r IDDIE1C3C3BD in Durper musical Oudeschild: boei als verkeersremmer bij entree dorp Kostuums Centraal zaterdag-/vakantiekracht .txl Gebakken Zeetong (450 gram) friet en salade 24,50 Krokusrit 'Landje van Drijver eindelijk gesaneerd' VRIJDAG 11 MAART 2011 TEXELSE 6 COURANT gunstig uitpakt. De kosten van de verplaatsing van het clubhuis neemt de ijsbaan zelf voor z'n rekening en de buurt is al akkoord. En het kost de gemeente ook nog niets, maakte Victor Maat van de ijsclub zich populair bij het college. Vanaf de ijsbaan werd koers gezet naar het voetbalveld. Volgens de dorpscom missie is het een drassig veld dat praktisch niet wordt gebruikt. Een ideale plek dus om woningbouw volgens Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO) te reali seren. De plannen hiervoor lagen alweer een tijdje in de ijskast, maar Oudeschild is volgens Zeijerveld klaar om ermee aan de slag te gaan. Bij dorpshuis 't Skiltje werd een kijkje genomen in de voormali ge beheerderswoning, die nu het domein is van jongeren. Elke woensdag komen ze er bijeen en dat gaat volgens de dorpscommis sie naar tevredenheid. Eén groepje, dat wat ouder is, heeft zich afge splitst en in een schuurtje een eigen buurthonk gevestigd. Aanvankelijk gaf dat wat overlast, maar nadat enkele raddraaiers de wacht is aan gezegd, komen er geen klachten meer. Zeijerveld incasseerde com plimenten voor de wijze waarop hij en enkele dorpsgenoten dit ter hand hebben genomen. De jeugd van de toneelvereniging van De Cocksdorp voert volgende week drie keer de musical Gebro ken Hart op. Het verhaal gaat over een Oostenrijkse prinses die ver liefd wordt op een prins, maar ontdekt dat het leven aan het hof niet alleen rozengeur en mane schijn is. De musical wordt opgevoerd op zaterdag 19 en zondag 20 maart in het Eierlandsche Huis. Op zaterdag begint voorstelling om 14.00 en om 20.00 uur. De avondvoorstelling is inmiddels uitverkocht. Zondag is er een matineevoorstelling die om 15.00 uur begint. Aan de musical wordt meegedaan door 35 kinderen die sinds september onder leiding van Ivonne Lemonakis en Wilma Laan aan het repeteren zijn. De musical wordt gekenmerkt door kostuums die vroeger aan het hof werden gedragen. De kleding is spe ciaal voor de musical gemaakt, ver telt Ivonne Lemonakis. 'Marjo Ran, Martha Laan, Carole van Klinken en Christa van Rijsewijk zijn druk bezig geweest met de pakken. We hebben acht baljurken, vier broderiejurken, elf jurken voor hofdames, twaalf luxe jurken, twaalf mannenpakken, een luxe mannenpak, drieëntwintig tule rokken, drieëntwintig hoepeljurken en twintig tenues voor arme sloe bers. Daarnaast hebben ze ook de nodige sluiers, hoeden, handschoe nen en tasjes gemaakt.' Volgens Lemonakis wordt het tijdens de uit voering een hele toer iedereen in de juiste kleding te hebben. 'Hoofdrol speelster Esmee Pieters bijvoor beeld moet zich liefst 21 keer ver kleden.' Het is de tweede keer dat de jeugd van De Cocksdorp zich op een omvangrijke musical toelegt. Vorig jaar speelden ze het Kretaan- se Mysterie, waarin veel nummers werden gezongen op de melodie van ABBA. Toen was er één voor stelling gepland, maar dat was ontoereikend voor alle belangstel ling. De toneelvereniging heeft daarom nu ook twee voorstellingen in de middag gepland. Kaarten zijn te bestellen bij het Eierlandsche Huis (tel. 316507) en kosten €10,-. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen de helft. Nieuwe procedure bouw Modern Home De bouwvergunning voor uit breiding van het bedrijfsgebouw van Modern Home aan de Abbe- waal in Den Burg wordt opnieuw ingetrokken en het bezwaar dat tegen de bouw is gemaakt, wordt gegrond verklaard. Aldus hebben b en w besloten naar aanleiding van een uitspraak van de Alkmaarse rechtbank. Het college heeft echter tevens besloten een nieuwe procedure te voeren om de bouw alsnog moge lijk te maken. Modern Home kreeg de bouwvergunning in augustus vorig jaar. Een bezwaar daartegen werd gegrond verklaard, zodat de vergunning werd ingetrokken. Modern Home ging in beroep bij de rechtbank en werd in het gelijk gesteld: het besluit tot weigering van de vergunning werd vernie tigd. Argument van de rechter was dat de vrijstellingsmogelijkheid die in het bestemmingsplan van Den Burg is opgenomen onverbindend is. Het college respecteert de uit spraak door de