme Sandra Marit Martin en verdere medewerkers van de Texelse Visspecialist/ De Oude Vismarkt Er is zoveel wat we voelen, maarzo weinig wat we kunnen zeggen. Intens verdrietig zijn wij omdat we, geheel on verwachts, afscheid moeten nemen van onze lieve en zorgzame dochter, zus, schoonzus en tante Je had nog zoveel plannen... Fien Slot- Smit Kees Slot t Dorothé en Maarten Esther en Louis Arjan en Frida Peter Nico en Saskia Miriam en Martijn Mark en Yvette Coen Annemiek en Arnold Marianne en Joost Pieter en Marjet Marijn Christie je leeft in ons hoofd Je leeft in ons hart Het mooiste bewaren wij In een vakje apart Wij zijn diep geraakt door het onverwachte overlijden van onze lieve schoonzus We zullen haar enorm gaan missen. Piet en Cobi Wim en Annegriet Hans en Kitty Kees en Annie Martin en Nel Alfons en Emmie Bert en Margreet Theo en Ria Sjef en Ria Willem en Annelies Theo en Susan We wensen Ruud en de kinderen veel sterkte. Woorden schieten te kort. We zijn sprakeloos van het bericht dat onze nicht is overleden. We wensen Ruud, de kinderen, Fien en verdere familie veel sterkte. Niek van Heerwaarden Tinie Witte-Kager Erie, Fred, Lilian en familie Geschokt zijn wij door het plotseling overlijden van We wensen onze vriend Niels, Ruud, Bart Lotte en de rest van de familie veel sterkte. Alwin, Anika, Ariane Sven, Arjen Gerie, Erwin Joyce, Hans, Iris, Leon, Marco Miranda, Niels Iris, Silve, Suzanne Edwin, Wouter Jonna Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze nicht Wij wensen Ruud, de kinderen en familie veel sterkte. Nichten en neven familie Bakker Geschokt en verdrietig zijn wij na het plotselinge overlijden van Wij wensen Ruud, Bart Lotte en Niels heel veel sterkte met de verwerking van dit grote verlies. Alle medewerkers van Texel Catering Ruud Boom Martijn, Klaas, Peter, John, Eric, Roderick, Ingmar, Martijn, Vera. Sprakeloos waren wij van het bericht dat zeer plotseling is overleden onze buurvrouw Wij wensen Ruud en de kinderen veel sterkte bij dit zeer plotselinge verlies. De Buren van de Stoompoort en het Vliegwiel, Fam. J. Visser Fam. G. Sman Fam. R. Huysman Sander Witte Fam. J. v/d Kamp Fam. D. Brouwer Fam. M. Drijver Uk Fam. H. Eelman Fam. J. Hutjes Fam. S. de Wit P. den Braven Fam. J. v/d Star Fam. D. Schagen Fam. P. Betsema Fam. R. Wetsteen Marco Hutjes Fam. A. Hutjes Fam. R. Witte Fam. B. Couperus Fam. H. Blom Fam. R. v/d Maden Fam. C. de Graaf Fam. A. Blom Fam. J. Kreeft 'ACHT Katinka Polderman was één van de meest geziene gasten van het afgelopen voorjaar gehouden Broadway Den Hoorn. (Foto archief Texelse courant)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3