TEXELSE^COURANT Plan Albert Heijn wordt aangepast Cjroen 2rwartsjexels in het harL, -rT E Pachtgrond te koop, maar: 'Nog te vroeg om te juichen' OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12556 DINSDAG 8 MAART 2011 'iDoeM^ wi°zi'W 'Doe Mee, Ver los de Zee'. Onder die naam is zaterdag een actie gestart om aangespoeld vuil in afvalbak ken te krijgen. Kunstenaar Daan van Loen- hout werkt bij paal 28 aan een grote muurschilde ring vol zeege zichten. Tijdens keuken- tatelgesprekken spraken 98 inwo ners van Ooste- omgeving over de toekomst van hun dorp Staatsbosbeheer stelt eigenaars van 19 woningen en recreatie woningen, een recreatiebedrijf (Grand Hotel Opduin) en een zor ginstelling (het Maartenhuis) in de gelegenheid de ondergrond te kopen. Bij de campings, zeven horeca/logiesbedrijven, een landbouwschuur en veertien andere (recreatie)woningen is dat niet het geval. Dat is het resultaat van de onderhandelin gen die hierover zijn gevoerd. Vooralsnog klinkt onder pach ters geen gejuich. SBB heeft op Texel 50 percelen in erfpacht uitgege ven. Om te kijken welke daarvan kunnen worden verkocht, maar het iets verderop gelegen Prinses Juliana niet. 'We ervaren het als een vorm van ongelijkheid. Beide gebouwen staan op het duin.' Het is aan het bestuur van de Vereniging van Eigenaren of er actie zal worden ondernomen. Ook ondergrond onder zeven horecabedrijven die door natuur zijn omgeven, blijft eigendom van SBB. Of de voetbalvelden aan de gemeente worden verkocht, is nog niet besloten. De gemeente en SBB zijn het erover eens dat voor het gebruik niet uitmaakt of ze worden verkocht of niet. Een besluit hierover wordt later geno men. Meer over de afgestoten, is de afgelopen tijd verkoop van erfpachtgrond op kritisch gekeken naar welke gebie- pagina 5. den niet meer nodig zijn voor het realiseren van de doelstelling van Staatsbosbeheer op gebied van natuur, landschap en recreatie. Dat is volgens SBB en de gemeen te het geval met de gebieden die nu ter verkoop zijn aangeboden. Het zijn terreinen in of nabij bebou wingen, zoals de (recreatie)woningen in de duinen langs de Ruijslaan in De Koog. Ahold en Woontij gaan het ont werp van de beoogde nieuwe Albert Heijn aan de Waalder- straat aanpassen, zodat het bru to vloeroppervlak maximaal 2000 vierkante meter bedraagt. Dat hebben beide organisaties laten weten, nadat de gemeente Bureau Stedelijke Planning onder zoek heeft laten doen naar wat er precies onder het begrip bruto vloeroppervlak valt. Volgens dat onderzoek is er sprake van begrip verwarring over die term, zoals Woontij onlangs bij de gemeente aankaartte. Het komt er op neer dat Ahold en Woontij met hun huidige plannen geen 2305 vierkante meter nodig zouden hebben, maar 2126 vier kante meter terwijl maximaal 2000 vierkante meter is toegestaan. Vol gens beide organisaties is het mogelijk de plannen aan te passen om die 126 vierkante meter weg te werken. Volgens directeur Jan van Andel van Woontij duurt het waar schijnlijk nog anderhalf jaar voor dat de plannen gerealiseerd kun nen worden, waardoor er tijd is voor aanpassingen Het college had de gemeenteraad aanvankelijk gevraagd het maxi mum van 2000 vierkante meter los te laten en een overschrijding van 305 vierkante meter toe te staan, maar dat lag gevoelig. Woontij vroeg om die overschrijding, nadat de plannen voor de nieuwe winkel met daarboven 20 woningen waren aangepast door er een halverdiep te parkeerkelder voor 175 auto's in op te nemen. Daardoor moesten er liften en trap penhuizen bijkomen en volgens Woontij en Ahold was het niet terecht als dat ten koste zou gaan van de winkelruimte. Volgens het onderzoek van Bureau Stedelijke Planning hoeven die voorzieningen niet in de bruto vloeroppervlak te worden meegerekend. Door de nieuwe stap is het, zoals het er nu naar uitziet, niet meer nodig het maximum aan te passen. Het verzoek van het college staat echter nog wel op de agenda van de raadsvergadering die woensdag wordt gehouden. De woningstich ting, die eigenaar wordt van het complex, legde de plannen voor aan de gemeente om zekerheid te hebben dat de gemeenteraad kan instemmen als de vergunningen worden aangevraagd. Kamerleden D66 op werkbezoek Drie leden van de Tweede Kamer van D66 brengen vrijdag 18 maart samen met hun beleidsmede werkers en fractieassistenten een bezoek aan Texel. Het zijn Boris van der Ham, Fatma Koser Kaya en Pia Dijkstra, die binnen de fractie