1EXBJVG8sCA.NL TEXELSE 2 COURANT 'Wordt record opnieuw gebroken?' Liefde met ingrijpende consequenties De Vriendenkring speelt 'Lipstick' Onder leiding van regisseur Roel de Waard repeteert toneelver eniging De Vriendenkring al eni ge weken de komedie Lipstick, geschreven door de bekende auteur Dimitri Frenkel Frank. Acteurs zijn Joop Rommets junior, Jacolien van Kooten-Eel- man, Harry Gerritsma en Joop Rommets senior. Souffleuse is Nel Veelo. Er staan twee uitvoeringen gepland: vrijdag 18 en zaterdag 26 maart. In verband met de verbouw van het Hoornder dorpshuis ondergaat de kantine van voetbalvereniging ZDH net als afgelopen najaar een trans formatie tot theaterzaal. Aanmelden voor solistenfestival Ver(s)maak Slow Food Texel houdt zon dag 13 febuari in Klif 12 in Den Hoorn Ver(s)maak, een diner met verhalen over slow- food en de aangeboden pro ducten. Als thema is dit jaar gekozen voor 'vis en visserslatijn'. Annet te van Ruitenburg spreekt over verschaling, Kees Boerse vertelt over de visserij van vroeger. Daarnaast vertelt Martin Zee man over oesters en meer en wordt de DVD De smaak van de Wadden ingeleid door Mare Plomp. Medewerkers van Klif 12 voeren een Palingsoap op. Op het menu staan lokale pro ducten, die op authentieke wijze bereid zijn. Uiteraard spelen vis en andere zilte smaken dit jaar een belangrijke rol. Ver(s)maak begint om 16.30 uur en duurt tot 22.00 uur. Deelna me kost €39,-, exclusief drank. Kookcursus Op uitnodiging van de Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt José Huisman gedurende zes woensdagavonden een kook cursus voor mannen. De cursus begint op 2 februari (aanvang 18.00 uur) in de keuken van het nieuwe gebouw van de OSG aan de Haffelderweg in Den Burg. Deelname kost €55,- (exclusief ingrediënten). 'DEK goes musical' De Oudleerlingen in actie tijdens de voorstelling van vorig jaar. De traditionele winteruitvoering van muziekvereniging DEK krijgt dit jaar de titel DEK goes musi cal mee. Bij de optredens van zowel de majorettes als van het orkest worden diverse bekende en minder bekende musicalme lodieën ten gehore gebracht. Het concert vindt zaterdag 12 februari plaats in de Burgemees ter de Koninghal in Den Burg en begint om 20.00 uur. Het jazzen- semble van de vereniging ver zorgt vanaf 19.30 uur een voor programma. Entreekaarten kosten €5,- (inclu sief aperitief en koffie of thee) en zijn verkrijgbaar bij Spar Goënga in Den Hoorn, Nauta Boek in Den Burg en voor aanvang aan de zaal. Twee broers en een huishoudster Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texeiagenda.nl. Vrijdag 28 januari: 19.00 uur. In De Poort aan de Ele- mert in Den Burg begint om 19.00 uur een bingo-avond ten bate van Moldavië. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voor stelling 'Raak' van cabaretière Nat halie Baartman. Entree €15,- (diner vooraf mogelijk, Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Sonny Boy; 19.00 en 22.00 Tron Legacy (3D) en 21.45 The Tourist. Zaterdag 29 januari: 10.00 uur. Onder leiding van Kees Goedegebure van het IVN wordt van 10.00 tot 12.00 uur een foto-excursie over de Hors gehouden. Start bij Horsmeertjes, deelname gratis. 17.30 uur. Texels beste spelers bin den in sporthal Ons Genoegen de strijd met elkaar aan in Jan Willem Boons Dorp-tegen-dorp Zaalvoet baltoernooi. Aanvang 17.30 uur. 17.30 uur. In dorpshuis De Hof begint om 17.30 uur een boerenkoolmaal tijd voor inwoners van De Koog. Opgave tot 26 januari bij W. van Benthum, tel. 317936. 20.00 uur. De Vereniging van Oud leerlingen van de Landbouwschool speelt in dorpshuis De Wielewaal in De Waal het blijspel 'Wat 'n kippe- drift'. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild voert toneelvereniging Nieuw Leven voor de tweede en laat ste maal de thriller 'Het laatste glas' op. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 en 18.45 Sonny Boy; 13.45 de Neder landstalige versie van Rapunzel (3D); 16.00 Dik Trom; 16.15, 19.00 en 22.00 Tron Legacy (3D) en 21.45 The Tourist en 22.00. Zondag 30 januari: 10.00 uur. Mountainbikers rijden voor het laatst dit seizoen een veldrit over Texel. Start even voor 10.00 uur op de TESO-haven bij 't Horntje. 