TEXELSE 7 COURANT mmmz Uitdagend parcours crosskampioenschap Gehavend ZDH houdt stand bij koploper Texel'94 na rust langs Sint Adelbert Gelijkspel SVO voelt aan als verlies DINSDAG 22 FEBRUARI 2011 Jaap Witte heeft zondag in de Dennen het open Texels cross kampioenschap gewonnen. Hij legde de 8500 meter af in 31.03 minuten. Bij de dames ging de titel naar Natasja van der Vis. Van der Vis liep de 6400 meter in 30.50 minuten. Coen Schoonheden won met 35.09 bij de heren-masters. De titels voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar gingen naar Okke en Suzanne Swildens, beiden uit Utrecht. De jeugd tot en met 9 jaar liep een ronde van 875 meter. Hierbij was Jasmijn Baptist het snelst (4.03), gevolgd door Linsey Nagtegaal en Marijke van der Duim. Bij de jongens werd Aron Zeeman kampioen in 4.11, tweede werd Jarno Leijstra (4.28), derde Tijn Zeeman (4.30). Bij de oudere jeugd, die 1750 meter liep, ging de eerste plaats naar Rik Bijpost, die 7.49 minuten nodig had. ZDH heeft koploper Hollandia T zondag in Tuitjenhorn verrassend op een gelijkspel gehouden (0-0). Een knappe prestatie, zeker omdat de Hoomders door blessures en wintersportvakanties maar liefst tien vaste krachten misten. Om een team op de been te kunnen brengen, moest coach Gerard Boog aard een beroep doen op drie vetera nen. Joost van Heerwaarden (31) en Ronald Biesboer(41) kregen een plek in de het basiselftal, Joop Rommets (43) was de enige wisselspeler. Met elf overwinningen, twee remises en nog geen enkele nederlaag was Hollandia T de onbetwiste koploper, met een straatlengtevoorsprong op de concurrentie. Toch had de thuis ploeg moeite het spel te maken tegen het hard werkende en geconcen treerd spelende ZDH. Hollandia T had veruit het meeste balbezit, maar slaagde er maar zelden in gevaarlijk te worden. Voor rust belandde de bal één keer op de lat boven keeper Daniël Bakker, maar de beste kansen waren voor ZDH. Marcel Boone leek zijn ploeg al in de openingsfase op voorsprong te zetten, toen hij de bal aan de linkerkant naar zijn rechter been kapte en met een effectvol schot de kruising zocht. De keeper bracht evenwel fraai redding. Even later stond de keeper van Hollandia T wederom een treffer in de weg, toen hij een mooie kopbal van Mike de Bruijn op miraculeuze wijze uit zijn doel ranselde. Na rust zagen de tamelijk rumoerige toeschouwers van Hollandia T een soortgelijk schouwspel. De thuis ploeg probeerde met zorgvuldig maar vaak te traag spel de aanval te zoe ken, ZDH hield stand en counterde er waar mogelijk vrolijk op los. Aanvan kelijk waren de beste kansen opnieuw voor de gasten. Eerst volleerde De Bruijn de bal net naast, even later knalde Jelmer Bomas de bal op de paal. De beste kans was voor Bies- boer, die na een mooie aanval over de linkerkant vrij op de keeper kon afgaan. Hij had alle tijd om de bal rustig langs de keeper te schuiven, maar koos voor een schot, dat snoei hard over ging. Moegestreden werd hij even later vervangen door Rom mets. Daarna schroefde Hollandia T het tempo op en kreeg ZDH het moeilijk. Tot tweemaal toe raakte de bal de lat boven keeper Bakker, die ook nog enkele knappe reddingen verrichtte. De achterhoede weigerde echter te capituleren. Van Heerwaarden toon de zijn onverzettelijkheid door de gevaarlijke spits vrijwel uit de wed strijd te spelen. Nog beter was vrije verdediger Bart Boogaard, die overal op het veld opdook om zijn mede spelers bij te staan. Hij moet veel indruk hebben gemaakt op trainer Hans van der Neut, die naar Tuitjen horn was gereisd om te beoordelen of ZDH spelers in de gelederen heeft die