TAXITEXEL ladder ELToU Voordeelland erkend reparatiebedrijf Cinemd Te^xe3! TEXELSE 9 COURANT Mareis winnen van Blue Stars Programma do 20 t/m wo 26 Januari: 0222 312027 MUSIC ClU^ 2010 ft KINDERTHEATER DINER CABARET e-mail: info@texeltours.nl telefoon:+31(0)222-315555 www.texeltours.nl Bioscoop 8. t-'l-'t t li s-' IIIIIMI I I 'RANT Vervolgverhaal Door Jaap Klinkers Compass Aflevering 2 'How it's going Stuart?' Stuart staat als een bezetene met een grote sleutel een bout los te draaien. 'Problems captain, big problems.' De overbrenging van de machine kracht naar de schroef hapert. Stu art heeft het probleem gelokaliseerd en probeert het op te lossen, i/as- silis kent Stuart goed genoeg om te weten dat het dit keer niet gemak kelijk zal zijn. Hij ziet zijn zorgelijke blik en de uiterste concentratie waarmee hij werkt. Stuart verstaat zijn vak, maar als de krukas het echt af laat weten is ook hij machteloos. Ja, zijn grote droom waarmaken... THE GREEN HORNET 3D Overdag een krantenuitgever en 's avonds een gemaskerde crimefighter. 2a,zo,WO 16.15 Zaterdag 22 en 29 jan. -19.00 uur Diner Cabaret Lekker 4-gangenmenu met tussendoor een afwisselend en gezellig cabaretprogramma. 4-gangendiner inclusief de show €49,00 (evt kindermenu €24,75). Vrijdag 28 januari - 20.30 uur - Cabaret Nathalie Baartman met "Raak" 'Droogkomisch en absurdistisch...heel erg grappig...opmerkelijk talent.' (de Telegraaf) Entree €15,00 (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) In de haven van Bilbao lopen altijd Marokkaanse mannen rond. Goed gekleed, vlotte babbel. Spreken kapiteins van coasters aan. 'Kun nen we eens praten, capitano?' Hij wuifde ze altijd weg. 'No Ie interesa, geen interesse.Men hield niet aan. Hij was duidelijk. Maar afgelopen week verraste hij de mannen. 'Si', had hij gezegd, 'si, vamos a hablar. 'Laten we praten.Prima mogelijk heid met deze lading. Soja in bulk, beter kon je niet krijgen. Schip vol laden, gaten spitten in de soja en daar de plakken hasj in verbergen. Simpeler kon niet. Hij hoefde zelf niets te investeren. Nadat de loods van boord was gehaald en de Compass op open zee zou zijn, zou men langszij komen met twee speedboten. Duizend Veel records bij jeugdcrossloop Maar liefst zeven van de twintig jeugdlopers haalden zondag een nieuw record op de 1000 meter boscross. Veruit de snelste was Rik Bijpost, die met 3.48 minuten onder de vierminutengrens bleef. De omstandigheden waren dan ook prima. Een lekker zonnetje, zo'n tien graden en van de stevige wind was tussen de bomen weinig te merken. Sil van Heerwaarden was een goede tweede, maar was zelf niet zo tevreden met zijn eindtijd De senioren van basketbalver eniging De Mareis hebben zon dag met 69-62 gewonnen van Blue Stars uit Amsterdam. De eerste wedstrijd tegen dit team werd nog met groot verschil verloren. De Mareis wist door een beter sco rend vermogen aan het langste eind te trekken. Al ging dat in het eerste kwart nog moeizaam. Blue Stars had lange tijd een voor sprong, maar door driepunters van van 4.01. Bij de meisjes was zoals gewoonlijk Jasmijn Baptist eerste. Zij liep een persoonlijk record van 4.17. Ook Ravi en Arwen van den Berg, Ricardo Kreeft, Tijn Zeeman, Mirte Slegh en Mart Kikkert verbe terden hun eigen toptijd. Shannan Eijkhout boekte een mooie zege bij de dames over 5800 meter. Ze ver beterde haar persoonlijke record met ruim anderhalve minuut (29.29). Martijn van Haren won op deze afstand bij de heren (23.05) en Bert Huisman bij de veteranen (29.08). Hessel Arensman ging bij de jon- Jorik Heijenk, Manuel Dros en Chris Schlepers kon De Mareis bij blijven. In het tweede kwart liep het beter. Center Nico Kikkert werd goed bereikt en maakte de punten. Met rust stond De Mareis dan ook met 36-31 voor. In het derde kwart kwam Blue Stars door slordig bal verlies van De Mareis op gelijke hoogte. Maar Manuel Dros was goed op schot en wist de vijf pun ten voorsprong te behouden. In het laatste kwart liep De