TEXELSE^COURANT Albert Heijn heeft meer ruimte nodig Rabo: stabiliteit in omzetten op Texel Cf roen ^wartr jexels in het harL, OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12545 VRIJDAG 28 JANUARI 2011 Dinsdag 1 februari om pre cies 00.00.00 uur gaat de inschrijving voor de vijfde Texel Halve Marathon van start. Strandvonder Jaap Groen trof dinsdag bij paal 28 een levende bruinvis aan, die is overge dragen aan SOS Dolfijn. Het 15-jarige zeiltalent Anna van der Duim is genomineerd voor de prijs van Texels sportvrouw van 2010. O De kersverse ondernemer Diane van der Burg opent maandag in Den Burg woon- en quiltwinkel De Scholekster. De omzetten in de horeca en het midden- en kleinbedrijf op Texel zijn in 2010 vrijwel gelijk geble ven aan 2009. Dat liet directeur Ronald Bleeker van Rabobank Noord-Holland Noord weten tijdens een lezing over de economische situatie lan delijk en op Texel. Volgens Bleeker toont het eiland 'anticyclisch gedrag' als een vergelijking met de rest van het land wordt getrokken. 'Gaat het in Nederland heel goed, dan gaat het op Texel minder heel goed, maar gaat het heel slecht, dan gaat het op Texel minder heel slecht.' De crisis is desalniettemin voelbaar geweest. Dezakelijke (groeps)reizen naar Texel waren in 2010 net als in 2009 afwezig en het aantal bouw ondernemingen op het eiland ver minderde. Volgens Bleeker lijkt er op het moment wel weer voldoen de werk voor de aannemerij te zijn. 'Maar er is zorg over toekomstige bouwvolumes en de bestemmings plannen.' De gemeente is bezig met het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied, maar zolang dat er niet is, staan voorgenomen ontwik kelingen vooralsnog op een laag Pitje- Landelijk lijkt het ergste van de crisis voorbij te zijn, maar Bleeker hield een paar slagen om de arm. 'De paniek is voorbij en we kunnen weer voorzichtig vooruit kijken, maar voor gezinnen wordt 2011 lastig door een dalende koopkracht en een stijgende werkeloosheid.' De directeur van de Rabobank brak een lans voor de structuur van de VW die op Texel wordt gedra gen en gefinancierd door de gemeente, TESO, de Texelse Ver eniging van Logiesverstrekkers en het Texels Verbond van Onderne mers. Bleeker pleitte ervoor dat de gemeente toch weer voor meerde re jaren tegelijk met financiering over de brug komt en niet voor één jaar zoals het college vorig jaar besloot. De Groeneplaats verdient extra aandacht. Bleeker wees erop dat rendement van ontwikkelingen daar niet alleen uit geld bestaat, maar ook uit een passende invul ling waar Texelaars zich in kunnen vinden. 'Die plek is de kransslag ader van Den Burg.' Bleeker meldde dat de Rabobank geen plannen heeft om van het eiland te vertrekken en dat hij zelf evenmin dergelijke plannen heeft. Tot zijn verrassing waren mede werkers van de bank in korte tijd bij meerdere bijeenkomsten op het eiland aangesproken op een rond gaand verhaal dat de bank het eiland zou gaan verlaten. Bleeker hield zijn lezing tijdens de uitreiking van de Regionale Klankbordprijs aan Texel Wool. www.speedheat.nl 'Verkeershinder' in Den Helder Met ingang van maandag 31 janu ari voert de provincie reparatie- en onderhoudswerkzaamheden uit aan de Rijksweg (N250) in Den Helder. Ook de Burgemeester Vis- serbrug wordt gerenoveerd. Hoe wel het in fasen wordt gedaan, veroorzaakt het werk volgens de provincie 'ernstige verkeershinder' voor weggebruikers en bewoners. Delen van de weg worden afgezet en het verkeer wordt omgeleid. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 april. Showroom zaterdag's open van 10.00 - 12.30u Q33£E3ÏIIKEm (03 CË0 SNELCODE: 5061 www.texelseautopagina.nl TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): MP: VaardeeUand Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. Albert Heijn heeft meer ruimte nodig voor de nieuwe winkel op de kop van de Waalderstraat dan de toekomstvisie voor de voor zieningenstructuur op Texel toe staat. Het college vraagt de raad een uitzondering te maken. Volgens de toekomstvisie, die vorig jaar is bekrachtigd door de gemeenteraad, mag er één super markt in Den Burg worden ver plaatst. Die mag op de nieuwe locatie een bruto vloeroppervlakte van maximaal 2000 vierkante meter hebben. Albert Heijn heeft volgens eigen berekeningen maximaal 2305 vierkante meter nodig, exclusief een laad- en losruimte van 240 vierkante meter. Woontij, dat samen met Ahold de nieuwe Albert Heijn en zeven bovenliggende woningen ontwik kelt, heeft de gemeente gevraagd of 2305 vierkante meter ook wordt toegestaan. Burgemeester en wet