■M Teugels aangehaald in raad Uitzendbureau in bibliotheek iJ Negen vragen aan provincie over Waalenburg Launa Stichting Kerken en Minima Texel TEXELSE 3 COURANTvrijdag n maart Burgemeester Francine Giskes heeft woensdag de teugels aan gehaald in de rondvraag van de raadsvergadering. Politici gebruiken dat deel van de ver gadering vaak om zich te profi leren, terwijl het formeel alleen bedoeld is voor spoedeisende of actuele aangelegenheden die niet kunnen wachten. Gerbrand Poster, een dankbaar gebruiker van de rondvraag, rea geerde verbolgen op de handha ving van de spelregels in het Reglement van Orde dat de raad in januari 2007 heeft vastgesteld. Hij liet boos weten zich niet de mond te laten snoeren, waarna hij de rondvraag als vanouds gebruik te om vragen te stellen over diver se onderwerpen die hem ter ore waren gekomen. Giskes, voorzitter van de verga dering, hield zich aan het regle ment waarna tot onvrede van Poster verder niet op de vragen werd ingegaan. De burgemeester liet weten dat er voor de raadsle den diverse manieren zijn om vra gen te stellen. Dat kan tijdens commissievergaderingen en de raadsleden kunnen vragen ook aan raadsgriffier Marit de Porto sturen, waarna ze aan het college worden voorgelegd. Die zijn ver plicht om binnen dertig dagen te antwoorden op schriftelijke vra gen van de raadsleden. Op de fractie van Texel 2010 na hadden de andere raadsleden geen vra gen. Giskes verduidelijkte dat de rond vraag volgens het reglement van orde echt alleen bestemd is voor zodanig spoedeisende of actuele aangelegenheden over het bestuur van de gemeente dat het stellen van de vraag niet kan wachten tot de eerstvolgende commissiever gadering waar de betreffende zaak in thuishoort. Het besluit de teugels aan te halen kwam voort uit de praktijk dat een lange ver gadering soms bijna ten einde leek, maar in de rondvraag alsnog tot een half uur kon worden ver lengd. De rondvraag was niet het enige waar de fractievoorzitter van Texel 2010 zich aan stoorde. Poster maande meerdere keren dat een onderwerp hem niet aanstond of dat ergens te lang over werd gesproken. Een motie van raadslid Milena Hilstra over een notitie over het werk achter de schermen bij het nieuwe Centrum voor Jeugd werd afgedaan als 'geneuzel'. Dat leid de tot een reactie van Hilstra's fractiegenoot Nils Lely die het ongepast vond dat serieuze inbreng van een raadslid als geneuzel werd afgedaan. Randstad Uitzendbureau heeft een inschrijflocatie geopend in de Openbare Bibliotheek. Inter- cedenten Alice Reinders en Immetje Duin zijn elke dinsdag middag van 14.00 tot 17.30 uur in de leeszaal om vragen te beant woorden en werkzoekenden in te schrijven. Daar hangt, net als in het gemeentehuis, ook een overzicht van de vacatures. Reinders en Duin, die de afgelopen zeven jaar een loket hadden in de bioscoop, runnen op Texel een mobiele vestiging van Randstad. Reinders: 'In de bibliotheek kun nen mensen onze vacatures bekij ken, contact kunnen leggen, vra gen beantwoorden en afspraken maken. Mensen lopen er makkelijk binnen en het biedt meer privacy dan de bioscoop. Op de dagen dat we er niet zijn kunnen de vacatures wel worden ingezien en liggen onze kaartjes er. Wie dat wil kan ons bel len voor een afspraak. De gesprek ken voeren we, naast onze locatie in de bibliotheek bij de mensen thuis, in een café of andere gele genheid, dat praat wel zo makke lijk.' Duin: 'We zijn er niet alleen voor mensen die zonder werk zit ten, maar ook wie al een baan heeft, maar op zoek is naar iets anders, is welkom. Ook als er op dat moment geen passende of gewenste vacature is. We staan in contact met veel bedrijven op het eiland en het kan best zijn dat een ondernemer op zoek is naar iemand met bepaalde vaardigheden, maar dat nog niet aan ons heeft gemeld. Omdat we de bedrijven goed ken nen, hebben we een goed inzicht in waar men naar op zoek is. Er zijn ook bedrijven die een deel of het volledige personeelsbeheer bij ons hebben ondergebracht. Wij doen dan de werving en selectie, perso neelsadministratie en de medewer kers staan bij Randstad op de loonlijst. Het voordeel is dat als een werknemer ziek wordt, het bedrijf niet voor de kosten opdraait en dat Randstad, als de ziekte lan ger duurt, voor een vervanger zorgt.' Reinders: 'We kennen de sfeer in de bedrijven, de werktij den, de voor- en nadelen en ande re eigenschappen. Dat helpt bij het zoeken naar een geschikte kandi daat en het voorkomen van teleur stellingen. Want iemand kan nog zulke goede kwaliteiten hebben, als het niet klikt, dan wordt het niets.' De diversiteit van de bedrijven op Texel, maakt dat ook de vacatures die voorbijkomen veelzijdig zijn. 