'Gesteldheid grond bepaalt zwaarte' TEXELSE 7 COURANT Kleppertjes goed in dressuur Frenk Kleijn, kok in Café De Kombuis VRIJDAG 11 FEBRUARI 2011 Fietsen langs akkerranden en door normaliter ontoegankelijke natuurgebieden. De deelnemers aan Supersunday, die zondag voor de zesde keer wordt gehou den, staat een prachtige maar ook zware tocht te wachten. Tussen de 250 en 300 rijders wor den 's ochtends om 8.00 uur ver wacht aan de start bij het gemeen tehuis aan de Emmalaan in Den Burg. Daar kunnen ze in vijftien groepen vertrekken voor de circa 105 tot 110 kilometer lange tocht. De eerste groep is voor de snelste rijders, de laatste voor degenen die op een rustiger tempo willen fiet sen. 'De deelnemers moeten zich zelf in een groep indelen', aldus Edo Kooiman, één van de organi satoren. 'Ze moeten zelf inschatten wat het beste voor ze is.' Elke groep wordt begeleid door een voorrijder die de weg kent en een bijrijder die erop let dat de groep bij elkaar blijft. Waar de tocht heen voert, is een verrassing: alleen de voorrijder weet de weg. Volgens Kooiman belooft het weer een mooie route te worden. 'We komen langs een paar bijzondere stukken op Oost en in Waalenburg waar je normaal met de fiets nooit komt. We zijn ook erg blij dat Natuurmonumenten en Staatbos- beheer gebieden hebben vrijgege ven De monstertocht voert even eens over agrarisch land, daarvoor hebben diverse boeren toestem ming gegeven. Het belooft dit jaar een zware tocht te worden. Vorig jaar hadden de rijders het voordeel van een bevro ren grond. Dit jaar ziet het er naar uit dat veel grond drassig is, omdat het volgens de weerverwachtingen zaterdag gaat regenen. 'En de Groepjes Texelaars trainden de afgelopen weken volop om zondag goed voorbereid aan de start van Supersunday op te dagen. Zo ook deze groep die zondag door de Dennen reed. Foto Jeroen i«n Hattumt gesteldheid van de grond bepaalt de zwaarte van de tocht', aldus Kooiman. Zondag is het naar ver wachting droog en staat er ver moedelijk een zuidelijke wind, kracht vier. Er zijn onderweg drie rustmomenten ingebouwd. Kooi man: 'Het is de bedoeling dat iedereen een leuke dag heeft, maar ook dat de deelnemers kunnen ontdekken waar hun grenzen lig gen. De afgelopen zondagochtenden verzamelden zich telkens zo'n vijf tig Texelaars bij het gemeentehuis om zich voor te bereiden. Onder leiding van de organisatie gingen ze daarna op pad om te trainen. In Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg wordt zaterdagavond om 20.00 uur ter voorbereiding een briefing gehouden. Ondanks de stormachtige wind reisden afgelopen weekend enkele leden van ponyclub De Kleppertjes naar Oudkarspel om in manege Beukers deel te nemen aan de Noordhollandse indoorkampioenschappen dres- Milou Kooiman reed op Naughty Girl mee in de L2. waarheen zij nog met zo lang geleden promoveerde Het deelnemersveld was zwaar, maar Kooiman behaalde 18014 punt in haar eerste proef, voldoen de om een tweede proef te mogen rijden. Dit was namelijk voorbe houden aan de beste zes van elke categorie. In de tweede proef behaalde Kooiman 18714 punt, vol doende voor een vijfde plaats. Ook Manon List, die met Puck meereed in de categorie C van de klasse L1mocht een tweede proef rijden. In de eerste proef haalde ze 181 punten, goed voor een tweede plaats, in de tweede proef behaal de ze 184 punten, twee punten minder dan de kampioen. Voor List, die onlangs promoveerde, was het pas