TEXELSE^COURANT Onderzoek risico houtkachel '99' 'De tuin mogen ze zelf gaan vegen' Cjroen ^wartr jexel-s in het harL, KONSUM Te Koop ZILTE ZAKEN Texel krijgt netwerk van 120 km fietspad OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12541 VRIJDAG 14 JANUARI 2011 8 39 kandidaten zijn voorgedra gen voor de titel Sportman, Sportvrouw, Sportploeg en Sporttalent van 2010. De watersnood ramp in Queens land, Australië laat de diverse (oud-)Texelaars aldaar niet onberoerd. Een verslag. Texelaars met een Udens accent. 'Dat hoort zo bij je, het is zo eigen', zeggen Gerrit en Betsie Ver hoeven. daad zout bevat en of dat in de beoogde installatie tot extra risico kan leiden. 'Belangrijk is de vraag of alleen zeezout aanleiding is voor eventuele dioxinevorming of dat daar ook nog andere componen ten of omstandigheden voor nood zakelijk zijn.' De energiecoöperatie zegt in een open gesprek met de leden en andere Texelaars te willen uitzoe ken welke bezwaren hout snijden en op welke manier die op een acceptabele manier kunnen wor den opgeheven. TexelEnergie hoopt dat mensen die betrouwbare en toetsbare informatie hebben die willen delen. Dat kan op info@texelenergie.nl. De coöperatie wil de informatie die het onderzoek oplevert, delen met belangstellenden die er om vragen. De Graaf: 'Het is in het belang van TexelEnergie en de bewoners van Texel dat hierover geen misver standen blijven bestaan.' Ö33ÏEÏIQrem (03 CÊ0 SNELCODE: 3^^!^ Garage Dros www.texelseautopagina.nl Showroom zaterdag s open van 10.00 - 12.30u TEXELSE0COURANT ij,*, Tfm.-J.rt, „Htm. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): WARMTE COMFORT TEXEL Centrale Verwarming, Gas en Water I'] t'.lH msraiiBTitreCHHiSK r TexelEnergie Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. fvl Gemeente Tfcxel V I Bekendmakingen op pagina 12 Starterswoning in Oudeschild zie pag. 14 Zilte Zaken ronselt junior webtalent Heb je een goeie tip voor ons, dan ontvang je een goeie bonus! TexelEnergie onderzoekt of er een risico is dat de houtgestook te verwarming voor de '99' tot vorming van dioxine leidt. Beke ken wordt onder meer of er zout zit in het Texelse hout dat straks wordt verstookt. Dat heeft de energiecoöperatie laten weten. Aanleiding zijn berich ten dat het verbranden van hout uit kustgebieden dioxinevorming zou kunnen versterken, omdat de bomen onder invloed van de zoute zee hebben gestaan. Dioxine is de verzamelnaam voor organische verbindingen die bij verbranding ontstaan en giftig kunnen zijn. Directeur Brendan de Graaf: 'Er zijn vragen over gekomen uit de gemeenschap, dus daar doen we wat mee.' TexelEnergie heeft vragen uitgezet bij de beoogde leverancier van de verbrandingsinstallatie, de leveran cier van het hout, overheidsinstan ties en wetenschappelijke institu ten. Bekeken wordt of bij het type installatie dat er moet komen het risico van dioxinevorming bestaat. 'Zo ja, dan willen we weten of dat betrouwbaar kan worden weggefil- terd', aldus De Graaf. TexelEnergie wil eveneens weten of aangetoond kan worden dat Texels hout inder- Begeisterung voor techniek wordt gedreven om met innovatieve oplossingen en vernieuwende tech nieken te komen voor problemen waar bedrijven mee worden gecon fronteerd. Hij is permanent aan het ontwikkelen, testen, doorontwikke len en biedt voortdurend een ant woord op de vraag naar innovatie en besparing', meldt het juryrap port. De prijs werd uitgereikt door de commissie Verantwoorde Vis, die uit alle voordrachten drie bedrij ven nomineerde. De andere twee genomineerden waren vishandel Heinen Koelewijn uit Spakenburg en De Oestervisser Cornelisse Oesterkwekerij uit Yerseke, die eveneens geprezen werden voor hun inzet op het gebied van duur zaamheid en innovatie. Om voor de prijs in aanmerking te komen, moet er sprake zijn van innovatief ondernemerschap en moet de genomineerde een voor beeld in voor bedrijven in de Neder landse vissector. De prijs werd (voor de vierde keer) uitgereikt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van het Pro ductschap Vis. De jeugd heeft woensdagmiddag 1049 kerstbomen ingele verd bij de gemeente tijdens de jaarlijkse inzameling van kerstbomen. Dat waren er iets minder dan een jaar geleden, toen werden er 1176 kerstbomen ingeleverd. Ruim de helft van de bomen (582) kwam uit Den Burg, maar ook in Ooste rend (155) en Oudeschild (130) werd flink met bomen Visserijprijs voor Klein Woolthuis Harmen Klein Woolthuis van HFK Engineering heeft donderdag in kasteel De Wittenburg in Wasse naar de Verantwoorde Visprijs 2011 in ontvangst genomen. Hij kreeg deze prijs voor zijn inzet op het gebied van alternatieve vis tuigen voor de traditionele boom- korvisserij. Klein Woolthuis wordt beschouwd als een strategische partner voor de hele kottersector. Uitvindingen als de sumwing en later de combinatie met het pulstuig zijn cruciaal voor een verantwoorde toekomst van de Nederlandse kottervloot. 