1EXBJVGBSCA.nl Geld voor scholing meisjes Moderne bewerkingen en een Valentijnsavond VAN^ GAeqtie TEXELSE 2 COURANT VRIJDAG 11 FEBRUARI 2011 Mark Zijlstra in De Kroonprins In café De Kroonprins in Ooste rend vindt zaterdag 19 februari een voorstelling plaats van Mark Zijlstra. Deze Wieringer visser man brengt het programma 'Zijl stra over zee', terwijl de bezoe kers worden vergast op een visbuffet. De avond begint om 19.00 uur, toegang kost €19,50, reserveren wordt aanbevolen. Brakenhoff in café Noordzee Onder de titel 'Landschappen aan zee' toont Roel Braken hoff de komende maanden in grandcafé Noordzee in De Koog een selectie van zijn nieuwste Texelse schilderij- Brakenhoff woont en werkt in Sint Maartensbrug, maar is veel op Texel te vinden om zich te laten inspireren en om te expo seren. De afgelopen jaren heeft hij met grote regelmaat zijn wer ken tentoongesteld op diverse Texelse locaties en hij was een van de vaste exposanten in Tus- se de Banke. Zijn werk kenmerkt zich door eenvoud. De bij Noordzee getoonde schilderijen zijn te koop. Kopers ontvangen een gratis exemplaar van Eiland zonder woordeneen boek met werk van Brakenhoff. Expositie Posthuys In Galerie 14-16 Posthuys Texel aan de Brink in De Koog zijn van 20 februari tot 10 april werken te zien van Patrick Makumbe uit Zimbabwe (tekeningen en schil derijen), Ineke van Harten (schil derijen) en Barbara Guldenaar (een installatie van aquarellen en keramiek). De vernissage vindt plaats op zondag 20 februari om 15.00 uur. Café Mans De Amsterdamse volkszanger Ruud Bos treedt zaterdag 12 februari vanaf 22.00 uur op in café Mans aan de Binnenburg in Den Burg. Het café viert daar mee zijn tweede verjaardag. De entree is gratis. n voorzitter Marian Merkelbach vi De stichting Vrouwen van een Eiland heeft gisteren €300,- geschonken aan Plan Nederland voor de campagne Because I'm a girl. Dat project richt zich op meisjes in ontwikkelingslanden en is onder meer bedoeld om hen goed onderwijs te geven. De Vrouwen van een Eiland haal den het geld op tijdens de mani festatie die in november in Hotel De Pelikaan werd gehouden. Daar was toen een tweedehands kle- dingboetiek waar gedragen merk kleding voor een lage prijs werd verkocht. Een groep vriendinnen doneerde ook wat geld. Marian Merkelbach, voorzitter van Vrou wen van een Eiland, overhandigde de cheque aan Tom van Woerkom, coördinator van Plan Nederland. De overhandiging, die plaats had in hotel Lands End in Den Helder, was tevens de aftrap van een nieuwe manifestatie van Vrouwen van een Eiland die in de loop van 2011 wordt gehouden. Een datum daarvoor moet nog geprikt wor den. Annette van Ruitenburg, Tes sa van Daalen en Petra Schut gaan zich daar, net als in 2010, mee bezighouden. Bedoeling is dat bij de nieuwe manifestatie kinderopvang aanwe zig is (daar werd vorig jaar veelvul dig om gevraagd), er komt een aparte ruimte voor lezingen en optredens, de beursvloer wordt meer op thema's ingedeeld en er komt opnieuw een buffet voor slowfood. Volgens de stichting moet het opnieuw een manifestatie worden waar de nodige contacten worden uitgewisseld. Het bestuur, uitgebreid met Corina Hordijk, wil buiten de nieuwe mani festatie ook bestuurscursussen en lezingen voor vrouwen gaan rege len. Cursussen Udjat Atelier Udjat aan de Achtertune in Oosterend biedt in februari een keur aan creatieve cursus sen en workshops. Deelname aan de cursussen beeldhouwen, schilderen, dans (ook voor 55+) en stem in beweging kost €15,- per cursus, alleen de cursus zij deschilderen is duurder, dit in verband met de gestegen prij zen van zijde. De cursus stem in beweging bestaat uit drie dag delen, maar is ook per dagdeel te volgen. Paaldansen In café de Blauwvinger worden