h l I i y 1EXBJVGBSOV.nl Mijn leven is van mij! Verzamelaars komen bijeen Drie doden, wie is de vierde? w VRIJDAG 11 MAART 2011 FQ Dance Event In Question Plaza aan de Kantoorstraat in Den Burg wordt zaterdag 19 maart voor de derde keer het FQ Dance Event gehouden. Net als bij voorgaande edities wordt de discotheek omgebouwd tot danceclub, compleet met DJ's en danseressen. Het FQ Dance Event zou een eenmalige actie zijn van de samenwerkende organisaties van Het Clubhuis en Onwijs, maar beleeft inmiddels de derde editie: 'Bezoekers bleven erom vragen. Er gebeurt weinig op dit gebied, dus zijn ze blij dat wij het net even groter en spannen der aanpakken. Daarbij hebben we het geluk dat Question Plaza nog steeds niet wordt ver bouwd.' Het Dance Event begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €10,- (€7,50 in de voorverkoop). Kaarten zijn ver krijgbaar bij Media Store en Cinema Texel. Loom in Hollebol In De Hollebol aan de Park straat in Den Burg vindt zater dag 12 maart een optreden plaats van het Loom, het muzikantenduo Hugo van Noorden en Severin Candel. Gitarist Van Noorden en percus sionist/slagwerker Candel zijn beiden afgestudeerd aan de kunstacademie en werken in het dagelijks leven als grafisch vormgever. Onlangs besloten ze samen de mogelijkheden van de electronische muziek te ontdek ken. Met behulp van hun laptop bouwen ze ter plekke de muziek op, bestaande uit loops en beats, die laag over laag over elkaar heen worden gelegd en herhaald. Daaroverheen impro viseren ze met percussie en gitaar met een loom, dansbaar en altijd onvoorspelbaar resul taat. Eerder verzorgde het duo de muziek tijdens danslessen van Ericka Voortman. Zij is ook in De Hollebol aanwezig om de aan wezigen tot bewegen te bewe gen. Het optreden begint om 15.00 uur en vindt plaats op de galerij, waar de expositie Kunst in Bedrijf is te zien. TEXELSE 7ET COURANT Joke Geldorp bij FNV Vrouwenbond Joke Geldorp is dinsdag 15 maart gast bij de FNV Vrouwenbond. Zij vertelt hoe het met haar is, een jaar na haar afscheid als burgemeester. Volgens de organisatie is het de bedoeling dat het een informele avond wordt, waarop aanwezigen alle gelegenheid hebben vragen aan Geldorp te stellen. De bijeen komst vindt plaats in De Poort aan de Elemert in Den Burg en begint om 20.00 uur. Oude bekenden Feestelijke Finale Solistenfestival in De Hollebol In de Voorspeelruimte van Artex strijden vrijdag 25 maart twaalf muzikanten in de finale van het Solistenfestival. De twaalf finalisten werden gese lecteerd tijdens drie voorrondes, waaraan in totaal 29 solisten tot 21 jaar deelnamen. Sommigen van hen hadden veel ervaring, maar een van de finalisten speelt nog maar sinds september. Bij de beoordeling heeft de jury daarom niet alleen rekening gehouden met presentatie en originaliteit, maar ook met leeftijd en ervaring. De jury bestond tijdens de voorrondes uit Dyo Wassink, Menno Smit, Loes Bakker, Mathieu Vulto, Wendy Prins, Jenneke Gerritsen en Pauli ne Folkerts. De jury voor de finale wordt nog samengesteld. De finalisten zijn: Hielke van Breu- kelen (orgel), Jelle van Breukelen (cello), Pieter van den Broeck (viool), Mathijs Duin (piano), Anne- marie van Heerwaarden (zang), Jacco Krugers (zang), Abe Rienstra (gitaar en zang), Rein Rijkers (gitaar), Zina Rijkers (zang), Martine de Ruijter (zang en piano), Eline Waerts (zang), Bram Zoetelief (trompet). De finale begint om 19.30 uur, de prijsuitreiking volgt direct na afloop, rond 21.15 uur. Het Solistenfestival is - zoals de naam al zegt - een festival voor mensen die solo spe len. Volgend jaar wordt een Ensem blefestival gehouden, voor groepen van alle leeftijden. Bibliotheek houdt columnwedstrijd In het kader van de Boeken week houdt KopGroep Biblio theken een columnwedstrijd. De Boekenweek wordt gehouden van 16 tot en met 26 maart en heeft dit jaar het thema 'portretten' meegekregen. Hierop inspelend houdt KopGroep Bibliotheken een columnwedstrijd over het thema 'jeugdherinneringen aan de biblio theek'. Een column, van maximaal 350 woorden, kan bijvoorbeeld gaan over de tijd dat er nog geen computers waren, een spannende ontmoeting tussen de boeken, een