Tien Zwaluwen kloppen De Koog in blessuretijd TEXELSE 7 COURANT Spannende eilandderby krijgt onverwacht einde SVO mist kansen en verliest DUIN BOUWBEDRIJF Beter meer besparen dan proberen te sparen Spannende puntendeling Texel'94 en SVA DINSDAG 25 JANUARI 2011 Sport ZDH is er zondag in een matige maar spannende derby voor de tweede maal dit seizoen in geslaagd van De Koog te winnen. Op het veld aan de Boodtlaan leek het lange tijd op een gelijk spel uit te draaien, maar diep in blessuretijd, op een moment dat ken over aanvoerder Jonas Leen- schoot, ver buiten bereik van kee- houts, aanjager Hidde Struick en Sjoerd Oosterhof, die al zo vaak uitstekende diensten heeft bewe zen - al dan niet als invaller - maar vorige week tijdens de training een enkel had gebroken. De derby stelde aanvankelijk nogal de Hoornders door een rode kaart teleur. ZDH slaagde er niet in het per Eddy Witte. De Hoornders kon den deze voorsprong goed gebrui ken, want voorstopper Hans Berbée raakte flink geblesseerd aan een enkel en moest zich al vroeg laten vervangen. Omdat verdedigers schaars waren, bracht coach Gerard Boogaard spits Gijs de Graaf in de voor Marcel Boone al een tijdje bekende combinatiespel te spelen ploeg en haalde hij Remco Boog- met tien man speelden, schoot en zocht het te vaak in verre trap- aard en Jelmer Bomas een linie verdediger Peter Zijm zijn ploeg met zijn eerste treffer in 51 wed strijden naar een niet geheel ver diende overwinning: 2-3. Er was met spanning naar de wed strijd uitgekeken, die eigenlijk vorige pen naar spitsen Jelmer Bomas en Maurits Lap. Die kwamen er nau welijks aan te pas tegen de Koger verdediging, die onberispelijk werd De Koog profiteerde van de onwen nigheid bij de Hoornders en kwam al snel op gelijke hoogte. Benny geleid door de foutloos spelende Bakkenes kopte uit een corner van Charly Vital. De thuisploeg was fel ler en speelde ook wat slimmer, Ben Siebinga keihard raak. Even later duwde Marcel Boone een week al zou worden gespeeld, maar maar kon het overwicht niet uit- tegenstander in het strafschopge- toen door de consul van De Koog drukken in grote kansen, laat staan bied naar de grond en floot de werd afgelast. Het veld was door doelpunten. De scheidsrechter hield scheidsrechter voor een gele kaart Al in de openingsfase raakte ZDH'er Hans Berbée dusdanig geblesseerd dat hij niet verder kon spelen. Verzorgster Carolien Veeger, spelers Maurits Lap en Remco Boogaard en de scheidsrechter tonen zich bezorgd. (Foto Joop Rommetsi overvloedige regenval onbespeel baar, motiveerde hij. Zijn oordeel stuitte op de nodige scepsis. 'Het veld was prima. Maar omdat ze een paar belangrijke spelers misten, durfden ze niet tegen ons te voet ballen', werd in Hoornder kringen verondersteld. Wie er ook gelijk mocht hebben, vooraf was sprake van een enigszins gespannen sfeer, zo kenmerkend voor veel eilandder by's. Beide teams misten enkele belang rijke spelers. Bij De Koog ontbraken het kort en bestrafte elke overtre ding met een vrije trap, waardoor én een penalty. Dezelfde Boone, die zo'n tien jaar voor De Koog heeft het spel om de haverklap stil lag en ook dat kwam het schouwspel niet ten goede. Na twintig minuten kwam ZDH tegen de verhoudingen