TEXELSE^COURANT Erfpachters niet blij met resultaat Cf roen ^wa/Lr Jexels in het harL, 11 Terras Hollebol eerder dicht .txl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12557 VRIJDAG 11 MAART 2011 2 In de Voor speelruimte van Artex strijden vrijdag 25 maart twaalf muzikan ten in de finale I van het Solis II IliA i tenfestival. Het remt het verkeer en ver fraait de entree van het dorp. Rara wat is dat? Oudeschild geeft het ant woord. De nieuwe Huis- test van Woontij en de SWOT is een hulpmiddel om de woning veiliger en com fortabeler te maken. 'Wie heeft het om midden in de natuur te wonen en te werken?', zegt Hoornder Theo Hillebrand in Aangespoeld. De lente manifesteert zich op veel manieren. Zoals in de stal van Piet Kooiman aan de Hoornderweg. Het aanbreken van de lammerij is voor deze schapenhouder en -fokker sinds jaar en dag het moment om de echtelijke sponde tij delijk te verruilen voor een bed in de 'kraamkamer' van zijn bedrijf. Net als menig collega houdt Kooiman zo ook 's nachts een oogje in het zeil in de stal, om indien nodig de helpende hand te bieden. De eerste lammetjes zijn dit weekend geboren en zullen spoedig dartelen in het weiland. Kooiman is de eerste schapenboer die we opzoeken in zijn tijdelijke slaapplaats. De spreuk aan de muur is een over blijfsel van een schuurfeest dat zijn dochters er ooit hiel den. Meer over de lammerij op hoeve Carpe Diem (pluk de dag) elders in deze krant. foto <wa,di;™.™; Het terras van De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg zal vroeger moeten sluiten. Dat heeft burgemeester Francine Giskes besloten naar aanleiding van een gesprek met eigenaar, exploitanten en omwonenden. De burgemeester sprak met de betrokkenen naar aanleiding van klachten over de openbare orde, het intrekken van de ontheffing voor het terras en vooruitlopend op het te nemen besluit als opnieuw ontheffing wordt aangevraagd. Gedurende de afgelopen zomer leidde het terras meermalen tot overlast en klachten uit de buurt. Eén van de bezwaren van de omwonenden was dat de gemeen te te weinig rekening had gehou den met de situatie ter plaatse en de gevolgen die het terras voor de buurt had. Een gesprek tussen exploitanten, eigenaar en omwonenden, leek de gemeente de beste manier om de partijen tot elkaar te brengen en de kou uit de lucht te halen. Tijdens het gesprek werd vastge steld dat de overlast al drastisch was verminderd door maatregelen die de exploitanten hadden geno men en door een strakker 'deurbe leid'. Maar tot een oplossing kwam het niet, daarvoor liepen de menin gen te ver uiteen. Sommige buurt bewoners zagen liever helemaal geen terras, of ten hoogste tot een uur na sluitingstijd van de winkels. Anderen zagen het terras juist als waardevolle aanvulling voor de buurt. Ook werd de mogelijkheid besproken de openingstijd van het terras te verkorten tot bijvoorbeeld 23.00 uur (waar nu tot 2.00 uur is toegestaan). Omdat het gesprek niet tot de gewenste oplossing leidde, diende de burgemeester zelf een beslis sing te nemen. In overleg met de dorpscommissie is nu besloten een terras toe te staan tot 22.00 uur op werkdagen en tot 23.00 uur in het weekend. Daartoe is een nieuwe ontheffing aangevraagd. Het college wil de duur van de pro cedure, ongeveer zes maanden, overbruggen met een gedoogbe- schikking. Meer over De Hollebol op pagina Vijf aandelen Krim op veiling Op de Lionsveiling worden zater dagavond liefst vijf aandelen in exploitatiemaatschappij De Krim geveild. De Lions Club had aanvankelijk één oprichtersaandeel voor de veiling, maar daar zijn er twee bijgekomen. Hetzelfde geldt voor twee toon dersaandelen in het vakantiepark bij De Cocksdorp. De Krim telt 800 oprichtersaandelen. We er tien heeft, heeft het recht een prioriteits aandeel te kopen. Bezitters daarvan hebben een stem in de benoeming van de raad van commissarissen van de exploitatiemaatschappij. Er worden zaterdagavond in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg ook drie TESO-aandelen geveild en veel Texelse kunstwer ken, antiek en curiosa. Er gaan eveneens flessen likeur van wijlen Gert Coevert onder de hamer, waar onder twee flessen met het liefdes drankje Kleintje van Gert. Bescherming weidevogels Vogelwerkgroep Texel houdt maandag 14 maart een start avond voor vrijwillige weidevo gelbescherming. Volgens de werkgroep zijn nieuwe vrijwilligers welkom. Zij kunnen, eventueel met hulp van ervaren zoekers, meehelpen om de nesten te beschermen. Boeren hebben in het voorjaar weinig tijd om zelf nesten te zoeken, waardoor bij de voorjaarsbewerkingen legsels ver loren gaan. Volgens onderzoek hebben beschermde legsels 15 tot 25 pro cent hogere kans hebben om uit te komen. De startavond begint om 20.00 uur in dorpshuis De Wiele waal in De Waal. Inlichtingen bij Dirk Maas tel. 314614 of Giel Witte tel. 313895. Onderzoek naar eigen vervoer Het college wil met Connexxion gaan praten over de invoering van een eigen Texelse variant van openbaar vervoer op Texel. Burgemeester en wethouders heb ben daarvoor groen licht gekregen van de provincie die verantwoorde lijk is voor het openbaar vervoer. Volgens wethouder Eric Hercules wordt bekeken of ingespeeld kan worden op de bezuinigingen die de provincie de komende jaren op het openbaar vervoer wil toepassen. Daardoor ontstaat naar verwachting Zesde huisje B en w hebben besloten de bouw van een zesde recreatief opstal op het terrein van Ries Swanink aan de Muyweg in Eierland mogelijk te maken door het voe ren van een zogeheten projec- tafwijkingsprocedure. Het verzoek zal worden voorgelegd plek voor eigen openbaar vervoer wanneer in de bestaande dienstre geling wordt gesneden. 