de tweede wedstrijd in de L1. Esmee Zoer reed met Egg Land's HotSpot mee in de klasse B cate gorie D/E. In een zeer groot deel nemersveld behaalde ze met 199 punten een eerste prijs in de eerste proef. In de tweede proef behaalde ze nog eens 180 punten, wat een derde plaats in het eindklassement opleverde. Desirée Boon reed met Shadrutka in de klasse M1 en behaalde met 19414 punt een tweede plaats in de eerste proef. In de tweede proef behaalde ze 19014 punt, wat een tweede plaats in het eindklasse ment opleverde, net niet genoeg voor deelname aan het Nederlands kampioenschap. Over twee weken doen leden van De Kleppertjes mee aan het indoor Noordhollands kampioenschap springen, ook hier kunnen zij plaat sen verdienen voor de Nederlandse kampioenschappen. Voor deze wedstrijd reizen ze af naar Barsin- gerhorn. Weer thuiszege zaalvoetballers Eilandcompetitie biljarten voor teams Veteranen spelen Snerttoernooi De zaalvoetballers van tweede klasser Texel'94 zijn er vrijdag in geslaagd de derde thuiszege op rij te boeken. De 6-4 overwinning op WGW was gezien het krachts verschil terecht, maar omdat Texel'94 in de tweede helft ver zuimde afstand te nemen, bleef het nog lang spannend. Texel'94 trad aan zonder Bart Graaf, Leon Zijm en Pim de Lugt. Pascal Spigt stond onder de lat en het jeugdige talent Ralph Slik uit het tweede elftal completeerde de selectie. Al vanaf het eerste fluitsig naal nam Texel'94 het initiatief en drong de gasten op eigen helft terug. Na ongeveer acht minuten opende Joey van der Vis de score, door een assist van Ralph Slik gemakkelijk binnen te lopen. Niet veel later werd deze voorsprong door Matthijs de Lugt verdubbeld. WGW liet vervolgens zien niet voor niets te zijn gekomen en bracht de spanning terug in de wedstrijd. Niet veel later profiteerde WGW nog maals van de onoplettendheid van Texel'94 en trok het de stand gelijk. WGW had op dat moment het beste van het spel en Texel'94 mocht van geluk spreken dat een afstands schot via de onderkant van de lat terug het veld in stuiterde. Maar op slag van rust werd weer een voor sprong genomen. Een lange spel hervatting van Pascal Spigt werd door Jacob Krijnen met zijn hoofd net genoeg verlengd om de keeper te verrassen, waarmee de ruststand werd bepaald op 3-2. De tweede helft begon met kansen over en weer. Goed keeperswerk van Pascal Spigt zorgde ervoor dat Texel'94 overeind bleef en aan de andere kant scoorde Joey van der Vis. Terwijl WGW schreeuwde om een vrije trap, zette Spigt goed door en schoot de 4-2 binnen. WGW leek geknakt en het wachten was op een volgend doelpunt van Texel'94. Maar omdat enkele goede kansen werden verprutst, bleef het spannend. De spanning nam nog toe toen WGW 4-3 liet aantekenen. Pas vijf minuten voor tijd gaf Jacob Krijnen zijn team weer wat lucht, na een assist van Matthijs de Lugt. Het lukte WGW nog terug te komen tot 5-4, maar in de laatste minuut gooi de Matthijs de Lugt de wedstrijd definitief in het slot door uit de draai voor 6-4 te zorgen. Al met al een mooie overwinning voor het team van coach Martijn de Veij. Maar als de spelers van Texel'94 iets trefzekerder waren geweest, hadden ze het zichzelf wat makkelijker kunnen maken. Ondanks de overwinning blijft Texel'94 op de zevende plaats. Vrij dag 11 februari staat de uitwedstrijd tegen Hink Sport/LSW 1 op het programma. Dit team staat elfde en werd thuis met 15-1 verslagen. Naast het Texels kampioen schap biljarten, dat zich richt op individuele spelers, de onder linge wedstrijden en clubkampi oenschappen, krijgt Texel nu ook een eilandcompetitie libre voor teams. De organisatie ver wacht dat zich minstens tien teams zullen aanmelden. De nieuwe competitie wordt niet op tevoren vastgelegde dagen gespeeld, iedere club is vrij zijn wedstrijden in te plannen, mits dat voor een bepaalde deadline gebeurt. 