bouwvergunning weer in te trekken en het beroep van Schlepers gegrond te verkla ren. Het is de bedoeling de bouwver gunning weer te verlenen na een artikel 19-procedure om het gebruik van het perceel voor de handel in volumineuze goederen (meubelzaak) mogelijk te maken. Daarbij zal ontheffing worden ver leend wat betreft het aantal aan te leggen parkeerplaatsen en ook wat betreft de plaats waar deze parkeerplaatsen komen. Het hoeft niet op eigen terrein, maar mag op een strook grond tussen het gebouw en de open bare weg. ■Ö3?et33ESal2IS 1 li 11 m 47 Voor een betrouwbare gebruikte auto slaagt u gewoon op Texel. Ook voor schadeherstel kunt alles vinden op www.texelseautopagina.nl Wij hebben plaats voor een Wij zijn op zoek naar een scholier voor de zaterdagen en de schoolvakanties. Heb je zin om bij ons te komen werken, kom langs of bel voor een afspraak, tel. 312966. Gemeente Texel Vrijdag 18 maart vergadering Commissie Geluidhinder Vliegveld Texel om 13.30 uur, gemeentehuis Den Burg De commissie geluidhinder vliegveld Texel (of commissie milieuhygiëne vliegveld Texel) heeft als taak het gevraagd en ongevraagd uitbrengen van adviezen over de geluidsaspecten van de activiteiten op het vliegveld Texel. Ook kunnen bij de commissie klachten worden ingediend over geluidhinder. Op de agenda: 1. Opening 2. Verslag vergadering 26 maart 2010 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Bespreking gebruiksplan 2011 -2012 exploitant 5. Bespreking overzicht klachten 2010 6. Omvorming naar Commissie regionaal overleg, stand van zaken 7. Rondvraag en sluiting Tijdens de vergadering kan - als de voorzitter dit dienstig acht - worden ingesproken over onderwerpen die op de agenda staan. Degene die van een eventueel toe te kennen spreekrecht gebruik wenst te maken, dient zich tenminste twee werkdagen van tevoren als inspreker te hebben aangemeld bij de secretaris van de commissie. Om redenen van doelmatigheid kan de spreektijd worden gelimiteerd. De vergadering is openbaar en kan worden bijgewoond door iedereen, die belangstelling heeft voor de geluidhinderproblematiek van het Texelse luchtvaartterrein. Voor inzage van de vergaderstukken of andere vragen is de commissie telefonisch bereikbaar via nummer 0222-362282 (vragen naar Cees Witte). We hebben verse Texelse oesters, Mosselen, Ali kruiken, Zeetongen, Zeezalm, Kabeljauw, Tarbot, Zeewolf, Langoustines, verse Noordzee-kreeft, Heilbot, Coquilles en Gamba's in huis, bereid met verse boter van boterboerderij Verdegaal. Deze week: Tafclrcservering, 0222 - 319310. Havenrestaurant Texel 1 lnsi crhi Zaterdag 12 maart Inschrijven kan vanaf 19:30 bij schoenmaker aan het Wezenland Starten vanaf 20:00 uur M Iedereen mag mee doen Inschrijfgeld €7,- Dezc rit wordt uitgezet door Aris van der Vis O Patrick Simons sponsor Opel Rentenaar Natuursteenhandel - Steenhm De Vrijhe Granieten en hardstenen keukenbladen wastafelbladen vensterbanken vloeren Hoofdweg 86 Dc Cocksdorp - 311 171 106 13375284 mail@dcvrijhcidtcxcl.nl Mediabureau Langeveld de Rooy is een dynamisch grafisch bedrijf dat al bestaat sinds 1887. Met ons team van 24 personen adviseren wij dagelijks onze klanten op het gebied van drukwerk, marketing, internet, ontwerp en vormgeving. Ook geven we twee maal per week de Texelse Courant uit. Onze organisatie kenmerkt zich door een informele werksfeer waarbij eigen verantwoordelijkheid, vrijheid en collegialiteit belangrijke trefwoorden zijn. Ter versterking v op zoek naar eei in het bedrijfsbureau zijn wij per direct enthousiaste fulltime Orderbegeleider calculator (m/v) Zijn of haar werkzaamheden bestaan uit: Het adviseren en begeleiden van opdrachtgevers en het maken van offertes en orders. Het aannemen, plannen en begeleiden van orders tot en met aflevering. Daarnaast verzorg je ook de planning van de drukkerij. Functie-inhoud Je bent als orderbegeleider verantwoordelijk voor de kwaliteit van het proces en het eindproduct. Je bezit een grote mate van nauwkeurigheid en door je gedrevenheid en enthousiasme weetje klanten aan je te binden en collega's te motiveren. Je bent commercieel ingesteld en beschikt over uitstekende communicatieve vaardigheden. Je hebt ruime kennis van de grafische processen in een drukkerij Ervaring is vereist en kennis van het calculatieprogramma X-gram of Drumis is