komende zomer het Helders selectie-elftal kunnen versterken. De scheidsrechter maakte het nog spannend door bijna vijf minuten blessuretijd bij te trekken. In deze fase kreeg de thuisploeg nog een handvol corners, maar grote kansen deden zich niet meer voor, waardoor het bij 0-0 bleef. Door gunstige resul taten op andere velden was dat voor ZDH goed genoeg om zich op de tweede plaats te handhaven. Zondag spelen de Hoomders het inhaalduel (een uitwedstrijd) tegen Winkel, één van de grootste concurrenten in de strijd om een hoge positie. Voor rust sprak een supporter van 'hutseklutsvoetbal', erna maakten Texel'94 en Sint Adel bert er alsnog een aantrekke lijke en doelpuntrijke wedstrijd van, waarin de Texelaars aan het langste eind trokken: 5-3. Om de degradatiezone achter zich te laten, wist Texel'94 wat het op het eigen veld te doen stond: winnen. Omdat ook tegen stander Sint Adelbert, dat op de voorlaatste plaats stond, een overwinning goed kon gebruiken, leek het op voorhand een mooie wedstrijd te worden. Aanvankelijk was echter sprake van een gezapig potje zonder hoogtepunten, waaraan de kleu mende toeschouwers weinig ple zier beleefden. Gaandeweg nam Sint Adelbert het heft in handen en moest Texel'94 alle zeilen bij zetten om de gasten van scoren af te houden. Het spel van de gastheren, die de wind in de rug hadden, werd ontsierd door tal rijke onzuivere passes, die met speels gemak konden worden onderschept. Het viel ook op dat Sint Adelbert meer felheid aan de dag legde. Pas na een half uur viel het eerste Texelse schot op doel te noteren. 'Een jonge mevrouw die zich onder de Texel se aanhang bevond, sprak zelfs van 'hutseklutsvoetbal" dat de thuisclub liet zien, zo slecht vond ze het spel', noteerde correspon dent Jan Heethuis. Anderen gebruikten de term 'degradatie voetbal', om het spel van hun favorieten te typeren. Het enige wapenfeit van Texel'94 kwam vijf minuten voor de rust van de voet van Steffan Vlaming, die van afstand probeerde het vijandelijke doel te belagen. Zijn schot ver dween naast de goal. Na rust zag het publiek een herboren Texel'94. Kennelijk had de warme thee de spelers goed gedaan. Binnen tien minuten stond het 2-0. Eerst rondde Sander de Haan een voor zet vanaf de linkerkant van Mat- thijs de Lugt knap af. Even later toonde Niels Dubbelt zijn sco ringsdrift. De wedstrijd leek beslist, maar Sint Adelbert toon de veerkracht en slaagde er al snel in de aansluitingstreffer te maken. Vlak nadat de Texelaars eigenlijk 3-1 hadden moeten sco ren, sloegen de gasten toe en was de stand weer gelijk: 2-2. Waar Texel'94 het in eerdere wed strijden vaak lelijk liet afweten, besloot de ploeg van trainer Mar tin Koorn nu alles op alles te zet ten om alsnog de overwinning binnen te halen. Dat lukte. Bij een onoverzichtelijke situatie voor het doel van Sint Adelbert belandde de bal plotseling voor de voeten van Dubbelt, die niet aarzelde en uithaalde. Vijf minuten later scoor de Matthijs de Lugt met een knap schot 4-2, waarna Sander de Haan aan alle onzekerheid een einde maakte door een uit een mooie aanval koppend de keeper te passeren. Vlak voor tijd lette de Texelse defensie even niet op, waardoor Sint Adelbert voor de derde keer kon scoren. Daar bleef het bij, zodat de thuisploeg drie belangrijke punten kon bijschrij ven. Zondag speelt Texel'94 in Julianadorp tegen JVC, dat ook nog tegen degradatie strijdt. PECIAALZ Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Programma zaalvoetbal Op de tweede plaats eindigde Sil van Heerwaarden, derde werd Daan Krause, die net iets eerder over de finish kwam dan Michel