'Als je alles strikt van tevoren in een strak schema vast legt, loop je tegen het probleem aan om zowel de spelers als een beschikbare lokaliteit te vinden', zegt voorzitter Jan Burgman van de nieuwe competitie. 'Daarom hebben we ervoor gekozen de wedstrijden ruim van tevoren in te plannen, waarbij geen speeldatum wordt voorgeschreven.' Naast Burgman wordt de nieuwe organisatie gedragen door wed strijdleider Gerard Appelman en secretaris Frans Bik. Om deelname aantrekkelijk te houden, kost inschrijving niet meer dan €20,- per team. Een team bestaat uit drie spelers, die worden ingedeeld in klasses. Elk team speelt twee wed strijden per avond. Teams hoeven niet per se te bestaan uit leden van een vereniging. De biljartverenigin gen zijn inmiddels gevraagd de interesse onder hun leden te pei len. Aanmelden kan tot 15 mei via Frans Bik, e-mailadres: fransto@texel .com Al een paar keer werd het afgelast, maar de voetbalveteranen hopen zondag 13 februari dan toch einde lijk het traditionele Snerttoernooi te spelen. Aangevuld met een gele genheidselftal uit De Cocksdorp strijden de teams uit de recreatie competitie op het veld achter het Eierlandsche Huis om de Frans Sto I k-wisseltrofee Het evenement begint om 10.30 uur en duurt tot circa 15.00 uur. Halverwege wordt gepauzeerd voor een gezamenlijke maaltijd met erwtensoep en broodjes. Programma: De Cocksdorp-Oosterend 10.30 Texelse Boys-Texel 10.50 De Cocksdorp-De Koog 11.10 Oosterend-Texelse Boys 11.30 Texel-De Koog 11.50 Pauze 12.05 De Cocksdorp-Texelse Boys 12.50 Oosterend-Texel 13.10 Texelse Boys-De Koog 13.30 Texel-De Cocksdorp 13.50 Oosterend-De Koog 14.10 Mohamed Al-Rawy nieuwe koploper Geen punten voor futloos Tevoko Het herenteam van volleybal vereniging Tevoko moest zater dag zonder punten uit West woud vertrekken. In de uitwedstrijd tegen Westvolver speelde Tevoko tam en futloos en kreeg daarvoor in de koude en krappe sportzaal De Schalm de rekening gepresenteerd: 4- 0. Vooraf was Tevoko nog hoopvol gestemd. Na de knappe zege (3- 1) vorige week tegen Madjoe, geloofden de spelers ook tegen Sinds de uitbreiding van Café De Kombuis met een grotere keuken en een zaal, is het tijd om een kok aan te nemen. Frenk Kleijn is geboren in Hilversum en kwam op 21-jarige leeftijd naar Texel. Hij heeft in verschillende zaken als kok gewerkt. Sinds enige tijd woont Frenk samen met Gerda Koper in Oudeschild. Zijn laatste baan was in De Koog, maar omdat hij liever dicht bij huis wilde werken, solliciteerde hij bij De Kombuis. Het zal voor deze man nnen zijn in een bedrijf waar melijk vrouwen werken! het hooggeplaatste Westvolver wel in een stunt. In de wedstrijd zelf was daar echter weinig van terug te zien. Met name aanval lend bleef het team ver onder de maat. Eenvoudige ballen werden uit- of in het net geslagen. En als er al eens een bal stevig werd geraakt, was daar het sterke blok van de thuisploeg. Pas in de vierde set leek Tevoko enigszins in het spel te raken. Deze opleving kwam echter te laat en was ook van te