TEXH.AQ BSDA.NL Ruim dertig deelnemers solistenfestival Korenmiddag rond jubilerende dirigent 2 COURANT - Stemwijzer op Radio Texel Westfriese humor in 't Skiltje HET SCHIPVAART DOOR De Cadillac Eldorado Cabrlo Geknipt Winterconcert Excelsior De christelijke muziekvereniging Excelsior houdt zaterdag 12 maart in dorpshuis De Bijenkorf het jaarlijks winterconcert. Er wordt in de grote zaal gespeeld, ingang Bijenkorfweg. Het con cert, een afwisselend program ma met fanfare, majorettes en percussieband, begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €2,50, inclusief koffie of thee. Just blues In café De Kroonprins vindt zaterdag 5 maart een optreden plaats van de Texelse bluesfor matie Skrep. Het optreden begint om 21.00 uur, diner voor af is mogelijk. Lezende mensen in bibliotheek In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg is tot half maart een kleine expositie te zien met foto's van Peter Ampt. Geheel in de stijl van de omge ving zijn op alle foto's lezende mensen te zien. Open Dag Fontein Basisschool De Fontein aan de Burdetstraat in Den Burg houdt woensdag 2 maart tussen 8.30 en 12.00 uur open huis. Bezoe kers kunnen in een ongedwon gen sfeer ervaren hoe het er op een lagere school aan toegaat. Ook mensen die geen kinderen op school hebben, zijn welkom. Voor de allerkleinsten is oppas geregeld. Themaparty in disco Jelleboog In discotheek Jelleboog aan de Kantoorstraat in Den Burg wordt vrijdag 25 februari een thema party gehouden. DJ Ricky West draait club sounds en dance records. De toegang is gratis. In de Voorspeelruimte van Artex worden van dinsdag 1 tot en met donderdag 3 maart de voorron des gehouden van het solisten festival, waarbij (jong) Texels talent kan laten zien wat het in huis heeft op het gebied van muziek, zang en dans. De deelnemers aan het festival zijn allen jonger dan 21 jaar en krijgen maximal zeven minuten om jury en publiek te overtuigen van hun kun nen. De jury houdt bij de beoorde ling niet alleen rekening met niveau en originaliteit, maar ook met het aantal lesjaren. De voorrondes beloven een afwisselend program ma van niveau en instrument. De jury bestaat afwisselend uit Dyo Wassink, Wendy Prins, Pauline Folkerts, Loes Bakker, Menno Smit en Mathieu Vulto. Dinsdag begint de voorronde om 19.15 uur, woens dag en donderdag om 18.45 uur. Na 3 maart wordt bekend gemaakt wie door mag naar de finale, die op 25 maart wordt gehouden. Programma: Dinsdag: Sil Tijssen (bugel), Luc de Wolf (bugel), Tobias den Braan- ker (cornet), Noah Mulder (piano), Boaz Mulder (piano), Mathijs Duin (piano), Bram Zoetelief (trompet), Sylvie Koorn (zang), Elina Waerts (zang), Laurine de Wolf (fluit). Woensdag: Antje Dros (bariton), Hannes Dros (bugel), Moor de Waal (fluit), Abe Rienstra, (gitaar), Rein Rijkers (gitaar), Florian de Vries (piano), Jet Rijkers (piano), Anne- marie van Heerwaarden (zang), Zina Rijkers (zang), Noa Griffioen (zang). Donderdag: Twan van IJsseldijk (bugel), Hielke van Breukelen (orgel), Martine de Ruijter (piano), Raana Razmjoj (piano), Jasper Koertse (piano), Pieter van den Broeck (viool), Jonna van den Wijn gaard (zang), Jacco Krugers (zang), Sophie van der Vis (zang), Jelle van Breukelen (cello). Op welke dag Elleke van Heer- waarde meedoet, is nog niet bekend. Zorgverleners in Café Doodgewoon Anne-Marie Deppe-Kapteijn en Ria Boeijen-Tjepkema, zorgver leners bij Omring, zijn dinsdag 1 maart te gast in Café Doodge woon om te vertellen over hun eigen