Van de rand van Texel naar centrum Den Burg Wisseling van de wacht bij Bruintje Beer Verhuisd TEXELSE 4 COURANT Verhuisd texelseau' Heeft u op de dinsdag en vrijdag een paar uurtjes vrij en houdt u ervan om in de buitenlucht te zijn? Kom dan post bezorgen bij de Fa Intrapost, in de postcode 1795 kunnen we diverse mensen plaatsen. Voor info kunt u bellen naar 0226-342990 vragen naar Gerda of mailen naar gerda@intrapost.nl Knipactie: Nu een stem pelkaart met 4 x knippen, de 5e gratis! En wilt u lang haar, een hoofd vol exten sions voor maar €299,- incl. knippen. Bel vooreen afspraak Hairstyling Talou, tel. 320473. Bomen vellen en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. Toekomst Zwembad Molenkoog? Over dit onderwerp houdt Texel 2010 do. 3 febr. a.s. een openbare vergadering in De Lindeboom. Aanvang 20.00 uur. Nieuw matras? Box- spring bedden, of een lek ker hoofdkussen? Bosma slapen en meer...Waalder- straat 6, tel. 712464. Schoorsteenvegen: tel. 318535. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. Satelliet Service - Instal latie, Onderdelen en Re paratie - Stiehl De Waal 311777 Dealer van Sony, LG, Philips, Panasonic en Samsung - Stiehl De Waal 311777 Te koop: zeer zuinige, ef ficiënte Smart Passion cdi, wegenbel. vrij. Bjr. 5/2000, 113.000 km; die sel; aut.;verbr. 1:30; airco; APK jan. 2012. €5500,-; tel. 06199 025 74. www.nira-chandra.nl Praktijk voor coaching, therapie begeleiding. De Muilekoog, bel voor intake definitief ontha ren:. 06-24252224. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Ovengedroogd haard- hout, Haardhout Texel. Let op!! nw. nr: 327418. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudesch i ldTel321113 of 06-53898264. Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Stiehl De Waal 311777 Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Hij was niet met zijn neus in de boter gevallen, maar met z'n hele kop, doelde Geert Bos scha op de gouden stek van eetcafé Bruintje Beer. Maar toen hij na tien jaar zijn aan dacht voelde verslappen, besloot hij de zaak te verko pen. Vrijdag tekenden Simone van Tilburg, Jan-Sieme Dros en René Wind van strandpavil joen 12 het overnamecontract. Ze zetten het bedrijf voort onder de naam De Kastanje boom. Een nieuw hoofdstuk in het hore cabedrijf aan de Stenenplaats dat in 1948 als 't IJsbeertje werd geopend. Geert Bosscha nam de zaak in 2000 over, herdoopte het in eetcafé Bruintje Beer en schil derde de gevel in bijpassende kleuren. Aanvankelijk met de snackbar als apart bedrijf, nadat bij de verbouwing in 2005 de muur werd doorgebroken tot één zaak. Bij de verbouwing, samen met Gerard Vonk, stak Bosscha ook zelf de handen uit de mou wen. Een zaak die (met uitzonde ring van 13 december) zeven dagen per week open was, van 's morgens vroeg tot laat in de avond. 'Het is heel hard werken op deze plek. Ook als je als ondernemer vrij bent, ben je niet echt vrij. Als er wat is, weten ze je te vinden. Dat geeft niet, want dat hoort er bij. En vergeet niet dat 98 procent van de mensen die naar Texel komt, hier tenminste één keer voor de deur langs komt. Dat wil niet zeggen dat het geld vanzelf binnenstroomt. Je moet de passanten wel zien te prikke len om hier naar binnen te komen. Dat is altijd aardig gelukt. We hebben hier ook veel beroemdhe den over de vloer gehad. Frans Bauer, Johnny de Mol, sterren uit Goede Tijden Slechte Tijden en tal van andere BN'ers. Vaak had ik het zelf niet eens in de gaten en hoorde ik het later. We laten ze met rust en dat willen ze ook. Ze komen binnen en voelen zich thuis. We behandelen hen, net als iedere andere klant, als gewone mensen. Dat is de Texelse menta liteit en dat wordt gewaardeerd.' Na ruim tien jaar is het voor Bos scha genoeg geweest. 