iexbjvgssda.nl TEXELSE 2 COURANT Notarieel toezicht voor Texelpop DINSDAG 1 MAART 2011 Bazaar in De Poort De Poort aan de Elemert in Den Burg biedt vrijdag 4 maart onderdak aan de jaarlijkse bazaar. Van 15.00 tot 17.00 uur wordt vers gebakken vis ver kocht (zolang de voorraad strekt) en is er een handel in tweede hands spullen. Om 19.00 uur wordt de avond voortgezet. Het thema is 'de tafel van samen', met opnieuw de verkoop van tweedehands artikelen en kin- derkaarten, vele spelletjes en het Rad van Avontuur. Winke liers van Den Burg hebben prij zen gesponsord, waaronder een rondvlucht boven Texel. De opbrengst van de bazaar is voor 'kerkenwerk' en voor steun aan een kindertehuis in Moldavië. Salsaparty in De Hollebol Zuid-Amerikaanse klanken vullen de ruimte van De Hollebol in Den Burg, wanneer daar vrijdag 4 maart een salsaparty wordt gehouden. Naast salsa wordt ook merenque en zouk ten gehore gebracht. Het grand café wordt aangekleed met palmbomen. Ook zijn bijbehorende cocktails verkrijgbaar. De dansavond begint om 21.30 uur en is geschikt voor zowel beginners als gevorderden. De entree is gratis. Tot genoegen organisatoren Jeroen Schoo Aart Slegh kandidaat-notaris mgrid witte de loting Playbackshow in De Koog In dorpshuis De Hof in De Koog wordt zaterdag 19 maart de play backshow gehouden. Er wordt in vier categorieën gestreden: basis school, onderbouw, bovenbouw, voorgezet onderwijs en volwasse nen. Opgeven kan tot en met 11 maart bij Esther Burgman, tel. 317109, of Veronica van Beek, tel. 06 28787820. Vol is vol. Beeldende kunst Artex begint deze week met drie nieuwe cursussen beeldende kunst. Onder leiding van Door Dogger begint woensdag 2 maart een cur sus Schilderen voor Volwassenen. Deze bestaat uit tien lessen van twee uur, op woensdag vanaf 9.45 uur. Tijdens deze cursus staat het stilleven centraal. Vrijdag 4 maart begint de cursus Tekenen voor Kin deren van Daan van Loenhout. Deze cursus, bedoeld voor kinderen van zeven tot twaalf jaar, bestaat uit vijf lessen van anderhalf uur, op vrijdag vanaf 15.45 uur. Van Loenhout besteedt aandacht aan anatomie, perspectief, licht, schaduw en ver houdingen binnen de tekening. Er wordt gewerkt met potlood, houts kool en waterverf. Op vrijdag vanaf 9.30 uur verzorgt hij een vergelijk bare cursus voor volwassenen. Voor meer informatie: www.artex-texel.nl. Het programmeren van een festival als Texelpop is en blijft een lastige opgave. De ene band kan alleen op vrijdag spelen, de andere heeft een sterke voorkeur voor zaterdag. Slechts een enkeling wil het spits afbijten, op een tijdstip dat de mees te Texelaars de warme maaltijd nog maar net achter de kiezen hebben en de zaal nog half leeg is. En terwijl sommige artiesten vinden dat ze na jaren oefenen wel eens een beloning verdienen in de vorm van het afslui tende optreden op één van beide avonden, maakt de organisatie zelf liever een andere keuze, aantrekke lijk voor een breed publiek. Om eventuele criticasters de wind uit de zeilen te nemen, besloot de organi satie de volgorde van de bands dit jaar bij loting vast te stellen. Wel had ze de vrijheid genomen de slotacts op beide avonden zelf te bepalen. Het gaat om bands - Jabbah en Arie Deparia op vrijdag en Wad Zou't en Suitcase op zaterdag - die de repu tatie en het repertoire hebben om het festival op een feestelijke manier af te sluiten. Ook konden alle wen sen voor een bepaalde avond wor den ingewilligd. De loting vond plaats onder toezicht van de buiten elke verdenking van partijdigheid staande kandidaat-notaris Ingrid Witte, die eigenhandig de kokertjes met daarin de bandnamen uit een hoge hoed haalde. Dat leidde bij haar eerste greep al direct tot vrolijkheid, toen bleek dat