UIT TAXITEXEL teX eltouts TEXELSE 9 COURANT >1 Taxêl rlÜfSr DINSDAG 25 JANUARI 2011 it'U'tt'. lp WetyeAeugen* van- %etcel pgg«Éajü5if Mareis te sterk voor Schrobbelaar 'n actie bij de stranding in 1934. Print Dirk Kuiter belde. Uit Polen. Dat doet hij af en toe. Omdat hij ons mist, of wij hem, of omdat hij iets over TESO wil weten of vertellen. Een enkele keer komt hij zelfs met tips. Dit keer ging het over TESO. Want al woont hij ver bij de zee vandaan, Dirk voelt zich altijd nog verbonden met onze veerdienst, waar hij jarenlang een gezichtsbe palend matroos was. En nog altijd verzamelt hij knipsels en gege vens over zijn geliefde TESO. Vanuit die interesse was hij enthousiast over de nieuwe toe gankelijkheid van het archief van de krant. En zoals iedereen weet, steekt Dirk zijn enthousiasme niet onder stoelen of banken. Hij dacht dat het wel leuk zou zijn om een pagina uit het archief, waar belangrijk nieuws over TESO opstond, te laten printen. Voor boven de sofa, denk ik. Een herin nering aan de roemrijke historie van de veerdienst, in het verre Polen, een aanleiding voor een gesprek bij een glaasje vodka. Of wij dat dan voor hem konden regelen, was de vraag. Natuurlijk kunnen we dat, maar de bedoe ling van de website is natuurlijk dat mensen dat zelf kunnen. Daar komen wij helemaal niet meer aan te pas en iedereen krijgt precies wat hij wil. Zoek maar eens een willekeurige pagina op. Helemaal onderaan staat dan een rijtje van zeven icoontjes. In de loop van de tijd zullen die hier allemaal wel eens aan de orde komen, maar het gaat hier om het meest recht se plaatje: het winkelwagentje. Via deze optie kunnen hele pagi na's uit de krant worden besteld. Als download (om zelf te printen), of als luxe print. Het is zelfs moge lijk een pagina op het A2-formaat (59,4x42 cm) op canvas te laten printen. Dat kost een paar centen, maar dan heb je ook wat, om met Toon Hermans te spreken. Het zou leuk zijn om eens te ach terhalen welke pagina's mensen zoals laten printen. Geboorte advertenties zullen wel populair zijn. En misschien openingen van winkels of bedrijven. Leuk om bij de receptie te hangen, zodat bezoekers direct een indruk krij gen van de historie. En verder misschien pagina's met specta culaire nieuwsberichten. Die zijn er natuurlijk genoeg te vinden, al kan ik me maar een paar voorpa gina's herinneren die helemaal aan één onderwerp gewijd waren. Binnenpagina's wel. Die waren er genoeg. Maar om nu een verslag van de algemene beschouwingen van de gemeenteraad boven het bed te hangen, zou mij wat ver gaan. Maar voorpagina's? Een enkele keer na de verkiezingen, dat de nieuwe raad wordt voorgesteld, het overlijden van burgemeester De Koning, de krant waarin gemeld werd dat Verolme de nieuwe TESO-boot zou bouwen, maar dan heb je het wel een beetje gehad. De voorkant van de Texelse Courant is altijd nogal divers geweest. Daar heeft De Klapband nog eens een lied over gezongen. En strandingen, die worden ook altijd breed uitgeme ten. Zoals die van de Hunte (2001 en natuurlijk van de Compass, deze week precies 25 jaar gele den. Deze spectaculaire stranding leverde niet alleen een voorpagina groot verhaal op, maar beheerste maandenlang het nieuws. Pip Barnard PRIJSVRAAG Ook in 1934 werd het nieuws maandenlang gedomineerd door een stranding. Op 17 januari van dat jaar liep een Engels stoomschip vast op de Eierlandsche Gronden, waarbij de gehele bemanning om het leven kwam. De prijs vraag van deze week is hoe de naam was van dat schip. Antwoorden kunnen gestuurd worden naar prijsvraag@archi eftexelsecourant.nl. Het antwoord op de vraag van de vorige keer, waar de mast van de Compass is gebleven, bleek niet al te ingewikkeld. Na de nodige omzwervingen eindigde de mast inderdaad op het terrein van Harry de Graaf aan de Pelikaanweg. Onder de goe de inzenders wordt een rond leiding door de drukkerij ver loot, tijdens het drukken van de krant. De heren van basketbalvereni ging De Mareis hebben zater dag in Amsterdam met 24-58 gewonnen van Schrobbelaar. De wedstrijd begon al om twaalf uur, dus uitslapen was er niet bij. Schrobbelaar, een studententeam, heeft als thuisbasis Sportcentrum Universum, een multifunctioneel gebouw met veel mogelijkheden. Het omkleden gebeurde onder de grond, terwijl de wedstrijd op de eerste verdieping gespeeld werd. De wedstrijd werd vanaf het begin gedomineerd door De Mareis en met een einduitslag van 24-59 is het nergens spannend geweest. Alleen in het derde kwart had De Mareis een inzinking. 