Mareis eerst gens tot en met 16 jaar over 2900 meter met de eer strijken. Hij bleef daarbij Cor Bijpost zes seconden voor. De langste afstand was een prooi voor Lutz Lohse, die lange tijd gelijk op liep met Jaap Witte, maar na twee ronden een gat sloeg. Uitein delijk kwam Lohse in 31.10 over de finish en moest Witte 41 seconden toegeven. Wel liep laatstgenoemde een persoonlijk record van 31.51. Bij de dames veteranen wist M argot van der Ven beslag te leggen op de eerste plaats. Alle uitslagen zijn te vinden op www. avtexel.nl, de volgende crossloop wordt gehouden op 30 januari. nog uit met steals van Jorik en Eric Heijenk, maar Blue Stars deed er alles aan om dichterbij te komen. Dat werd af en toe vrij fysiek. Daar door moest een speler met vijf persoonlijke fouten het veld verla ten en raakte Douwe Vonk gebles seerd. Tegen het eind van de wed strijd leed De Mareis slordig balverlies, maar Blue Stars kon de achterstand niet meer wegwerken. Scores: Nico Kikkert (26), Manuel Dros (23), Jorik Heijenk (7), Eric Heijenk (6), Wesley Bosma (4), Chris Schlepers (3). Het weer werkte zaterdag niet tegen tijdens de Nieuwjaarsrit van de MAB, maar omdat het de nacht ervoor nogal geregend had, raakten toch twee auto's vast in de bermen van de groene weggetjes op de Hogeberg. Andere deelnemers kwamen de onfortuinlijke bestuurders te hulp en de auto's waren snel losgetrokken. Jammer genoeg was alles voor niets, want zowel de vastgereden auto's als de hulpvaardige chauffeurs waren verkeerd gereden. De rit, uit gezet door Anne de Vries, voerde over de Hogeberg, door Zuid-Haffel en langs de Hemmerkooi naar Den Hoorn. De aanwijzing dat de weg langs camping Loodsmansduin moest worden gevolgd, werd door veel deelnemers niet opgepikt en ook de twee extra lussen die gere den moesten worden, zorgden voor flinke verwarring. Er werd in twee klassen gereden, wat als voordeel had dat niet alle deelnemers in optocht reden, maar dat ze elkaar wel regelmatig tegenkwamen. Uilslag: B-klasse: 1-Aris van der Vis en Jessica Witte, 1 strafpunt; 2.Jan de Wit, 2; 3.Sjef Boom en Jan-Nico van der Ploeg, 4. C- klasse: I.Team Wittüh, 40 strafpunten; 2.Angelien Hin en Yvonne Commandeur, 56; 3.Thea Verstappen, 61. De volledige uitslag is te lezen via www.mabclub-texel. nl. Jeugd Plaatsman krijgt bowlingles Het zeer ervaren bowlingteam Sommeltjes speelde donderdag tegen de jeugd van Loonbedrijf Plaatsman. Daarbij moest Tiny Plaatsman van Sommeltjes het opnemen tegen haar kleinzoon Rick. Sommeltjes won de eerste twee eenvoudig, maar de derde game was voor Loonbedrijf Plaatsman. Door ervaring en routine wist Som meltjes ook de laatste game te win nen. WBZ, dat wekenlang het onder spit moest delven, won met 3-2 van Paall9/Sjans. Chris Krijnen van WBZ startte met een game van 192 en Herbert de Geer van Paall 9/Sjans moest alleen aan de bak. Dat leverde hem toch nog twee punten op. De spannendste wedstrijd van de avond was die van Pinheads tegen Split Happens, die in gelijk spel eindigde, wat vrij bijzonder is bij het bowlen. De tweede game werd met een gelijk aantal punten afgesloten, maar Marcel Bakker van Pinheads behaalde in de laatste game een score van 236 punten, waardoor zijn team het eindtotaal wisten te winnen. Trijn Stiggelbout van Best Tessels gooide de hoogste serie van de dames. Met games van 189, 180, 199 en 222, wist ze een totaal van 790 te behalen, wat neerkomt op een gemiddelde van 197,5. Door dit geweld won Best Tessels met 4-1 van De Koogel. De tweede game was voor De Koogel, waar Rob Beumkes 203 punten behaalde. Ook NBC Eelman Partners en Badweg Sportief speelden een spannende wedstrijd. NBC Eelman Partners ging goed van start en won de eerste twee games, mede door een game van 224 van Ingrid Witte. De volgende twee games waren echter voor Badweg Spor tief, waar André Barhorst de hele wedstrijd stabiel bleef, met een gemiddelde van 180,5. Uiteindelijk won Badweg Sportief met een ver schil van één punt, waardoor