TEXELSE^COURANT Twee ton tekort op verbouw OSG Cjroen ^wartr jexels in het harL, texelseJcourant Gedegen onderzoek naar parkeervignet k0S^JÊÊ Schrappen natuurgebieden ontbreekt in structuurvisie OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12546 DINSDAG 1 FEBRUARI 2011 Schrijver en film maker Arnold van Bruggen reist vaak af naar Sochi, waar in 2014 de Olympi sche Spelen plaatsvinden. Na twee maan den voorberei ding gaat zater dag 5 februari de 23ste editie van het Texels kam pioenschap bil jarten van start. Marjolein Barends-Mel- chers (47) kwam als agente naar het eiland en vond in Oude- schild haar thuis. Twee zuinige broers Lute en Harm Klaver en de nieuwe huis houdster Wimke zorgden voor hilariteit bij de Oud-leerlingen. Inspectie geëist naar fietspad Het college moet met spoed inspectie uitvoeren naar het fietspad langs de Georgiëweg en de bermen langs de Hallerweg. Dat stellen Texel 2010 en D66 in een motie die ze op 9 februari in de raadsvergadering willen indienen. Volgens de partijen is het fietspad erg slecht door omkrullend asfalt. De bermen verkeren in een slechte, onveilige staat. De partijen dringen er in de motie bij het college op aan dat er direct actie moet worden ondernomen, zodat vóór 1 april onveilige situa ties ongedaan worden gemaakt. De kap van bomen langs het fiets pad hoeft wat Texel 2010 en D66 betreft geen belemmering zijn. ze pleiten ervoor dat in de gemeente lijke onderhoudsplanning van wegen en fietspaden meer aan dacht voor preventief onderhoud komt. Het fietspad verkeert al langer in slechte staat. In de loop der jaren is meermalen nieuw asfalt aange bracht, maar door de boomwortels wordt het al snel weer hobbelig. Gerbrand Poster wijst erop dat Texel 2010 het probleem al eens eerder heeft aangekaart, maar dat de gemeente daarna geen enkele actie heeft ondernomen. Francine Kroesen twee keer op pad De Francine Kroesen uit Oude- schild is zondagavond twee keer op pad geweest op de Waddenzee. De reddingboot voer in eerste instantie voor een visbootje (Fly ing Fish) dat motorpech had gekregen. De Francine Kroesen nam het schip op sleeptouw naar de haven van Oudeschild waar de Flying Fish veilig werd afge meerd. Toen de bemanning daarna op het punt stond naar huis te gaan, werd er een rode vuurpijl afge schoten die vlakbij de haven in het water belandde. De pijl werd vermoedelijk vanaf de dijk afscho ten. De KNRM besloot na overleg met het Kustwachtcentrum in Den Helder toch te gaan kijken op zee en op de dijk of er iemand in nood was. Na een half uur werd besloten de zoekactie af te bla zen, waarna de bemanning als nog naar huis kon. SLOOP TEXELSE RAADHUIS? 'N PEULENSCHILLETJE VOOR MIJ Een kerst- en nieuwjaarskaart die op 27 januari aan komt, dat is wat aan de late kant. Zeker als je bedenkt dat hij al in 1988 is gepost. Jannie Ellen uit Oosterend ontving vorige week een kerstkaart vanuit Zambia, waar hij op 17 januari jl. was verstuurd. Maar uit het stempel op de andere zegel bleek dat hij meer dan 22 jaar geleden in Haarlem was gepost door vakantievrienden uit die tijd. Meer over deze raadselachtige kerstkaart op pagina 5. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op De verbouw en nieuwbouw van de OSG stevent af op een tekort van ruim twee ton. Dat valt op te maken uit een brief die burge meester en wethouders aan de gemeenteraad hebben gestuurd. komt naarverwachting nog €95.027,- bij. Zodra het college inzicht heeft in het totaal aan extra kosten, wordt een voorstel aan de raad gedaan om extra krediet beschikbaar te stellen. Daarvoor doet het college wellicht een beroep op een fonds voor de kanjerprojecten waar nog €1,6 mil joen inzet. Dat fonds is opgebouwd met jaarlasten voor de OSG, het raadhuis en het PHH-gebouw die al werden afgeschreven, terwijl de bouw nog van start moest gaan. Dat er bij de OSG een tekort zou ontstaan, is geen verrassing. Rector Henk de Vries en toenmalig wethou der Marian Merkelbach (onderwijs) maakten er in commissievergaderin gen meermalen melding van dat er tijdens de bouw kostenoverschrij- dingen waren. De extra kosten zitten onder meer in de brandmeldinstal- latie, bouwkundige correcties, het verbeteren van het binnenklimaat en het alsnog plaatsen van een fietsen stalling. Tijdens de bouw werd al bezuinigd op de kosten, omdat het werk tegen een hogere prijs (€9,6 miljoen) was aanbesteed dan de raad beschikbaar had gesteld (€9,2 miljoen). Dat was op dat moment de beste optie, omdat de kosten anders nog verder waren opgelopen. De directie van de OSG realiseerde daarna in opdracht van de raad een bezuiniging van €392.254,-. In het budget voor de verbouw en de nieuwbouw was ook een post onvoorzien van €254.569,- opgeno men en die is vrijwel volledig gebruikt. Het college verwacht in de loop van 2011 duidelijk te hebben hoeveel geld extra nodig is voor de school. Dat moet ook duidelijk zijn welke exploitatiekosten met de school zijn gemoeid. levenslicht ziet. Als het parkeervig net er komt, hoeft niet meer bij par- keermeters te worden betaald. Het plan is Texelaars een gratis exem plaar te geven. Het college wil ook onderzoeken hoe het vignet juridisch kan worden afgetimmerd, zodat de gemeente niet nat gaat bij rechtsza ken. Het college streeft naar een brede politieke steun en het vignet moet makkelijk verkrijgbaar zijn. Als het er komt, willen burgemeester en wethouders er veel bekendheid aan geven, onder meer via bestaande toeristische kanalen. Streven is het in januari 2012 van start te laten gaan. Meer hierover op pagina 3. GKaSKmrnn (23CE0 \'fm SNELCODE: 465M Garage Westend www texelseautopagina.nl Het beoogde Texelse Parkeervig net moet jaarlijks netto minstens €460.000,- opleveren om kans van slagen te maken. Dat valt op te maken uit een startnotitie voor het vignet dat de coalitiepartijen PvdA, Texel 2010, WD en D66 willen invoeren. De notitie, die woensdagavond in een raadscommissie wordt bespro ken, vormt de basis voor een gede gen studie die het college naar het vignet wil voeren. Schattingen van baten en lasten worden vooralsnog niet gemaakt, maar een netto opbrengst van €460.000,- is mini maal nodig. Het liefst ziet het college een veel hogere opbrengst, omdat het parkeervignet ook inkomsten moet opleveren voor een mobiliteits plan dat in de loop van het jaar het De uitkoop van boeren in Waalen burg zit in de eindfase, maar de provincie is de belofte om in ruil hiervoor andere gebieden te 'ont- grenzen' (nog) niet geheel nage komen. In het Natuurbeheerplan en de partiële herziening van de nieuwe structuurvisie is het advies om nog 128 hectare natuurgebied voor landbouw te bestemmen niet overgenomen. De gemeente Texel, de vereniging voor agra risch natuurbeheer De Lieuw, LTO Noord, afdeling Texel en Henk Kikkert hebben bezwaar aangete kend. De Texelse landbouw en de (vori ge) gemeenteraad gingen er des tijds mee akkoord om Waalen burg tot buiten de grenzen van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) om te vormen tot robuust natuurgebied. Dit onder voor waarde dat versnipperde gebie den ('rafels') die eerder zijn den', zei burgemeester Giskes begrensd, uit de EHS worden namens de gemeente, De Lieuw, gehaald. Zo is het ook afgespro- LTO en Henk Kikkert. Ze sprak ken met Gedeputeerde Staten, vrijdag in tijdens een hoorzitting De provincie gaf ILG Gebieds- van de commissie Ruimtelijke commissie Texel opdracht dit Ordening Grondzaken (ROG) van proces te coördineren. Provinciale Staten. Het resultaat was een moei zaam akkoord, dat werd bereikt door samenwer king van de betrokken partij en. GS heeft bij herhaling laten GS voorbij aan advies ILG-Texel Bijzonder was dat deze toe lichting op de zienswijze tot stand was geko men in samen spraak met Natuurmonumenten weten ingenomen te zijn met het en Staatsbosbeheer. Giskes wees resultaat. Groot was de teleur- erop dat het advies van de ILG stelling nu blijkt dat het advies Gebiedscommissie niet correct is van de ILG Gebiedscommissie - weergegeven in het Natuurbe- om nog 128 hectare te ontgren- zen - niet correct is weergegeven heerplan en in de partiële herzie ning van de Structuurvisie. Er zijn in de provinciale plannen. 'Jam- oude kaarten gebruikt, waarop mer, omdat het delicate even- niet duidelijk wordt waar de ont- wicht tussen natuur en landbouw grenzing gaat plaatsvinden. Vol- hiermee verstoord dreigt te wor- gens Giskes betreft het een tech nische kwestie, zowel op kaart als in tekst. Giskes: 'Wij hechten er grote waarde aan de gemaakte afspra ken in de structuurvisie vast te leggen. Onze voorkeur gaat ernaar uit die voor wat betreft Texel pas vast te stellen als het EHS-proces geheel is afgerond, wat binnen afzienbare termijn te verwachten valt.' Mocht dat niet mogelijk zijn, dan moet uitdruk kelijk worden vermeld dat deze 128 hectare slechts tijdelijk begrensd zijn omdat het proces van ontgrenzing nog lopende is. Gedeputeerde Bart Heller heeft toegezegd in de commissie ROG te antwoorden op de Texelse zienswijze, waarna Provinciale Staten er een week later over besluit. De Statenfracties van CDA (onder andere Nel Eelman) en de WD hebben zich intensief met de materie bezig gehouden.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1