zaterdag 12 februari de Texelse kampioenschappen paaldansen gehouden. Opgeven kan via cafedeblauwvinger@texel.com. De Blauwvinger is vanaf 22.00 uur geopend. Spelwedstrijd in Time Out Jongerencentrum Time Out in Den Burg houdt woensdag 16 februari de Time Out Games. Jongeren tussen de 10 en 20 jaar oud kunnen individueel drie spellen tegen elkaar spelen: poolen, tafel voetbal en darten. Bij het poolen wordt vijf minuten tegen elkaar gespeeld. Alle spellen duren vijf minuten. De Games beginnen om 15.30 uur. Deelname is gratis, van te voren aanmelden is niet nodig. De num mers één, twee en drie krijgen een prijs. Time Out is te vinden aan de Wilhelminalaan. Themales ontspannen Bij yogacentrum De Hogeberg wordt zondag 20 februari van 14.30 tot 17.00 uur een themales over de kunst van het ontspannen gehou den. Deelname kost €20,-. Opsporing in bibliotheek Een rechercheur van de Foren sische Opsporing vertelt zon dagmiddag 20 februari in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg over zijn werk zaamheden. Forensisch sporenonderzoek kan leiden tot de aanhouding van een verdachte en is bovendien een Autisme MEE Noordwest-Holland organi seert vanaf 3 maart aanstaande een gespreksgroep voor ouders van kinderen met autisme. Het gaat om kinderen in de basisschoolleef tijd. De bijeenkomsten worden gehouden in het regiokantoor van MEE in Den Helder aan de Drs. F. Bijlweg. De gespreksgroep bestaat uit vijf bijeenkomsten, op donder dag van 19.30 tot 21.00 uur. Aan melden kan via tel. 088-6522522 of e-mailadres vraag@mailmee.nl. Deelname kost €10,-. In Cinema Texel draait vanaf van daag Gulliver's Travel, een moder ne bewerking van Jonathan Swifts klassieke reisavontuur, te zien in 3D. Het verhaal is bekend: om indruk te maken op een redacteur voor reisverhalen begeeft Gulliver zich op onbekende wateren, voor een missie naar de beruchte Ber muda Driehoek. De reis krijgt een onverwachte wending wanneer hij op een mysterieus eiland belandt, bevolkt door piepkleine mensjes. Gnomeo en Juliet is gemaakt door Kelly Asbury (bekend geworden door Shrek 2) en biedt een geheel eigen kijk op het beroemde liefdes verhaal van Shakespeare. Net als in het origineel gaat het verhaal over twee geliefden, maar in de film zijn dat twee tuinkabouters. Op hun moeilijke weg naar het eeuwige geluk stuiten ze op bijna onneembare obstakels als roze plastic flamingo's, ruziënde buren en tegen elkaar racende grasmaai ers. Maandag 14 februari verzorgt Cinema Texel een Valentijnsavond voor geliefden. Bezoekers worden om 17.30 uur ontvangen voor een driegangendiner. Om 20.30 uur begint een voorstelling van de film No strings attached, een romanti sche komedie waarin Emma (Nata lie Portman) en Adam (Ashton Kut- cher) naast een goede vriendschap ook een seksuele verhouding heb ben, maar alles op alles zetten om geen intieme relatie met elkaar te I nformatieavond over stages In de Poort aan de Elemert in Den Burg (voorheen de gereformeer de kerk) wordt maandag 14 febru ari een informatieavond over de maatschappelijke stage gehou den. Middelbare scholieren zijn vanaf het schooljaar 2011 -2012 verplicht een maatschappelijke stage te lopen om meer met vrijwilligerswerk in aanraking te komen. Tijdens de avond in de Poort vertellen diverse sprekers over wat er zoal bij het nieuwe initiatief, dat landelijk wordt ingevoerd, komt kijken. Onder meer vertegenwoordigers Een uitgebreider overzicht van excursies, workshops en evene menten is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over op het eiland wordt verspreid, en op www. texelagenda.nl. Vrijdag 11 februari Bij Atelier Udjat aan de Achtertune in Oosterend begint om 9.30 uur een workshop dans 55+. De Jacob Daalderschool in Ooste rend houdt van 17.30 tot 20.00 uur fancyfair. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 19.30 uur wedstrijden om het Texels kampioenschap biljar- In de Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur een gala rond de ver kiezing van de Texelse sporters van 2010. In hotel Den Burg aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een provinciale verkiezingsavond van GroenLinks met gedeputeerde Bart Heller. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 de voorstelling Goed zo Dorine van Dorine Wiersma. Toeang €15,- (diner vooraf mogelijk, belangrijke factor bij de veroorde ling van daders. Tijdens een rechts zaak moet het forensisch bewijs waterdicht zijn. Daarom werken de technisch rechercheurs bij elke zaak strikt volgens vastgestelde normen en met een vast protocol. De lezing begint om 1400 uur, de toegang bedraagt €5,- (€3,50 voor leden), Reserveren kan via tel. 312743 of e-mailadres reserveren @kopgroepbibliotheken.nl. Themaochtend over kanker derdag 10 maart een themaoch tend over 'kanker en het verminde ren van spanning'. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw De Koploper aan de Prins Hendriklaan 2 in Den Helder en duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Aan deelname zijn geen kosten verbonden, wel wordt men verzocht zich van te voren aan te melden. Dat kan via het Patiëntenservice bureau van het Gemini Ziekenhuis, tel. 0223-696346, e-mailadres psb@gemini-ziekenhuis.nl. krijgen. Liefhebbers van opera kun nen zondag 13 en dinsdag 15 februari in Cinema Texel terecht voor een registratie van Le Nozze di Figaro. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Het volledige pro gramma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texe- lagenda.nl. van de gemeente, Pharos (beheer der van de vrijwilligerspunten), het PRIMO (provinciale instelling voor maatschappelijke ondersteuning) en de Texelse kerken zijn aanwezig. De laatste hebben het initiatief genomen, omdat de kerken veel vrijwilligerswerk kennen. Zij hopen met de informatieavond zelf ook meer duidelijkheid over de maat schappelijke stage te krijgen, bij voorbeeld over begeleiding, de tijd die ermee is gemoeid en andere randvoorwaarden Milena Hilstra, die in opdracht van de OSG als maatschappelijke makelaar de maatschappelijke sta ges op Texel voorbereidt, geeft eveneens tekst en uitleg. De infor matie- en inspiratieavond begint om 19.30 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 Gulliver's Travels 3D; 18.45 Tron Legacy 3D; 21.00 Sonny Boy; 21.30 The Tourist. Zaterdag 12 februari De E-teams uit de pupillencompetitie spelen een voetbaltoernooi in sport hal Ons Genoegen. Poule A begint om 10.00 uur, poule B om 13.50 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 13.00 uur wedstrijden om het Texels kampioenschap biljar- Interdans Texel houdt een dans- weekend in Stayokay in Den Burg. Met workshops van 13.00 tot 17.00 uur en bal vanaf 20.00 uur. Voor meer informatie: tel. 06-40920077. Artex-Kunstenschool Texel houdt van 14.00 tot 17.00 uur open dag met verschillende lessen en work shops. Het thema is liefde. In de spiegelzaal van sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 18.30 uur het Texels Open voor dar ters, speltype 501. Inschrijven tot In de Bgm. de Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur de winteruitvoe- ring van muziekvereniging DEK. Van af 19.30 uur musiceert het jazzen- semble. Entree €5,-. In café De Blauwvinger in De Koog worden vanaf 22.00 uur de Texelse kampioenschappen paaldansen gehouden. Aanmelden via cafedeblauwvinger@texel.com. De Amsterdamse volkszanger Ruud Bos treedt vanaf 22.00 uur op in café Mans aan de Binnenburg in Den Voorstelling Cinema Texel: 13.30 