TEXELSE 3 COURANT Aarts Trisfan Samuel Mylou Frencken: 'Uit bed' DINSDAG 1 MAART 2011 Moeder Zij gaf aan ons het leven door En leefde ons haar leven voor Al word je groot, je blijft haar kind Het is die band, die voor altijd bindt Lang hebben we mogen genieten van haar genegenheid, gezelligheid, humor en kritische kijk op de wereld, maar in de avond van zaterdag 26 februari overleed op een leeftijd van 87 jaar onze lieve moeder, schoon moeder, oma en overgrootmoeder Jannetje Jellema-van Boven Janny Weduwe van Jacob Jellema A 18 maart 1923 t 26 februari 2011 Trudy en Jan Cindy en Ger, Youra en Stephan, Nikay, Kyane Serge en Louise, lan Bea en Sieb Edith en Rens Elmar en Laura, Lars, Resa Alja en Frans Melanie en Guido, Marlin, Sharon en Guus, Lyan Jofry en Roelof, Joris, Aaron André in herinnering Noordwester 14 1791 HD Den Burg Moeder is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 2 maart van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op donderdag 3 maart om 9.30 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. T. Prins-Jellema, Drijverstraat 18, 1791 VC Den Burg. Mocht u geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Graag willen wij de Huisartsen dr. Van Dijk, dr. De Witte en dr. Waverijn bedanken voor de uitstekende verzorging van onze moeder en oma. Bijzonder mensen sterven niet Zij gaan wel Maar blijven toch Voor altijd... Dag lieve oma Jellema Cindy en Ger, Youra en Stephan, Nikay, Kyane Serge en Louise, lan Edith en Rens Elmar en Laura, Lars, Resa Melanie en Guido, Marlin, Sharon en Guus, Lyan Jofry en Roelof, Joris, Aaron Lieve oma Sterk en krachtig dat was u, Wijze en lieve woorden Wij waren graag bij u Een bijzondere oma, Ja dat was u Wat zullen wij u missen Melanie en Cindy Verdrietig nemen wij afscheid van onze buurvrouw Jannetje Jellema-van Boven we zullen u missen. We wensen de familie veel sterkte De buren Noordwester en Beatrixlaan Familieberichten Wij missen haar n goed is "Wie je niet hebt lief gehad, zul je ook niet missen... ir beseffen ook dat het Hinderika Zuidland Oma Rika Nieuweschans, 18 juni 1926 Oma Rika is thuis. Annemarie en Wilco Roy en Frida Chantal Ais u afscheid wilt nemen van haar dan kan dat op dinsdag 1 maart tussen 16:00 en 17:00 uur en tussen 19:00 en 20:30 uur in haar eigen huis. De crematie zal plaatsvinden op woensdag 2 maart om 13:15 uur in crematorium "Schagerkoggen", Haringhuizerweg 3 - Schagen. Na afloop vc koffiekamer v i de dienst is er gelegenheid c s een kopje koffie te drinken in n het crematorium. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Onze speciale dank gaat uit naar de medewerkers var "Verpleeghuis Texel" voor hun liefdevolle verzorging ir haar laatste weken. Met respect en medeleven nemen we afscheid van onze buurvrouw Hinderika Zuidland De gezamenlijke buren van Den Andel Wij zijn geschokt en sprakeloos door het plotseling overlijden van buurman Wij wensen buurvrouw Ans en de familie heel veel sterkte toe. Dma v.d. Molen-Barhorst Dorien en Mourad Eddy Zomaar op een maandag, hield zijn humor op en werd het stil... Cornells Martinus Bakker Cor 5 januari 1924 t 28 februari 2011 Annie Bakker-Bakker Marja en Huub Carien en Jan Saskia en Ramses, Melanie, Jennifer Joost en Tae Jung Vera en Pierre Erwin Jeroen Jan en Wilma Ben en Andrea Suzanne en Wesley "Gol lards" k. 107 DeZes 12 1791 EX Den Burg Vader is overgebracht naar de landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 4 maart van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op zaterdag 5 maart om 10.30 uur in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij vader begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Heel gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter Annemarijn Marianne Germa Ons lieve meiske is geboren op 2 7 februari 2011 om 13.08 uur. Ze weegt 3210 gram en is 50 cm lang. Geert Aarts en Janneke Aarts-Bakker Schilderend 101A 1791 BD, Den Burg 2° klei 2° moo; Zo lief Zo van Ik ben 25 februari 2011, 14:25 ui 4000 gram, 52 cm 3oël en Maaike Ben SJiadiar ?osf«eg I99 I79S LN De Cocksdorp Wil je komen kijken? fel. 06-20050503 Wij zijn op 23-02-2011 getrouwd! Els de Ridder Steef van Zuidam Klimpstraat 12, 1795 AL, De Cocksdorp Vandaag 65 jaar! 1 maart 2011 Al 40 jaar de Graaf van 't Woutershok. Van harte gefeliciteerd! Ze speelt piano, zingt en vertelt, blinkt uit in conferences met laconieke observaties en demon streert daarbij een gevarieerd stemgebruik. Aldus prijzen de critici cabaretier Mylou Frencken. Begeleid door gitarist Matthias Biermann treedt ze vrijdag 4 maart op in theater Klif 12 in Den Hoorn met programma Uit bed. In Alles nog prachtig II liet Frenc ken zien dat zij de kunst verstaat op indringende wijze te kunnen Mylou Frencken. zingen en praten over verlies, ver driet, afscheid en gemis. Nu wordt ook alledaagse en zelfs nare ont- het tijd voor vrolijker zaken, vindt moetingen. Uit bed gaat over door zij. En voor nieuwe ontmoetingen, ademen en alles wat daarbij komt Onverwachte, verfrissende, maar kijken. 