'Van administratieve krachten en koks, tot medewerkers in super markten en hotels. Het geeft vol doening als mensen die via Rand stad ergens zijn begonnen, na verloop van tijd een vast contract krijgen en dat we die jaren later nog steeds in dat bedrijf tegenko- Weverstraat 76, Den Burg Makelaars gaan afzonderlijk verder Makelaars Paul van Heerwaar den en Dennis Eelman beëindi gen per 31 maart hun samen werkingsverband. Over de reden willen ze niet veel meer kwijt dan dat ze 'te veel van elkaar ver schillen'. Van Heerwaarden en Eelman vorm den sinds 2003 de directie van Makelaardij Eelman Van Heer waarden. Voor die tijd was Eelman (vanaf 1994) in dienst van dit bedrijf, dat toen nog eigendom was van Hans Eelman (zijn vader) en Paul van Heerwaarden. De vier medewerkers (twee make laars en twee administratief-juridi- Jaap de Graaf In manege Akenburg nabij Den Burg wordt zondag 13 maart de vijfde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal verreden. Om 10.15 uur gaat een eerste groep van negen menners van start met een dressuurproef. Daarna rijden ze een vaardigheidsproef. De tweede groep van negen menners begint om 13.00 uur en doet deze onder delen in omgekeerde volgorde. De prijsuitreiking begint rond 16.00 uur. Publiek is welkom, de toegang is gratis. sche krachten) treden in dienst van Van Heerwaarden, die onder de naam De Texelse Makelaars op het oude adres blijft, in het voormalige Polderhuis aan de Vismarkt. Eel man gaat onder de naam Make laardij Eelman voorlopig alleen ver der en huurt kantoorruimte van Martijn van Hengel van MHIT op de hoek van de Elemert en de War moesstraat. Playbackshow De playbackshow van De Cocks- dorp gaat, in tegenstelling tot wat er in de agenda staat, zaterdag avond niet door. Het evenement is verschoven naar zaterdagavond 2 april. Naam verkeerd Op de website van deze krant is gisteren een artikel gepubliceerd over de bouwplannen van Modern Home en de procedure die hier voor wordt gevoerd. Daarin is per vergissing de naam van John Schlepers genoemd als bezwaar maker. Hiervoor onze excuses. Texel Masters In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt zaterdag 12 maart vanaf 20.00 uur de dartwedstrijd om de Texelse Masters gehouden. De strijd gaat tussen de acht beste dames en zestien beste heren van het eiland. Publiek heeft gratis toe gang. Belangrijk duel dames Tevoko Het eerste damesteam van Tevoko volleybalt zaterdag in Amstelveen tegen Martinus. Een belangrijke wedstrijd voor de koploper. De tegenstander staat weliswaar niet hoger dan de tweede plaats, maar heeft nog twee inhaalduels tegoed en kan bij winst stijgen naar de gedeelde tweede plaats. De thuiswedstrijd werd in november met 4-0 gewonnen, maar Martinus heeft de afgelopen wedstrijden allemaal gewonnen en is in goede vorm. Het belooft dan ook een spannend duel te worden, waarin beide teams gebrand zijn op de overwinning. Tevoko is compleet en reist met zeven dames af naar Amstelveen, waar de wedstrijd om 13.00 uur begint in de Emergohal. Nu met alle grondeigenaren in Waalenburg afspraken zijn gemaakt over verkoop en ver vangende grond, lijkt niets meer in de weg staan om het boeren land terug te geven aan de natuur. Maar wanneer, hoe gaat het er uit zien, wat gebeurt er met de boerderijen en mogen we er straks nog wel komen? Vragen te over. We legden ze voor aan de provincie, die opdrachtgever is van dit pro ject. 1. Wat gaat er in Waalenburg precies gebeuren? In Waalenburg wordt natuur aan gelegd zodat een aaneengesloten natuurgebied ontstaat. Het gebied wordt recreatief ontsloten en geeft ruimte aan (weide)vogels en bij zondere planten. Op Texel wordt nadrukkelijk gestreefd naar de clustering van natuur en cluste ring van landbouw. Het aaneengesloten natuurgebied op Waalenburg is hier een resul taat van. Doordat daar natuur wordt geclusterd ontstaan op andere delen van het eiland ook weer kansen voor het versterken van de landbouw. Daarnaast vra gen natuur en landbouw om andere vormen van waterbeheer. Door de clustering kan het water systeem in de verschillende gebieden voor natuur of voor landbouw optimaal worden inge richt. 2. Hoe zit het met de financie ring? In het regeerakkoord zijn grote bezuinigingen op natuur aange kondigd. Staatsecretaris Bleker van EL&I heeft de uitgaven in het kader van het Investeringsbudget Landelijk Gebied stilgelegd. De realisatie van Waalenburg zou als onderdeel van de Ecologische Hoofdstructuur uit dit budget gefi nancierd worden. 