ervaringen rond kanker en zorg. Dee bijeenkomst begint om 19.30 uur. Café Doogewoon, een ontmoe tingsplaats voor mensen met kan ker, hun familie en andere naasten, wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en gaat open om 19.15 uur. Bezoe- land, heeft een maandelijkse rubriek over markante inwoners van Texel. In Eilanders dit maal aandacht voor Dries Veltkamp. kers worden welkom geheten met koffie of thee. Na de lezing van Deppe en Boeijen is er gelegen heid om na te praten onder het genot van een hapje en een drank je. De bijeenkomst wordt om 21.30 uur afgesloten. De toegang is gratis, aanmelden niet nodig. Meer informatie kan worden ingewonnen bij de Stich ting Welzijn Ouderen Texel, tel. 312696 of email swot@texel.com. Arie Groen, 25 jaar als dirigent verbonden aan het Texels Vrou wenkoor, krijgt zondag 20 maart een bijzonder cadeau: een koren middag, hem aangeboden door alle koren die hij dirigeert. Het concert wordt gehouden in De Burght (de voormalige hervorm de kerk van Den Burg) en begint om 14.30 uur. De jubilerende dirigent leidt vier koren. Naast het Texels Vrouwen koor zijn dat gemengd koor Gau- dium Vocale uit Den Helder, vocaal ensemble Niedorp uit Nieuwe Nie- dorp en mannenkoor Orpheus uit Alkmaar. Al deze gezelschappen werken aan de korenmiddag mee, zij het dat de koren uit Den Helder en Niedorp de krachten bundelen. Samen zijn de koren verantwoor delijk voor een bijzonder en gevari eerd programma, met werk van beroemde componisten als Tsjai- kowski, Mendelssohn, Richard Wagner, Verdi, Brahms, Donizetti, Schubert en Gershwin. Zoals te doen gebruikelijk zingen de Texelse vrouwen naast wat zwaardere lie deren ook lichter repertoire van onder anderen Burt Bacharach. Klapstuk belooft de finale te wor den, waarbij de ongeveer 130 zan gers van alle koren gezamenlijk een stuk ten gehore brengen. Welk, dat blijft tot het laatste moment geheim. Bij alle optredens is Groen de diri gent. Bij afwezigheid van Anne- miek Jasper wordt het Texelse koor op de vleugel bijgestaan door Karen Haasdijk. Pianiste bij de andere koren is Annemarie Rui ters. De entree bedraagt €7,50. Kaarten zijn vanaf maandag 7 maart in de voorverkoop verkrijgbaar bij Nauta Boek en op de middag van het concert aan de zaal. Zangers gezocht Voor een op te richten project koor is Nelleke-Schreur-Visser op zoek naar zangers. Het koor, dat woensdag 2 maart met de repetities begint, richt zich op de Engelse koormuziek van de zeventiende eeuw tot heden. Er wordt werk gezongen van onder meer Bairstow, Greene, Elgar, Bescherming van weidevogels Vogelwerkgroep Texel en agrari sche natuurvereniging De Lieuw houdt donderdag 3 maart een cursus weidevogelbescherming. De bijeenkomst is bestemd voor mensen die in het voorjaar als vrijwilliger willen meehelpen nesten van weidevogels te beschermen. De vrijwilligers trekken er jaarlijks op uit om weidevogels te inventari seren en nesten te zoeken. Deze Vaughan Williams. Pairy en Rutter. De repetities vinden plaats in de voorspeelruimte van Artex aan de Wilhelminalaan, op woensdag van 20.00 tot 22.00 uur. Van de leden wordt verwacht dat zij zelfstandig hun partij kunnen instuderen. Aanmelden kan via tel. 322671 worden gemarkeerd, zodat een boer rekening kan houden met de legsels tijdens werkzaamheden op het land. De Lieuw en de Vogel werkgroep werken bij de bescher ming nauw samen met de boeren. Na het uitkomen van de eieren volgt de kuikenbescherming. Vrij willigers kijken vóór het maaien of er nog kuikens in het veld lopen. Als dat het geval is, worden die door het plaatsen van stokken met plastic vlaggen naar een naastge legen ongemaaid weiland gediri geerd. Boeren kunnen ook een maaimozaïek of vluchtstroken aan leggen. Dit soort aspecten komt allemaal in de cursus naar voren. Deze wordt gehouden in dorpshuis De Wielewaal in De Waal en begint om 20.