TEXELSE 3 COURANT Ouders uit Oosterend: één school 'Fietspad in slechte staat' Job DINSDAG 1 FEBRUARI 2011 Veel donateurs voor KNRM De KNRM op Texel heeft vorig jaar bij diverse acties meer dan honderd nieuwe donateurs geworven. Bij de Reddingbootdag verwierf de reddingsmaatschappij 67 dona teurs en bij het HavenVIStijn in Oudeschild werden 12 Redders aan de Wal ingeschreven. Daar naast leverde een rampenoefening in april met de TX20 in één klap 50 donateurs op. Dat waren vooral leerlingen van de zeevaartschool in Den Helder die meededen aan de oefening die door Arnold Boon, opstapper van de Beursplein 5 en docent op de zeevaartschool, was georganiseerd. De 50 donateurs zijn later overgedragen aan de KNRM in Den Helder. De bunkerbootjes van Dirk Kruk die bij diverse winkels staan, lever den in 2010 €3200,- op aan klein geld. Werner van der Meer uit Den Burg volgt Jaap Groen op als bestuurslid van de plaatselijke commissie. Hij wordt coördinator opleidingen en oefeningen. De red dingmaatschappij is volgens voor zitter Francine Giskes nog zoe kende naar een bestuurslid voor nautische zaken. Dat had Groen ook onder zijn hoede. De KNRM nam in 2010 afscheid van opstap pers Hans Zuidema en Gerard Wit te. Joost Broekman werd als aan komend opstapper bij station De Cocksdorp aan de gelederen toe gevoegd. Oosterend overhandigen De besturen van de Jacob Daal- derschool en De Akker hullen zich nog in stilzwijgen, maar ver reweg de meeste ouders in Oos terend zijn er al uit. Zij zeggen 'ja' tegen het plan om van De Akker en de Jacob Daalder- school één school te maken. Maandag overhandigden ze wet houder Frans Visman een petitie van die strekking, die is onderte kend door 76 van de 83 gezinnen met schoolgaande kinderen. koepelende organisaties van respectievelijk De Akker en de Daalderschool) al enige tijd in acht nemen, maakt de ouders er niet heid over de standpunten die beide besturen innemen en eventuele vorderingen die zijn gemaakt. Ook de directies van beide scholen kunnen die niet geven. Voor het onderwijs en voor het dorp zou het desastreus zijn wanneer beide besturen nu niet doorpakken en de ingezette gesprekken niet tot een Moeders en initiatiefnemers Bep- positief eind afronden.' Wat vol- pie Bakker, Lisa Vlaming, Sabine gens het merendeel van de ouders de ouders. 'Het kindertal in Ooste rend is niet meer wat het geweest.' Ook het onderhouden van twee schoolgebouwen vergt volgens geruster op. 'Er is geen duidelijk- Visman het nodige. 'We moeten de of zij bereid zijn €35.000,- beschik- mogelijkheden voor samenwerking baar te stellen voor het uitvoeren daarom goed onderzoeken.' van een extern marketingonder- Parkeervignet Het gemeentebestuur wil een over leggroep instellen met daarin toeris tische organisaties en dorpscom missies om draagvlak te krijgen. Er komt ook een ambtelijke werkgroep met vertegenwoordigers van afde lingen binnen het gemeentehuis. De politieke partijen wordt nu gevraagd zoek. Dat moet een onderbouwde indruk geven van hoeveel vignetten er straks jaarlijks verkocht kunnen worden. Het college gaat uit van een kleine miljoen toeristen die jaar lijks naar Texel komen. Burgemeester en wethouders willen de investering dekken uit de opbrengst van het parkeervignet. Mocht het er toch niet komen, dan wordt het marketingonderzoek deels in rekening gebracht op het rekeningresultaat van de gemeente. Volgens de parkeernotitie worden de komende maanden diverse momenten ingebouwd waarop het college bekijkt of het wel of niet zin vol is door te gaan met de voorbe reidingen. De politieke partijen worden daar tijdens commissievergaderingen van op de hoogte gehouden. Het college zegt met het parkeervignet zorgeloos vervoer en parkeergemak voor Texelaars en bezoekers te wil len realiseren. Bremer en Mariëlle Vlaming (ouders van leerlingen van beide scholen) zijn begaan met het onderwijs in Oosterend. Eind september 2010 werd bekend dat de besturen wil den kijken in hoeverre het mogelijk was om beide scholen te laten samengaan en dat ze een intentie wilden tekenen om over uiterlijk twee jaar één gebouw te betrek ken. Maar de radiostilte die stich ting Kopwerk en Schooltij (de over- inhoudt 'één school waarin ver schillen mogen bestaan en waar iedereen van elkaar kan en mag Volgens de ouders mag er geen tijd worden verspild. 'Nu zitten er nog 130 leerlingen op beide scholen samen, maar de prognose is dat dit er in 2013 nog 85 zijn.' Wethouder Visman sprak waarde ring en begrip uit voor de actie van OSG in sfeer middeleeuwen ding, middeleeuwse maquettes, er wordt gekaligrafeerd en zelfge maakte hapjes geserveerd. Ook worden filmpjes vertoond. Brugklassen van het VMBO en het LWOO presenteren donder dag op de OSG een middeleeuws project waar zij de afgelopen tijd aan hebben gewerkt. De presentatie heeft plaats in het domein van het VMBO op de eer ste etage van het schoolgebouw aan de Haffelderweg in Den Burg en duurt van 13.30 tot 14.30 uur. Belangstellenden zijn welkom. Doel De leerlingen tonen onder meer van het project is samenwerken en zelfgemaakte middeleeuwse kle- presenteren. De gemeente moet snel wat doen den Texel 2010 en D66. Het pad is aan het fietspad langs de Georgi- hobbelig door boomwortels onder eweg tussen Vossenhol en de het asfalt. (Foto Ton zegen) Nieuwlanderweg bij Den Burg, vin- Lange termijn agenda Zaterdag 5 februari: 09.