het team Onderwijs, Arbeidsmarkt en Zorg vormen. De drie richten zich op de terreinen van drie ministeries: Onderwijs, Cultuur en Wetenschap; Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Het gezelschap wordt op de Dokter Wagemaker ontvangen door presi dent-commissaris Kees Dros en directeur Cees de Waal. Daarna wordt de Zandkoog met de hulp verlenende diensten bezocht en is er een rondleiding door het nieuwe gebouw van OSG De Hogeberg. Ter afronding van het werkbezoek ontvangt burgemeester Giskes het gezelschap in het raadhuis. Na het officiële bezoek besteden de drie nog 'wat vrije tijd' op het eiland, meldt D66. Van der Ham verzorgt 's avonds een inleiding tij dens een openbare bijeenkomst van D66 in hotel Den Burg. Daar zal ook ruimte zijn voor discussie en het stellen van vragen. Deze bijeen komst begint om 20.00 uur. .speedheat.nl Kelder raadhuis wordt gezaagd Sloopbedrijf Jager heeft de sloop van de kelder van het voormalige raadhuis aan de Groenepiaats in Den Burg gewijzigd. De vloer en de wanden van de kel der aan de kant van het Polderhuis zijn gisteren in stukken gezaagd, waarna de vloer in delen werd ver wijderd. Het sloopbedrijf was don derdag nog aan het jekkeren, maar dat ging op een gegeven moment met zoveel trillingen gepaard dat het werk moest worden stilgelegd. Door te zagen en het beton in stuk ken te verwijderen, moet de over last weer binnen de marges blijven. Opzichters kunnen overigens met- Deze 19 woningen maken 60 pro cent uit van het totaal in deze categorie. Hetzelfde geldt voor de ondergrond van het Maartenhuis en Opduin. Niet verkocht wordt de ondergrond van de woningen op de duinen bij De Koog, evenals de grond onder andere huizen die midden in de Dennen of duinen staan. De reden is dat deze ter reinen omgeven door natuur wél van belang zijn voor de realisatie van recreatie, natuur en land schap. SBB en de gemeente delen dit standpunt. Om die reden gaat ook de ondergrond van vier kam peerterreinen niet in de verkoop. Ook de ondergrond van apparte mentenhotel Prinses Juliana wordt niet verkocht. 'Een teleurstelling', zegt medebeheerder Rob van de Werve. Het is voor hem moeilijk te begrijpen dat Opduin wél wordt Vuil ruimen in de Slufter Staatbosbeheer zoekt vrijwilligers, die zaterdag 12 maart willen helpen zwerfvuil te ruimen in de Slufter. Het betreft een jaarlijkse schoonmaak actie, die om 9.30 begint en tot 13.00 uur duurt. Staatsbosbeheer zorgt voor vuilniszakken en werk handschoenen. De gemeente neemt de afvoer van het vuil voor haar rekening. Café-restaurant De Sluf ter trakteert de vrijwilligers na afloop op soep. In verband met de organi satie vraagt Staatsbosbeheer de vrijwilligers zich aan te melden via Ecomare, tel. 317741 een zien wanneer de overlast toe neemt. De apparatuur die de trilling vastlegt, stuurt dan sms-jes naar hun mobiele telefoons. De verwij derde delen worden op de sloop- plaats met een kraan in kleinere stikken geknipt en naar De Ham ster afgevoerd. De sloop duurt door het zagen langer dan aanvan kelijk gepland. (Foto Jeroen ven Hettum) Vlaming in halve finale wedstrijd OSG-leerling Joyce Vlaming uit Eierland heeft zich geplaatst voor de halve finale van de BBC Speaking Contest 2011. Vlaming kwalificeerde zich door zaterdag op de voorrondes in Was senaar een geslaagde lezing in het Engels te geven over het naast elkaar bestaan van verschillende culturen. De eindexamenleerling van het VWO plaatste zich daar mee voor de halve finale op zater dag 26 maart in Nieuwegein. De BBC Speaking Contest is een landelijke spreekvaardigheidswed- strijd die door het Genootschap Nederland Engeland wordt georga niseerd. De OSG doet er al een paar jaar aan mee onder leiding van docent Jacques Deppe. Garage Dros www.texelseautopagina.nl TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Een afgeladen dorpshuis 't Skiltje genoot zaterdagavond van 32 play- back-optre- dens. Dakdekkers uit Beverwijk werkten vrijdag op eenzame hoogte. Vanaf het dak van Hotel Prinses Juliana op de dui nen in De Koog hadden de medwerkers van Huisman Dak een fraai uitzicht over de omgeving. Ze voorzagen 900 vier kante meter van het gebouw van nieuwe dakbedekking. Om het stevig te verankeren, werd het bedekt met 55 kuub grof grint. De kraan waarmee dit omhoog werd gehesen, had een maximale hijshoogte van 32 meter. ^<3^7»™™™^ LIJSTTREKKER OF SOKKEN'

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1