■Si TEXELSE 3 COURANT Revolutie! Op wraakmissie met een sexy serveerster VRIJDAG 25 FEBRUARI 2011 Belangrijk is niet alleen de weg die je gaat, maar ook het spoor dat je achterlaat. Na alle fijne jaren die we met hem mochten beleven, hebben wij onverwacht afscheid moeten nemen van mijn lieve man, vader, schoonvader en onze lieve opa Kees Gieles Den Burg Ans Gieles t 24-02-2011 Ilse t Jan en Duwie Zared en Barend Joost Jacco en Anita Mascha Dave Jan Dirksoord 43 1791 GR Den Burg-Texel Kees is overgebracht naar afscheidshuis de „Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. Er is gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren op maan dag 28 februari van 19.30 tot 20.30 uur in de „Vlinder". De crematieplechtigheid zal plaatshebben op woensdag 2 maart om 14.30 uur in crematorium Schagerkogge, Haringhui- zerweg 3 te Schagen. Vertrek veerboot om 13.00 uur. Na de plechtigheid is er tevens gelegenheid de familie te con doleren in de koffiekamer van het crematorium. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen Geheel onverwacht is overleden onze broer, zwager en oom Kees Gieles Familie Gieles Lieve Kees Rust nu maar uit, je hebt je strijd gestreden je hebt het als een moedig mens gedaan niemand weet wat je hebt geleden niemand weet wat je hebt doorstaan. Kees en Ineke Zijm en kinderen Algemene kennisgeving Tot ons groot verdriet is onverwachts overleden, onze lieve broer, zwager en oom, Ben Hoppener Geb. 14-03-1968 Overl. 21-02-2011 Ben is in besloten kring gecremeerd. Namens broer en zussen en familie. Haar verhalen zijn 'op' Het is stil geworden Wat blijft zijn de herinneringen. Het was hartverwarmend om zoveel blijken van medeleven te ontvangen na het overlijden van onze moeder, oma en ouwe oma ANTJE LAP-KOOPMAN De gesprekken, vele kaarten en brieven met troostende woorden en persoonlijke herinneringen aan haar hebben ons bemoedigd. Uw medeleven heeft ons verdriet verzacht. Daarvoor betuigen wij u onze hartelijke dank. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, februari 2011 Hier zingen de vogels in vogeltaal Wij willen u hartelijk danken voor het warme medeleven dat wij ondervonden na het overlijden van onze De vele troostende woorden hebben ons goed gedaan. Anna van Hilten Kinderen en kleinkinderen Oosterend, februari 2011 geboorte v. (-s) moment dat kind wordt geboren baby (beebie) m./v. (-ies; r'tje) zuigeling, klein kindje hoera o. (~atje) uitroep van vreugde, toejuiching Meke Marei 16 februari 2011 om T9.20u Koert Vermeulen Marike Janssen Selwerderstraat 46 9717 GL Groningen INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,20 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. www.texelsbloemwerk. nl Ook voor afscheids- bloemwerk. Naar uw idee, naar uw budget. Ingrid Uit geest 06-30687184. De winkel voor race en atb verschillende Trek/Ghost direct leverbaar. Bets fiet sen tel 312184. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Grote schuurverkoop zat. 5 maart van 10 tot 16 uur, Jonkerstr. 4 Nieuw matras? Box- spring bedden, of een lek ker hoofdkussen? Bosma slapen en meer...Waalder- straat 6, tel. 712464. Flyer de electrische kwali- teitsfiets uit Zwitserland nu ook op Texel. Bets Fiet- Flyer de electrische kwali- teitsfiets uit Zwitserland nu ook op Texel. Bets Fiet sen tel: 312184. Per direct gezocht: Woon ruimte met tuin, voor ge zin bestaande uit 2 volw. en 2 kinderen (3 en 6 jaar). 06-26012203 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. voor Oog, Oor en Mond!! Ovengedroogd haard- hout dus direct te stoken!! Per m3 of netzak. Haard- hout Texel 327418 Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Helleborus Vele soorten, lage prijzen. R. Blank Tuinplanten, Markt Den Burg. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Te koop Natuur vleespak ketten van de Hoge berg. 10-20-40 kg. Piet v/d Star 322135 Computeruitleg in be- grijipbare taal? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brou wer. Buslijnen geschrapt geen nood Taxi Attent rijdt 24 uur per dag. 320020. Lionsveiling 12 maart 2011. Kijk op www.lion- stexel.nl Zittend ziekenvervoer? Altijd een privétaxi! www. taxibotaxtexel .com Garageverkoop Willem van Beierenstraat 13, zat. 26 feb. en 5 maart van 10.00 tot 17.00 uur. Lionsveiling 12 maart 2011. Kijk op www.lion- stexel.nl Gerechie, gerechie, gere- chie, gerechie, gerechie, gerechie, gerechie, gere chie, gerechie, gerechie, gerechie, gerechie, gere chie en nog een gerechie. Voor een heerlijk avondje uit, genieten van meer dan 14 "Gerechies", moet u bij het Schoutenhuys in Den Burg zijn. Tel: 0222-312041 www.lindeboomtexel.nl Herenstraat 12 Den Hoorn Achter de schermen Al in de ban van de revolutie? 'Jullie van de Texelse Courant moeten het pad effenen om dat hele zooitje in het gemeentehuis aan de kant te schuiven', wees een wat rebelse eilandgenoot mij op wat hij onze maatschappelijke plicht vond. Het momentum is aangebroken, de geest moet uit de fles. Er was meer dan voldoende reden om de gevestigde orde af te zetten. Eerst dat nieuwe gemeentehuis, toen Landsbanki en als klap op de vuurpijl hadden ze met hun poten van 'onze' schaapjes moeten afblij ven. Hebben we een leuke rotonde, flikken ze dat weer. Hoezo plagiaat? Als het op schapen aankomt, dan is Texel toch de bakermat. Ze hadden het toch met die kunstenaar uit Leer- sum op een akkoordje kunnen gooi en. En waarom horen we niks van die Kunst- en Cultuurcommissie?' Het ongenoegen zat diep bij deze Texelaar, de beelden uit het Midden- Oosten deden de rest. 'De maat is vol.' Op de barricades dus, maar waar voor? Wij zuchten toch niet al decen nia onder een wrede dictator, voor ons zijn welvaart en democratie van zelfsprekend. We hebben vrijheid van meningsuiting, vrije pers en zelfs Texels tarief. Die revolutie vond een jaar geleden al plaats, toen 'wij' met z'n allen de zittende coalitie met grote meerderheid van stemmen aan de kant schoven en de oude oppositie in het zadel hielpen. De macht is al aan het volk, dus waarom nu in opstand? "Noem je dat democratie? Dictators zijn het, die wethouders doen wat ze willen.' Mijn sussende woorden dat ons college vast en zeker eervolle bedoelingen heeft, waren tegen dovemansoren. Bovendien, rede neerde hij: 'Het is verkiezingstijd, dus mag er met scherp worden geschoten. Die politici nemen zelf ook geen blad voor de mond. Ik reken op jullie', verliet hij de redactie. Hij liet mij vertwijfeld achter. Opstand? Veel oudere Texelaars bewaren daar geen goede herinne ring aan. Daar mag je niet mee spot ten. Misschien een fluwelen revolu tie, waarbij het gemeentebestuur vrijwillig afstand doet van de macht. Dat is geen optie. Het nieuwe gemeentehuis is met pasjes bevei ligd, wil je tot de ivoren toren door dringen, dan moet je wel geweld gebruiken. We hebben gezien waar dat in Egypte toe heeft geleid: een negatief reisadvies. En dat op een eiland dat steeds afhankelijker wordt van toerisme, je moet er niet aan denken. De macht aan het volk is mooi, maar de schoorsteen moet wel roken. Aan de andere kant: een bepaalde vorm van rebellie, kan mis schien geen kwaad en versterkt het vrijgevochten imago van de Texe laars. Denk maar aan het verzet ruim honderd jaar geleden tegen de over- kantse rederij Alkmaar Packet, die met een hoog tarief en geen inspraak in de vaartijden de afkeer van Texe laars opriep. De 'opstand', aange voerd door Dokter Wagemaker, bestond er uit dat Texelaars hun eigen boot kochten en daarmee baas werden over de Texelse levens ader. Toen een staatssecretaris een eeuw later meende de volksveer dienst met een openbare aanbeste ding mogelijk buitenspel te moeten zetten, kwamen 'we' wederom in actie en liepen tot kniehoog het water in. De camera's liepen voor ons uit, want Wouter van de WV had een lawine aan persberichten verstuurd en zo leverde de 'volks woede' ons mooie gratis publiciteit op. Net zoals laatst, toen de parel van de Tesselse Oesterman op bij kans elk televisiekanaal was te zien. Met het nieuwe seizoen in aantocht kunnen we wel weer wat gratis PR gebruiken. Moet je kijken wat een scanderende menigte voor het gemeentehuis teweeg kan brengen. Geen tijd? Wellicht zijn er vrijwilligers in te schakelen. Een