TEXELSE^COURANT Cf roen ^wartsj'exeh in het harL, Hoofd Gemeentewerken op non-actief gezet Eva van der Linde imponeert met jonge dressuurpaarden OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12542 DINSDAG 18 JANUARI 2011 'Ik wil het zelf, want ik wil steeds beter worden', zegt turnster Hannah Ipenburg (9), die per week vier keer traint. Aan welke weg ligt het Galgen landje?, luidt één van de vra gen uit de Texelse Nieuws- en Kennisquiz 2011. Drie avonden lang waren negen voorstel lingen te zien tijdens het Amsterdamse Kleinkunst Fes tival in Klif 12. In de Texelse Bespaarstrijd liggen de bui tendorpen vóór op Den Burg. Twintig huis houdens doen eraan mee. FILM KIJKEN IN STRANDHUISJE; TSJONGE WAT'N... ACTIE-FILM... HET FILMDOEK GAAT ERVAN "HEEN EN WEER". (Advertentie) AUTO TEXELSEWCOURANT ty—'ZgpvJixtltobaftait. Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. Een striemende wind en opwaai end zand geselden de renners die zondagochtend deelnamen aan de tweede Beach Challenge op het strand tussen Paal 8 en Paal 17. Voor de wind was het goed fietsen, maar tegen de wind in moest er hard gewerkt worden om de omstandigheden de baas te blijven. Het leverde voor de toeschouwers prachtige verge zichten op. Jordy Vinke, Denise Betsema, Wouter van Tatenhove en Jan Zijm stapten als overwin naars van het parcours. Meer over de strandrace elders in deze krant. www.texelseautopagina.nl Peter van Ree, hoofd van Gemeentewerken, is geschorst. Medewerkers van de gemeente zijn hierover vorige week geïn formeerd. De gemeente doet er tegenover de Texelse Courant geen mededelingen over. Van Ree volgde in 2005 Jaap de Wijk op als hoofd van Gemeente werken. Hij werd daarmee verant woordelijk voor openbaar groen, evenementen, reiniging, materieel, infrastructuur (wegen en strand), gebouwenbeheer en na de over name van Rijkswaterstaat ook voor de haven van Oudeschild. Zijn stijl van leidinggeven en besluitvorming werd hem niet door iedereen in dank afgenomen. Zo stuitte zijn F-16's oefenen op Vliehors ambitie om Gemeentewerken en de Havendienst te verzelfstandigen op weerstand en politici spraken hierover hun afkeuring uit. Wethou der Hercules moest onlangs door het stof toen Gemeentewerken onder verantwoording van Van Ree een elektrische auto had aange schaft voor de gemeentelijke bestrijder van ongedierte. Daarmee was Van Ree vooruitgelopen op de formele toestemming van de gemeenteraad. Hercules zei zich 'te schamen' voor deze werkwijze. En naar verluidt ontstond onlangs wrijving nadat Gemeentewerken een kerstfeest voor de eigen mede werkers hield, terwijl voor alle medewerkers van de gemeente al een kerstfeest in De Pelikaan was georganiseerd. Volgens een ano nieme zegsman een herhaling van zetten, omdat Van Ree hierover al eerder op de vingers zou zijn getikt. F-16's oefenen van maandag 31 januari tot en met vrijdag 4 febru ari in het afwerpen van 500-pon- ders op de Vliehors. vuurwapen De politie heeft een wapen in beslag genomen bij een 47-jari- ge man in Den Burg. De politie was voor een gesprek in de woning van de verdachte toen de politie bij toeval het wapen zag liggen in een lade. Het ging om een soort alarmpistool. Het wapen was bedoeld voor het verjagen van ganzen. De politie nam het wapen in beslag en onderzoekt of de Texelaar strafbaar is. De Koninklijke Luchtmacht ven/vacht dat in totaal 16 bommen worden afgeworpen. Bureau Geluidhinder van de luchtmacht meet tijdens de oefening op Texel of de omstandig heden dusdanig zijn dat er niet teveel geluidsoverlast wordt veroorzaakt. De mobiele meetposten staan recht streeks in contact met de verkeers toren op de Vliehors Range. Voor vragen of klachten kan contact wor den opgenomen met Vliegbasis Leeuwarden, tel. 058-2346700 of 0800-0226033. Man mishandeld in Kantoorstraat Een 20-jarige man uit Den Burg is in de nacht van vrijdag op zaterdag mishandeld in de Kan toorstraat in Den Burg. Hij werd in zijn gezicht gestompt, nadat hij op straat ruzie had gekre gen. De man liep een gebroken neus op. Dorpswachten hielden een 18-jarige jongen uit De Cocks- dorp aan voor de mishandeling, maar hij wist zich los te trekken en te ontkomen. Zijn identiteit is bekend bij de politie. Buitendorpen voor op Den Burg De buitendorpen gaan aan