bijzonder boek, persoonlijke aan dacht van de bibliothecaresse, of een andere gebeurtenis. Inzenden kan tot en met 26 maart via e-mail- adres harenkarspel@kopgroepbibli otheken.nl of aan de balie van de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg. Inzenders moeten vooral Op zaterdag 19 en zondag 20 maart brengen de jeugdige toneelspe lers van de Waddenspeulers uit De Cocksdorp jullie terug naar het vroegere Oostenrijk, waarin een jonge keizer (gespeeld door mijzelf) de macht heeft, onder gezag van zijn moeder (gespeeld door Demi Knook). De Keizer is getrouwd met de beeldschone hoofdrolspeelster van het stuk (gespeeld door Esmee Pieters). Zij moet kiezen voor het leven als Keizerin, of stapt ze er toch uit, is haar leven van haar? Wanneer wordt je hele leven nou blootgelegd? Dat kan alleen maar op toneel in een musical, waaraan wij zes maanden hebben mogen wer ken. Waarom mogen? Omdat het geweldig is om mee te mogen doen aan een 'Ivonne Lemonakis en Wilma Laan', omdat zij niks aan het toeval overlaten. Als er iets niet perfect is, is het allemaal mislukt, zo staan zij erin. Ivonne en Wilma zijn voor iedereen bij de toneelgroep ook een inspiratiebron, zij kunnen het beste uit toneelspelers halen en het ook nog leuk laten. Daarin zijn zij een van de weinigen in Neder land. Alhoewel ze zeker ook hard kunnen zijn, hebben wij aan Ivonne en Wilma twee hele goeie. Met twee shows op zaterdag (14.00 en 20.00 uur) en een show op H zondag (15.00 uur, waar bij het Eierlandsche I I Huis overigens nog kaar ten voor zijn), wordt wel wat gevraagd van ons. Een totaal van drie shows op twee dagen, met een gemiddelde leeftijd van 10 jaar in de groep is misschien wel een ris kante zet, omdat er zeker bij 8-/9-/10-jarigen snel vermoeidheid optreed. Zelf ben ik er helemaal vóór trouwens. Ik wil liever drie keer op twee dagen, dan twee keer op drie dagen. Je hebt er zes maanden op geoefend, doe dan ook maar zoveel mogelijk shows. Wat hebben wij (wat heb ik) door die maanden heen veel meegemaakt. Het begon allemaal al voordat het begon. Je moest je opgeven en het oefenen kon maar op één dag. Dat was voor mij balen, vanwege sport. Maar dit was iets dat ik niet kon laten. Ik meldde me aan. Er kwam al meteen de eerste keer een groepje te staan. Zes mensen, dat weet ik nog heel goed, want ik stond erbij. 'Jullie krijgen de hoofdrollen.' Dat was natuurlijk geweldig voor ons. Maar ook zag je de andere veertig kinderen balen. Daarna is het keihard gegaan. Lied na lied, lap na lap (tekstlap), opbouwende kritiek na opbouwende kritiek (scheldwoord na scheldwoord) en dag na dag, week na week, maand na maand. Nu is het dan eindelijk de week ervoor. Wij laten zien wat we geleerd hebben. Die kritiek is dan ook niet voor niets geweest. Wij gaan ervoor, wij gaan stralen. En wij gaan jullie weg blazen (of in ieder geval ik). Wij laten jullie zien waar wij zo hard voor geoefend hebben, en ik raad jul lie allemaal aan om te komen, want dit ga je maar één keer zien (of 2 of 3 keer als je kaartjes heb voor meerdere voorstellingen). Jari van Maanen niet vergeten hun adresgegevens te vermelden. Verder kunnen bezoekers van de bibliotheek meedoen aan een foto quiz met jeugdportretten van bekende schrijvers en stemmen op hun favoriete biografie. Leden van de bibliotheek krijgen, zolang de voorraad strekt, tijdens de Boe kenweek het boekje Geschreven portret over schrijver Kader Abdo- lah, die dit jaar het Boekenweekge schenk schreef. Wie tijdens de Boekenweek lid wordt, krijgt als welkomstgeschenk een voucher voor een gratis Boekenweekge schenk en een boekenbon van €5,- Paasmarkt In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt zondag 24 april van 13.00 tot 18.00 uur een paas- en rommeltjesmarkt gehouden. Belangstellenden kunnen zich aan melden op tel. 316507 of tel. 06- 12674545. Persvoorlichter voor free publicity Om het eiland nog beter voor het voetlicht te brengen bij de media werkt de VW sinds 1 januari samen met freelance persvoorlichter Marike Timmer- Timmermans heeft tot taak meer free publicity voor Texel te realise ren. Zij zoekt daarvoor naar ver schillende mogelijkheden, zoals kranten, tijdschriften, radio en tele visie, maar ook op het internet. 