oproepje vaia Twitter, Facebook en Wikileaks doet wonderen. En met hulp van Wouter van de WV is het binnen de kortste keren wereldnieuws. Zeker als de oneervol gedumpte schaapjes daar na ceremonieel worden terugge plaatst. Stel je voor: Texel op Al- Jazeera. Laat die rijke Arabieren met hun oliedollars maar komen. Vrij- heidstoerisme op Texel, kunnen ze gelijk zien hoe democratie in de praktijk werkt. Misschien zelfs een leerstoel [Democratie aan de Texel- Academie. Hoe een stel schaapjes het hoofd op hol kan brengen. Maar iets zegt mij dat het laatste woord er nog niet over is geschreven. Gerard Timmerman De week van... Eize Hoomoedt Eize Hoomoedt houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van... Hij houdt zich onder meer bezig met de organisatie van een groot feest voor horecamede- werkers. Het blog is te lezen via www.texelsecourant. nl TB fortfaitair? De logiesverstrekkende sector is vooral benieuwd naar de mogelijk heden van forfaitaire toeristenbe lasting in de Texelse situatie, een eenvoudig systeem dat weinig fraudegevoelig is. Het is niet voor het eerst dat deze vaste heffing per bed ter discussie wordt gesteld. Jaren geleden liep het stuk, vooral omdat werd geprobeerd met ver schillende tarieven per gebied te werken. Aangenomen werd dat in De Koog en omgeving beter wordt verhuurd dan in Eierland of Ooste rend, zodat daarmee rekening zou moeten worden gehouden bij het bepalen van het jaarlijks te betalen bedrag. Het bleek echter moeilijk om de grenzen aan te geven van de meer en minder 'profijtelijke' delen van Texel. Wethouder Frans Visman zegt dat bij het onderzoek navraag zal wor den gedaan bij vergelijkbare gemeenten in het land waar al met forfaitaire toeristenbelasting wordt Actie in 3D in de film Drive angry, die deze week in Cinema Texel draait. Hoofdpersoon is Milton, gespeeld door Nicolas Cage. Wan neer zijn dochter wordt vermoord, wil hij maar één ding: wraak. Com plicerende factor is dat zijn klein dochter wordt ontvoerd, dat de daders van plan zijn om haar onder een volle maan te offeren en dat het drie dagen na de moord op zijn dochter al volle maan is. Op zijn wraakmissie wordt hij vergezeld door Piper (Amber Heard), een jon ge en sexy serveerster. In Miltons gewerkt. Helemaal zonder ervaring op dit terrein is Texel niet, want men kent hier al jaren de woonfo- rensenbelasting voor niet-Texelse eigenaars van vakantiehuizen en stacaravans. Ook dat is een vast bedrag per jaar, ongeacht het aan tal overnachtingen dat in deze accommodaties wordt doorge bracht. 'turbo-charged Black '71 Challen ger' beginnen ze een race tegen de klok. In de serie FilmArt Special draait woensdag 2 maart La Doppia Oria. Het verhaal gaat over het kamer meisje Sonia en de ex-politieman Guido.die elkaar ontmoeten tijdens een speeddate. Hij doet dit wel vaker, voor haar is het de eerste keer. Ook al wisselen ze maar wei nig woorden, de aantrekkings kracht tussen hen is overduidelijk. Net wanneer ze verliefd worden, sterft Guido. Hij betrapte enkele inbrekers in de villa die hij bewaakt. Van de ene op de andere dag staat Sonia er weer alleen voor. Boven dien zijn enkele mensen van mening dat zij verantwoordelijk is voor de dood van Guido. Ook vanaf 2 maart draait de ani matiefilm Rango, over een kame leon die uit zijn beschermde leven tje als huisdier wordt weggerukt en in de verlaten Mojave-woestijn belandt en daar hilarische avontu ren beleeft. De film draait in een Nederlands gesproken versie, met stemmen van onder anderen Tygo Gernandt, Georgina Verbaan en Najib Amhali. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Daaronder Gul liver's Travel, een moderne bewer king van Jonathan Swifts klassieke reisavontuur, te zien in 3D. Het vol ledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www. texelagenda.nl. Iris Barhorst (22) is aan de Hoge school Inhol- land te Die- men geslaagd voor de HBO-oplei- dingBedrijfs- I economie. Ze is per 1 februari begonnen met een traineeship bij Rabobank Noord-Holland Noord, waar zij ook is afgestudeerd.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3