.txl I TEXELSE 12 COURANT Verse gebakken skrei, mosterdsaus en rode bieten 24,50 Sponsoren bedankt! Natuursteen Texel VRIJDAG 25 FEBRUARI 2011 kruiken, Zeetongen, Zeezalm, Kabeljauw, Tarbot, Zeewolf, Langoustines, verse Noordzee-kreeft, Heilbot, Coquilles en Gamba's in huis, bereid met verse boter van boterboerderij Verdegaal. Deze week: Tafclrcscrvcring, 0222 - 319310. Havenrestaurant Texel SV Oosterend 'Slippies' zaalvoetbaltoernooi was een groot succes en daarom willen we graag de volgende sponsoren bedanken: De Kottervissers van: TX-5, TX-19,7X-29,7X68 Cafe 'De Kombuis' Bar Sportief Texeler dekbedden 'Kees de Waal' Woonaccessoires Tuinboerderij 'De Halm' De Compagnie Mantje Sport Dio Mets Slijterij 'De Wit' Sport 2000 Cafe 'De Kroonprins' De Oude Vismarkt Mediabureau Langeveld De Rooy Mark Pijper - Bernhardlaan 147, Den Burg Tel. (0222) 310 168 - Mobiel (06) 51 283 246 www.uitvaartcentrumtexel.nl Eigen monumententuin Beletteringen, reparatie, restauratie Korte levertijd uit voorraad Grafversieringen vazen lantaarns Natuursteen onderhoudsproducten Jaarlijks onderhoud over geheel Texel Grafmonumenten Havenrestaurant Texel verse vis en echt Texelse produkten Onze crew zoekt ter versterking van het team gast(vrouw)man voor de bediening Ervaring in het vak en beheersing van Duits en Engels is handig. duizendpoot voor het rijden van bestellingen hulp in de keuken en afwaskeuken Leeftijd is niet zo belangrijk, enthousiasme wel. Heb je belangstelling, bel Jan C. Stolk voor verdere informatie, tel. 319310. Gemeente Texel Bekendmakingen Bouwzaken Aangevraagde omgevingsvergunningen, activiteit bouwen (1791 ES) Kogerstraat 38 in Den Burg: plaatsen van een dakopbouw aan de achterzijde van de woning (ontvangen 15 februari 2011); (1795 HC) Roggeslootweg 505 in De Cocksdorp: plaatsen van een dakkapel (ontvangen 17 februari 2011); (1795 KG) Zanddijk 178 en 180 in De Cocksdorp: uitbreiden van twee zomerwoningen (ontvangen 17 februari 2011). Aangevraagde omgevingsvergunning, activiteit bouwen en milieuneutraal veranderen (1791 LV) Marsweg 5 in Den Burg: plaatsen van een aardappelopslagloods (ontvangen 16 februari 2011). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de omgevingsvergunnin gen zijn verleend. Verleende omgevingsvergunningen worden Verleende omgevingsvergunning, activiteit bouwen (1791 CR) Warmoesstraat 20 in Den Burg: verbouw van een woning (verzonden 22 februari 2011). Verleende omgevingsvergunning, activiteit bouwen en afwijken bestemmingsplan (1796 AH) Brink 21 in De Koog: uitbreiden van een woning (verzonden 18 februari 2011). Verleende omgevingsvergunning, activiteit bouwen en slopen (1795 JM) Postweg 149 in De Cocksdorp: slopen en herbouwen van een veldschuur (verzonden 22 februari 2011); Verleende bouwvergunningen ontheffing 3.6.1 .c Wro (1794 GE) Lageveld 5 in Oosterend: geheel oprichten van een ligboxenstal (verzonden 15 februari 2011); (1793 EK) Oosterenderweg 17c en 17d in De Waal: plaatsen van 2 recreatieve opstallen (verzonden 18 februari 2011); Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieks- balie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteken ing, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk ver zoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Tijdelijke omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van Texel willen op grond van artikel 2.1 lid 1c van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) juncto artikel 2.12 lid 2 Wabo medewerking verlenen aan de afgifte van een tijdelijke omgevingsvergunning voor: Mevrouw Zwart - Kamperman voor het tijdelijk bewonen van het zomerhuis, Bosrandweg 345 te De Koog tot uiterlijk 1 april 2013; Het ontwerpbesluit ligt met ingang van woensdag 28 februari 2011 zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeen tehuis. Tijdens deze termijn van ter inzage ligging kan een be langhebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. Het ontwerpbesluit is ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl. Actueel Bekendmakingen Vergunningen. Vergaderingen Dinsdag 1 maart, 19:30 uur: vergadering van de Raadscommissie in de raadszaal Op de agenda onder andere: Aanbieding visie 'Ruimte voor economie' Participatie Breednet Woensdag 2 maart, 19:30 uur: vergadering Jon- gerenRaad Texel In de raadszaal Op de agenda onder andere: Plan van Aanpak om de JongerenRaad Texel bij haar doelgroep -en breder- bekend te maken. Wilt u meer weten? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgrifHer Marit de Porto (telefoon 362145 ofe-mail mde- porto@texel.nl). Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt vinden op onze website www.texel.nl De gemeente Politiek Agenda's 8 verslagen. Dinsdag 1 maart vergadering lokale Welstandscom missie om 11.30 uur, gemeentehuis Den Burg De agenda is in te zien op www.texel.nl De Gemeente Politiek Agenda's 8 verslagen. Daarnaast ligt te agenda vanaf maandag ter inzage bij de publieksbalie. Als u een (beta ald) vooroverleg of previsie wilt kunt u dit aanmelden bij de gemeentelijk plantoelichter, de heer F. Nijdam, telefoon (0222) 36 21 85. \k tot het treffen bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden bi Als een bezwaarschrift is ingediend, is gevallen mogelijk om daarnaast een v van een voorlopige voorziening in te c genrechter van het College van Beroep voor het bedrijfsleven, Postbus 20021,2500 EA 's Gravenhage. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierech ten geheven. Evenementen Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende organisaties hebben vergunning aangevraagd voor een evenement. Stichting Dorpscommissie Den Burg voor de organi satie van de Koninginnemarkt en een spelletjesmid dag op de Groeneplaats in Den Burg op 30 april 2011. M.A.B.Club Texel voor de organisatie van een Trial- weekend op 11 en 12 juni 2011 autocrossbaan aan de Hoofdweg in De Cocksdorp. aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200,1790 AE in Den Burg. Opleiding verkeersregelaars voor verenigingen Verkeersregelaars die worden ingezet bij evenementen, moeten dit jaar allemaal weer een cursus volgen. Informatie hierover vindt u op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen Vergunningen. Zondagopenstelling winkels In verband met de toeristische aantrekkingskracht van Texel mogen winkels, gelet op artikel 10 van de winkeltijdenverordening Texel, in de periode van 15 maart tot 1 november open zijn op zondag en op tweede paasdag. Hemelvaartsdag en tweede pinksterdag. Burgemeester en Wethouders hebben besloten op grond van de Winkeltijdenwet en de Winkeltijdenverordening Texel de zondagen 27 februari, 6 maart en 13 maart 2011 ook aan te wijzen als koopzondag voor geheel Texel. Op al deze zondagen mogen winkels geopend zijn tussen 09.00 en 17.00 uur. Binnen deze tijden mogen de individuele ondernemers zelfde daadwerkelijke openingstijd bepalen. Buiten deze tijden of op andere zondagen is het niet toegestaan een winkel open te hebben. Met vragen kunt u terecht bij de gemeente, telefonisch 14 0222 of per e-mail naar gemeente@texel.nl. besluit bij ons een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is publicatie. Het bezwaarschrift moet in ieder geval bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het Mededelingen Meldingen ingevolge het Activiteitenbesluit milieu- Klus en Onderhoudsbedrijf M. Boon, Langeveldstraat 8A te De Cocksdorp voor het veranderen van een inrichting met een houtopslag; Macrovet, Maricoweg 7 te Den Burg voor het inwerking hebben van een webwinkel voor de agrarische sector; Zucchero, Kantoorstraat 13 te Den Burg voor het inwerking hebben van een Italiaans afhaal restaurant; Jos van der Kamp onderhoudsbedrijf, Stoompoort 9F te Oudeschild voor het inwerking hebben van een Verkeersmaatregelen Tijdelijke verkeersmaatregel Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor evenement "de halve marathon van De Waal"de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn; het afsluiten van de Bomendiek en het Hogereind voor alle verkeer op zaterdag 12 maart 2011 tussen 12 en 16 uur; Verkeersbeslulten Burgemeester en Wethouders hebben ter bevordering van de verkeersveiligheid besloten; In polder Eierland op de Hoofdweg een maximum snelheid van 60 km/uur in te stellen rond de kruis ing met de Oorsprongweg per 25 februari 2011; In Oudeschild het inrijverbod voor vrachtwagens in de Commandeursingel op te heffen per 25 februari 2011; In Oudeschild in de Vlamkast eenrichtingverkeer in te stellen voor