'Ik kijk eerst naar wat de doelgroep is en waar die zijn informatie vandaan haalt. Dan kies ik een interessante De afdeling Verzamelaars van de Historische Vereniging komt don derdag 17 maart om 20.00 uur in Tusse de Banke in Den Burg bijeen voor een vergadering annex ruil- avond. De leden verzamelen uit eenlopende Texelse spullen, waar onder foto's. Bijgaande foto is naar alle waar schijnlijkheid vóór 1906 gemaakt In De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg vindt dinsdag 15 maart een optreden plaats van de folkband Real Time. Het optreden van deze Schotse band betekent voor de trouwe folk- gangers een weerzien met een oude bekende. Aan de basis van de groep staat namelijk niemand minder dan zanger/gitarist Kenny Speirs, mede-oprichter van de The John Wright Band. Net als bij deze op Texel zeer bekende groep is in Real Time ook veel aandacht voor traditionele en hedendaagse folk. Het meest opvallende element daarbij is de mooie stem van zan geres Jenny Dinning, al vanaf het begin frontvrouw van Real Time en bekend van The Lucky Bags en Jez Low and the Bad Pennies. Din ning en Speirs delen hun liefde voor de muziek uit The Borders, de streek tussen Engeland en Schot land. Daarnaast speelt de groep zelfgeschreven folk en nummers van onder andere Sandy Denny en Richard Thompson. Vaste kracht is toetsenist Tom Roseburg, de band wordt gecompleteerd door violiste Fiona Cuthill. Het concert begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €10,-. Wad Zou 't in De Kuip De Texelse band Wad Zou 't speelt zaterdag 12 maart in café De Kuip in De Koog. De leden beschouwen het optreden als een generale repetitie voor het concert dat ze zondag 3 april in de Heeren van Aemstel in Amsterdam geven in het kader van The Dutch Battle of the Coverbands. Het optreden in De Kuip begint om 22.30 uur en is gratis toegankelijk. Een uitgebreider overzicht van excursies, evenementen en activi teiten is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die overal op het eiland wordt verspreid, en op www. texelagenda.nl. Vrijdag 11 maart: 19.30 uur. In het gemeentehuis in Den Burg begint om 19.30 uur een vergadering van de jongerenraad. 19.30 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare nabij De Koog) kan door een teles coop naar de sterren worden geke ken. Van 19.00 tot 20.30 uur, alleen bij helder weer. Voor informatie en opgave: tel. 06-53340063. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 en 21.30 I am number four; 19.00 en 21.45 Gooische Zaterdag 12 maart: 9.30 uur. Vrijwilligers maken van 9.30 tot 13.00 uur de Slufter schoon. Voor materiaal wordt gezorgd, verzamelen bij de Sluftertrap. 13.00 uur. Op het Hogereind gaat om 13.00 uur de 30ste Halve Marathon van De Waal van start. Deelnemers kunnen ook kortere afstanden lopen. De jeugd begint om 12.30 uur. Inschrijven in dorpshuis De Wiele waal. 11.00 uur. In één van de stallen van de Novalishoeve aan de Hoornder- weg nabij Den Hoorn wordt om 11.00 uur een expositie van illustrator Monica Maas geopend. 15.00 uur. In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 15.00 uur een optreden van het Texelse duo Loom, met elektroni sche, experimentele muziek. 19.00 uur. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.00 uur de Lions- veiling. Vanaf 15.00 uur is er een i de te veilen werken. 19.00 uur. In Den Burg (De Hollebol) en De Cocksdorp (Eierlandsche Huis) worden vanavond playbackshows gehouden. 20.00 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur het winterconcert van de christelijke muziekvereniging Excelsior. 22.30 uur. De Texelse band Wad Zou 't speelt in café De Kuip in De Koog. Aanvang 22.30, entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel. 13.45 Yogi Beer 3D; 14.00 Rango NL; 16.15 Mijn opa de bankrover; 16.30, 19.00 en 21.45 Gooische vrouwen; 18.45 en 21.30 I am number four. Zondag 13 maart: 10.15 uur. In manege Akenburg nabij Den Burg begint om 10.15 uur een (men)wedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal. Voorstellingen Cinema Texel: 13.45 Yogi Beer 3D; 14.00 RangoNL; 16.15 Sonny Boy; 16.30 en 20.00 Gooische 20.30 I am number four. Maandag 14 maart: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Gooische vrouwen; 20.30 I am num ber four. Dinsdag 15 maart: 19.00 uur. Eindexamenleerlingen van de HAVO en het VWO presenteren vanaf 19.00 uur hun profielwerkstuk ken in de OSG aan de Haffelderweg in Den Burg. Bezoekers zijn welkom. 