'We spelen tegen ons zelf, maar we moeten tegen de tegenstander spelen', riep topscorer Nico Kikkert. Schrobbelaar had geen antwoord op de lengte en sprongkracht van Pieter Dogger en de altijd aan speelbare Daniël Montesinos en Rondrit Vrienden van de Bromfiets Geplaatst voor regiowedstrijd Turnsters Rosalie Duin, Claire Smits en Babs de Haan van Gym vereniging Texel hebben zich tij dens competitiewedstrijden geplaatst voor regiowedstrijden. Claire Smits en Rosalie Duin, uitko mend in de vierde divisie, plaatsen zich voor regiowedstrijden op 16 april in Beverwijk. Babs de Haan, die in de vijfde divisie turnt, komt op 9 april in actie in Wormer. De drie komen uit voor het Garage Grisnigt-team dat uit zeven turn sters bestaat. In een wolk van stof en rook vertrokken zaterdagmiddag de Vrienden van de Bromfiets vanaf de Groeneplaats in Den Burg voor een rondrit over het eiland. De rit, uitgezet door initiatiefnemer Willem (Parel) Roeper, voerde onder meer langs de museum boerderij van Maarten Hoogen- bosch, waar een rondleiding werd gegeven. De rondrit kende beter weer dan vorig jaar, toen er een dik pak sneeuw lag. De Vrienden van de Bromfiets is geen vereniging, maar een groei ende club liefhebbers van (oude) bromfietsen, die ieder jaar een ritje over het eiland maakt. De voertui gen zijn net zo divers als hun berij ders: Zündapps, Kreidlers en Puchs. Sommige zijn geheel gere viseerd en opgepoetst, andere zien eruit of ze nog dagelijks gebruikt worden. Ook veel knutselwerk, eigenbouw en modificaties. Het aantal deelnemers aan de rondrit wordt ieder jaar groter. Ditmaal reed er een dertigtal liefhebbers mee. De brommers bleken niet alleen populair onder de berijders, ook over publieke belangstelling was niet te klagen. Het kleurrijke gezel schap trok zowel voorafgaand aan het vertrek als tijdens de rit zelf behoorlijk bekijks. Bij veel toe schouwers kwamen bij het zien van de brommers herinneringen los. Badweg Sportief blijft op kop Ook zonder Chris Dobber is het team van Badweg Sportief er donderdagavond in geslaagd de koppositie in de bowlingleague voor bedrijven te behouden. Tegen Pinheads lukte het André Barhorst dankzij een laatste hoge game van 205 de winst vei lig te stellen: 3-2. Het team van De Sommeltjes kreeg versterking van Marijn Beumkes. Hij kon echter niet voorkomen dat De Koogel de volle winst (5-0) naar zich toe trok. Femke van Faassen van Split Happens gooide een Doorstoters even verlost van Zijm Nu Piet Zijm De Cocksdorp voor enige tijd heeft verlaten om in het verre Costa Rica te spelen, kunnen de biljarters van De Doorstoot ademhalen en hergroeperen. Het juk van Zijm drukte de laatste weken zwaar. Ook op de meest recente clubavond regeerde hij weer met harde hand. Slechts Jaap Boon kon zich met twee zeges staande houden dankzij speciaal aangeschaft biljartschoeisel. Ook liet Boon de hoogste serie (11) noteren. Uitslagen: Weel-Luyt 2-0; M. Boon-J. Boon 0-4; Heemskerk-Smit 4-0; Huizing-Homan 2-4; Luyt-Zijm 0-4; Weel-J. Boon 0-4; Homan- M. Boon 3-3; Heemskerk- Huizing 2-0; Smit- Zijm 2-4; Weel-L - - Luyt-M. Boon 2-0. Martijn Kooi man (24) uit De Koog is bij de KLM Flight Academy geslaagd voor de opleiding tot verkeers vlieger. Veldtoertocht Voor het laatst dit seizoen organi seert Wielersport Texel (voorheen Toerfietsclub Taxi 312000) een veldtoertocht over het eiland. Deze wordt zondag 30 januari verreden en is 35 kilometer lang. Een veldtoertocht is een recreatieve fietstocht zonder wedstrijdelement, over een grotendeels onverhard parcours. Gebruik van een moun tainbike wordt aanbevolen. Deelnemers van de overkant