korte duur om nog op enig punt aanspraak te maken. De setstanden spreken wat dat betreft duidelijke taal: 25-17, 25- 13, 25-21 en 25-19. Uitslagen overige teams: Ardea D3-Tevoko D4 4-0 Tevoko D2-Wieringen D1 3-2 Mohamed Al-Rawy is de nieuwe koploper in de B&B Van der Vis en Den Boer- schaakcompetitie bij En Passant. In de negentien de ronde speelde hij remise tegen Thomas Richter, die zich op de tweede plaats handhaaf de. Het is dringen in de top van de ranglijst. Jaap Dros, Kees de Best, Thomas Richter en nu weer Moha med Al-Rawy wisselen elkaar af als het gaat om de eerste plaats. De onderlinge verschillen zijn mini maal, waardoor de competitie spannender is dan ooit. In de partij tussen Mohamed Al- Rawy en Thomas Richter werd het evenwicht niet verstoord, met een remise als logisch gevolg. Kees de Best bleek beter op de hoogte van de openingstheorie dan Dirk Rijne- ker en had binnen tien zetten zijn vis op het droge. Jaap Dros speel de remise tegen Piet Bakelaar, maar moest daar diep voor gaan. Inmiddels spelen er vijf junioren mee in de seniorencompetitie. Dat is voor de toekomst van En Pas- Dijker en Moree winnen opnieuw De menukaart van De Kombuis is deze winter enigszins uitgebreid, bijvoorbeeld met sliptong gebakken in de pan en heerlijke varkenshaas saté. Dit naast de heerlijke broodjes, zelfgemaakte soepen en uitsmijters die er al waren. U kunt de menu kaart vinden op de website: www. kombuistexel.nl. Café De Kombuis heeft iedere eerste zaterdag van de maand een diner avond, verzorgd door Texelaars die koken als hobby. Deze avonden lopen erg goed en zijn al weken van tevoren volgeboekt. Dit jaar volgen nog twee zaterdagen met dit item. En dan is het weer wachten tot de volgende winter! Café De Kombuis Een gezellige zondagmiddag v< Zondag 13 februari: Optreden Jug Bros, vanaf 15.00 u jong en oud. Gratis entree. Zaterdag 5 maart: Dutch Lionel Richie verzorgt een gezellige avond voor de wat ouderen onder ons. Deze avond is speciaal voor de wat ouderen. Hollandse muziek met een beetje Engelstalig, niet te hard en gelegenheid om te dansen. Aanvang 20.00 uur. Gratis entree. NIEUW! The Voice van het HavenVIStijn. Binnenkort starten we met de voorrondes. De winnaar mag op 13 augustus optreden tijdens het HavenVIStijn. Tevens is er een mooie prijs voor de winnaar, winnares of groep. Opgave via info@kombuistexel.nl of bel naar Ingrid, telefoonnummer 06-51354222. Café De Kombuis, Haven 10 in Oudeschild, e-mail info@kombuistexel.nl. Kijk voor meer informatie en de evenementen op de website www.kombuistexel.com. Arend Dijker en Piet Moree heb ben bij Klaverjasclub Den Burg voor de tweede achtereenvol gende week de ronde gewon nen. Aan de kop van het klasse ment blijft het stuivertje wisselen. Co Koomen en Lieuwe van der Veen heroverden de bovenste positie, maar hun voorsprong is minimaal. Dijker en Moree hebben er weer zin in. De rondewinst van vorige week smaakte naar meer. Na een ope ning van bijna 2400 punten werden ook de andere drie spelletjes gewonnen. Dat leverde een score op die nog iets hoger uitviel dan vorige week. Zij kwamen nu tot 7716 punten. Daarmee nemen zij de leiding in de strijd om de derde periode. In het algemeen klasse ment hebben zij weer aansluiting met de middenmoot gekregen en staan ze nu elfde. Bart Weijdt en Willem Koomen deden goede zaken in de top van het klassement. Met gelijkmatige scores wonnen ook zij alle vier de spelletjes. Zij