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer aan de Keesomlaan in Den Burg begint om 9.00 uur een mannenontbijt. Opgeven via tel. 313355. 13.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om de 13.30 uur de Texelse kampioenschappen biljarten. 20.00 uur. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een compe titiewedstrijd van Model Racing Texel Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 en 16.00 de Nederlands gesproken versie van Alpha Omega (3D); 13.45 de Nederlands gesproken versie van Rapunzel (3D); 16.15 Tron Legacy (3D); 21.00 Sonny Boy en 21.30 The Tourist. Zondag 6 februari: 10.15 uur. Bij de trappen van de Slufter vertrekken om 10.15 uur 12.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 12.00 uur wedstrijden om het Texels kampi oenschap biljarten. 13.00 uur. Om 13.00 start de vierde winterwandeltocht van Het Gou den Boltje vanuit restaurant Bos en Duin aan de Bakkenweg in de Den nen. Informatie en opgave: www. hetgoudenboltje.nl. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 en 16.00 de Nederlands gesproken versie van Alpha Omega (3D); 13.45 de Nederlands gesproken versie van Rapunzel (3D); 16.15 Tron Legacy (3D); 20.00 Sonny Boy en 20.30 The Tourist. Maandag 7 februari: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rom melmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerk- Ik ben gegaan zoals ik graag wilde... In volle vrede is, na een werkzaam en zorgzaam leven, van ons heen gegaan mijn lieve man, onze vader, schoonvader, opa en ouwe opa Johannes van der Star Jan A 12 april 1923 t 31 januari 2011 Marretje van der Star-Koopman Fred en Ria Jowie en Jo Piet en Zina Henk en Ina Riet en Klaas Aris en Nelly Rien en Elja Margaret en André Klein- en achterkleinkinderen Schorrenweg 20b 1794 HG Oosterend Vader is thuis, waar wij als gezin graag de laat ste dagen met hem samen willen zijn. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 4 februari van 19.30 tot 20.30 uur in "Uitvaartcen trum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op zater dag 5 februari om 13.30 uur in de Maartenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. Aansluitend zullen wij vader begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de begraafplaats van Oudeschild aan de Zuidhaffel 47. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Heel bijzonder, heel gewoon, gewoon een hele bijzondere Opa. Wat gaan we je missen... Johan Marjan, Yke Greta en Tinus, Iris, Suze, Fien Henk en Daniëlle, Bryon, Denise, Djustin, Desree Marco en Esther, Sophie Anita en Erik, Lisa, Sanne, Femke Jan en Bianca, Ben, Isabel Wendy en Jan-Pieter, Maaike, Esther Isabelle en Eelco Carola en Jan Femke en Ronald, Pien, Imke Annegeertje en Thijs Marjet en Pieter Bart en Sharen Arjan Ewout René en Kim, Shelsy Elise en Eric, Ivan Martijn Marieke en Gijs Evert Nooit meer op ons erf, als er sloophout wordt gestort. Om te kijken of er nog wat van te maken valt. Ouwe scharrelaar, onze tweede vader. Buurman Star we zullen je missen. Kees en Trees. Zijn handen hebben voor ons gewerkt zijn hart heeft voor ons geklopt, zijn ogen hebben ons tot het laatste gezocht. Hij heeft zijn taak volbracht, hij ruste in vrede. Dag lieve papa, Dag stoere opa Gerard Festen Gerardus Johannes Richardus Wijchen, 8 oktober 1927 Texel, t 29 januari 2011 Gerrie en Geert Nena Michiel Lydia en Dirk-Jan "Verpleeghuis Texel" Hollewal 2 - Den Burg Papa is overgebracht naar de landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 2 februari van 19.00 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op donderdag 3 februari om 13.30 uur in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij papa bege leiden naar zijn laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. H. Festen, Verlaet 24, 1791 TK Den Burg. Zij die geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. Onze dank gaat uit naar het verplegend personeel van "Verpleeghuis Texel" voor de uitstekende, verzorging van onze vader en opa. Familie Festen Bedroefd namen wij kennis van het overlijden van ons lid de heer Ido de Jonge Ido we zullen je plezierige karakter en altijd waardevolle biljart adviezen missen. Je was een fijn en sportief lid van onze donderdagmiddag SOOS Je was een goede vriend. Bedankt. Bennie Rezia Marcel Wjj kunnen onze bljj dschap niet op nu j(j er bent, lieve Gerrit Paulu5 3650 gram, 51 cm. 26 januari 20II Frans Prins Mirjam Vlaming

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3