[Ïl I EXELSE ScOllRANT i Waldhoorn krijgt vierkant BEZORGERS Geen krant gekregen? Bel uw bezorger 24 uur dag- per^ Website over cultuurhistorie www.texelsecourant.nl VRIJDAG 21 JANUARI 2011 Duco Trap John van Heerwaarden Cor Bijpost M.H. van Heerwaarden Stefanie Hin Robin Kalf Jos Halsema Rinus van Es Peter van Heerwaarden Kees Zoetelief John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen Teus van Keulen Fam. Grootjen-Schreve Chris Peters T. Siersma Youra Sangers Sacha van der Velden Jan Krotje Fam. Witte Kees Hin C. Broekman Jorieke Meijer Jennifer de Graaf D.M. Boon-Dijker Jelmer Barhorst Jos Bergman John Leyen P. Bremer Eveline Veeger Bas den Braven Walter van Driel Inge Wilderom-Jansen Tahnee Guldemond Jorina Hooyschuur Den Burg A. 31 55 33 Den Burg Al. 31 55 79 Den Burg A2 32 22 60 Den Burg B. 32 26 29 Den Burg C. 31 01 26 Den Burg D. 31 42 15 Den Burg E. 31 35 97 Den Burg F. 31 40 30 Gollards, Hollewal v.a. 14/39, Beatrixlaan 31 25 73 t/m 31/58, Pater Witteplein, Keesomlaan 37. 54, 56, 56, Molendwarsstraat Schilderend t/m 10, Keesomlaan t/m 29/46, 31 28 90 Elemert P.v Cuyckstraat, Ada van Hollandstraat, Molenstraat v.a. 45/68, Beatrixlaan 2-18, Anne Frankstraat De Zes (m.u.v. Gollards), Burgerhoutstr., Houtweg, Witte Kruislaan, Kogerweg/Kogerstraat 1-57/2-74 Jan Reystraat Waalderstr. v.a. 88, De Mars, Spinbaan De Mars v.a. Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton, Vuurbaeck Volmolen, Vuurvlinder, Distelvlinder, Luzernevlinder Oudeschild Den Hoorn De Koog, Bosrandweg 197 t/m 415, Pontweg 234 en 236 31 73 06 Pijpersdijk, Maaikeduinweg, Ruigendijk, Mienter- 32 75 54 glop, Nieuwlanderweg, Ruigendijk 33 en 35 De Cocksdorp Oosterend De Waal Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterweg Midden-Eierland, Hoofdweg, Slufterweg, Oorsprongweg, Stengweg, Limietweg Eierland, Postweg, Oorsprongweg, Hollandseweg, Muyweg Vuu rtorenweg/Kri mweg/Roggeslootweg Het Noorden Oost Spangerweg, Marsweg, Kadijksweg, Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg, Oostkaap, Zevenhuizen Hogeberg, Reijer Keijserstraat, Hallerweg 44/51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68 Rozendijk, Smitsweg, Kogerweg Gasthuisstraat vanaf 57, Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg, Pontweg 118-224, Bosrandweg v.a. 516, Pelikaanweg De Kaai, Genteweg 1-6 even Hoornderweg, Hemmerweg, Emmalaan v.a. 66, De Grie Westerweg, Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi, Driehuizen Slufterweg/Zanddijk Den Burg A: Binnenburg, Burgwal, Gasthuisstraat 1-33, 34-42 even, Gravenstraat, Groeneplaats, Hoger- straat, Hollewal t/m 12/37, Kantoorstraat, Molenstraat t/m 37/64, Parkstraat, Achterom v.a. 21, Stenen plaats, Vismarkt, Vogelenzang, Warmoesstraat, Weststraat, Weverstraat, Zwaanstraat. Den Burg Al: Beatrixlaan 31 t/m 45 oneven, Schoorwal, Vaargeul, Golfslag. Den Burg A2: Beatrixlaan 47 t/m 143 oneven, Noordwester, Vloedlijn, Zeebries, Duinreep. Den Burg B: Bernhardlaan 50-166 even en 63-121 oneven, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, Wilhelminalaan 37-... oneven 50-120 even, Wilsterstraat. Den Burg C: Beatrixlaan 145-...oneven en 60-...even; W. van Beierenstraat, Boogerd, Jan Dirkszoord, ^Gasthuisstraat 33-43 oneven en 44-76 even, Jonkerstraat, Kogerstraat 59-... oneven en 76-... even. Lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even, Julianastraat, Burdetstraat, Mr. Kraaistr., Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr., Lieuwstr., Hof van Geus. Den Burg E: Bernhardlaan 123-..oneven en v.a. 168, Maricoweg, Schoonoordsingel, Waalderstraat 2-48 even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7 oneven; Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even, Slingerweg 21-27. Cjroen 2jmrL-Jéxels in het harL> Naam Route Burgemeester Francine Giskes las woensdagochtend voor op de Kompasschool in Den Burg ter gelegenheid van de Nationale Voorleesdagen. De burgemeester was te gast bij het Voorleesontbijt. De kinderen zaten aan een gedekte ontbijttafel, terwijl Giskes voorlas uit onder meer een boek over Klojo en Tante Ko van het kindertheater van Klif 12. De uitbreiding van dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn krijgt vorm. Momenteel wordt gewerkt aan een vierkantachtige construc tie van eikenhout achter het nog bestaande gedeelte van het deels gesloopte dorpshuis. Boven het vierkant wordt een vurenhouten sporenkap aange legd. Het vierkant en de kap zijn gemaakt door het bedrijf Assink Hout uit Rietmolen. Willem van Duijn, één van de begeleiders van de bouw, verwacht dat de kap over twee weken op zijn plek ligt. 