in op voor sprong, toen Bomas de bal uit een gevoetbald, fluisterde keeper Daniël Bonne in het oor in welke hoek Peter Koorn normaal vanaf elf meter schiet. Bakker dook naar de aange geven hoek en ranselde de bal uit het doel. spitsen Robbin Schoo en Leon vrije trap hard en laag langs het In de rust bleek ZDH-verdediger Zijm, terwijl ZDH niet kon beschik- muurtje Koger spelers in de hoek De inleiding tot het winnende doelpunt. ZDH'er Peter Zijm (midden, in het zwart) brengt de bal in een vol strafschopgebied onder doeltreffend uithalen. Jeroen Backer niet verder te kun nen. Hij werd vervangen door mid denvelder Mike de Bruijn, zodat opnieuw de nodige omzettingen in het elftal moesten worden aange bracht. Tien minuten later zette Ben Siebinga De Koog op schitterende wijze op voorsprong. Hij slalomde langs drie tegenstanders en schoof de bal koelbloedig onder de dui kende keeper Bakker in het doel. Toen ook de Hoornder topschutter Bomas zich met een blessure moest laten vervangen (door Arjen Lap), leek de strijd gestreden. Niets was echter minder waar, want een paar minuten later alweer stond het 2-2. Invaller Lap werd op achttien meter van het doel gevloerd, waarna Pie- ter-Jan Eelman de bal uit de toege kende vrije trap via de muur achter keeper Witte schoot. In het vervolg was De Koog de de keer met een gele kaart werd bestraft en het veld moest verlaten. De thuisploeg viel aan, schoot ook een paar keer met scherp, maar toonde te weinig raffinement om het ZDH echt moeilijk te maken. De beste kansen waren zelfs voor de mentaal sterke bezoekers, die een paar keer razendsnel counterden. De strijdlustige Arjen Lap kreeg na voorbereidend werk van Daan Wes- sels en Gijs de Graaf twee uitste kende kansen, maar was niet koel bloedig genoeg om te scoren. Diep in blessuretijd - het scorebord vermeldde dat er ruim 92 minuten waren gespeeld, maar was ook al een keer stilgezet - kreeg ZDH aan de zijkant een vrije trap. Eelman slingerde de bal in het volle straf schopgebied en bereikte daar met enig geluk de mee opgekomen ver dediger Peter Zijm, die de bal op stoïcijnse wijze in het doel schoot. De scheidsrechter liet nog wel aftrappen, maar floot direct daarna af, waarna de Zwaluwen elkaar uit gelaten omarmden en de Kogers gedesillusioneerd afdropen. ZDH steeg door deze uitslag naar de derde plaats, vlak voor Winkel en VZV, die nog één respectievelijk twee wedstrijden extra moeten spe len. De Koog staat slechts twee plaatsen van onderen en moet oppassen niet de aansluiting met de middenmoot te verliezen. De Koog speelt zondag op Wieringen tegen Succes, ZDH gaat op bezoek bij Winkel. Strengere winters geven bij steeds meer woningeigenaren aanleiding om wat dieper na te denken over de warmte en comfort in het eigen huis. Het is ook geen geheim meer dat als u dit jaar niets aan energiebespa ring gedaan heeft, er dan vanzelfsprekend een extra rekening van de energieleverancier komt. Energie prijzen blijven stijgen en het is geen wonder als over een jaar of vijf van iedere huiseigenaar een maande lijks bedrag van 300 tot 500 Euro aan energierekeningen afgeschreven zal worden. Ook niet iedereen kan zorgen dat zijn inkomen in deze periode even hoog stijgt. Een simpel voorbeeld: met €2000 - op je spaarreke ning ontvang je jaarlijks tussen €30.