'Het is een enthousiaste man die vanuit zijn gesleept. De gemeente zamelde op negen plekken in, waar onder op de hoek Sluyscoogh/Buytengors in de Mars. Daar werden de bomen soms met tientallen tegelijk bij Kees Koopman ingeleverd. De kerstbomen zijn afgevoerd naar De Hamster waar ze worden versnipperd. Tien dagen waren Pieter Arens- man, Danny en Michael Hooger- heide, Linda Bakker en Rick Bij- post in touw om kerstbomen te verzamelen. Maar dat leverde dan ook 138 bomen die woens dagmiddag allemaal aan de Sluy- scoogh werden ingeleverd. Een van de vaders moest liefst drie keer met een volgeladen aanhan ger rijden om alle bomen, tijdelijk opgeslagen in de tuin, bij de inle- verplek te krijgen. Het leverde de jeugd 138 keer 20 cent op en even zoveel lootjes. 'We hebben de bomen allemaal ingezameld in de Mars en De Volmolen', vertelt Arensman. Andere kinderen zaten evenmin stil. Inse en IJs Wetsteen brachten 45 bomen naar de Sluyscoogh. Met fiets en skelter reden de broers af en aan om alles te vervoeren. Jos Betsema kwam met 25 bomen op de proppen. 'Met een riem ach ter de fiets heb ik die verzameld aan de Maricoweg en op de Spin- baan.' Ook hij en de broers Wet steen keerden met een serie loot jes en een gevulde portemonnee huiswaarts. De ouders konden de verzameldrift van de jeugd waarderen. 'Liever dat ze buiten met de kerstbomen bezig zijn dan de hele middag ach ter de computer zitten', aldus een moeder. De vijf verzamelaars van de 138 kerstbomen wachtte na inlevering nog een klus in de buitenlucht. De tuin moest nog worden aange veegd. 'Dat mogen ze mooi zelf doen', liet vader weten, nadat hij opnieuw een aanhanger had geleegd. WORDEN NU DOOR HUNZELFIN ERE HERSTELD. Wouter de Waal en Corina Hordijk plaatsten nabij de vuurtoren het eerste knooppunt van het nieuwe Fietsenroutenetwerk. (Foto Marleen Hohmenn) Stichting Duurzaam Texel is gestart met de aanleg van een Fietsroutenetwerk op Texel. Bij de vuurtoren werd deze week de eerste van minimaal dertig knoop punten gerealiseerd die geza menlijk een netwerk van fietspa den vormen. VW-directeur Wouter de Waal, bestuurslid van Duurzaam Texel, en projectleider Corina Hordijk plaats ten een bord bij knooppunt 31de noordelijkste variant van alle knoop punten. Het Fietsroutenetwerk bestaat uit bestaande fietspaden en routes die door de knooppunten aan elkaar worden gekoppeld. Daardoor moet het volgens Duur zaam Texel aantrekkelijker worden om het eiland op de fiets te verken nen. De dertig Texelse knooppun ten vormen een route van ongeveer 120 kilometer waarin onder meer de Thijsseroute en de Eierland Thijs- seroute zijn opgenomen. Een knooppunt is te herkennen aan een bordje en in sommige gevallen een informatiepaneel. Elk punt heeft een eigen nummer, zodat de fietser vooraf of ter plekke van knooppunt tot knooppunt een route kan uitstip pelen. 'Het netwerk biedt zo een scala aan routes', aldus Duurzaam Texel. Het bedrijf Folkersma Ver keerstechniek uit Marum plaatst de komende weken de bordjes en de panelen. Volgens Duurzaam Texel wordt daarbij rekening gehouden met het landschap. In het voorjaar wordt het Texelse Fietsroutenet werk opgeleverd en in gebruik genomen. 'Dan is heel Noord-Hol land voorzien van netwerken.' De provincie kent nu al vijftien soortge lijke netwerken voor fietsers. De stichting ontwikkelde het initia tief samen met de VW, Staatsbos beheer, de gemeente, de Fietsers bond en het Ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland Noord. De Grontmij zorgde voor de uitvoering. Het toe ristisch investeringsfonds en een Europees landbouwfonds voor plat telandsontwikkeling leverden subsi dies.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1