1EXBJVG8sCA.NL TEXELSE 2 COURANT Nieuw Leven mist inlevingsvermogen Moordstuk blijft steken in goede bedoelingen Verweven kunstwerk DINSDAG 25 JANUARI 2011 Whiskyproeverij In Het Proeflokaal van Texel in De Koog wordt zondag 30 janu ari een whiskyproeverij gehou den. Deze begint om 16.30 uur, deelname kost €25,-. Bingo In De Poort aan de Elemert in Den Burg wordt vrijdag 28 janu ari een bingo-avond gehouden ten bate van Moldavië. In dit Oost-Europese land, het armste van Europa, worden verschil lende projecten ondersteund door het Eilandelijk Diaconaal Project. De bingo begint om 19.00 uur. Israëlmiddag Bij de familie Vlaming aan de Verlorenkost in Oosterend wordt zondag 30 januari een middag gehouden over Israël, verzorgd door Beit Moriah, een non-pro- fitorganisatie uit Be'er Sheva, de stad van de patriarch Abraham. Beit Moriah stelt zich als doel spiritualiteit, liefdadigheid en onderwijs te verstrekken en om het joodse erfgoed en de joodse waarden te versterken en zorg te dragen voor behoeftige men sen in Be'er Sheva. De bijeenkomst begint om 13.30 uur, aanmelden kan via tel. 318937. Vrouwenontbijt In de Bovenzaal van Jan en Paula Brouwer aan de Keesom- laan (het voormalige politiebu reau) wordt woensdag 2 febru ari - Vrouwendag - een vrouwenontbijt gehouden. Bezoekers zijn vanaf 9.00 uur welkom voor 'koffie met troost'. Het wordt aanbevolen zich van tevoren aan te melden. Dat kan via tel. 313355, 315498 en 320114. Sambeek) weten niet helemaal wat zt Fraude, overspel, bedrog, een onder onduidelijke omstandighe den gepleegde moord. Spannende ingrediënten in overvloed, in een klassieke thriller van een beroem de auteur. Toch had toneelvereni ging Nieuw Leven zaterdag moeite het publiek tot het eind toe te boeien. De spelers verdienden waardering voor de moed om zo'n moeilijk stuk op te voeren, maar ze waren er nog niet allemaal klaar voor. Op het programma in 't Skiltje stond Het laatste glas, in Engeland gepu bliceerd onder de intrigerende naam Deadly Nightcap. Auteur Francis Durbridge werd bekend door zijn hoorspelen en toneelstukken rond meesterspeurder Paul Temple, in de Nederlandse vertaling Paul Vlaande ren genoemd. Durbridge schreef klassieke thrillers, waarin de kijker of luisteraar voortdurend op het ver keerde been wordt gezet en ingeni euze plots tot het einde toe voor spanning zorgen. Mooie stukken om te spelen, maar zeker niet gemak kelijk, omdat ze vlot en geloofwaar- Nieuw Leven had veel werk van de uitvoering gemaakt. Het decor oog de fraai en was prachtig uitgelicht. Waardering verdiende ook het ver rassende gebruik van onheilspellen de muziek, die een extra dimensie aan het schouwspel gaf en het publiek net als in thrillers op televisie een onaangenaam gevoel moest bezorgen. Dat het desondanks een lange zit werd, lag niet alleen aan de lengte van het stuk (inclusief een pauze van een half uur duurde de voorstelling tot kwart over elf). Het probleem lag verscholen in de acteerprestaties. Die waren niet slecht, zeker niet, maar Nieuw Leven heeft de afgelopen tientallen jaren met originele stukken en vlot spel een standaard gezet die verwachtin gen wekt die dit keer niet konden waargemaakt. De spelers zweepten elkaar op tot een hoog tempo, maar vergaten daarbij af en toe de beno digde rust aan te brengen. Ook al omdat niet iedereen voldoende inle vingsvermogen liet zien, oogde de uitvoering soms wat gemaakt. Zo demonstreerde Tina Smit in de rol van Sarah Radford een bewonde- Carnavalshit Terlenka's De groep Truus Trut de Terlen ka's, met in hun midden Kees Klaassen, heeft een carnavals nummer uitgebracht. Het nummer Mannen is binnenge komen in de Nederlandstalige Top 30 van Radio NL en TV Oranje, twee zenders die veel aandacht besteden aan het Nederlandse lied. Het staat voor de tweede week op de 25ste plaats. Het nummer is voorzien van een clip waarin de Texelse horecaman Mient van der Zaag een paar seconden als Paus zijn opwachting maakt. De clip is te bekijken op youtube en de website van de Truus Trut de Terlenka's. dig moeten worden gebracht. Daartoe wordt een nage noeg perfecte rol- kennis van de spe lers en voldoende inlevingsvermogen verwachtte. Helaas kon niet iedereen bij Nieuw Leven renswaardige tekstkennis. Ze was waardoor hij onverstaanbaar wordt. voor Sarah, maar later een heel andere kant laat zien. Smits is een geboren acteur, van wie je altijd het gevoel hebt dat hij zijn personage is in plaats van speelt. In tegenstelling tot sommige anderen durfde hij ook de tijd te nemen door bijvoorbeeld even zijn bril op te poetsen. Overtui gend waren ook Emmy Zijerveld, als de gedienstige huishoudster, Robin van Sambeek als de weloverwogen