- en €40.- per jaar aan spaarrente. Met investeren van hetzelfde bedrag aan dakisolatie van de eigen woning bespaar je ruim €500 - per jaar aan energiekosten! Hier komt nog bij dat in verband met groeiende energieprijzen het be spaarde bedrag ieder jaar steeds groter zal worden. Dit alles staat nog los van het feit dat uw woonomge ving comfortabeler en milieuvriendelijker wordt. Steeds meer geïnteresseerde Texelaars stellen nu al vragen hoe ze op hun stookkosten kunnen bespa ren. Omdat een gemiddelde woning zo'n 30% van zijn warmte via het dak verliest, moeten wij eens goed naar de dakisolatie kijken. Het is nog niet zo lang geleden dat de huizen op Texel onder een witte sneeuwlaag bedekt waren. De warmtelekkages lieten zich heel duidelijk zien. De donkere strepen op de er steeds meer geld ver- SV Oosterend speelde zaterdag in Bergen tegen Berdos een pri ma eerste helft en schiep daarin ook de meeste kansen, maar stond bij rust met 2-0 achter. Ook in de tweede helft hadden de bezoekers aanvankelijk het beste van het spel, maar nadat het 3-0 was geworden, brak er iets bij de Oosterenders. Het werd uiteindelijk 5-0. Coach Marco Drijver kon tegen het twee plaatsen hoger geklasseerde Berdos over veertien fitte spelers beschikken. De Oosterenders begonnen rustig aan het duel en lieten Berdos de bal rustig rond spelen. Tot twintig meter van het doel, waar de SVO een ogenschijn lijk onneembare vesting had opge worpen. Nieuwkomer Kevin Betse- ma stond daarin zijn mannetje en leidde samen met Fedor van Elk knap de verdediging. Ook keeper Robert Willekes was in vorm. Met enkele knappe reddingen wist hij een paar kansrijke doelpogingen onschadelijk te maken. Na een kwartier namen de gasten het initiatief over. Ze zetten Berdos vast op eigen helft en al snel ont stonden de eerste kansen. Dennis Daalder, Erik van Es, Wim van der Meer en Chris Ellen hadden moe ten scoren, maar misten, soms op niet meer dan vijf meter van het doel. Als het bij rust 0-3 had Voetbaluitslagen Zaterdag 22 januari: Berdos-Oosterend 5-0 Oosterend 2-Reiger Boys 8 uitgesteld Kolping Boys A2-De Koog A1 4-1 Meervogels MA2-Texel'94 MA1 0-0 DWOW B1-Texel'94 B1 5-1 Texel'94 B2-Wieringermeer B1 1-2 Texel'94 B3-Geel Zwart'30 B2 1-0 Texel'94 MB1 -Always F. MB2 11-0 Texel'94 C1-Grasshoppers C1 8-1 Texel'94 C2-Winkel C1 4-4 Con Zelo C1 -Texel'94 C3 1-3 AGSV C1 -Texel'94 C4 1-4 De Koog C1-SVW27 C2 3-3 Texel'94 MC1-Reiger B. MC2 uitgesteld Texel'94 D2-W'meer D1 2-1 Succes E1-De Koog E1 7-0 Texel'94 G1-Koedijk G3 4-0 Texelse pupillencompetitie: AS Roma-Fiorentina 1-1 ZDH E-Juventus gestaan, had Berdos niets te kla gen gehad. Het was echter de thuisploeg die op voorsprong kwam. Willekes slaagde er eerst nog in een schot vanaf bijna dertig meter te keren, maar was kansloos in de rebound. Op slag van rust had Gor Hakobjan de gelijkmaker op zijn schoen. Zijn inzet werd ech ter met veel moeite gekeerd, waar na Berdos in de tegenaanval uit het niets 2-0 scoorde. Coach Drijver gebruikte de rust om zijn elftal te reorganiseren. Hij bracht direct al zijn drie wisselspe lers in. Ed de Vries, Wum Ellen en Ruud Hof waren de frisse wind, die