TEXELSE IQ COURANT Het moment van... Theo Franchimon mm 'Echte Hoornders in het eerste' VRIJDAG 11 FEBRUARI 2011 "Ik had een mooi leven, het Is goed zo' Dankbaar voor al het goede dat hij ons heeft gegeven, is thuis rustig overleden mijn lieve man, onze vader en opa Texel, 31 januari 1930 Henrlcus Jacobus Smit Henk Marry Smit-Dros Texel, 9 februari 2011 Jeanette en Willem Marteen en Saro, Paul, Karin en Al win Angel ine en Koos Unda, Jeske, Guus Mariötte In herinnering Kees en Evalien Anna, Wiep, Ften Beatrixlaan 37b 1791 GA Den Burg Henk is thuis, alwaar op maandag 14 februari van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur gelegenheid is tot condoleren. Dinsdag 15 februari begint om 12.30 uur de afscheidsdienst in de Johan nes de Doper kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. We zouden het fijn vinden om met z'n allen Henk naar de kerk te begelei den. We vertrekken lopend om 11.30 uur vanaf Beatrixlaan 37b. Later op de dag brengen wij Henk met het gezin naar crematorium "Schagerkogge" in Schagen. Indien u geen kaart heeft ontvangen, dan kunt u deze advertentie aIs uitnodiging beschouwen. Graag willen wij dr. De Witte bedanken voor de uitstekende verzorging van mijn man, onze vader en opa. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze broer, zwager en oom Henk Smit Hzn. 'Moge hij rusten in vrede' Familie Smit Toch nog plotseling is overleden Henk Smit Hij was een trouwe kracht van Het Ringsteken. Wij wensen de familie veel sterkte. Namens het Ringsteken (Wad en Duin) Meer dan 50 jaar gekaart. Dat was ons heel veel waard. Na een moedige strijd is (schoon)vader en opa Waarom al dal vechten Waarom al die pijn Je wilde hier niet weg Je wilde bij ons zijn De strijd was oneerlijk en geheel niet terecht Je wilde nog graag verder Maar verloor dit gevecht s heengegaan mijr Bertus Witte Lambertus Cornelis 12 december 1934 t 8 februari 2011 Ria Witte-Slegh Rianne en Lianne Esra en Adam Wilhelminalaan 10 1791 AN Den Burg De avondwake vindt plaats op maandag 14 februari om 19.00 uur in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend is er gelegenheid tot condoleren. De crematieplechtigheid wordt gehouden op dinsdag 15 februari om 11.15 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Zij die geen kaart hebben ontvangen, kunnen deze kennisgeving als persoonlijke uitnodiging beschouwen. In het bijzonder gaat onze dank uit naar de medewerkers van de Thuiszorg en dr. Uithoven voor de goede verzorging van Bertus. Familie Witte In alle rust is overleden onze broer, zwager en oom Bertus Witte Familie Witte Met veel verdriet nemen we afscheid van onze lieve, zorgzame zwager en oom Bertus Witte Coby en Kees Aart en Bep Hein Gerie Fien en Jan Martha en Dick Anneke en Age Neven en nichten Met leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van ons lid Bertus Witte Wij wensen de familie veel sterkte toe. BC. Groot-Slem Met groot leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van Bertus Witte Bertus is vele jaren als vrijwilliger aan ons museum verbonden geweest. Wij wensen Ria, Rianne en verdere familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Bestuur en vrijwilligers Cultuurhistorisch Museum Texel Een gedenkwaardig moment, toen de fotograaf van deze krant in 1957 afdrukte. Voor de lens stond het toenmalige eerste elf tal van ZDH. Theo Franchimon sr. (79), één van de spelers van destijds, heeft de foto al die jaren gekoesterd. 'Mijn hele leven bestond toen bijna uit voetbal.' Zwaluwen. 'Ik werkte en woonde toen op Katwijk (de boerderij in de PH-polder). Ik molk er de koeien. Als ik op zondag wilde voetballen en we speelden aan de overkant, dan ging ik er om half vijf 's mor gens uit. Melken, eten en dan op de fiets naar Oudeschild met de boot mee. Mijn hele leven draaide toen om voetbal. Zondag voetballen, dins dag- en vrijdagavond trainen, woensdagavond elftalcommissie en donderdag was er volgens mij ook wat. En zaterdag was ik jeugd leider. Mijn vrouw Bep heeft er nooit wat van gezegd. Ik denk dat het komt doordat ze zelf vroeger op handbal zat. Ze speelde ver dienstelijk, zó goed zelfs dat ze door SV Texel werd gevraagd of ze daar wilde handballen.' 