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Belangstellenden kunnen voor meer informatie of aanmelding bellen naar Giel Witte (tel. 313895) of Dirk Maas (tel. 314614). Volgens de Vogelwerk groep en De Lieuw kunnen vrijwil- Texelfonds brengt eigen krant uit Het Texelfonds, dat 'vernieuwende fonds dat in 2004 is opgericht. In en/of versterkende bijdragen levert de krant zegt oud-voorzitter aan de kwaliteiten van de Texelse Jacques Dijt het te betreuren dat samenleving', kan wel wat extra het fonds niet eerder is opgericht, bekendheid gebruiken. Reden voor 'Als het Texelfonds toen had het bestuur een eigen krant uit te bestaan, was het geld op het eiland geven, die vandaag met de Texelse gebleven', doelde hij op de nala- Courant wordt verspreid. Het tenschap van de Dames Dijt. bestuur hopen dat de krant bij- Texelaars die geen exemplaar in de draagt aan de bekendheid van het bus hebben gehad, kunnen de fonds en dat meer Texelaars beslui- krant ophalen bij boekhandels Het ten om geld na te laten aan het Open Boek en Nauta Boek. Radio Texel zond de afgelopen weken vraaggesprekken uit met kandidaten voor de verkiezing van Provinciale Staten van woensdag 2 maart. Mensen die zich in de poli tiek van de verschillende partijen willen verdiepen, kunnen deze uit zendingen terugluisteren via de website van de omroep, www. radiottexel.nl. De programma's zijn te vinden onder het kopje Uitzen ding gemist. Woensdag na 18.00 uur doet Radio Texel via 106.1 FM verslag vanuit de stembureaus. Reumafonds Het Reumafonds is op zoek naar mensen die in de week van maan dag 28 februari tot en met zaterdag 5 maart een paar uur over hebben om te collecteren. Zij kunnen terecht bij Lida Vlaming, tel. 318671. Het Reumafonds is al 85 jaar de belangrijkste financier van wetenschappelijk onderzoek naar reuma. Het geeft voorlichting, ondersteunt patiëntenactiviteiten en behartigt de belangen van men sen met reuma. TEXELSE Een uitgebreider overzicht van work shops, excursies en activiteiten is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 25 februari Bij Volkssterrenwacht De Jager wordt (alleen bij helder weer) van 19.00 tot 20.30 uur met een telescoop naar de sterren gekeken. Aanmelden via tel. 06-53340063. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling 'Ver licht' van Vincent Bijlo. Toegang €16,-, diner vooraf mogelijk, reserve ren gewenst. In De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 21.00 uur een dief bij De Cocksdorp het afsluitend lijsttrekkersdebat voor Provinciale Staten. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Gnomeo Juliet NL; 11.15 Yogi Beer 3D NL; 13.30 Gnomeo Juliet NL; 13.45 Yogi Beer 3D NL; 16.00 Alpha Omega 3D NL; 16.15 Mijn Opa De Bankrover; 18.30 No Strings Atta ched; 18.45 Gulliver's Travels 3D; 21.00 Sonny Boy; 21.15 Drive Angry 3D. Maandag 28 februari In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Silvo uit Engeland. Toegang €10,-. In discotheek Jelleboog in de Kan toorstraat in Den Burg wordt een themaparty gehouden met club en Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Gnomeo