de band met de naam @- Last het festival mag openen. Texelpop wordt vrijdag 25 en zater dag 26 maart gehouden in Question Plaza in Den Burg. De presentatie is op de eerste avond in handen van Aart Slegh en op de tweede van Marco van Sambeek. Een entreebe wijs kost €5,- per avond. Programma Vrijdag 25 maart: 19.40 ©-Last 20.30 Chaos brings order 21.20 Skrep 22.10 Caren Z 23.00 Mickey Low 23.50 Kees Vlees his Vegetarians 00.40 Jabbah 01.30 Arie Deparia Zaterdag 26 maart: 19.40 Are week dan maar 20.30 Sinner 21.20 Lia Ona Jacco Fransen 22.10 Jug Bros 23.00 Lighthouse Blues 23.50 Intrude 00.40 Wad Zou't 01.30 Suitcase Dartstoernooi in Time Out Jongerencentrum Time Out en de Texelse Dart Organisatie (TDO) houden op vrijdag 4 maart vanaf 20.00 uur een dartstoer nooi in het jongerencentrum aan de Wilhelminalaan in Den Burg. Het toernooi is bestemd voor jon geren van 12 tot en met 18 jaar oud. TDO hoopt met het toernooi het darten weer bij jongeren op de kaart te krijgen. De sport, die jaren lang populair was, is op het moment niet meer in trek bij de Zelfvertrouwen In de bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg wordt donderdag 10 maart een lezing gehouden over zelfvertrouwen en sociale vaardig heden van opgroeiende kinderen en hoe ouders dit kunnen stimuleren. In de lezing wordt aandacht gege ven aan de opvoedmethode van Triple R die gebruik maakt van de zes zogeheten bouwstenen voor ontwikkeling. Na afloop is er gele genheid tot het stellen van vragen. De lezing begint om 9.30 uur, de toegang is gratis. Reserveren kan via tel. 312743 of via e-mail reserve ren@kopgroepbibliotheken.nl. Keuzes Konden jullie het zondagavond ook een beetje harden bij Boer zoekt vrouw? 't Was moeilijk kie zen voorde boeren, maar ik moet zeggen dat ik bij Annemarie dacht: 'mens hoe krijg je het ver zonnen'. Met allebei je ogen dicht kun je nog zien dat het niks wordt met die Adriaan. Terwijl ik omge keerd ook weinig fiducie had in mevrouw zelf die, althans in beeld, uitsluitend in koeien, kaas en effi ciënte taakverdeling dacht. Ze had helemaal geen tijd voor romantiek. Woensdag staan wij voor de keuze bij de provinciale verkiezingen. Waar de boeren uit vijf, drie en tenslotte twee kandi daten moesten kiezen, hebben wij maar liefst twaalf kandidaten die om onze gunst dingen. Kandi daten van partijen die al heel lang met ons meelopen en die wij geacht worden te kennen. Bij mij thuis is daar nog wel eens discus sie over, omdat ik me meer met de sociale kant van de samenle ving bemoei en het aan mijn geliefde overlaat zich diepgraven- der met de politiek bezig te hou den. Hem diverse malen om opheldering vraag over zaken die ik, zoals mij soms fijntjes onder de neus wordt gewreven, uiter aard zelf in de krant had kunnen lezen. Hij heeft een punt. Maar, zoals een minister ook zijn ambte naren heeft en iedere andere bestuurder van een groot bedrijf zijn adviseurs, zo ben ik van mening dat één mens niet alles bij kan houden. Je aandacht wordt versnipperd en er komt niks echt goed van de kant. leder zijn taak in het grote geheel. Gek worden kan altijd nog. Stem ik dan mor gen zonder nadenken naar het advies van mijn geliefde? Beslist niet. Al scannend en overwegend sta ik volledig achter 'mijn' rode hokje. En nee, het wordt geen Adriaan. Pien Verberg jeugd. De wedstrijden worden gespeeld op wedstrijdborden van TDO. Bij de poolrondes gaat het erom wie als eerste 301 punten heeft gegooid, in de finales gaat het om 501 punten. De nummers één, twee en drie krijgen een beker van de TDO. Aanmelden is mogelijk bij e.tolboom62@gmail.com, mark- weeremans@live.nl of Justin Sege- rink op tel. 06-12665690. Puppycursus Hondensportvereniging DOS begint zondag 6 maart