'Nog nooit heb ik ergens zo lang gewerkt. Vijf jaar bij één baas wat het maximum. Ik voelde mijn aan dacht verslappen en dat ik toe was aan wat nieuws. Maar zo'n zaak doe je niet zomaar van de hand. Ik heb er mijn ziel en zalig heid in gestoken en beschouw het als mijn kindje. Ik wilde dat het goed terecht zou komen.' Simone van Tilburg en Jan-Sieme Dros exploiteerden al twaalf jaar strandpaviljoen Paal 12, waarvan de laatste vijf jaar samen met vennoot René Wind. René: 'Het was een fantastische tijd, maar we raakten wel een beetje uitge keken op het strand.' Simone: 'We hebben hard gewerkt en het onze eigen sfeer gegeven. Laag drempelig, waar mensen zichzelf kunnen zijn. En worden herkend, want dat willen ze graag (behalve dan prins Maurits, bij wie ze een pleister op zijn geblesseerde voet plakte, zonder in de gaten te heb ben aan welke beroemdheid de voet toebehoorde). 98 procent van onze gasten keer de terug.' Jan-Sieme: 'We waren geen restaurant met een hoog dravende menukaart en gekun stelde gerechten. Wij hadden ook geen culinaire achtergrond. Een gebrek, waarvan je achteraf kunt zeggen dat het onze grootste kracht is. Gewoon lekker, betaal baar en vriendelijk, zoals we het zelf ook graag zouden willen.' René: 'Met zo'n seizoenbedrijf moet je het wel in 27 weken ver dienen. Zeven dagen in de week, lange dagen.' Simone: 'Opbou wen, een halfjaar buffelen en dan weer afbreken. Jan-Sieme zei wel eens: 'Ik wou dat ik eens een spij ker in het hout kon slaan die blijft zitten. Maar een jaarrond pavil joen was voor ons geen optie en per saldo schoten we er niet mee op, alleen hadden we dan het hele jaar drukte.' René: 'We keken al een poosje rond of er een geschikt jaarrondbedrijf was. Bruintje Beer stond hoog op ons Tevoko dames te sterk voor Madjoe Het eerste damesteam van vol leybalvereniging Tevoko deed zaterdag goede zaken en slaagde erin Madjoe 1 zonder punten naar huis te sturen. De wedstrijd begon niet zo goed voor Tevoko, dat in korte tijd met 0-5 achter stond. Het team raakte hier door echter niet van slag, kwam door moeilijke services weer gelijk en nam zelfs een voorsprong. Bij een stand van 17-15 deed Tevoko er een stapje bovenop. Met harde aan vallen van Marianne Boekei en Ivet Former werden punten gescoord en de eerste set werd met 25-18 gewonnen. In de tweede set gaf Madjoe iets meer tegenstand. Hier door werden er lange ralleys gespeeld, die echter bijna allemaal door Tevoko werden gewonnen. Met goede services wist Madjoe bij te blijven, maar ook in deze set kon Tevoko de winst naar zich toe trek ken (25-21). In de derde en vierde set kwam Tevoko nog meer in het spel. Met mooi gevarieerd aanvals- spel en een uitstekende blokkering van onder andere Joannie Schaap man kwam Madjoe er niet meer aan te pas. Tevoko nam in beide sets een grote voorsprong en gaf deze niet meer uit handen. Beide sets werden met 25-15 gewonnen. lijstje. Het is hier een fantastisch mooie plek. Dus toen we hoorde dat Geert het te koop wild