TEXELSE 11 COURANT - Haarwerk Texel helpt bij haarproblemen Parkeervignet 'We vergelijken in feite appelen met peren' VRIJDAG 11 FEBRUARI 2011 Haarproblemen kunnen een grote impact hebben op het welzijn en geluk van mensen. Voor haarproblemen die in een gewone kapsalon niet zijn op te lossen, bijvoorbeeld bij haaruit val door een ziekte, is Esther Klippel Haarwerken Texel gestart. Esther Klippel heeft zo'n twintig jaar ervaring in het kappersvak. Drie jaar geleden opende ze haar eigen kapsalon aan de Hoefslag in Den Burg. Als kapster over kwam het haar wel dat ze met haarproblemen werd geconfron teerd die ze niet kon oplossen. Het betrof mensen met haarver- lies en kaalheid door een chemo- kuur of ander medicijngebruik of door de haarziekte Alophecia Areata. Met als gevolg tijdelijk of blijvend haaruitval of volledige kaalheid. 'Tot dusver moesten zij naar Schagen of nog verder om zich een kapsel te laten aanme ten. Zeker als je ziek bent, is dat geen pretje. Mijn passie voor haar en de wil om ook mensen met haarproblemen te kunnen helpen, deden mij besluiten om me te gaan specialiseren in haarwer ken', vertelt ze. Hari Consultancy in Bussum schoolde haar in het adviseren en aanmeten van haarwerk op maat van echt haar. 'En bij Hairtech Holland ben ik opgeleid om goed te kunnen adviseren en begelei den bij een confectie haarwerk van synthetisch haar.' Haarwer ken Texel beschikt over het certi ficaat van de Stichting erken ningsregeling voor leveranciers van medische hulpmiddelen (SEMH). Dat haarwerken onnatuurlijk, warm en onpraktisch zijn, is vol gens Esther Klippel achterhaald. Haarwerken Texel werkt met ver schillende bevestigingsmetho den. Als er een medische reden is voor haarwerk, dan keren zorg verzekeraars een vergoeding uit. Dat is wel afhankelijk van de polisvoorwaarden. Esther helpt om dat uit te zoeken. Vorige stelling: De gemeenteraad wil overgaan tot het invoeren van een parkeervig net. Hoe moeten volgens u de parkeergelden geregeld worden? Wat ik 2 a.Toeristen en Texelaars (47%) a.Toeristen moeten betalen, Texeli keren gratis (35%) Parkeren wordt gratis, ting verhoogd (18%) 285 stem Nieuwe stelling: Moet het hoofdstuk rond de schuldvraag van de Landsbanki- affaire worden afgesloten? Schapenkunst Leersumse rotonde. Ik zou zeggen: Al zolang ik aan de Orchismient hoe meer schapen op Texel, des te woon, hebben wij een origineel schaap van Cees van Swieten in de voortuin. Mijn vriendin die in Leersum woonde, heeft voor mij een kop door hem laten maken als speciaal cadeau. Via Tatenhove hebben wij er een passende kei bij gezocht en zij hebben hem ook in de voortuin geplaatst. Later heb ik in de buurt meer schapen gezien die toevalligerwijze waren geïnspi reerd door de schapen van de beter. Maar er is er maar één van Cees van Swieten en die ligt bij ons. Loes Dijkgraaf. De Koog. Weblog Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Ruud Verstraaten, voorzitter van de jury van de Texelse sportverkiezingen, een week lang een weblog bij. Over de projectweek, een veel gehoor de smoes, een hevig verliefd stel, zondagsrust en respect voor de sport. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant. nl. (Vrijdag) Het is vrijdag en dan breng ik altijd de kinderen naar school of naar het kinderdagverblijf. Deze keer heb ik haast, want het is pro jectweek op school. Met collega docenten uit klas 1 en 3 houden we portfoliogesprekken met leer lingen over wat ze in de project- week hebben gedaan, wat ze heb ben geleerd en vooral: waar ze trots op zijn. Ik heb ook een aantal leerlingen toegewezen gekregen en het eerste gesprek begint om 8.30 uur. Dat is precies de tijd waarop we in groep 1/2 na een gezamenlijk gezongen liedje afscheid nemen. Gelukkig hadden we thuis alles doorgesproken en mocht ik van mijn zoontje een keer eerder afscheid nemen. Mijn leerling is iets te laat (harde tegenwind). Het is een veel gehoor de smoes, maar vandaag wel plau sibel en bovendien leek me een correctiegesprek geen juiste start. Even later demonstreerde hij met rode appelwangen en nog nahij gend van het rennen op de trap enthousiast hoe een blijde werkt. Ik had nog een leuke presentatie vanuit mijn mentorles en die zette ik in. Ik sloofde me uit om de leuke plaatjes met allerlei theorie te onderbouwen. De plaatjes die op het eerste gezicht slechts afbeel dingen waren van bomen, dieren of abstracte voorstellingen bleken met de juiste focus veel meer te bevatten. Een vergezicht veran derde in een