kop in de Bespaarstrijd van Texel- Energie. Dat blijkt uit de eerste tussenstand van de wedstrijd. Het zogeheten Team Groen van de buitendorpen heeft sinds het begin van de strijd 7,9 procent minder energie verbruikt dan team Zwart dat Den Burg vertegenwoordigt. Beide teams bestaan uit tien huis houdens waar intensief wordt gemeten hoeveel elektriciteit en gas er wordt verbruikt. Bij de ver gelijking wordt een correctie toe gepast, omdat de huishoudens in de buitendorpen meer gezinsleden tellen dan de huishoudens in Den Burg. De Energiebespaarstrijd duurt tot en met mei. Op 18 febru ari maakt TexelEnergie een tweede tussenstand bekend. Politie vindt De sloop van het oude raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg vordert gestaag. Vorige week is de eerste verdieping, waar het bestuur was gehuisvest, ontmanteld. Dat uit zich onder meer in de burgemeesterskamer (foto linksboven). Een half jaar gele den nog in gebruik, nu enkel nog bestaand uit een paar wanden. Hetzelfde geldt voor de inmiddels volledig gestripte en leegge ruimde raadszaal (foto rechtsboven). Alleen stenen en betonde- len resteren er nog. Deze week begint de ontmanteling van de bovenste verdieping. Vrijdagochtend werden daarvoor met de kraan van René Boon voertuigen op het dak van het middenstuk tussen de raadzaal en de rest van het oude raadhuis gehesen (foto linksonder). Naar verwachting arriveert eind deze week een grote kraan om aan de buitenkant met de sloop te beginnen. Dat begint aan de achterzijde. De ramen op de bovenste verdieping zijn inmiddels verwijderd en een dezer dagen gaan ook de ramen op de begane grond weg. Een deel van die ramen is de afgelopen dagen ingegooid (foto rechtsonder). Achter die ramen hingen na het vertrek van de ambtelijke organisatie nog een tijd kunstwerken om te voorkomen dat het leegstaande gebouw een desolate indruk zou achterlaten. (Foto* Jemen vanHtutumi Groot succes voor Eva van der Linde, die zondag met twee jon ge dressuurpaarden van haar vader in manege Akenburg aan de start verscheen en in totaal maar liefst acht winstpunten in de wacht sleepte. Van der Linde reed met Belle Lady Texel, die eerder al uitstekend voor de dag kwam in de Pavo Cup, en met Black Painted Texel. De wed strijd in Akenburg vormde voor beide paarden het debuut in de klasse L2. Vier winstpunten per paard (196 en 204) en (197 en 199) en twee eerste en twee tweede prijzen waren het resultaat. Celine Uriot werd tweemaal derde in de klasse L1 met haar paard Uppie. Zij behaalde drie winstpun ten (197 en 194) en promoveerde naar de klasse L2. Evalien Wete- rings verscheen met haar fjord Svenna aan de start in de klasse M2-paarden. Ze reed tweemaal naar de winst en behaalde een winstpunt (185). Tessa van Daalen kwam met Socrates uit in de klasse Z2 voor paarden en behaalde daarin twee eerste prijzen en een winstpunt (214). In de klasse B- pony's categorie A maakte Ava Krause haar debuut met Pino Power. Met succes, want aan het eind van de dag kon ze twee eerste prijzen en twee dikke winstpunten (192 en 191) incasseren. Ook Esmée Zoer debuteerde in de klas se B. Met de D-pony Egg Land's Hotspot behaalde zij twee eerste prijzen en twee winstpunten (182 en 184). Ook de prestaties van Bo Krause en haar pony Shayen waren opnieuw prima. De combinatie pakte twee eerste prijzen en twee winstpunten (187 en 193) in de klasse L1Bij de B-paarden was de winst tweemaal voor Jaqueline de Wit met Valiant. Ook zij liet twee winstpunten noteren (186 en 192). Caroline Wetenkamp werd tweede. Zij behaalde twee winstpunten (186 en 181) met Cylithia Texel, een fok- product van Willem van der Linde. De andere tweede prijs was voor Kim van der Werve, die debuteerde met haar paard Zandro. Ook Van der Werve behaalde twee winst punten (183 en 184). Twee winstpunten waren er verder voor: Milou Kooiman (L2, 184 en 182), Marloes Veen (L2, 182 en 187), Marloes van der Vis (B, 181 en 180), Bea Dekker (L1, 191 en 189), Jaqueline Uriot (L1, 189 en 194), Sacha Drijver (LI192 en 186), Enit Scholtens (L1, 191 en 191) en Maybritt Grootenboer (L2, 192 en 186). Eén winstpunt behaal den Louise Schagen (B, 183), Manon List (L1185) en Veronique van der Starre (B, 180).

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1