Alpha Omega 3D NL; 13.45 Rapun- zel 3D NL; 16.00 Mjin Opa De Bank rover; 16.15 Gulliver's Travels 3D; 18.30 Gulliver's Travels 3D; 18.45 Tron Legacy 3D; 21.00 Sonny Boy; 21.30 The Tourist. Zondag 13 februari Bij het gemeentehuis aan de Emma laan in Den Burg begint om 8.00 uur het wielerevenement Super Sunday. Op het veld achter het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 10.30 uur het al een paar keer afge laste Snerttoernooi voor recreatie- Aan de Rozendijk in de Dennen begint om 11.00 uur de laatste bos- crossloop van dit seizoen. Diverse afstanden. Inschrijven vanaf 10.15 bij hotel Bos en Duin. Interdans Texel sluit het dansweek- end af in strandpaviljoen paal 9 met een optreden van de Texelse groep Naggeres. Aanvang 11.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 12.00 uur wedstrijden om het Texels kampioenschap biljar- In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 15.00 uur een optreden van de Texelse formatie Jug Bros. In Klif 12 wordt van 16.30 tot 22.00 uur een middag over slow-food gehouden, met als thema vis en vis serslatijn. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 19.00 uur een kerkdienst over dromen. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Alpha Omega 3D NL; 13.45 Rapun- zel 3D NL; 16.00 Mjin Opa De Bank rover; 16.15 Gulliver's Travels 3D; 18.30 Gulliver's Travels 3D; 18.45 Tron Legacy 3D; 21.00 Sonny Boy; 21.30 The Tourist. Maandag 14 februari In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In de Poort aan de Elemert in Den Burg begint om 19.30 uur een infor matieavond over de maatschappelij ke stage voor middelbare scholie- De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu komt om 19.30 uur bij een in De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg voor de jaarvergadering. Ter gelegenheid van Valentijnsdag vertoont Cinema Texel No Strings Attached, voorafgegaan door een driegangendiner. Deelname kost €58,- voor 2 personen. Reserveren kan alleen telefonisch. Dinsdag 15 februari In Cinema Texel wordt de operafilm Le Nozze di Figaro vertoont. Aan vang 14.30 uur, toegang €15,-. Kaar ten zijn verkrijgbaar via de SWOT, tel. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het maandelijks SWOT-diner. Deelname €8,-, opgave via tel. 312696. Op het adres De Houtmanstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloopspreekuur gehouden over voedingssupplement JUS. Simon Eg geeft om 20.00 uur een lezing in de bibliotheek over het omgaan met en herkennen van dys lexie. Entree €5.50 voor leden, €7.00 niet leden. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 Gulliver's Travels 3D; 18.45 Tron Legacy 3D; 21.00 Sonny Boy; 21.30 The Tourist. TESO In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO vrijdag tussen 9.30 en 16.00 uur een extra boot in. Er worden geen wachttijden verwacht. De overtochten van 10.00 uur uit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Voor meer informatie: www.teso. Opvoedspreekuur Ouders van kinderen in de leeftijd tot 18 jaar kunnen voor vragen over opvoeding terecht bij een van de opvoedspreekuren. Daar geven adviseurs uitleg over de methode Positief Opvoeden. Meer informa tie over deze aanpak is te vinden op www.positiefopvoeden.nl, een afspraak maken kan via tel. 088- 0100555. Aan het bezoeken van het opvoed spreekuur zijn geen kosten verbon den. Ze worden gehouden in Den Helder, Julianadorp, Schagen, Warmenhuizen en Wieringerwerf. Jaarvergadering Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houdt maandag 14 februari jaarvergadering. Deze wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 19.30 uur. VROUWEN J tcv uMUi'tilc van JpSt "m MC,CC Cnio

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2