pasgeboren baby, Albert Einstein had drie vrouwen op zijn neus en een afbeelding die kleine kinderen zien als een verza meling dolfijnen werd door mijn leerlingen gezien als een hevig ver liefd stel. De beleving was er, maar of ze clou begrepen hebben? Via collega's hoorde ik dat de leerlin gen het hadden gehad over een les met gezichtsbedrog of zoiets... (Zaterdag) Een vol weekend met tijd voor het gezin, voorbereidingen voor de schaatsdag, en voorbereidingen voor de sportverkiezing a.s. vrij dag. Gelukkig tijd om wat te relaxen. Het is zaterdag. Vandaag even rus tig aan. De kinderen zijn moe van een week school, zwemles en twee keer kinderdagverblijf. Vandaag houden ze dus een pyjamadag hebben ze bedacht. Je denkt aan vankelijk dat dit een rustige dag wordt, maar eigenlijk is dat zoiets als een gewone dag. Alleen dan een gewone dag in hun pyjama. Even later zitten we lekker aan het ontbijt en wordt de planning door genomen. Ik let deze keer goed op om niets te missen en ook een boodschappenlijstje is gemaakt Gelukkig wil mijn vrouw wel weer eens naar buiten na enkele weken binnen met een gescheurde bedoeld was als dag van rust, wordt steeds meer opgeslokt als dag van voorbereiding. En hoewel goede voorbereiding ook bijdraagt aan een rustige start van de week, is de term zondagsrust oorspron kelijk toch anders bedoeld. Ik kwam erop toen ik de dag voor het bloggen even op een rij zette en me afvroeg of dat alleen bij ons zo is. Dat bleek niet zo te zijn... Snel naar huis, want mijn vrouw heeft een duobaan. Ook in het onderwijs. Overigens is aan de kant van mijn vrouw de familie doorspekt met onderwijs, want ook mijn schoonzus en mijn schoonva der zitten (of zaten) in het onder wijs en sinds mijn zwager ook in het onderwijs is gestapt, beschouwt mijn schoonmoeder zich als de enige normale in de familie. kruisband, als gevolg van een rodelongeluk, en ze stelt voor rus tig zonder de kinderende bood schappen te doen. Mooi!, kan ik ook niets vergeten denk ik in mezelf. Een nieuw schema wordt gemaakt voor de schaatsdag van de OSG voor donderdag a.s. en de power- point voor de verkiezing sportman/ sportvrouw, sportteam en sportta lent op vrijdag a.s. krijgt al aardig vorm. Ik ben namelijk naast secre taris van de Stichting Texelse Sportraad ook onafhankelijk jury voorzitter van de sportverkiezingen en met Gerrit, Rita, Frank en Joop hebben we een pittige taak om van alle mooie nominaties een shortlist te maken EN een winnaar aan te wijzen. Dat vergt toch aardig wat onderzoek en overleg. (Zondag) Zondagsrust lijkt in de laatste jaren wel verworden tot een 'contradic tio in terminis'. Wat oorspronkelijk (Maandag) Dit jaar waren er twee bijeen komsten nodig van de jury om tot wijze eindoordelen te komen. Het is dan ook een erg lastige klus. We vergelijken in feite appelen met peren, want hoe vergelijk je de tomeloze inzet van een dressuur ruiter met de rake klappen van een verdienstelijke tennisspeelster of de prestaties van een zeilster in een zwaar bezette topwedstrijd met een overwinning bij de run- bike-run bij de nationale top? Een tweede ronde volgde nadat verenigingen, ouders en media waar nodig nogmaals waren geraadpleegd, om zo voldoende informatie te hebben om tot een wijs oordeel te komen. Eigenlijk kom je er dan achter dat de keuze daardoor juist nog moeilijker wordt. Want hoe leuk het ook is om een winnaar aan te wijzen, je wijst ook sporters aan die het ondanks veel trainingsarbeid, inzet en goede prestaties toch nét niet geworden zijn. Dat feit moet je niet lichtvoetig opnemen. Je moet dat kunnen uit leggen en dat maakt het een zwaarwegende klus. Uiteindelijk zijn we er toch uit en is de jury una niem tot zijn oordeel gekomen. Ik ben trots op de juryleden en de wijze waarop zij de taak op zich hebben genomen. Het respect voor de sport, de sporters, de vrij willigers en iedereen achter de schermen werd niet alleen gevoeld, maar ook tijdens de besprekingen uitgedragen. We hebben overigens wel één escape: Het publiek heeft namelijk ook een stem, want naast de uit slag van de jury kan ook het publiek zijn mening geven en een winnaar aanwijzen. Dat kan alleen op de avond zelf via een officiële stem ming. (Woensdag) Een leerling stapt mijn kantoor binnen. Een schuldige blik en een verweerde pet in zijn handen. Zachtjes, nauwelijks hoorbaar geklop had zijn komst moeten aan kondigen. Terwijl ik me naar hem toe keer, zet ik mijn strenge gezicht op en kijk hem vragend aan. 