dit team met een overwinning van 3-2 de koppositie wist vast te houden. plakken met vier kilo hasj per stuk in plastic, stevig samengeperst en vacuüm getrokken, waterdicht ver pakt. Straatwaarde vijf miljoen dol lar. Zijn beloning vijfhonderddui zend dollar. Te betalen na aflevering. Contant. Afleveren ten noorden van de Hollandse Waddeneilanden. Op een zeekaart werd een plaats aan gegeven, tien mijl ten noorden van Schiermonnikoog. Een kleine gar- nalenkotter zou de stuff oppikken. In ruil een koffer met geld en klaar. Hij wist dat de Marokkanen betrouw baar waren. Ze liepen er al jaren en in de subcultuur van de haven had den ze een 'goede' naam. Hij moest zijn bemanning mee laten delen. Pavel en Stuart ieder vijftigduizend en de Indonesiërs vijfentwintigdui zend. Pavel had geaarzeld. 'Es ist nicht gut, Kapitan, viel zu gefahr- lich.' 'Kom op Pavel', had Vassilis gezegd, 'je gaat vanuit Hamburg rechtstreeks naar huis en je koopt in Polen je eigen schip. In Gdansk kun je tegenwoordig uitstekend zaken doen, de communisten zijn al bezig overstag te gaan. En met die dollars kun jij wel wat kopen daar!' Na een paar uur piekeren was Pavel akkoord gegaan. Santoso en Way- an hadden er geen enkel probleem mee. Voor Indonesische begrippen was dit een vermogen. En gevaar? Mereka halihatnya, ze zagen wel. Stuart was meteen voor. De omzet van een aantal kroegen in Dublin zou de komende tijd significant gaan stijgen. Alles was soepel verlopen. Een paar mijl uit de Spaanse kust waren uit het niets de speedboten opgedo ken. Snel en geroutineerd werden in een groot net de plakken hasj opgehesen. De zee was kalm. Alles ging zo het ruim in. Beneden waren de matrozen in de soja aan het spit ten om de hasj weg te werken. Pavel en hij telden de plakken. Het waren er precies duizend. Wordt vervolgd. service', meldt de brancheorgani satie. 17 februari 2011 Huishoudbeurs EP Voordeelland in Oudeschild heeft vorige week het keurmerk Erkend elektrotechnisch repara tiebedrijf behaald. Het certificaat werd uitgereikt door UNETO- VNI, de ondernemersorganisatie voor de installatiebranche en de technische detailhandel. Voor deelland behoort tot de twintig VNI. 'Het certificaat voor reparaties bedrijven die als eerste deze erkenning kregen. Raoul en Dimitri Helleman van Voordeelland kregen het certificaat uit handen van Maurice Estourgie, manager detailhandel van UNETO- aan wit- en bruingoed, computers en telecom geeft klanten extra garantie dat reparaties vakkundig en snel worden uitgevoerd. Het staat voor betrouwbaarheid, dui delijke reparatie- en garantievoor- waarden, vakmanschap en goede Het bedrijf van de gebroeders Hel leman, dat elf jaar bestaat en waar momenteel veertien mensen wer ken, is voor het keurmerk aan een grondige inspectie onderworpen. Daarbij is onder meer gekeken of alles er netjes uitziet, of de regi stratie op orde is, medewerkers vakbekwaam zijn en aan de eisen van veiligheid en Arbo wordt vol daan. 'Ik was zelf verbaasd over de zwaarte van de keuring', toont Raoul de waslijst met criteria. 'Het is mooi dat we op alle punten posi tief uit de bus zijn gekomen. Ser vice en kwaliteit beginnen bij ons aan de balie en de telefoon en wer ken door tot aflevering en eventu ele reparatie.' UNETO-VNI: 'EP Voordeelland heeft een direct en persoonlijk contact met de klant. Monteurs zijn gemotiveerd en betrokken, de servicebeheerder is actief in het ontwikkelen van zijn vakbekwaamheid Vandaag gebeld, morgen geholpen, is het motto van dit bedrijf.' Auto's in de berm bij Nieuwjaarsrit Geniet mee van diverse artiesten, leuke aanbiedingen en vooral veel shoppen! Dit is het vriendinnenfeest van Nederland. Er zijn 450 standhouders, dus de dag Prijs perpersoon€32,50. Ind ,:touringcarvervoer, entree en bootkosten. Opstappen in Den Helder is mogelijk. GRAVENSTRAAT 33 TEL. 0222 312027 CENTRUM DEN BURG www.cinematexel.nl Brengt u thuis! Tel. 0222-315555

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9