Juliet NL; 11.15 Yogi Beer 3D NL; 13.30 Gnomeo Juliet NL; 13.45 Yogi Beer 3D NL; 16.00 Alpha Omega 3D NL; 16.15 Mijn Opa De Bankrover; 18.30 No Strings Atta ched; 18.45 Gulliver's Travels 3D; 21.00 Sonny Boy; 21.15 Drive Angry 3D. Zaterdag 26 februari Atelier Udjat in Oosterend houdt dit weekend een tweedaagse workshop 'Dans je stem'. Toneelvereniging 't Amateurtje voert in dorpshuis De Wielewaal het blij spel 'Niets blijkt... wat het lijkt' op. Aanvang 20.00 uur. In Question Plaza begint om 22.00 uur The Winter Edition met dance- classics. Toegang gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Gnomeo Juliet NL; 11.15 Yogi Beer 3D NL; 13.30 Gnomeo Juliet NL; Den Burg begint om 20.00 uur een voorlichtingsavond van de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Sonny Boy; 20.30 Drive Angry 3D. Dinsdag 1 maart De Historische Vereniging vertoont vanaf 10.00 uur historische films in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. De toegang is gratis. Bij Artex in Den Burg worden van daag de eerste voorrondes van het solistenfestival gehouden. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur Café Doodgewoon. Zorgverleners vertel len over hun eigen ervaringen met kanker en zorg. In het raadhuis aan de Emmalaan begint om 19.30 uur een commis sievergadering van de gemeente- Op het adres De Houtmanstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloopspreekuur gehouden over voedingssupplement JUS. 13.45 Yogi Beer 3D NL; 16.00 Alpha Omega 3D NL; 16.15 Mijn Opa De Bankrover; 18.30 No Strings Atta ched; 18.45 Gulliver's Travels 3D; 21.00 Sonny Boy; 21.15 Drive Angry 3D. Zondag 27 februari In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 18.00 uur de tweede en laatste dag van het Eenakterfestival gehouden, met zeven voorstellin- In de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive (met vaste maat) voor het goede doel. Inschrijven vanaf 19.30 uur Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Sonny Boy; 20.30 Drive Angry 3D. TESÜ In café de Twaalf Balcken in Den Burg wordt onder deskundige leiding een bierproeverij gehouden. In het Kunsthuys aan de Warmoes straat in Den Burg begint om 16.00 uur een tangoworkshop van Texel- Tango. Om 19.00 uur begint in De Kieken- In verband met de te verwachten drukte zet TESO vrijdag tussen 9.30 en 16.00 uur een extra boot in. Er worden geen wachttijden verwacht. De afvaarten van 10.00 uit Den Hel der en 13.30 uur vanaf Texel zijn uit sluiten bedoeld voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Voor meer infor matie, tel. 369600. Westfriese humor en nostalgi sche liedjes in dorpshuis 't Skil tje, wanneer daar vrijdag 18 en zaterdag 19 maart Hannes Knoin en Cees Oud - samen het gezel schap Gien Gehannes - optre den. De drie spelen het programma Toid vliegt. 'De toid vliegt. Hoe vaak roepen we dat niet? Een dag, een week, een maand, een jaar. Het vliegt maar om. En wij? Wij vliegen allemaal maar mee met die tijd', zeggen Knoin, Oud en hun vaste ligers van vorig jaar tijdens de bij eenkomst de kennis opfrissen en boeren zijn eveneens welkom. gastspeler Piet Zee. Toid vliegt is een 'humorshow in drie bedrijven' (hun zesde), waarin ze eens even stil willen staan bij het jagen en jachten van alle dag. De voorstelling begint op beide dagen om 20.00 uur. Kaarten reser veren kan via tel. 313868. Gezien de populariteit van Gien Gehannes lijkt het raadzaam 'op toid' te zijn.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2