10.30 uur. Op het veld achter het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 10.30 uur het Snerttoer- nooi voor recreatievoetballers. 11.00 uur. Aan de voet van de Fon teinsnol in de Dennen gaat om 11.00 uur een crossloop van start. Diverse afstanden. Inschrijven bij apparte mentenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. 13.30 uur. Bij de familie Vlaming in de Verlorenkost in Oosterend begint om 13.30 uur een middag over Israël. Opgeven via tel. 315937. 16.30 l i Het Proeflokaal in De Koog begint om 16.30 uur een whis ky proeverij. Deelname kost €25,-. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 en 18.45 Sonny Boy; 13.45 de Neder landstalige versie van Rapunzel (3D); 16.00 Dik Trom; 16.15 en 20.30 Tron Legacy (3D) en 21.45 The Tourist. Maandag 31 januari: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. de 13.30 uur. In De Witte Burcht Molenstraat in Den Burg begint om 13.30 uur een opfriscursus voor ouderen met een rijbewijs. 20.00 uur. Bij Stayokay in Den Burg begint om 20.00 uur een informatie avond over de bemesting van land bouwgewassen. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Sonny Boy en 20.30 Tron Legacy (3D). Dinsdag 1 februari: 00.00 uur. Om 00.00.00 uur gaat de inschrijving voor de vijfde Texel Halve Marathon van start. De aanmelding verloopt via de website www.texel- halvemarathon.nl. 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur Café Doodgewoon, waarin gesproken wordt over nazorg en fysiotherapie bij kankerpatiënten. 19.30 uur. Op het adres De Hout manstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloop spreekuur gehouden over voedings supplement JUS. 20.00 uur. In de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive (met vaste maat) voor het goede doel. Inschrijven vanaf 19.30 uur. 20.00 uur. De Vrouwenbond FNV komt om 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Notaris Marion Hoogerheide spreekt over erfrecht. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Sonny Boy en 20.30 The Tourist. TES O In verband met de te verwachten drukte zet TESO vandaag (vrijdag) de Dokter Wagemaker in voor het ver zorgen van extra afvaarten. Van 9.30 tot 16.00 uur wordt een halfuurs- dienst gevaren. Er worden geen wachttijden verwacht. In verband met onderhoud aan de Dokter Wage maker wordt de reguliere dienstrege ling nog tot 4 februari uitgevoerd met de Schulpengat. Cursus omgaan met autisme MEE Noordwest-Hol land verzorgt in maart een cursus voor ouders van kinderen met autisme. De cur sus wordt gehouden in het regio kantoor aan de Drs. F. Bijlweg in Den Helder. Er worden vijf bijeen komsten gehouden, deelname kost €10,-. De cursus is gericht op het praktisch omgaan met het kind in alledaagse situaties. Daarnaast is er ruimte voor het uitwisselen van ideeën en ervaringen. Er kunnen maximaal zes ouderparen deelne men. Aanmelden kan via tel. 088- 6522522 of email-adres vraag@mailmee.nl. FNV Vrouwen De FNV Vrouwen komen dinsdag 1 februari bij elkaar in De Poort aan de Elemert in Den Burg, waar Mari on Hoogerheide vertelt over erf recht, langstlevenden testament en meer. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Dinsdag 1 februari om precies 00.00.00 uur gaat de inschrijving voor de vijfde Texel Halve Mara thon van start. De aanmelding verloopt via de website www. texelhalvemarathon.nl. Gelet op de belangstelling verwacht de organisatie dat de editie van 2011 snel zal vol lopen. De eerste editie was in zes weken uitverkocht, de tweede binnen zes dagen, de derde in drie dagen en Zangers, dansers en acteurs tot 21 jaar kunnen zich aanmelden voor het solistenfestival van Artex, waarvan de voorrondes op 1, 2 en 3 maart worden gehouden, aanmelden kan tot 16 februari. Het solistenfestival vindt elke twee jaar plaats. Deelname staat open voor iedereen, dus niet alleen voor leerlingen van Artex. Elke deelne mer mag in vijf tot zeven minuten aan publiek en jury laten zien wat hij aan talent in huis heeft. Deelne mers krijgen na aanmelding een De toneelafdeling van de Vereni ging van Oudleerlingen van de Landbouwschool voert zaterdag 29 januari Wat 'n kippedrift op. 