Lohse. Na afloop werden tevens de prijzen van de Bos en Duincompetitie uitgereikt. Deze gingen naar Berber van der Duim, Jasmijn Baptist, Tijn en Aron Zeeman, Sil van Heerwaarden, Rik Bijpost en Hessel Arensman. De vol ledige uitslagen staan op www. avtexel.nl Zaterdag 19 februari: Wherevogels-Oosterend 3-3 Foresters 2-Oosterend 2 uitgesteld Texel'94 A1-Kolping Boys A2 2-4 Texel'94 MA1 -Alcmaria Victrix MA1 0-0 Winkel B1 -Texel'94 B3 1 -0 Texel'94 MB1-Koedijk MB1 Koedijk niet opgekomen SRCC1-Texel'94 C1 3-0 Texel'94 C4-Hollandia T C2 0-1 Texel'94 MC1-Reiger Boys MC2 2-0 LSW MC1-Texel'94 MC2 7-0 Texel'94 D2-Nieuwe Niedorp D2 6-0 Oosterend D1-Sint Boys D1 2-3 KGB G1-Texel'94 G1 0-1 Texelse pupil lencompetitie: Manchester Unlted-Uverpool uitgesteld SVC F-Leeds United 1-7 Chelsea- Everton 1 -5 Arsenal-SVO F 0-4 Sampdoria-De Koog E2 7-1 SVO E-AS Roma 7-3 ZDFI E-Juventus Zondag 20 februari: Texel'94-Sint Adelbert 5-2 Hollandia T-ZDH 0-0 Winkel-De Koog 2-2 Texel'94 3-BKC 3 uitgesteld Winkel 2-De Koog 2 3-0 Oosterend DA1 -Schagen DA2 0-1 De Koog DA1 -Victoria O DA1 1 -0 (gestaakt na blessure speelster Victoria) Wiron B1-Oosterend B1 0-3 Zaterdag 26 februari: Oosterend 2-Reiger Boys 8 14.00 N. Niedorp MB1-Texel'94 MB1 14.15 ZAP C1 -Texel'94 C1 11.00 Texel'94 MC2-Callantsoog MC1 11.30 Texel'94 D1 -Hollandia T D1 11.30 Vesdo D1 -Texel'94 D2 11.30 BKC D3-Texel'94 D3 14.30 Texel'94 D4-DTS D3 13.00 Kaagvogels D1 -Oosterend D1 11.15 VIOS W D1-De Koog D1 13.00 Texel'94 G1-Zwaluwen'30 G1 11.30 Texelse pupillencom petitie: Liverpool-SVO F 9.00 Manchester United-Leeds United 9.00 SVC F-Everton 9.00 Chelsea-Arsenal 9.00 Fiorentina-De Koog E2 10.00 Juventus-Napoli 10.00 Sampdoria-AS Roma 10.00 AC Milan-ZDH E 10.00 Zondag 27 februari: JVC-Texel'94 Succes-De Koog Winkel-ZDH Texel'94 3-JVC 5 De Koog 2-JVC 3 Berdos DA1-Texel'94 DA1 14.00 14.00 14.00 12.00 11.00 14.00 Texelse recreatiecompetitie: Texel-Oosterend 10.30 Texelse Boys-De Koog 10.30 Woensdag 23 februari 19.20 Klif/S dal -Plubos dal Arn. 20.15 Klif/S 2-Krim 1 vPutten 21.05 Sport 2-Koog 2 vPutten Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Donderdag 24 februari 19.00 Krim 2-Mantje 2 H'dijk 19.50 RAB 6-RAB Bouw 5 H'dijk 20.45 RAB 4-Texel 3 Bakker 21.35 Mantje 3-SVO 1 Bakker Zaaldienst: Klif/Steenenplaats Vrijdag 25 februari 19.20 Texel 1-Niedorp 1 Arnout 20.15 Mantje 1-Sport 1 Bakker 21.05 Texel 2-RAB 2 Vonk 21.55 Koog 1 -RAB 1 Sangers Zaaldienst: Texel Uitslagen: E-jeugd: Sport 2000 E1-Klif/Steen E1 4-2. D-jeugd: Oosterend D1-RAB Bouw D1 3- 7, Koog D1-Sport 2000 D1 6-1. Beker tweede klasse: Klif/Steen 5-ZDH 1 9-4, Klif/Steen 7-RAB Bouw 7 0-9, Texel 4- Mantje 4 4-7, Oosterend 2-Klif/Steen 3 1- 2. Beker hoofdklasse/eerste klasse: Oos terend 1-RAB Bouw 5 4-5, RAB Bouw 3-RAB Bouw 1 2-4, Mantje 3-Klif/Steen 1 2-15, Texel 3-Texel 2 3-10. Overige: Texel 1 -FC Marlène 3 4-4. Biljarter Weel schiet uit zijn slof Nipte overwinning voor G-team De G-voetballers van Texel'94 had den het zaterdag in Bovenkarspel niet gemakkelijk tegen hekkenslui ter KGB, maar bleven dankzij een nipte zege (0-1) in de race om de bovenste plaatsen. Voor de winterstop had Texel'94 op Naast de blijde terugkeer van Piet Zijm en D. van der Kooy, die hun return ieder met één overwinning en ook Twan Weijers en Erik Jonker vierden, trok met name Jaap Boon hadden het vizier niet op scherp. Een de aandacht op de clubavond van paar keer ook onderscheidde de jon ge keeper van de thuisploeg zich met knappe reddingen. Een kwartier voor biljartvereniging De Doorstoot. Niet alleen door de bevallige wijze waar op hij zich bij een