'Er is ruimte voor een eigen fijnmazig netwerk', aldus Hercules. Bedoeling is dat de gemeente bekijkt wat er mogelijk is, maar de gemeente is niet van plan zelf een bus te laten rijden. Dat is aan anderen wanneer die belangstelling hebben. Het onderwerp werd vorige week aange kaart in overleg met de provincie die geen bezwaar zag. De provincie bezuinigt dit jaar €5 miljoen op het openbaar vervoer, maar dat loopt naar verwachting op naar €10 mil joen. Als gevolg van de bezuinigin gen vervielen eind februari al de lij nen 26 en 33 op de tussenboot. aan de gemeenteraad. Te verwach ten is dat deze zal instemmen, omdat de raad vorig jaar een motie aannam om het zesde huisje moge lijk te maken. Medewerking had ook gegeven kunnen worden door een regeling bij de eerstvolgende her ziening van het bestemmingsplan, maar Swanink gaf de voorkeur aan de genoemde procedure, die een half jaar in beslag zal nemen. De afdeling Texel van de Neder landse Vereniging van Erfpach ters is niet gelukkig met het onderhandelingsresultaat dat de Waddeneilanden en Staatsbos beheer bereikten over de erf pacht. Dat blijkt uit een brief die aan de Texelse erfpachters is gestuurd. Voorzitter Harry Wuis zegt het er 'volstrekt mee oneens te zijn' dat Staatsbosbeheer minstens 17 opstallen die grond zonder natuur functie staan niet wil verkopen. Het stoort hem dat het vooral om woningen gaat die SBB zelf op erfpacht heeft verkocht. Wuis: 'Men had zuiverder gehan deld door deze opstallen niet te verkopen maar te verhuren, dan was er sprake van juist handelen. Nu worden deze objecten door SBB gebruikt als inkomstenbron via erfpachtconstructies met foute voorwaarden en een heleboel gedoe en rechtsonzekerheid. Onze strijd gaat door om ook de onder grond op deze locaties aan de opstal/erfpachthouders over te dragen. Het zijn gewoon perma nente woningen met een status wonen in het bestemmingsplan, met alle regels die daarvoor in aan merking komen.' Wuis zegt het jammer te vinden dat de kwestie niet is afgerond. 'We hebben bij voortduring aangedron gen op afhandeling van het gedoe.' Het is de erfpachters onder meer niet meteen duidelijk gemaakt tegen welke prijs er grond kan wor den gekocht. Wuis zegt evenmin Gemeente verkoopt stukjes groen B en w hebben besloten drie stukken 'restgroen' aan de Anne Frankstraat en de Vloedlijn in Den Burg en aan de Loodssingel in Oudeschild te verkopen aan de eigenaars van de aangren zende erven. De percelen zijn 120, 63 en 32 vierkante meter groot en gaan over voor respec tievelijk €6.372,-, €3.411,45 en €1.732,80. Vier anderen hadden ook een aan hun erf grenzend stuk gemeentelijk terrein willen kopen, maar deze verzoeken werden afgewezen. De gemeente baseerde zich daarbij op beleid dat er in grote lijnen op neerkomt dat alleen grond wordt verkocht waarvan vast staat dat deze nu of in de toekomst niet nodig is voor gemeentelijke of algemene doeleinden of moet wor den gerekend tot het zogeheten structuurgroen dat van belang is voor de leefbaarheid van de betref fende wijk. Gm^rrri^Em(D3c^g CMCI AAO vrolijk te worden van de nieuwe algemene voorwaarden voor erf pacht die hij onder embargo heeft mogen zien. 'SBB blijft zich helaas opstellen als monopolist met grilli ge condities waar geen spoor van redelijkheid en billijkheid uit blijkt.' De brief is ook ondertekend door Hans Broeren, landelijk voorzitter van de erfpachters. De vereniging kan zich wel vinden in het onderhandelingsresultaat dat er meer aandacht komt voor de zogeheten 'schrijnende gevallen' ofwel mensen die door de erf pachtverhogingen in financiële nood komen. Daarover is afge sproken dat de gemeente melding kan doen bij Staatsbosbeheer, waarna de laatste mee moet wer ken aan een oplossing op maat. speedheat.nl Bijeenkomst over Gouden Driehoek In dorpshuis 't Skiltje in Oude schild wordt donderdag 17 maart een bijeenkomst gehouden over het project de Gouden Drie hoek. Projectleider Jan Buijs licht het plan toe en gaat in op de vragen van bezoekers. Doel van het plan is herstel en vernieuwing van cultuur historische elementen in het land schap tussen Oudeschild, fort de Schans en de Hogeberg. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Alle bewoners van Oudeschild en omgeving zijn welkom. Benadrukt wordt dat bezoekers mogen mee denken en -praten over de invul ling van het project. kom badkamers kijken 10 4ÏII i INSTALLATIETECHNIEK I open zat. 10.00 - 12.30u TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): ImsraunriETECHWEK Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. (Advertentie) www.texelseautopagina.nl Bekendmakingen op pagina 10

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1