'Een plattelandsblijspel in drie bedrijven', meldt de catalogus van uitgeverij Vink over het gen re. Het verhaal gaat over twee oude re, ongetrouwde broers, die op een afgelegen boerderijtje wonen dat ze schandelijk verwaarlozen. Tot verdriet en woede van hun zuster, die in een naburig dorp woont en geregeld overkomt om hen de les te lezen. Om haar kri tiek te stoppen, besluiten de broers een huishoudster in dienst te nemen, die orde op zaken moet stellen. Dat doet ze, maar op een Verbonden door liefde, verscheurd door het lot. Dat is het motto van de film Sonny Boy, gebaseerd op de bestseller van Annejet van der Zijl, die deze week bij Cinema Texel in première gaat. Het verhaal begint in de jaren twintig van de vorige eeuw, wanneer de jonge uit Suriname afkomstige Waldemar Nods en de oudere Rika van der Lans elkaar ontmoeten en verliefd worden. De tegenstellingen zouden bijna niet groter kunnen zijn: Waldemar is zwart en Rika wit, er is 17 jaar leef tijdsverschil en bovendien is Rika getrouwd en moeder van vier kinde ren. Wanneer Rika zwanger blijkt, kiezen ze voor elkaar, ondanks de hoge prijs die ze daar voor moeten betalen. Ze krijgen een zoon, Waldy, hun eigen Sonny Boy. Dan breekt de Tweede Wereldoorlog uit en wagen Waldemar en Rika hun leven de vierde editie in 2010 binnen één dag. 'Wordt het record in 2011 opnieuw gebroken?', vraagt de organisatie zich af. De limiet is Inschrijven voor halve marathon wederom bij 1600 inschrijvingen gelegd. Dat is het aantal lopers dat tegelijk aan boord mag van de veerboot, van waar af opnieuw uitnodiging om mee te doen aan een van de voorrondes, aar bepaalt de jury wie door mag naar de vol gende ronde. De finale vindt plaats op vrijdag 25 maart in de Voor speelruimte van Artex. Er worden een eerste, tweede en derde prijs uitgereikt en een aanmoedigings prijs. De jury beoordeelt het talent in verhouding tot de leeftijd, maar weegt ook originaliteit en presenta tie mee. Aanmelden kan via het formulier dat te verkrijgen is bij de balie van Artex en te downloaden via www. artex-texel.nl. heel andere manier dan de twee hadden verwacht. Onder leiding van regisseur Corrie van Zelm hebben de Oudleerlin gen de afgelopen weken hard gerepeteerd om het kolderieke stuk op een overtuigende manier over het voetlicht te brengen. De spelers zijn Kees Zijm, Teun Huis man, Deborah Singer, Willemijne Keijzer, Kim Appelman, Marco Vlaming en Fred van Helden. Nel Witte staat hen bij vanuit het souf fleurshok. De voorstelling vindt plaats in dorpshuis De Wielewaal in De Waal en begint om 20.00 uur. Toe schouwers die verzekerd willen zijn van een stoel, kunnen contact opnemen met Marco Vlaming (tel. 318252) of Marc van Heerwaarden (tel. 322602). Film om onderduikers te redden. Dat gaat niet zonder ingrijpende conse quenties. Met ingang van woensdag 2 febru ari draait Alpha Omega, Neder lands gesproken en in 3D. Hoofd personen zijn Kate en Humphrey, twee jonge wolven die een fijn leven tje hebben bij hun ouders en roedel in het bos. Kate is erg 'aanwezig'. Ze wil alles tot in de puntjes gere geld hebben en niets ontgaat haar. Humphrey leeft meer van moment tot moment en doet het rustig aan. Dan worden de twee jonge wolven gevangen genomen door parkwach ters en uit hun vertrouwde omge ving gehaald. Ze ontsnappen, maar staan er plots helemaal alleen voor. wordt gestart. Zodra de limiet is bereikt, wordt de inschrijving gesloten. Inschrijven is dan niet meer mogelijk. De animo is groot: diverse groepen hebben al aangekondigd om meerdere dagen naar Texel te komen. Som mige hebben zelfs al accommoda tie geboekt. Naast individuele inschrijving is er de mogelijkheid om in te schrijven voor een teamar rangement van vijf deelnemers of een weekendarrangement Texel Geniet Loopweekend). Leden van de Atletiekvereniging Texel die in de eerste week inschrijven zijn verzekerd van een startplaats, ook als de limiet reeds bereikt is. Hier voor is een aparte regeling getrof fen. Deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: 21 en 10 kilometer. Bei de trajecten lopen via Den Hoorn