'Ik bin erruutestuurd', klinkt het lijdzaam. Ik vraag hoe dat komt. 'Ik zat in de kast.' (In die lokalen zaten toen van die stalen afsluitbare kasten.) Je zat in de kast? 'Ja, en da mog nie.' Goh, zei ik. Vind je dat vreemd? 'Ja, eigenlijk wel. Het mocht de eerste tien minuten namelijk wél' Oh ja? Wat gek!, zei ik. Waarom mocht het dan ineens niet meer? 'Ik denk omdat ik toen ineens uut de kast sprong en bij de landing een tafel omgooide en de klas moest lachen.' Het bleek later dat de docent bijna een hartverknette- ring opliep, omdat die pas wist dat er al iemand tien minuten in die kast zat toen die zich met enorm kabaal aankondigde. Tsja, dat is niet zo fraai. Hoe gaan we dit nou oplossen? Een tijdje dacht hij na, terwijl zijn mond allerlei rare trek ken vertoonde en hij met de ver weerde pet in de hand achter zijn hoofd krabde om zijn overpeinzin gen kracht bij te zetten. Toen zei hij: 'Ik zal volgende keer zachtjes uit de kast springen.' De week van... Aldo Witte Aldo Witte houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van... De 5 VWO-leerling van OSG De Hogeberg doet mee aan Super Sunday, een mountainbike- tocht over het eiland. Kerkdiensten Zondag 13 februari 2011 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse gemeente (i.w.) Den Burg: 9.30 u. ds. J. Glazema. Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. K.F. Klaassen, viering Heilig Avondmaal. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C.Barnard; 19.00 u. mw. K.M. Dijkerman. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. lees- Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Pontweg 106, Den Burg. Dag en nacht bereik- OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. 11 febr. 00.04 en 11.30 u. Zat. 12 febr. 00.40 en 12.45 u. Zon. 13 febr. 01.25 en 13.47 u. Ma. 14 febr. 03.00 en 16.10 u. Din. 15 febr. 05.15 en 17.56 u. Woe. 16 febr. 06.15 en 19.00 u. Don. 17 febr. 07.36 en 19.55 u. Aan het strand is eerder hoog water. Vrijdag 11 februari eerste kwartier, zondag 13 februari doodtij. Zondag 13 februari zon op 8.03 uur, onder 17.48 uur. TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8! Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €86,55 €84,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vi afloop van de abonnementsperiode DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H. Marseille. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. D. Wolbers uit Franeker. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. pastor Granne- man, herenkoor. Oudeschild: 9.30 u. pastor Granne- JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Hoe reëel is God voor u? Wachttorenstudie, 11.20 u.: Nu in het bijzonder is het de tijd van aanvaarding. Denkertje Het is geen kunst om oud te worden, het is de kunst om daarmee om te gaan. baar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 19.00 u Extra bezoekuren op zaterdag, zc 10.30 tot 11.30 Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223-650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisservice, Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 310270. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Buig, tel. 312527. Zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamel plaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedu rende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: Weststraat, Hollewal, Lijn baan, Pater Wittepiein, Molen straat, Molendwarsstraat, Anne Frankstraat. Vrijdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Radio Noord-Holland Zaterdag 16.00 u. Pietelepote 17.00 u. Wegdromen met een boek 18.00 u. Radio Noord-Holland Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst Maartenskerk 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u. Het uur van de blues 16.00 u. Sport Lokaal 18.00 u. Radio Noord-Holland Maandag 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek (H) 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the Move 22.00 u. Radio Noord-Holland Dinsdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noord-Holland Woensdag 18.00 u. Onder de toren 18.30 u. Overdenking ds. Klaassen 19.00 u. Verzoekplaten 19.30 u. Raadscommissie. Recht streekse uitzending vanuit het gemeentehuis. 20.00.U. Radio Noord-Holland Donderdag 18.00 u. Country Time 19.00 u. Even bijpraten met... Remi- ni Alberts (SP) en Hero Brinkman (PVV) over de provinciale verkiezingen. 20.00 u. Radio Noord-Holland Esther Klippel.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11