te werk gaande politie-inspecteur Cliff Jordan, Els Bergman, als het wat naïeve liefje van Jack en Yvonne van de Pijpekamp, als de even betrokken als resolute huisarts Mary- Ann Young. Allemaal spelers die hun rol zo invulden dat je als toeschou wer geloof hechtte aan wat ze deden en te zeggen hadden. José Witte (alias huisvriendin Kate Warren) en Ed Witte (alias notaris Arnold Bos ton) raakten nog wel eens met hun tekst in de knoop en dat had z'n weerslag op hun acteerprestatie. Niet helemaal passend bij de rol van statige notaris was de voortdurend opkruipende spencer van Ed Witte. Een klein rolletje was er ten slotte voor Remco Zijerveld, die de rol van Sarah's broer Edward Donning- ton invulde. Met zijn tekstkennis en voorkomen was niets mis, maar hij moet oppassen niet op hol te slaan, Dinsdag 25 januari In Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg begint om 15.00 uur een bijeenkomst van de afdeling dialect van de Historische Vereni ging. In Het Proefkonijn in OSG De Hoge- berg begint om 19.30 uur een verga dering van de ouderraad, gevolgd door een bijeenkomst met discussie. Ouders zijn welkom. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het Alzheimercafé. Vertoond wordt de film Van Binnenuit. Op het adres De Houtmanstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloopspreekuur gehouden over voedingssupplement JUS. hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. 00.35 01.05 e 02.00 f 03.00 04.40 05.55 12.04 u. 12.20 u. 13.54 u. 15.05 u. Din. 25 januari Woe. 26 januari Don. 27 januari Vrij. 28 januari Zat. 29 januari Zon. 30 januari Ma. 31 januari eerder hoog water. Woensdag 26 janu ari laatste kwartier, vrijdag 28 januari doodtij. Zondag 30 januari zon op 8.28 TEXELSE@COURANT zaterdag aan al die eisen voldoen. Het laatste glas speelt zich af in een Engels landhuis, bewoond door ont wikkelaar in vastgoed Jack Radford soms echter te gehaast en liet niet Souffleur Geeske van der Heide had altijd genoeg van haar stemming zien. De gebeurtenissen brachten het af en toe behoorlijk druk. Techni cus Henk Barhorst had de touwtjes en zijn echtgenote Sara. De man te woede en verdriet, maar dat werd geeft leiding aan het familiebedrijf, dat eigendom is van Sarah en haar broer. Radford is een slim en suc- haar personage gaandeweg tot gro- stevig in handen en ook grimeurs Karin Somers en Ria Buisman lever de gold in zekere zin voor Martien de cesvol zakenman, maar onomstre- Vries, in zijn rol als Jack Radford. nooit zo hevig dat de toeschouwer den prima werk. In haar rol als regis- medelijden met haar kreeg. Datzelf- seur is er voor Somers deze week Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl den blijkt hij niet. De kijker ontdekt al snel dat hij zijn vrouw bedriegt en Een draak van een vent, gezien zijn nog wel wat werk aan de winkel. Maar gezien het talent van de groep spelers moet het mogelijk zijn onbetrouwbare gedrag, maar het komende zaterdag een veel betere gemene zaak maakt met louche lie- spel van de routinier - die na afloop tweede voorstelling af te leveren, den. Dat daarbij ernstige ongelukken in het zonnetje werd gezet omdat hij Naast Martien de Vries werden na kunnen gebeuren, laat hem koud. al 45 jaar lid is - was niet zodanig dat afloop ook Emmy Zijerveld en Niek Uiteindelijk wordt duidelijk dat hij let- je echt een hekel aan hem kreeg. Blom gehuldigd. Beiden zijn veertig Per jaar 86,55 84,15 terlijk over lijken gaat. Wie er het Andere spelers overtuigden wel. Piet jaar lid van Nieuw Leven, loodje legt, kan hier nog niet worden Smits kroop in de huid rol van Geof- onthuld, aangezien Nieuw Leven fry Curtis, die als werknemer van Joop hetzelfde stuk zaterdag nogmaals op de planken brengt. Jack aanvankelijk een grote steun is Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode Woensdag 26 januari In het kader van de Nationale Voor leesdagen, wordt in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg voorgelezen aan peuters en kleu- Op de Groeneplaats in Den Burg start om 20.00 uur een spectaculaire show waarmee afscheid wordt geno men van het oude raadhuis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Rapunzel 3D NL; 13.45 Dik Trom; 16.00 Tron Legacy 3D; 16.15 The Green Hornet 3D; 20.00 The Tourist; 20.15 Tron Legacy 3D. Donderdag 27 januari Bij Volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare wordt door een telescoop naar de sterren gekeken. Van 19.00 tot 20.30 uur, alleen bij helder weer. Voor informatie en opgeven: tel. 06- 53340063 In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een open kla- verjasdrive. In het kader van de nationale Gedich tendag zingt Jaap Dros van 20.00 tot 22.00 uur in de bibliotheek door hem op muziek gezette teksten van J.C. Bloem. De toegang gratis. Vrijdag 28 januari In De Poort aan de Elemert in Den Burg begint om 19.00 uur een bingo avond ten bate van Moldavië. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling Raakl door Nathalie Baartman. Toegang €15,- (diner vooraf mogelijk, reserve- Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Sonny Boy; 19.00 Tron Legacy 3D; 21.45 The Tourist; 22.00 Tron Legacy TESO In verband met de te verwachten drukte zet TESO vrijdag de Dokter Wagemaker in voor het verzorgen van extra afvaarten. Van 9.30 tot 16.00 uur wordt een halfuursdienst gevaren. De afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bedoeld voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden ver- In verband met onderhoud aan de Dokter Wagemaker wordt de regu liere dienstregeling nog tot 4 februari uitgevoerd met de Schulpengat. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Bern- hardlaan, Beatrixlaan. Gewond Tja, en daar lig ik dan. Zwaarge wond voor mijn hol. In mijn hart geraakt door de knots van 'mam moetvrouw' Carla. Betrapt op het niet meefietsen, terwijl zij en haar medejachtvrouwen zich het hart uit het lijf hadden gejakkerd. Ik had zelfs niet aanmoedigend langs het jaagpad gestaan. Waar een man daarover nog achteloos zijn schouders ophaalt, voelt de vrouw meteen haar strijdlust naar boven komen. Bam, raak, die ver raadster van ons vrouwelijk geslacht. Mijn jager komt thuis: 'Pien, lief lendelapje van me, wat lig je hier voorlello! Hoe komt het dat het vuur niet brandt? Schuif eens op, zo word je nog koud.' Kreunend probeer ik overeind te komen, maar val na enige pogin gen onmachtig terug. Dan ont dekt mijn mammoetjager dat zijn fiets met dubbelgeslagen wiel naast de ingang van het hol staat en zijn geluid wordt barser als hij vraagt: Wat is er met mijn MB gebeurd? Je bent toch niet stiekum toch wezen fietsen?' En dan moet ik bekennen dat ik me door de woeste aanval van Carla gedwongen voelde naar de zee kant te gaan. De strijd aan te binden met de elementen. Dat ik moeite had het mulle zand te doorklieven, maar struikelend en strakelend toch de waterkant bereikte. Van de door haar zo aangeprezen frisse buitenlucht nog wel iets meegekregen had en zelfs wat prut in de oren. Al was dat laatste slechts gelukt omdat het voorwiel van zijn geliefde MB dubbelsloeg over een in de bran ding dobberende viskist, die ik over het hoofd had gezien en ik al vallend koppie onder ging. Mijn stoere mammoetjager, wel ziende dat ik gewond ben naar hart en ziel, laat zijn boosheid over het gemolde rijwiel varen. Tilt mij op in zijn sterke armen en vlijt me zorgzaam op het bereval van een eerdere jacht. Het is zaak om lief voor me te zijn. Tenslotte moet ik straks nog koken. Pien Verberg In galerie 't Posthuys in De Koog is tot en met zondag 13 februari een bijzonder kunstwerk te zien dat Marian Smit en Maurice Christo van Meijel samen maakten voor de Atelierroute van kunstenaarsver eniging Zout. Het werk bestaat uit omlaag hangende draden en bevat daarmee elementen van werken van zowel Smit als Christo van Meijel. Beiden richten zich op ver ticale structuren. Bij Smit ontstaan daardoor vaak fragiel ogende objecten, bij Christo van Meijel landschappen die op uiteenlopen de ondergronden worden opge bouwd. Het afgelopen jaar keken de twee veelvuldig naar eikaars werken, waarna ze aan de slag gingen met een samenvloeiing van hun technieken tot één kunstwerk. 'Het is op een respectvolle manier leentjebuur spelen en tegelijkertijd een ode aan eikaars ambachtelijk heid.' TEXELS KLOKJE MET Franse WORTELS In het januarinummer van Landleven, het magazine voor buitenwonen en buitenleven, vertelt een artikel van vier pagina's de geschiedenis van de Texelse sneeuwklokjes. Tjeerd Dou- ma en Sieme de Jager halen herin neringen op aan de gebroeders Kik kert, die in de jaren vijftig naar Frankrijk trokken om aan de oevers van de Loire sneeuwklokjes te halen om deze op Texel uit te planten. Na de jaren vijftig hield de import op en legden de broers Jan, Piet en Nan- ning Kikkert zich toe op de teelt van de Texelse sneeuwklokjes, waarvoor inmiddels op het eiland zelf voldoen de pootgoed was te vinden. 'Tjeerd maakt nog ieder jaar zijn rondjes over het eiland om te zien hoe de sneeuwklokjes het doen', schrijft journalist Mario Broekhuis van Landleven. 'Meehelpen bij de oogst doet hij niet meer, zijn knieën zijn versleten. Sieme daarentegen kan het niet laten en heeft er na zes tig jaar nog altijd plezier in om te helpen in het bos.' pao c«o Kauw»

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2