SVO aan doelpunten moest hel pen. Inderdaad leken de wijzigin gen effect te sorteren. Het was aanvankelijk een genot om de Oos terenders te zien voetballen, maar probleem was dat de kansen onbe nut bleven. In de twintigste minuut kwam Berdos uit een perfect geno men vrije trap op 3-0, waarna de strijd was gestreden. De Oosteren ders verloren het geloof in een beter resultaat en moesten nóg twee doelpunten incasseren. Tot teleurstelling ook van coach Drij ver, die echter genoeg aankno pingspunten had gezien voor een goede tweede seizoenshelft. Zater dag speelt SVO op eigen terrein tegen Duinrand S, dat onderaan de ranglijst staat. Zondag 23 januari: Texel'94-SVA 1-1 De Koog-ZDH 2-3 Texel'94 2-De Foresters 4 1-0 Texel '94 3-Zeemacht 2 1-1 SRC B1 -Oosterend B1 3-2 Berdos DA1-Texel'94 DA1 uitgesteld N. Niedorp DA1-Oosterend DA1 8-1 De Koog DA1-SWV27 DA1 uitgesteld Voetbalprogramma Zaterdag 29 januari: Oosterend-Duinrand S 14.00 AFC'34 2-Oosterend 2 14.30 Texel'94 A1 -HCSC A1 14.30 Berdos A1 -De Koog A1 14.00 Texel'94 MA1 -RKDES MA1 13.00 Texel'94 B1 -KGB B1 13.00 JVC B1-Texel'94 B2 14.30 N. Niedorp MB1-Texel'94 MB1 14.15 JVC C1-De Koog C1 12.30 Texel'94 MC2-Callantsoog MC1 11.30 ZAP C1 -Texel'94 C1 11.00 ZAP C2-Texel'94 C2 14.30 Texel '94 C3-SRC C4 11.30 Texel '94 04-JVC C3 11.30 Wiron MC1 -Texel'94 MC1 11.00 Grasshoppers D1-Texel'94 D1 12.00 Texel'94 D3-Flevo D1 13.00 Succes D3-Texel'94 D4 13.00 De Koog D1 -Wiron D1 11.45 De Koog E1-JVC E1 9.45 KGB G1 -Texel'94 G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: Uverpool-Arsenal 9.00 Manchester United-Chelsea 9.00 SVC F-SVO F 9.00 Leeds United-Everton 9.00 AS Roma-ZDH E 10.00 Napoli-SVO E 10.00 De Koog E2-AC Milan 10.00 Fiorentina-Sampdoria 10.00 Zondag 30 januari: Hercules Zaandam-Texel'94 14.30 Winkel-ZDH 14.00 Succes-De Koog 14.00 Texel'94 2-SRC 2 12.00 LSVV 4-De Koog 2 10.30 Texel'94 DA1-Watervogels DA1 12.00 De Koog DA1-Hollandia T DA1 14.00 Oosterend DA1-N. Niedorp DA1 12.00 Oosterend B1 -Hollandia T B2 14.45 Texelse recreatiecompetitie: Op het veld van SVC in De Cocksdorp wordt het Snerttoernooi gespeeld, aan vang 10.30 uur daken zorgden loren ging Mevrouw Bakker uit Den Burg stelt ons bijvoorbeeld de vraag of het dale van haar woning zonder onaan gename binnen sloopwerkzaamheden geïsoleerd kan worden. Hiervoor adviseren wij een renova- tiesysteem aan de buitenzijde van het dak aan. Het systeem bestaat uit een geprofileerde EPS (soort piepschuim) plaat met nokken, waarbij de bestaande latten op het dak blijven zitten. De overlast in de woning is minimaal, omdat montage van bui tenaf plaatsvindt. Het systeem is damp-open, maar waterdicht: vocht uit de bestaande constructie en woonvocht verdampt door de EPS platen, terwijl re genwater niet door de platen naar binnen komt. Deze vorm van isolatie is binnen 1-2 dagen gemonteerd. Binnenkort staat bij Duin Bouwbedrijf voor alle ge ïnteresseerden een voorbeeld van dit eenvoudige, maar zeer betrouwbare isolatiesysteem. Als een "Meer met Minder energie "-aanbie der kan Duin Bouwbedrijf u helpen bij het verkrijgen van een maatwerkadvies en de uitvoering van de energiebesparende maat regelen, Vóór 1 juli 2011 kunt u ook gebruik maken van een tijdelijke