zet ten...' Geert Bosscha: 'Bij Simo ne, Jan-Sieme en René weet ik dat Bruintje Beer in goede han den is. Ze hebben laten zien dat ze veel gevoel voor horeca heb ben en hebben hun bedrijf een eigen gezicht gegeven.' Met uit zondering van Willem Roeper, die een ijssalon begint, blijven alle medewerkers in dienst van het eetcafé. Geert Bosscha neemt het werk van tapwacht Jan Koomen over en heeft nog wat andere plannen. De bedrijfsvoe ring blijft in grote lijnen hetzelfde, al zullen de nieuwkomers zeker eigen accenten aanbrengen. Belangrijke en zichtbare verande ring is de naam. Dat wordt De Kastanjeboom, een eerbetoon aan de boom op de Stenenplaats en in het verlengde van De Linde boom, de Karseboom en de Oranjeboom. Wat ik zeggen wou Groeneplaats Afgelopen woensdagavond was ik weer even op de Groeneplaats om afscheid te nemen van een bouwwerk dat er nooit had mogen komen en daar waren in die tijd de meeste Texelaars het mee eens. Als bewoonster van de Groeneplaats heb ik de teloor gang van het gezellige centrum van Den Burg van nabij meege maakt. Na de sloop van het Raak- sje is het nooit meer 'echt' gezel lig op de Groeneplaats geweest. Maar we krijgen nu een nieuwe kans. Als raadslid heb ik mijn steentje bij mogen dragen aan de ontwikkeling van projecten als de nieuwe OSG, Stayokay, het nieu we gemeentehuis, de atletiek baan en ik geniet daarvan als ik er langs rijdt. Net zoals ik ervan geniet als ik langs de huizen van de Bakker Stichting rijd en zie hoeveel leven digheid er in die omgeving is. Dan hoop ik dat ik, als lid van Woontij, net als mijn schoonmoeder op die unieke plek met mantelzorg van mijn laatste dagen mag genie ten.. Roel ie Bakker, Den Burg. NBC Eelman Partners Handels plein EELMAN PARTNERS WWW. N BCEELM AN P.J. Hoogenbosch van Rozendijk 22 naar Peperstraat 21 1794 AJ Oosterend Mw. Rie Schenk- Stoevelaar naar "Gollards" kmr. 124 De Zes 12 1791 EX Den Burg Administratieve beslommeringen uitbesteden? Voor betrouwbaarheid en redelijke tarieven Voor aangifte inkomstenbelasting en omzetbelasting: Lekker warme flanel len lakens, hoeslakens en dekbedovertrek ken bij Bosma slapen en meer....Waalderstraat 6, tel 712464. Proefdanslessen vrijdag 4 februari in Dorpshuis de Wielewaal. Streetdance for Kids 17.30-18.30 uur - leer coole danspasjes en je bent lekker in beweging. Proefles gratis/ 10 lessen €50.-; Latin Work Out voor volw., 18.30-19.30 uur- lekker bewegen op muziek. Leuk, goed voor je conditie en je valt ook nog af! Lijkt op Zumba. Proefles gratis/ 10 lessen €70.-. Aanvang lessen 18 febr.. Info/docente: roosdros@hotmail.com Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. De Muilekoog. Verwijde ren couperose en pig ment. Tel: 06-24252224. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor€1,25perdag(€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Computer of laptop langzaam of stuk? Bel nu Alex de Haan, Haw-ict. Snel zeker niet te duur! Tel 769001 - 0619216925 - www.haw-ict.nl Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www. u itvaartverzorgi ng- texel.nl Dealer van Miele, Bosch, AEG en Zanussi - Stiehl De Waal 311777 Huiswerkcoaching sti mulerende begeleiding in kleine groepjes. Ivo de bode, 06-41790628. Nieuwe inspiratie nodig voor het opleuken van uw huis? Vrij. en zat. naar Fase 2. Kogerstr. 5, 320610 Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 4