'Met dat jeugdelftal ben ik ook nog eens kampioen geweest. Wanneer weet ik niet meer. Die jongens waren toen een jaar of 13, 14. Nu moeten ze 51 a 52 zijn. Ik had in die jaren een grote baard. Ik zei tegen die jongens dat als ze kampioen werden, ze mijn baard Het kampioenschap v eraf mochten knippen. Nou, dat Texelse Courant. heb ik geweten.' weten te schieten: uit 15 wedstrij- Hoogtepunt in zijn voetbalcarrière den sleepten zij namelijk niet min- aaide het kampioenschap s op 20 februari 1957 voorpaginanieuws ir was het kampioenschap in 1957. Hij kijkt naar de zwartwit foto en der dan 28 punten in de wacht. Bij slechts één match moesten zij het Theo Franchimon met de kampioensfoto van ZDH uit 1957. weet nog precies wie er op staan. Van links naar rechts staand: Piet van Rossum, Dick Smit, Piet de Wit, Hannes Kiewiet en Arie Dijker. Gehurkt Aad Slegh (met taart), Henk Troost, Cees de Bruijn, Ferry Zwanenburg, Theo Franchimon en Kees Kok. 'In het eerste van ZDH speelden toen allemaal echte Hoornders. Dat is nu wel anders.' Van het kampioenschap zelf weet Franchimon zich niets meer te herinneren. Daarbij schiet het digi tale archief van de Texelse Cou rant hem te hulp. Op 20 februari 1957 berichtte de Texelaar dat ZDH al vroeg kampioen was, de eerste zelfs van de Kop van Noord- Holland. 'Ze hebben zich dan ook bijzonder vlot naar deze triomf hoofd buigen voor een gelukkiger tegenstander.' Tegen SSV werd het kampioenschap met 3-2 veilig gesteld, al speelden de zenuwen de Zwaluwen behoorlijk parten, schreef de correspondent. Direct na afloop kregen de spelers de eerste 'stoffelijke blijken van sym pathie': een boeket bloemen van L. Goënga (keeper in het tweede) en twee taarten van bakker Duin- ker. Het elftal werd op de zegekar naar café Loodsmansduin gere den, waar ze van bakker D. Duin- ker een nog grotere taart kregen, met daarop een compleet voetbal veld. Franchimon voetbalde tot zijn 48ste jaar. Met luid gekraak maak te een beenbreuk toen een eind aan zijn sportieve loopbaan. 'Ik speelde in het derde. Het was tegen Vesdo. Er was een vrije trap genomen en in plaats dat die ver dediger me bij m'n broek pakte, maaide hij me onderuit. Binnen anderhalf uur lag ik in het zieken huis.' Het moment van- eentje heeft, bel naar de Texelse Courant, tel. 362620, of mail naar redactie@texelsecourant.nl. 'Poedelprijzen' voor Weel en Boon Dat bij biljarten een gemiste stoot een 'poedel' wordt genoemd, inspireerde corres pondent Jan Heemskerk van De Doorstoot tot onderstaand wed strijdverslag. Het leek bij De Doorstoot donder dag in plaats van een biljarters- wel een kynologenavond, want alle aandacht ging uit naar de poedel in al zijn wufte verschijningsvormen, van koningspoedel tot dwergpoe del, van toypoedel tot abrikoos- kleurige harlekijn. Cees Weel (13) en Jaap Boon (20) wisten er samen in twintig beurten drieëndertig te produceren. Geen wonder dat ze eigenschappen gingen vertonen van deze schrandere viervoeter en in plaats van in hun normale, lichte, trippelende gang, met slepende tred rondgingen. Niet getreurd, dit ras is leergierig en goed af te rich ten, dus voor Weel en Boon blijft er hoop. Als trainer lijkt Luyt (hoogste serie 12) de aangewezen persoon. Uitslagen: M. Boon-Heemskerk 0-4; Weel-Smit 0-4; J.Boon- Luyt 2-4; Homan-M. Boon 0-4; Heemskerk-Smit 3-3; Weel-J. Boon 2-0; Homan-Luyt 4-2; Weel-Heemskerk 0-2; J. Boon-M. Boon 4-2; Smit-Homan 2-0. Prijsvraag Sportvereniging ZDH viert dit jaar een jubileum. De vraag van deze week is: in welk jaar werd de club opgericht? Het antwoord is te vinden via www.archieftexel- secourant.nl en kan gestuurd worden naar prijsvraag@archieft exelsecourant.nl. De inzenders maken kans op een rondleiding door de drukkerij, tijdens het drukken van de krant Het ant woord op de vraag van vorige week, welke Texelse muziek groep optrad bij de heropening van 't IJsbeertje in 1958 is De Pioniers. De Texelse Courant maakt er op 5 februari 1958 mel ding van. De band bestond uit vier muzikanten (Pietersen, Beu- ving, Zoetelief en Verberg), twee van 12 en twee van 13 jaar oud, gezamenlijk 50 jaar. Volgens de krant klonk het 'buitengewoon goed'. De heer J. Visser, muziekleraar te Den Burg klampten wij even aan toen hij over de Stenen plaats reed. 'Die spelen leuk', zeiden wij. 'Ja, ja, dat is mij bekend', zei hij enthousiast.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10