houders adviseren de gemeente raad daarmee in te stemmen, omdat verplaatsing van de Albert Heijn naar de kop van de Waalder straat het parkeerprobleem in Den Burg fors verbetert. Zowel onder de nieuwe Albert Heijn als de nieu we Welkoopwinkel die ernaast moet komen, zijn halfverdiepte parkeerplaatsen gepland die het centrum moeten ontlasten. Volgens het college gaat er geen precedentwerking van de over schrijding uit, omdat er volgens de toekomstvisie in Den Burg maar één supermarkt mag verplaatsen De vorige gemeenteraad, die begin maart 2010 de voorzieningenstruc tuur bekrachtigde, was geen voor stander van meer dan 2000 vier kante meter. De zorg was toen dat er anders een te grote supermarkt kan ontstaan die concurrerend is voor supermarkten in de buiten dorpen. Volgens berekeningen van Woontij en Ahold is echter 305 vierkante meter meer nodig om het halfver- diept parkeren te kunnen realise ren. Het advies wordt komende dinsdag in een commissievergade ring van de raad besproken. Ook teamleiders Gemeentewerken op non actief Nadat eerst hoofd-Gemeente- werken Peter van Ree is geschorst, zijn ook twee team leiders van Gemeentewerken op non actief gesteld. De maatrege len staan volgens de gemeente in verband met elkaar. Net als bij Van Ree geeft de Pleidooi PvdA voor eilandtaxi Texel moet een eilandtaxi krijgen die, net als de treintaxi aan de overkant, een aanvulling is op het openbaar vervoer. Dat vindt de PvdA die het college heeft gevraagd met de provincie in overleg te gaan. Volgens de sociaaldemocraten moet er een aanvulling komen op het openbaar vervoer wanneer de provincie besluit 10 procent daarop te bezuinigen. De PvdA vindt dat Texelse vervoersbedrijven de gele genheid moeten krijgen een eiland taxi als aanvulling op Connexxion te laten rijden. Het idee voor een deeltaxi is niet nieuw. De familie Grootjen exploi teerde tot eind 2007 al de Telekom Taxi waarmee meerdere mensen tegelijk tegen een laag tarief naar hun bestemming werden gebracht. De familie stopte met de Telekom Taxi omdat het lastig was vol te blijven houden. Grootjen liet des tijds weten dat een deeltaxi zeker gemeente geen inhoudelijke infor matie over de oorzaak van deze schorsingen. Wel wordt benadrukt dat Gemeentewerken als organisa tie niet de reden is. 'We zijn trots op Gemeentewerken', aldus gemeentesecretaris Cock van Wijngaarden. Inmiddels heeft Onno Werkman, hoofd Bedrijfsvoering bij de gemeente, tijdelijk de taken van Van Ree overgenomen. Er volgt nog een zitting over deze kwestie. de moeite waard zou zijn te behou den, maar dan moest er wel subsi die komen. PvdA-fractievoorzitter Alfred Schaatsenberg noemt de Telekom Taxi als voorbeeld voor de huidige plannen. Volgens de sociaaldemocraten kan met een eilandtaxi de verbinding tussen de dorpen en de verbinding van en naar de boot worden verbe terd. De fractie vindt dat het colle ge bij de provincie op een vergun ningvoor zo'ntaxi moet aandringen. Dat moet bij de provincie omdat die de concessie voor openbaar vervoer uitgeeft. Over camping Loodsmansduin is de laatste jaren veel gezegd en geschreven. Nadat de realisatie van de ambitieuze vernieuwing en herinrichting van de duincam ping lang op zich heeft laten wachten, gaan de ontwikkelingen nu snel. De eerste luxe chalets zijn onlangs geplaatst. Bedoeling is dat exploitant Texelcampings er vanaf 1 april zelf 30 gaat verhu ren en in 2012 nog eens 30 in de verhuur doet. Via Chaletcentrum Texel worden 130 jaarplaatsen aangeboden. Meer over Loods mansduin elders in deze krant. .txl Bekendmakingen op pagina 12 Als een tyrannosaurus rex op rooftocht heeft de mobiele sloopkraan van Jager afgelopen week een einde gemaakt aan de voormalige raadzaal in Den Burg. In een paar dagen tijd vermaalde de kraan het linkergedeelte van het oude raadhuis onverbiddelijk tussen het op kaken lijkende knijp- stuk. Dinsdagochtend werd de kenmerkende koepel van het dak getrokken en in de loop van de middag stond er al bijna niets meer overeind van de oude raadzaal. Op de Groeneplaats en in het park was het intussen een komen en gaan van Texelaars die een laatste blik op de restanten wilden werpen. Regelmatig kwamen fototoestellen en camera's tevoorschijn om de sloop vast te leggen. Overi gens toonden diverse kijkers zich niet rouwig over het ver dwijnen van het gebouw. Meermalen was ook te horen dat mensen het nog hadden meegemaakt dat het raadhuis eind jaren zestig werd gebouwd. Meer over de sloop en het afscheid elders in deze krant.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1