een pluspunt Je bent creatief en denkt mee met de klant. Wij bieden een aantrekkelijke en afwisselende baan; 36 uur per week volgens de grafimedia CAO; een goed salaris afhankelijk van opleiding en ervaring; bemiddeling in woonruimte. Sollicitatie voorzien van cv kun je per post of per mail verzenden naar: Mediabureau Langeveld de Rooy, t.a.v. C. Daalder, Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg - Texel. E-mail cobie@lenr.nl Voor nadere informatie over deze functie kun je contact opnemen met Cobie Daalder, telefoon 0222 - 362630. Burgemeester en wethouders, ambtenaren de uiteenzetting van Hans Eelman over de historische betekenis Wezenputten en Brakestein. Een boei als verkeersremmer. Dat is het idee dat de dorpscommis sie van Oudeschild deze week lanceerde om de kruising Redou- te-Bolwerk-De Ruyterstraat veili ger te maken en gelijktijdig de aantrekkelijkheid van het dorp te verhogen. Ook bij de entree vanaf de Schilderweg is een boei gewenst. De ondernemersvereni ging is enthousiast en wil één van de boeien betalen. stenenverzameling op het 'landje van Drijver', inmiddels in andere handen, was een terugkerende ergernis op het jaarlijkse dorpen rondje. Hercules meldde dat er een akkoord aan zit te komen tussen de eigenaar en de gemeente, waarna de rommel van die plek verdwijnt en het plaveisel op het bedrijventerrein wordt opgeslagen. De loodsen daar zijn overigens nog steeds van verre zichtbaar, de beoogde 'schaamsin- gel' is nog steeds niet aangeplant. Die wens blijft als actiepunt staan. Er werd gestopt bij loodgietersbe- drijf VTI op het bedrijventerrein. De belangrijkste ontsluiting tot deze en twee andere ondernemingen bestaat uit een pad dat is verhard de dorpscommissie luisteren naar met graskeien. Rob Slik van VTI vertelde hoe hij al jaren met de l™"™™ gemeente in de clinch ligt over ver probleem, vooral als gevolg van de betering van het pad, maar tot dus- vorst, speelt op het hele eiland. De ver tevergeefs. Nu konden b en v gemeente maakt momenteel een inventarisatie en stelt prioriteiten. Door het lapwerk komt wel het groot onderhoud in het gedrang. Via de Hogeberg werd koers gezet de ergernis met eigen ogen zien. Het resulteerde er in dat ter plekke werd besloten om te kijken of het eigendom van dit pad (dat dood loopt) aan de ondernemers kan Maandag nam de dorpscommissie het college van b en w mee op een tour in en rond het dorp. De kruising Ruyterstraat-Redoute waar de eer ste stop werd gehouden, is berucht. De brede weg nodigt uit om het gaspedaal diep in te trappen, terwijl afremmen achterwege blijft. Er heb ben al de nodige aanrijdingen plaatsgevonden, maar tot dusver zonder al te ernstige gevolgen. De dorpscommissie was naar Fries land geweest om te kijken hoe ze daar dergelijke knelpunten aanpak ken, zonder het straatbeeld geweld aan te doen. 'Dit remt en verfraait gelijktijdig', benadrukte dorpsvoor zitter Gerard Zeijerveld. Gaten die hier en daar in het plaveisel zitten, doen de veiligheid geen goed. Het naar de Wezenputten en Brakestein, waar Hans Eelman van de dorps commissie over de historische betekenis van deze plek vertelde. Maar over de plannen met de Gou den Driehoek, en over de restaura tie van de forten Lunette en Redou te, werd met geen woord gerept. Hierover wordt het kruid droog gehouden tot de informatieavond over de plannen voor de Gouden Driehoek op donderdag 17 maart. De veestallen van Van der Star zijn niet van historische betekenis, maar Jan van der Star opperde dat het leuk zou zijn om ze open te stellen voor publiek. Langs de Schilder- weg bracht wethouder Hercules goed nieuws voor Oudeschild. De worden overgedragen, zodat ze zelf de verharding ter hand kunnen nemen. Ander knelpunt is de 'over toom', waar de IJsdijk, de Laag- waalderweg en het verkeer van en naar de haven bij elkaar komen. Een riskant knooppunt met veel voetgangers en fietsers van en naar de haven, die in aantal zullen toene men als de supermarkt is verhuisd. Ook met het oog op de versterking van de dijk deed Hans Eelman een oproep aan b en w om werk te maken van een degelijk verkeers plan. De laatste stop was bij de ijsbaan, waar de ijsclub een voor stel deed voor een grondruil waar door de ijsbaan beter wordt ontslo ten en die voor omwonenden

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 6