moeilijke adres- het einde kwam Texel'94 toch op seerpositie op de tafel vlijde, maar voorsprong. De bal belandde voor de voeten van Robin Beekman, die ook door zijn solide spel. Alleen Homan wist hem, toen het al bedtijd eigen veld nog met 3-0 van KGB passte op Jeffrey Stendert, die op zijn was, van een derde zege af te hou- gewonnen, maar in Bovenkarspel bleek de tegenstander taaier dan verwacht. Zonder Simon Kramer, beurt Ricard Blom in stelling bracht Blom haalde hard uit en had daarbij den. De hoogste serie van de avond was wederom voor Weel. Als i het geluk dat de bal nog een tegen- trance rammelde hij de ballen over het biljart en pas bij achttien ont- Peter Breuer en Mitchell Kampstra stander raakte, waardoor de keeper hadden de Texelaars voor rust maar kansloos was. In de slotfase werd waakte hij. weinig in te brengen. Het was vooral aan invaller-keeper Mark Stolwijk te danken dat ze overeind bleven. Met kunst- en vliegwerk hield hij zijn doel schoon bij de vele kansen die KGB kreeg. Aan de andere kant was alleen Kees van der Vis één keer gevaarlijk. Hij schoot rakelings over. In de twee de helft speelde Texel'94 een stuk beter, zonder echter de verdediging van KGB in grote verlegenheid te brengen. Noodgedwongen probeer den de gasten het een paar keer met schoten van grote afstand. Ricardo Blom mikte een paar keer net naast KGB nog een paar keer gevaarlijk, maar hield Texel'94 stand dankzij een knap staaltje verdedigend handelen van Anton Staal. Texel'94 staat dank zij deze zege op de derde plaats. Zaterdag ontvangt de ploeg midden moter Zwaluwen'30 uit Hoorn. Uitslagen: M. Boon-Klok 4-0; Huizing-Luyt 4-0; Van der Kooy-Weel 0-4; J. Boon-Smit 4-0; Heems- kerk-ZiJm 0-4; Homan-M. Boon 4-2; J. Boon-Huizing 4-2; Luyt-Van der Kooy 0-4; Homan-Zijm 2-0; Smit-Weel 4-0; Heems kerk-Van der Kooy 4-0; J. Boon-Homan 2-4 Milou Kooiman presteert goed Milou Kooiman en haar pony Naughty eerste plaats met 185 punten. De Girl hebben zondag goed gepresteerd tweede proef was goed voor een tijdens de dressuurwedstrijden in tweede prijs met 188 punten. Hiermee Oudkarspel. In de klasse L2-dressuur mag Kooiman twee winstpunten bij- behaalden zij in de eerste proef een schrijven. Oosterend heeft zaterdag in Pur- merend een gelijkspel (3-3) geboekt tegen Wherevogels. Geen slecht resultaat, maar gezien de krachtsverhoudingen had er veel meer in gezeten. Alleen al voor rust creëerden de gasten tien opgelegde kansen, waarvan er maar twee werden benut Texel'94-speler Niels Dubbelt (links) maakte een sterke indruk en scoorde De wedstrijd ging tussen twee mid denmoters. SVO speelde in 17 wed strijden 20 punten bij elkaar. Where vogels verzamelde er vier minder, maar had daar drie wedstrijden min der voor nodig. De Oosterenders werden zaterdag gecoacht door Richard Daalder. Hij verving Marco Drijver, die zijn stem kwijt was en niet mocht praten. Drijver toonde zijn betrokkenheid door als grensrechter mee te gaan. De gasten beleefden een koude start, want al na vijf minu ten stond het 1-0 voor Wherevogels, dat profiteerde van een haperende buitenspel val. Maar al snel werd dui delijk dat SVO niets onderdeed voor de thuisploeg. Chris Ellen zette de toon door aan de rechterkant zijn tegenstander voorbij te snellen en een mooie voorzet op Gor Hakobjan te geven, die de bal langs de doel man punterde. Daarna was het alles Oosterend wat de klok sloeg. Ruud Hof kreeg voor rust maar liefst vijf opgelegde kansen om de score uit te breiden, maar hij besloot iedere keer door te spelen aan een teamgenoot, waar hij beter voor eigen succes had kunnen gaan. Dennis Daalder