behaalden 7254 pun ten en veroverden daarmee de tweede plaats van de avond. In het klassement stegen ze van de vijfde naar de derde plaats. Huug Snoek en Peter van Heerwaarden wisten zonder echte uitschieters de derde plaats te pakken. Zij behaalden 6933 punten en blijven negende in het algemeen klassement. Gerda en Freek Veeger speelden een wisselvallige avond. Na een niet al te sterke opening speelden ze twee sterke potjes. De laatste was weer wat minder, maar het totaal van 6787 punten was toch genoeg voor de vierde plaats. In het algemeen klassement behiel den de Veegers de zesde plaats. Co Koomen en Lieuwe van der Veen herstelden zich van hun dip van vorige week en werden nu vijfde met 6645 punten. Dat was net voldoende om de eerste plaats in het algemeen klassement weer over te nemen. Het gemiddelde was met 6260 punten niet erg hoog. Er werden 30 marsen gespeeld en dat is min of meer gemiddeld. In het klassement heroverden Co Koomen en Lieuwe van der Veen de koppositie. Fenny en Rob Cas- pers werden volledig in de steek gelaten door Vrouwe Fortuna en staan nu tweede, met een achter stand van slechts 72 punten. De derde plaats is voor Bart Weijdt en Willem Koomen. In de periodestand leiden Arend Dijker en Piet Moree. Hier staan Bart Weijdt en Willem Koomen tweede op een kleine 1200 punten. Cees Vinke en Carlo Bos bezetten de derde plaats. sant veelbelovend, meldt clublid en correspondent Dick van Barne- veld. Met name Aldo Witte begint zijn punten te pakken. Hij staat nu elfde, met 7 punten uit 21 partijen. Zaterdag 12 februari speelt het achttal van En Passant tegen Cas- tricum. Het betreft een wedstrijd in de tweede klasse van de Noord hollandse Schaak Bond. Bij winst maken de Texelaars nog kans op de bovenste plaats. Belangstellen den zijn vanaf 14.00 uur welkom in hotel Den Burg. Stand aan de kop van de ranglijst: 1. Mohamed Al-Rawy; 2.Thomas Richter; 3.Kees de Best; 4.Jaap Dros; 5.Rinus Vit- tali; 6.Piet Bakelaar; 7.Dick van Barneveld; 8.Dirk Rijneker; 9.Frans Eijgenraam; 10.Taeke van Lingen. Meer clubnieuws staat op de website www.enpassant-texel.nl Dartstoernooi in Ons Genoegen Sporthal Ons Genoegen biedt zaterdag 12 februari onderdak aan het Texels Open, georganiseerd door de Texelse Dart Organisatie. Het speltype is 501. In tegenstel ling tot voorgaande jaren wordt niet in de grote zaal gespeeld, maar in de spiegelzaal. Het toer nooi begint voor de heren om 18.30 uur en voor de dames om 20.00 uur. Inschrijven kan tot en met van avond (vrijdag) 18.00 uur via e-mail competitie@texeldarts.nl of tot één uur voor aanvang aan de zaal. Deelname kost €5,-, over te maken op bankrekeningnummer 33.25.00.489 (onder vermelding van de naam van de deelnemer). De darters wordt verzocht zich uiterlijk een half uur voor aanvang bij de wedstrijdleiding te melden. Lastige wedstrijd dames Tevoko Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko speelt zater dag in Enkhuizen de lastige uit wedstrijd tegen Madjoe 2. Dit team bestaat uit oudere, geroutineerde speelsters, die bekend staan om hun inzet en hun slimme spel. De wedstrijd die in november op Texel werd gespeeld, eindigde in een zege voor Madjoe: 1-3. Een terechte uitslag, erkennen de speelsters van Tevoko, maar ze willen in Enkhuizen graag laten zien dat ze beter kunnen. De wed strijd wordt gespeeld in sporthal De Sprong en begint om 15.30

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7