alle verkeer uitgezonderd fietsers, tussen Heemskerckstraat en parkeerplaats aan de Vlamkast, met de rijrichting naar de parkeerplaats, per 25 februari 2011 Nabij De Koog op de Ruigendijk kantbelijning op de weg aan te brengen per 1 juni 2011; In Oudeschild in De Ruyterstraat nabij huisnummer 23 een algemene gehandicapten parkeerplaats op te heffen per 25 februari 2011; In Den Burg in de Schoorwal nabij huisnummer 22, en in de Molenstraat nabij huisnummer 21a een algemene gehandicapten parkeerplaats in te stellen per 25 februari 2011; Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen één of meer van de genoemde besluiten bij ons een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is ge publiceerd. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een om schrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. De besluiten lig gen ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Verkiezingen Provinciale Staten 2 maart 2011 Woensdag 2 maart kunt u uw stem uitbrengen voor de leden van de Provinciale Staten. Alle informatie hierover vindt u op www.texel.nl en klik op de button Provinciale Staten Verkiezingen. klussenbedrijf/onderhoudsbedrijf; Agrifirm winkel bv/Den Burg, Waalderstraat 53 te Den Burg voor het veranderen van een inrichting met een opslag van propaangas in flessen met een totaal 800 liter; Opslagterrein genaamd "oude zuivering", Pontweg 87A te Den Burg voor het veranderen van een inrichting met het vernieuwen van een pompstation en het plaatsen van een ontwateringunit t.b.v. het scheiden van horecavet en water. Meldingen ingevolge het Besluit Landbouw milieu- Vof Gollardshoeve, Lageveld 5 te Oosterend voor het uitbreiden en wijzigen van een melkrundveehouderij; J.M. Kikkert, Hemmerweg 12 te Den Hoorn voor het uitbreiden en wijzigen van een melkrundveehouderij. Melding ingevolge het Besluit mestbassins milieu- J.C. van Heerwaarden, Lancasterdijk ongenummerd, perceel sectie A 6100 te De Cocksdorp voor het inwerking, hebben van een mestzak. De bovenstaande meldingen liggen van 28 februari 2011 tot en met 4 april 2011 ter inzage in het gemeentehuis, Emmaiaan 15 te Den Burg. U kunt zich hiervoor melden bij de Publieksbalie. Op afspraak kunt u de stukken buiten de openingstijden van de publieksbalie inzien. Voor deze bedrijven gelden landelijke voorschriften. De bedrijven hoeven geen milieuvergunning aan te vragen. Zienswijze indienen is niet mogelijk. Voor informatie over deze meldingen kunt u contact opnemen met het team vergunningen, telefoonnummer 14 0222. Overlast sloop gemeentehuis In geval van overlast bij de sloop van het oude gemeentehuis kan contact opgenomen worden met projectleider Daniël Spier van de Grontmij via telefoonnummer 06-81176080. Herinnering aangifte toeristenbelasting 2010 In december 2010 zijn de aangiftebiljetten toeristenbelasting 2010 verstuurd aan alle logiesverstrekkers. Het aangiftebiljet moest vóór 1 februari 2011 worden ingediend bij de gemeente Texel. Wanneer u uw aangiftebiljet nog niet teruggestuurd heeft dient u dit vóór 7 maart 2011 alsnog te doen. U dient het aangiftebiljet volledig ingevuld en ondertekend terug te sturen naar Gemeente Texel, Belastingen en Vastgoed, Antwoordnummer 59,1780 VG DEN BURG. Indien uw aangifte niet ofte laat binnenkomt wordt er voor de definitieve aanslag toeristenbelasting 2010 een inschatting gemaakt van het aantal overnachtingen. Geen aangiftebiljet ontvangen? Indien u gelegenheid biedt tot overnachten tegen betaling, bent u verplicht aangifte toeristenbelasting te doen bij de gemeente. Als u geen aangiftebiljet heeft ontvangen kunt u contact opnemen met het team Belastingen en Vastgoed. Het telefoonnummer is (0222) 36 21 29. U kunt het aangiftebiljet ook downloaden van de website van de gemeente Texel, www.texel.nl, in de rubriek: De digitale balie/ Inwoners/ Belastingen8iWOZ/ Belastingen/Toeristenbelasting. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 -12.30 uur vrijdag* 15.00 -19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 uur *op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmaiaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 F 0222-362287 Egemeente@texel.nl www.texel.nl

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 12