demonstreerde zijn klasse toen hij de keeper iets te ver van zijn doel zag staan en besloot hem vanaf 35 meter met een boogbal te verrassen. De keeper rende terug en kon de bal met een snoekduik nog net met zijn vingers over de lat tikken. Tien minu ten voor rust kwamen de Oosteren ders alsnog op voorsprong. Na wederom een goede actie van de snelle Ellen was het eindelijk Hof die raak schoot. Ondanks deze treffer mocht Hof na de rust in de kleedka mer blijven. Hij werd vervangen door Ed de Vries. Tegen de snijdende wind was SVO iets minder goed dan voor rust, maar nog wel beter dan Wherevogels. Toch kwamen de gast heren al snel op gelijke hoogte. In een onoverzichtelijke situatie schoot een mee opgekomen middenvelder de bal via de paal langs keeper Robert Willekes. Met Jan Willem Ellen voor Fedor van Elk heroverde SVO het offensief, zonder echter veel kansen te krijgen. Te vaak werd geprobeerd Ed de Vries met verre passes in stelling te brengen. Geen gelukkige speelwijze, omdat de lan ge De Vries zich vooral thuisvoelt in volle strafschopgebieden en geen liefhebber is van lange rushes. Toch kwam SVO opnieuw op voorsprong, toen De Vries zich met een mooie beweging vrijspeelde en een steek pass op Daalder gaf, die de bal met het linkerbeen hard in de verre hoek schoot. Met nog tien minuten te spe len leek de overwinning binnen. Zeker toen Martijn Drijver even later een prachtige voorzet op De Vries en Daalder gaf, die beiden volledig vrij stonden. De keeper van Wherevo gels, die de hele middag al als een prof speelde, bracht echter redding door de bal met een schitterende snoekduik te onderscheppen. Een paar minuten voor het einde viel de treffer aan de andere kant. Willekes kon bij een mooie aanval eerst nog redding brengen, maar toen de bal in de rebound bij een tegenstander belandde, was hij kansloos. Erg zuur voor de Oosterenders, die na afloop opmerkten dat het gelijkspel aan voelde als een nederlaag. Komende zaterdag is SVO vrij. Dames Tevoko winnen van Simokos Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko heeft zaterdag een nipte overwinning behaald op Simokos uit Bovenkarspel. Met een eindstand van 3-2 pakte Tevoko drie punten. Tevoko pakte met goed verdedi gingswerk en harde aanvallen al snel een voorsprong. Simokos vocht voor wat het waard was, maar Tevoko bleek te sterk en won de eerste set eenvoudig met 25-15. In de tweede set gingen de tegenstanders gelijk op. Simokos kwam wat meer in het spel en nam met enkele raken klap pen door het midden een kleine voorsprong. Daarnaast maakte Tevoko slordige fouten en raakte hierdoor uit het spel. Simokos ging daarentegen fanatiek door en pakte de tweede set met 21-25. De derde set verliep op de zelfde manier. Tevoko probeerde van alles, maar door eigen fouten en slim hard aan- valspel van Simokos kon laatstge noemde weer een voorsprong nemen. Tevoko liet het hoofd han gen en ook de derde set werd met slecht spel uit handen gegeven (20- 25). In de vierde set speelde Tevoko in een gewijzigde opstelling en kreeg meteen vanaf het begin van de set weer vat op de wedstrijd. Het enthousiasme kwam terug en er werd weer als vanouds gescoord. Het geloof in eigen kunnen was weer aanwezig en de opgebouwde voor sprong werd niet meer uit handen gegeven (25-18). De beslissende vijfde set was een goed vervolg op de vierde. Nog steeds speelde Tevo ko niet de sterren van de hemel, maar het team was wel weer bij de les. Simokos maakte af en toe nog een mooi punt, maar Tevoko bleef geconcentreerd en slim spelen en pakte won met 15-9.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7