belastingvoordeel maatregel van het 6% BTW tarief. Lees meer op onze website of bel Duin Bouwbedrijf voor een vrijblijvend afspraak. Duin Bouwbedrijf, Spinbaan 11 in Den Burg, telefoon 0222-312386 www.duin-bouw.nl Het is Texel'94 zondag op eigen terrein tegen SVA niet gelukt revanche te nemen voor de nederlaag (2-1) die de ploeg in de eerste wedstrijd van dit sei zoen in Assendelft had geleden. De thuisclub begon goed en kwam ook op voorsprong, maar moest uiteindelijk genoegen nemen met een gelijkspel (1-1). Aangezien de concurrentie in de degradatiezone ook punten pak te, blijft het oppassen voor de mannen van trainer Martin Koorn. Al na het eerste fluitsignaal ont stond een spannende strijd, met twee gelijkwaardige ploegen, die weinig voor elkaar onderdeden. De verdedigers hadden hun zaakjes aan beide zijden echter goed op orde, waardoor doelrijpe kansen schaars waren. In de vijftiende minuut kwam Texel'94 op voor sprong. Spits Jimmy Vlaming, die Niels Dubbelt verving, ontsnapte aan de aandacht van zijn bewaker. Alleen op de keeper afgaand, behield hij knap het overzicht, waarna hij de bal koelbloedig ach ter de doelman schoot. Kort erop verdween een door een verdediger geblokt schot van Steffan Vlaming over het vijandelijke doel. De cor ner leverde niets op. In de volgende fase lieten de bezoekers hun tanden zien. De rechterspits van SVA waagde in de 25ste minuut na een goed opge bouwde aanval een schot, maar miste ternauwernood het doel. Even later moest keeper Alexander Smit gestrekt naar de hoek om een verraderlijke schuiver van een der spitsen onschadelijk te maken. Na ruim een half uur was Texel'94 dicht bij een tweede treffer. Een fraaie voorzet van Sander de Haan vanaf de rechterkant kon echter net niet worden verzilverd. Een toegesnelde teamgenoot spits kwam een teenlengte tekort. Vijf minuten voor rust kwam SVA op gelijke hoogte. Linkerspits Luuk Schapenmaker plaatste de bal uit een vrije trap perfect voor het doel, waar zijn broer Mark Schapenma ker hoog opsprong en met een formidabele kopstoot keeper Smit het nakijken gaf. Texel'94 leek door deze tegentreffer lichtelijk aange slagen, terwijl SVA bloed rook en steeds steviger de duels inging. De Texelaars slaagden er echter in erger te voorkomen. In de tweede helft ontwikkelde zich een felle maar sportieve strijd. Daarbij bleek dat de bezoekers vooral fysiek de meerdere waren van de lichtere jonge spelers van Texel'94. De defensie van de gast heren lag soms zwaar onder vuur, maar hield met kunst- en vliegwerk de poort gesloten. Keeper Smit groeide weer eens tot grote hoogte en voorkwam met uitstekende red dingen meermalen een treffer. Texel'94 kwam nog maar zelden aan een goede aanval toe en moest hopen op een bevlieging van de snelle spitsen. Na een tegenaanval schoot Matthijs de Lugt twintig minuten voor het einde over het doel van SVA. Het bleek één van de weinige Texelse wapenfeiten. Maar omdat ook de tegenstander er niet in slaagde te scoren, bleef het 1-1. 'Een nuttig puntje', con cludeerde correspondent Jan Heethuis. Zondag speelt Texel'94 de uitwed strijd tegen Hercules Zaandam, dat een paar plaatsen hoger op de ranglijst staat.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7