3. Is er dan wel budget voor Waalenburg? In reactie op de Rijksbezuinigin gen hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland geld beschik baar gesteld om de verwerving van de laatste percelen in Waal enburg mogelijk te maken. Daar naast heeft de provincie budget vrijgemaakt om de planvorming te starten. Hiermee geeft de provin cie aan dat zij de ambitie heeft om dit natuurgebied af te maken. 4. Komt er een beheers- en inrichtingsplan voor Waalen burg, wordt er al aan gewerkt en!of wie maakt dat? In opdracht van de provincie Noord-Holland stelt de Dienst Landelijk Gebied (DLG) het inrich tingsplan op. Hierbij werkt DLG samen met Natuurmonumenten, Gemeente Texel en het Hoog heemraadschap Hollands Noor derkwartier. Vorig jaar is DLG gestart met het opstellen van de randvoorwaarden en eisen voor de nieuwe inrichting. Hierbij zijn verschillende vertegenwoordigers voor landbouw, natuur, recreatie en water uit het gebied betrokken. Dit voorjaar wordt gewerkt aan het opstellen van mogelijke schet sen (varianten) voor de inrichting. 5. Wie mogen er nog meer aan schuiven? Ook bij de invulling van het recre atief medegebruik van het gebied zal een brede groep van vertegen woordigers worden betrokken. Dit gebeurt in de vorm van een bij eenkomst die in de zomer van 2011 plaatsvindt. Daarna worden de schetsen uitgewerkt tot een concreet inrichtingsplan. De inten tie is om dit plan in het najaar van 2011 aan de Texelaars toe te lich ten. Natuurmonumenten maakt een plan voor het beheer van het gebied. Lokale boeren zullen een rol blijven spelen bij het beheer van Waalenburg. 6. Bestaat er een doelstelling voor de inrichting van Waalen burg? Voor Waalenburg zijn dotter bloemhooilanden, zilte graslan den, droge schraallanden, brakke watervegetatie en fauna belang rijk. Ook gaat het om het behoud en de ontwikkeling van geschikt gebied voor diverse soorten vogels (weidevogels, pioniervo gels, etc.). Daarnaast is natuurge- richte recreatieve ontwikkeling van het gebied een belangrijke doelstelling. De Texelaars en de natuurgerichte recreant moeten van het gebied kunnen genieten. 7. De Staart en de Westerboers- weg, wat gaat er met die wegen gebeuren? In het kader van de planvorming wordt gekeken naar de toekom stige functies van de wegen in het gebied, waarbij op dit moment nog diverse varianten denkbaar zijn. Over de wegen is nog geen besluit genomen. 8. Is er inmiddels voor alle boe ren in het gebied een oplossing gevonden? Met alle eigenaren die grond heb ben binnen de grenzen van het te ontwikkelen natuurgebied zijn afspraken gemaakt. Voor een deel moeten deze afspraken nog vast gelegd en geëffectueerd worden. 9. Worden de boerderijen gesloopt, zo ja, wanneer? Er zijn afspraken gemaakt over de sloop van drie boerderijen. Sloop vindt plaats nadat het gebruik beëindigd is. Opdrachtgever voor de sloop is Natuurmonumenten. Natuurmonumenten heeft de intentie om over enkele werken te starten met de sloop van de eer ste boerderij. Gerard Timmerman Lieve mensen, Het is voor ons onmogelijk om u allen persoonlijk te bedanken voor uw warme belangstelling na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa ROMKE DE VRIES Zoveel belangstelling, zoveel kaarten, bloemen, troost en warme woorden. Ons verdriet is er niet minder om, maar het heeft ons erg goed gedaan. Fien de Vries-Dros Tine en Cor Anne en Trudy Rob en Ester Bart en Sandra Kleinkinderen en achterklei n kinderen Texel, maart 2011 Lj-Selof/e Hoera Trudy Koomen wordt zondag 50 Van harte en nog vele jaren! INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,60 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,20 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. De Horizon Texel Air- port zoekt enthousiaste mensen voor keuken en bediening. Tel. 311313/06 36167576. w ww.texel sea uto pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Tijd voor violen, de mooi ste kleuren. R. Blank Tuin planten, markt Den Burg. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Gratis computer/lap top schoonmaak en test: www.tcatexel.nl Gerechie, gerechie, gere- chie, gerechie, gerechie, gerechie, gerechie, gere chie, gerechie, gerechie, gerechie, gerechie, gere chie en nog een gerechie. Voor een heerlijk avondje uit, genieten van meer dan 14 "Gerechies", moet u bij het Schoutenhuys in Den Burg zijn. Tel: 0222-312041 www.lindeboomtexel.nl Camerabewaking? Stiehl Techniek, Jonathan Stiehl, 06-51705400 stiehltech- niek.nl Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Led tv reparatie? Bel Rob, 06-51110685. A.V.T. Brouwer De Taveerne, De Koog. Laat u dit weekend weer eens verrassen door Chef kok Valentijn! Hulp aan Texelaars in financiële nood

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 3