'Voor iedereen die elke dag Groene paden vandaag dicht De eerste vogels in het nationaal park Duinen van Texel zijn begon nen met het zoeken van een nestplek, reden voor terreinbe heerder Staatsbosbeheer (SBB) de zogeheten groene paden (wandelpaden gemarkeerd met groene koppen) te sluiten. Die regel gaat vandaag in en duurt tot 16 augustus. Ter compensa tie worden in deze periode extra excursies gehouden. Bovendien geldt tot 1 september bijna overal een aanlijnplicht voor honden. Met deze maatregelen wil SBB ook vogels die niet te dicht bij een pad willen broeden, zoals de wulp, voldoende ruimte geven een nest te bouwen. De aanlijnplicht voor honden geldt voor het hele nationaal park, inclusief het strand van de Hors, met uitzondering van de Dennen tussen het Jan Ayeslag, Natte Vlakweg, Randweg en Cali- forniëweg. Ook in het begrazings- gebied bij de Ploegelanden mogen honden niet los lopen. Op de speel weiden in het Krimbos en op plek ken waar ook mensen op de paden moeten blijven, moeten honden worden aangelijnd. Overtreders kunnen een boete van €100,- krij gen. Omdat ook katten de rust van broedvogels verstoren, adviseert Staatsbosbeheer eigenaren hun huisdieren in ieder geval 's nachts thuis te houden. Midzomerschans in kader Napoleon Ook tijdens cultureel festival Midzomerschans, op zaterdag 18 en zondag 19 juni, wordt aan dacht besteed aan het jubileum van het bezoek dat Napoleon in 1811 aan het eiland bracht. Het bezoek van de keizer was tweehonderd jaar geleden met name bedoeld voor het inspecte ren van de werkzaamheden aan de Schans en de steunforten, die toe vallig dit jaar worden herbouwd. In samenwerking met het Maritiem Museum, Natuurmonumenten en de Historische Vereniging wordt gewerkt aan een grootschalige herdenking in oktober. Ook zal in juni de International Napoleonic Society een bezoek aan het fort brengen, in het kader van het jaar lijks congres, dat dit jaar in Den Helder wordt gehouden. Deelnemers aan de Midzomer schans zijn van het jubileum op de hoogte gebracht. 'Hoewel we niets dwingend willen opleggen', schrijft de organisatie in de jongste nieuws brief, 'is het misschien een idee hier rekening mee te houden met het samenstellen van een voorstel ling.' Navraag leert dat nog gezocht wordt naar een aan Napoleon gere lateerde invulling van het program ma op zaterdagavond. Informatie hierover is te zijner tijd te lezen op de geheel vernieuwde website van het festival. toch maar weer z'n bed uitkomt.' Critici zijn - opnieuw - lovend. 'Ze heeft een scherp oog voor hoe mensen met elkaar communiceren. Haar humor schuilt in vileine beschrijvingen en laconieke terzij des', oordeelde De Volkskrant. 'Frencken heeft een prachtige zangstem, waarmee ze moeiteloos versnelt of vertraagt. Een stem ook waarmee ze tegelijkertijd serieus en spottend kan zijn', aldus Het Parool. De voorstelling in Klif 12 begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €16,-. Een diner vooraf is mogelijk (reserveren in dat geval gewenst). Schoonmaakactie Verlos de zee Op het strand bij paal 17 wordt zaterdag 5 maart het startschot gegeven voor de landelijke actie 'Doe mee, verlos de zee', naar een initiatief van kunstenaar Matthijs Lievaart. 'Doe mee, verlos de zee' is erop gericht dat strandwandelaars hel pen het strand te bevrijden van aangespoelde rommel en zwerfaf val. Voor dat doel worden op ver schillende plaatsen langs de kust speciale afvalbakken geplaatst. Texel is de eerste gemeente die zich bij het initiatief aansluit, dat op Goeree-Overflakkee werd geboren. De bedoeling is dat de actie zich uitspreidt langs de hele Neder landse kust. Op Texel worden bij zes strandsla- gen afvalbakken geplaatst. De eer ste wordt zaterdag om 11.00 uur in gebruik gesteld door wethouder nemer. Meer informatie over de actie en de achtergronden is te Amsterdam vinden op www.verlosdezee.nl. Geslaagd Marjolijn Smidt (26) heeft met succes de HBO-studie personeelsma- nagement aan het NCOI in Amsterdam 1 afgerond. n

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3