star ten op het parcours van wielerver eniging DOK, aan de Guldemond- weg/Doggersvaart in Den Helder. Zij rijden in colonne naar de boot van 9.30 uur. Texelse deelnemers kunnen even voor 10.00 uur aan sluiten op de veerhaven bij 't Horn- tje. Zij kunnen zich daar ook inschrij ven. Deelname kost €8,50 voor wie in het bezit is van een TFK- of KNWU-licentie en €9,50 voor ande ren. Kinderen van 8 tot 12 jaar beta len €6,-; zij moeten onder begelei ding staan van een volwassene. Onderweg is er een versnapering. Kim Lagerweij (24) uit Den Burg is aan de kunstacademie Artez in Arnhem geslaagd als grafisch ont werper. Op 1 maart begint ze een werkstage bij ontwerpbureau Het Bos in Utrecht. De laatste veldtoertocht in de regio wordt zondag 6 februari verreden in en om Winkel. ook de jeugdige Jorik Heijenk en Manuel Dros dribbelden en scoor den er lustig op los. Domper was het uitvallen van playing coach Eric Heijenk die een enkelblessure opliep en voorlopig niet kan spe len. Scores: Nico Kikkert (8), Jorik Heijenk (13), Pieter Dogger (6), Manuel Dros (6), Merijn Velt- kamp (2), Daniel Montesinos (2). Knutselen Susana Mulas uit Den Burg begint woensdag met een nieuwe cursus schilderen, tekenen en boetseren voor kinderen. De cursus bestaat uit twaalf bijeenkomsten die 's mid dags in een lokaal van de Jozef school in Den Burg worden gege ven. Meer informatie via tel. 322512 of susana.mulas@planet.nl. RESTAURW4T De Haan plaatste zich door een strakke wedstrijd te turnen met hoge scores op alle toestellen, waardoor ze eerste werd. Duin en Smits pakten beiden met goede prestaties een vierde plaats, wat voldoende was voor de regiowed strijden. Teamgenoten Jasmijn Serlé, Kyra Sardijo, Sophie van Beek en Jet van de Water redden het niet, mede door een ijzersterke concurrentie. Van de Water turnde met overtui ging en liet zien een goede turnster te zijn, maar werd vijfde waardoor de regiowedstrijden aan haar voor bij gaan. De dames komen begin maart opnieuw in actie bij hun derde competitiewedstrijd. Vrijdag 28 januari - 20.30 uur Cabaret Nathalie Baartman met "Raak" 'Droogkomisch en absurdistisch...heelerg grappig...opmerkelijk talent.'(de Telegraaf) Entree €15,00 (diner vooraf mogelijk, reser veren gewenst) Zaterdag 29 jan/4 feb. -19.00 uur Diner Cabaret Lekker 4-gangenmenu met tussendoor een afwisselend en gezellig cabaretprogramma. 4-gangendiner inclusief de show €49,00 (evt. kindermenu €24,75). 17 februari 2011 Huishoudbeurs Geniet mee van diverse artiesten, leuke aanbiedingen en vooral veel shoppen! Dit is het vriendinnenfeest van Nederland. Er zijn 450 standhouders, dus de dag Prijs perpersoon€32,50. Ind.:touringcarvervoer, entree en bootkcsten. Opstappen in Den Helder is mogelijk. fraaie 202-game. Hierdoor snoepte ze toch nog twee punten af van WBZ, dat met 3-2 won. Ben Siebinga van Paal19/Sjans liet in de laatste twee games zien, dat hij ook in zijn eentje was opgewas sen tegen zijn tegenstanders van Loonbedrijf Plaatsman. Door deze eindspurt won hij met 3-2. Ook Ingrid Witte van NBC Eelman Partners moest het zonder haar teamgenoot stellen. En dat nog wel tegen de nummer twee van de ranglijst, BestTessels. De wedstrijd was spannend tot aan de laatste game. Hierin steeg Sandra Stig- gelbout boven zichzelf uit en wist zij met een mooie game van 186 de overwinning binnen te halen voor Best Tessels: 3-2. Reclamebord Het zal mensen die van de boot komen niet zijn ontgaan dat bin nenkort supermarkt Jumbo de deuren opent. Langs de Pontweg, vlakbij de dijk van de Prins Hen drikpolder, verrees dit weekend een levensgroot reclamebord om aankomende bezoekers hierop attent te maken. e-mail: info@texeltours.nl telefoon:+31(0)222-315555 www.texeltours.nl Programma do 27 jan t/m SONNY BOY Première ©©@($3> Verbonden door liefde, verscheurd door het lot Naar de bestseller van Anncjet Van Dor Zijl Do,ma,rii 20.00. Vr^a,zo 18.45 >ONNY TOURIST GRAVENSTRAAT 33 CENTRUM DEN BURG TEL. 0222 312027 WWW.CINEMATEXEL.NL Brengt u thuis! Tel. 0222-315555

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9