naar de finish op de Groeneplaats Den Burg. In het langste traject zijn ook de Dennen, de duinen en een halve kilometer strand opgeno men. Meer informatie is te vinden op www.texelhalvemarathon.nl, waar op ook foto's en filmpjes van de vorige edities te zien zijn. Playbackshow ook in Den Burg Waar in buitendorpen al jaren playbackshows worden georga niseerd, bleef Den Burg achter. Dat gaat nu veranderen. De feestcommissie houdt op zater dagavond 12 maart in De Holle- bol de eerste playbackshow in Den Burg. De winnaars doen mee aan de finale op 9 april in Oosterend. Groot en klein, oud en jong, ieder een kan meedoen aan de play backshow. Deelnemers worden onderverdeeld in verschillende categorieën: onderbouw basis school, bovenbouw basisschool, middel bare school/OSG en volwassenen. Talent is geen voorwaarde, ieder een die van show en entertainment houdt, is welkom. 'Het gaat vooral om het plezier', benadrukt de feestcommissie. Een deskundige jury beoordeelt kleding, presenta tie en beweging, maar vooral de manier waarop wordt geplaybackt. Deelnemers kunnen zich opgeven door een mailtje met naam, leeftijd, te playbacken artiest en andere gegevens te sturen naar info@playbackshowdenburg.nl. Meer informatie staat op de web site www.playbackshowdenburg. nl. Op zaterdag 5 maart worden playbackshows gehouden in De Koog, Oudeschild en Den Hoorn. De Cocksdorp en Den Burg zijn op 12 maart aan de beurt en Ooste rend op 26 maart. Puppycursus Er zijn nog enkele plaatsen vrij bij de puppycursus van kynologisch instructrice Suzan Vlaming van Cli- nidogs. Naast de reguliere gehoor zaamheidstraining, waarbij de hond op positieve wijze wordt opgevoed, worden ook cursussen doggydance en treibball gegeven. Vlaming beschikt vanaf 1 februari over een binnenlocatie in De Waal. De lessen worden zowel privé als in groepsverband gegeven. Geprolongeerd in Cinema Texel is de 3D-sciencefictionfilm Legacy. Daarin doet de rebelse Sam Flynn (Garrett Hedlund) onderzoek naar de verdwijning van zijn vader Kevin Flynn (Jeff Bridges), ooit bekend als 's werelds meest vooraanstaande gameontwikkelaar. Tijdens zijn zoek tocht leidt een vreemd signaal hem naar Flynns Arcade, waar hij in de digitale wereld van Tron wordt getrokken, waar zijn vader al twintig jaar blijkt te leven. Ook nog een weekje te zien is The Tourist, een thriller met Johnny Depp en Angelina Jolie in de hoofdrol. Depp speelt de rol van een Ameri kaanse toerist, wiens geflirt met een onbekende leidt tot een web vol intriges, romantiek en gevaar. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Airhockey in Time Out In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg wordt woensdag 2 februari vanaf 16.00 uur een airhockey- competitie gehouden. Airhockey is een spel dat wordt gespeeld op een tafel waar via kleine gaatjes lucht doorheen wordt geblazen, zodat ze puck geen wrijving ondervindt. De spe lers moeten met pods (handgre pen) proberen de puck bij de tegenstander in een smalle spleet aan het einde van de tafel te schieten. Molenkoog De informatieavond van Texel 2010 over zwembad Molenkoog wordt donderdag 3 februari gehouden en niet op dinsdag 3 februari zoals abusievelijk in de krant van afgelo pen dinsdag stond. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in De Linde boom. De competitie is bedoeld voor jongeren van 12 tot 18 jaar. Het spel duurt drie minuten, waarbij maximaal negen punten kunnen worden gehaald. Er zijn prijzen voor de nummers één, twee en drie. Aanmelden voor Texelpop Bands en solo-artiesten die op Texelpop willen spelen, kunnen zich aanmelden door een e-mail naar info@texelpop.nl te sturen, het liefst onder vermelding van naam, samenstelling (drums, bas, gitaar, etc.) en genre. Het festival wordt vrijdag 25 en zaterdag 26 maart in Question Pla za in Den Burg gehouden. Er is ruimte voor zes a zeven bands per avond. Zij krijgen elk 30 tot 40 minuten voor hun act. Beginnende bands met een kleiner repertoire zijn ook welkom. Texelpop duurt op beide avonden van 20.30 tot 02.00 uur. tExelhalvexnaTathon.nL i STXKT ««HHlVlHCi

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2