19.30 uur. Op het adres De Hout manstraat 14 in Oudeschild wordt van 19.30 tot 20.30 uur een inloop spreekuur gehouden over voedings supplement JUS. 20.00 uur. De Vrouwenbond FNV komt om 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert. Joke Geldorp vertelt hoe het haar nu vergaat. 21.00 uur. In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 21.00 uur een concert van de Schotse groep Real Time. Toegang €10,-. Voorstellingen Cinema Texel: 14.00 Away from her (reserveren bij de SWOT); 14.30 Sonny Boy; 20.00 Gooische Vrouwen; 20.30 I am num ber four. TESD TESO zet vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wacht tijden verwacht. Voor meer informa tie: www.teso.nl of tel. 369600. invalshoek voor het brengen van nieuws.' Grote zaken, maar ook kleine nieuwtjes kunnen interes sant zijn. Het zijn volgens Timmer mans vooral de afwijkende dingen die goed worden opgepakt. Omdat er dagelijks honderden persberich ten worden verstuurd en ontvan gen, is het van belang goed op te vallen. 'De kop moet zodanig trig- geren dat de ontvanger het niet kan laten om het te lezen.' aan de oever van de Roggesloot nabij De Cocksdorp en komt uit het archief van Maarten Stoepker. Hij is benieuwd of iemand er iets meer over kan vertellen, bijvoor beeld over de werkzaamheden die destijds bij de sloot werden ver richt. Reacties zijn welkom via tel. 312940. Drie personen zijn vermoord. Wie is de vierde? Dat is de prangende vraag in I am number four, een thril ler van D.J. Caruso, de maker van Eagle eye en Disturbia, die deze week in Cinema Texel draait. Hoofd persoon is ene John, die op de vlucht is voor meedogenloze vijan den die hem willen vernietigen. Onder bescherming van Henri vlucht John van stad naar stad, met iedere keer weer een andere identi teit. In een klein stadje in Ohio voelt hij zich thuis, maar belandt hij in aangrijpende situaties. Ook nieuw is Gooische Vrouwen, met alle bekende sterren uit de gelijknamige televisieserie. Het ver haal gaat over vier vriendinnen, elk met hun eigen problemen. Cheryl's man, Martin, wordt weer behoorlijk afgeleid door ander vrouwelijk schoon. Claires dochter en dus ook haar kleinzoon vertrekken voor drie jaar naar Burkina Faso. Roelien is van slag omdat ze een bejaarde heeft geslagen en tot overmaat van ramp besluit Vlinder bij haar vader te gaan wonen, omdat ze haar moeder een slet vindt. De dames zijn hard toe aan een vakantie om weer een beetje tot zichzelf te komen. Ze pakken hun koffers en vertrekken naar Frankrijk. Eenmaal daar realiseren ze zich hoe belang rijk vriendschap eigenlijk is. In de serie FilmArt draait het Zweed se drama Potiche, over een wereld beroemde dirigent, die dag na dag op het podium staat. Wanneer hij een hartaanval krijgt, moet hij het op doktersadvies rustiger aan gaan doen. Hij keert terug naar zijn geboortedorp en neemt een andere naam aan om zijn aanwezigheid geheim te houden. Na een tijd van bezinning begint hij onder ogen te zien dat zijn carrière slechts een vlucht was uit zijn ongelukkige jeugdjaren. In samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt Cinema Texel dinsdag 15 maart een voorstelling van As it is in heaven, over Suzanne Pujol (een rol van Catherine Deneuve), die de toege wijde en huiselijke echtgenote van de rijke industrieel Robert Pujol speelt. Hij tiranniseert zijn arbeiders en voert ook thuis een schrikbe wind. Daar komt verandering in wanneer het personeel in staking gaat, Robert een hartaanval krijgt en Suzanne wordt gedwongen het werk van haar man over te nemen. Zij krijgt daarbij de hulp van haar voormalige geliefde en vakbonds leider Maurice, een rol van Gérard Depardieu. Reserveren voor deze voorstelling kan alleen bij de Stich ting Welzijn Ouderen Texel. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2