'Dan staan we voortaan droog als het regent.' Ondanks het weer ligt de bouw op schema. Naar verwach ting is de uitbreiding eind mei klaar. Daarna wordt nog de nodige zelf- arbeid door vrijwilligers uit het dorp verricht. Spookfacturen Hoewel het nooit helemaal stil valt, is het aan het begin van het nieuwe jaar altijd extra druk met spookfacturen en dito e-mails. Zo komen er van verschillende kanten meldingen binnen over fac turen van OfficeDirect, voor een bedrag van €295,12. Dit zou gaan om de aanschaf van een CD-Rom met kantoorsoftware, maar bij nadere bestudering gaat het om een aanbieding, wat in zeer kleine letterjes wordt vermeld. Ook via e-mail worden pogingen oplichting gewaagd. Zo circuleren er berichten waarin de ontvanger gevraagd wordt een link aan te klikken en ter bevestiging naam en wachtwoord in te voeren. Er is geen officiële organisatie die op deze manier zal proberen informa tie te krijgen; dergelijke berichten moeten dus altijd met enige arg waan bekeken worden. Eventueel kunnen verdachte zaken gemeld worden bij het steunpunt acquisi tiefraude, via www.fraudemeld- punt.nl. Het is de bedoeling dat de web site een levend archief wordt, waarin verhalen van inwoners gekoppeld worden aan de col lecties van musea en archiefin stellingen. De provincie Noord- Holland hoopt op die manier zowel de belangstelling voor de eigen historie als het cultuur toerisme te stimuleren. Noord-Holland heeft een rijk verle den. Dat is terug te vinden in de enorme collecties van musea, erf goedverenigingen en archieven en in de talrijke monumenten, cultuur landschappen en archeologische vondsten. Op de nieuwe website, www.oneindignoordholland.nl, worden deze collecties toeganke lijk gemaakt. Voor Texel worden de honneurs vooralsnog waargeno men door het Maritiem en Jut- tersmuseum. Gedeputeerde (en oud-Texelse) Sascha Baggerman van Cultuur: 'Ik vind het echt fan tastisch dat steeds meer instanties aanhaken, met nieuwe collecties en nieuwe informatie. Zo kunnen we een steeds completer beeld geven van het rijke Noord-Hol landse verleden.' Andere instellingen die aan de site meewerken zijn onder meer het Amsterdams Historisch Museum, het Regionaal Archief Alkmaar, het Amsterdams Historisch Museum, het Zuiderzeemuseum en het Insti tuut voor Beeld en Geluid. De meeste verhalen die nu op de site staan, zijn gemaakt onder redactie van Piet de Rooij, emeritus hoogle raar Nederlandse Geschiedenis aan Universiteit van Amsterdam. De verhalen werden geschreven door culturele instellingen en stu denten van de UvA. Maar het is vooral de bedoeling dat mensen zelf hun verhalen via de site delen met anderen. 'Een groot deel van onze geschiedenis is nu nog ver borgen in de mensen van nu. Die verborgen verhalen willen we met Oneindig Noord-Holland zichtbaar maken', zegt Baggerman. Door de digitale technieken kunnen verha len gekoppeld worden aan muse umcollecties en aan bijvoorbeeld beelden van het Polygoonjournaal. Door gebruik te maken van QR- codes kunnen bezoekers boven dien aan de hand van de verhalen en collecties op de site langs histo rische plaatsen in de provincie worden geleid. Ook via de media wordt aandacht aan het Noordhol lands cultureel erfgoed besteed. RTV Noord-Holland verzorgt momenteel een serie aan de hand van Oneindig Noord-Holland, die vanaf 2 februari via het Amster damse AT5 is te zien. De provincie investeert tot 2013 in totaal drie miljoen euro in het pro ject. De verwachting is dat dit wordt terugverdiend in een toene mend cultuurtoerisme. Keramistengids In de Oude Ursulakerk in War- menhuizen wordt vrijdag 28 januari de nieuwe Keramisten- gids Noord-Holland gepresen teerd. In de gids worden 56 keramisten vermeld die aangesloten zijn bij de stichting Keramisten Noord-Hol land. Tot de 81 bij deze organisatie aangesloten kunstenaars, horen ook de Texelse Marjolijn Tuntelder, Ellen de Vries en Kerstin Edelmann. Twee van hen exposeren in hun eigen atelier, De Vries in Atelier Oriëns op Oost, Edelman in de Eiland Galerij in Zuid-Eierland. Werk van Tuntelder behoort tot de permanente expositie van Galerie Melk in Den Hoorn. Leden van Keramisten Noord-Holland houden zondag 3 april open dag. Meer informatie over de gids en de aangesloten keramisten is te vin den op www.keramistengids.nl. Het laatste nieuws het eerst! Ook te volgen via Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10