met een nieuwe puppygroep. Jonge hon den zijn vanaf 10.45 uur welkom op het trainingsveld aan de Witte- weg nabij Den Hoorn. De cursus bestaat uit tien lessen van een uur. Er wordt onder meer aandacht besteed aan socialisatie, het voor komen van ongewenst gedrag, zin delijkheid en basiscommando's. Meer informatie is te vinden op www.dostexel.nl. Muziekmix Kinderen van groep vier tot en met zes kunnen dinsdag 1 maart (van daag) deelnemen aan een open les muziekmix van Artex. In de cursus muziekmix leren zij basisvaardig heden zoals noten lezen, zingen, samenspelen, luisteren en muziek maken. De open les begint om 16.45 uur en wordt gegeven door Loes Bakker. Donderdag 3 maart begint bij Artex de cursus Muziekspeeltuin voor kinderen van groep een tot en met drie. Deze cursus wil een basis leg gen voor de verdere muzikale ont- Posttraumatische dystrofie Het Gemini Ziekenhuis verzorgt in samenwerking met de Nederland se Vereniging van Posttraumati sche Dystrofie Patiënten een voor lichtingsavond over leven met Posttraumatische Dystrofie. Deze vindt donderdag 24 maart plaats in het Helderse ziekenhuis en duurt van 19.30 tot 21.00 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor patiënten, partners en andere belangstellenden. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Wel wordt men verzocht zich vooraf aan te melden via tel. 0223-696346 (op kantooruren) of per e-mail: psb@gemini-ziekenhuis.nl. Jeugdtheater Speciaal voor kinderen van zeven tot en met tien jaar ver zorgt Artex een cursus jeugd theater. Deelnemers aan deze cursus maken met de docent een filmpje. Iedere les studeren ze een scène in die dezelfde les nog wordt opge nomen. Aan het eind van de cursus is zo een complete film ontstaan, die aan het publiek wordt getoond. Vrijdag 4 maart wordt begint om 15.45 uur een gratis open les in de Voorspeelruimte aan de Wilhelmi nalaan. De lessen worden gegeven door Anneke Berghuis. Voor meer informatie: www.artex-texel.nl. wikkeling. De eerste les is een gratis open les. Deze begint om 15.45 uur. Voor meer informatie: www. artex- texel .nl Gooische Vrouwen in ladiesnight Stands op het gebied van mode en verzorging, lekkere hapjes en drankjes en de voorpremière van een film. Dat zijn wederom de ingrediënten van de ladiesnight, die woensdag 9 maart wordt gehouden in Cinema Texel in Den Burg. De vertoonde film is Gooi sche Vrouwen, met alle bekende sterren uit de gelijknamige televi sieserie. Het verhaal gaat over vier vriendin nen, elk met hun eigen problemen. Cheryl's man, Martin, wordt weer behoorlijk afgeleid door ander vrou welijk schoon. Claires dochter en dus ook haar kleinzoon vertrekken voor drie jaar naar Burkina Faso. Roelien is van slag omdat ze een bejaarde heeft geslagen en tot over maat van ramp besluit Vlinder bij haar vader te gaan wonen, omdat ze haar moeder een slet vindt. De dames zijn hard toe aan een vakan tie om weer een beetje tot zichzelf te komen. Ze pakken hun koffers en vertrekken naar Frankrijk. Eenmaal daar realiseren ze zich hoe belangrijk vriendschap eigenlijk is. Voor meer informatie en reserveren: www.cine- matexel.nl of tel. 312027. Er is nog ruimte voor enkele standhouders. Een uitgebreider overzicht van workshops, excursies en acitivitei- ten is te vinden in de gratis Vakan tiekrant, die over het hele eiland wordt verspreid, en op www.texe- lagenda.nl. Dinsdag 1 maart In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg vertoont de Historische Vereniging vanaf 10.00 uur histori sche films. De toegang is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Rango NL; 13.45 Gnomeo Juliet NL; 16.00 Yogi Beer 3D NL; 16.15 Rango NL; 20.00 FilmArt: La Doppia Ora; 20.30 Drive Angry 3D NL. In het raadhuis i begint om 19.30 sievergadering van de gemeente- In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur Café Doodgewoon. Zorgverleners vertel len over hun eigen ervaringen met kanker en zorg. Op het adres De Houtmanstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloopspreekuur gehouden over voedingssupplement JUS. In de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive (met vaste maat) voor het goede doel. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Sonny Boy; 20.30 Drive Angry 3D. Woensdag 2 maart In jongerencentrum Time Out in Den Burg wordt vanaf 15.00 uur gedis cussieerd over drugs en andere zaken die jongeren bezig houden. Bij Artex aan de Wilhelminalaan in Donderdag 3 maart Vandaag worden verkiezingen gehouden voor de Provinciale Sta ten. Stembureaus zijn open van 7.30 de Emmalaan tot 21.00 uur. Bij Artex aan het Schilderend in Den Burg begint om 10.30 uur een gratis proefles Verteltheater. Op basis van eigen levensverhalen maken senio ren een voorstelling voor kinderen. OSG De Hogeberg houdt open dag. Bezoekers zijn welkom van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 20.30 Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. i 19.16 i 20.00 u i 20.46 u l 20.54 u i 21.35 i 22.05 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Vrijdag 4 maart nieu we maan, zondag 6 maart springtij. Zondag 6 maart zon op 7.18 uur, onder TEXELSE-^COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per ja 6,55 €84,15 isch» Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. Bij Artex aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 19.00 uur een voorronde van het solistenfestival. Om 19.00 uur begint in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend een avond met dorpscommissie en college. Dorpsbewoners kunnen in gesprek over onderwerpe die hen bezig hou- In De Pelikaan aan de Pelikaanweg begint om 19.30 uur een avond over bedrijfsopvolging in de agrarische sector. Bij Volkssterrenwacht De Jager wordt (alleen bij helder weer) van 19.00 tot 20.30 uur door een telescoop naar de sterren kijken. Aanmelden via tel. 06-53340063. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur een cursus weidevogelbescherming. Aanmelden bij Giel Witte (tel. 313895) of Dirk Maas (tel. 314614). Vrijdag 4 maart Bij Atelier Udjat in Oosterend begint om 9.30 uur een workshop dans voor 55+. In kerkgebouw De Poort aan de Ele mert in Den Burg begint om 15.00 uur een bazaar. Tussen 17.00 en 19.00 is er pauze. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 20.00 een dartstoernooi van de Texelse Dart Organisatie. In Klif 12 in Den Hoorn brengt Mylou Frencken haar programma 'Uit Bed'. Aanvang 20.30 uur, toegang €16,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). In grand café De Hollebol in Den Burg begint om 21.30 uur een salsaparty. Entree gratis. TESO TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie: www.teso.nl of Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamel plaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedu rende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Mid delton. Wandeltocht Wandelsportvereniging Het Gou den Boltje houdt zondag 6 maart de Propagandawandeltocht. Deze tocht geldt als opening van het wandelseizoen en begint bij De Zeven Provinciën in Oudeschild. Daar kan tussen 13.00 en 14.00 uur gestart worden voor een wan deling van vijf, tien of vijftien kilo meter. De routes voeren allemaal door en rond Oudeschild. Bij deze openingstocht betalen alle deelne mers het tarief voor leden: €3,- met en €2,- zonder herinneringsvaan tje. Voor meer informatie: www. hetgoudenboltje.nl of tel. 313087.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2