TEXELSE JO COURANT Vrijwilligers herstellen tuinwal Hogeberg ABBA's Frida en Agneta blikvangers Texelpop Kroonprins start filmhuis Oudheidkamer Vrijwilligers van de werkgroep Kwadijkervlot uit Purmerend hebben zaterdag op de Hoge berg 120 meter verweerde tuin wal hersteld. De groep deed dit in samenwer king met Staatsbosbeheer. Met het aanbrengen van drie lagen zode en een dekzode is de tuinwal weer op hoogte. Dankzij voorbereidend werk van de familie Roeper en de firma Tatenhove kon de groep onverwijld aan de slag, waardoor het werk vlot verliep. De vrijwilli gers hadden daarnaast versterking gekregen van drie leerlingen uit Purmerend, die meewerkten als onderdeel van hun maatschappe lijke stage. Ook een entomoloog uit Italië, tijdelijk verbonden aan de Universiteit van Amsterdam, hielp mee. Hij wilde graag zien hoe bij natuurbeheer rekening wordt gehouden met insecten. De afgelopen jaren hebben de vrij willigers van Kwadijkervlot onge veer 500 meter nieuwe tuinwal gezet. Dit jaar werd de overstap naar res tauratie gemaakt. Daardoor kan over een grotere lengte worden gewerkt en hebben de bouwers meer ruimte. Mede door deze nieu we manier van werken heeft Staatsbosbeheer de komende jaren nog genoeg werk voor deze groep. Oude tijden herleefden dit weekend op Texelpop, waar vijftien Texelse bands eigen werk en vooral veel covers ten gehore brachten. Zoals Jabbah, dat nummers speelde van de Zweedse formatie ABBA. Mar- jelle Driehuis en Liesbeth Rijkers waren in de huid gekropen van zan geressen Frida en Agneta. Begeleid door Lucas Tijssen, Mare Roeper, Marcel Buijsman en Sibolt van Breukelen brachten ze onder meer Mama Mia, Honey Honey, Ring Ring en Does your mother know ten gehore. De sfeer was goed in Ques tion Plaza, waar het zaterdag vol was en vrijdagavond wat rustiger. Presentatie tijdschrift Napoleon In het Maritiem Museum in Oude- dacht besteed aan de Napoleonti- schild werd vrijdag het tweede sche geschiedenis van Texel, nummer van het tijdschrift Napo- Auteur Gerrit Gerrits poseerde leon in Nederland gepresenteerd, samen met uitgevers Anja Krabben In dit tijdschrift wordt veel aan- en Roy de Beunje. ifoio rp Barmia/ Folkgroep Naggeres in De Hollebol In cultuurcentrum De Hollebol was zaterdag een optreden te beluiste ren van de Texelse folkgroep Nag geres. Met viool, fluit, gitaar en accordeon werd een repertoire van met name Ierse muziek gespeeld. Naggeres, ontstaan vanuit de cur sus Wereldmuziek van Artex, had voor de gelegenheid versterking gekregen van Lonneke Driehuis op doedelzak, waar Artex sinds enige tijd ook les in geeft. Driehuis, al langer gecharmeerd van het geluid van de doedelzak, ziet in de samen werking met Naggeres een uitbrei ding van de mogelijkheden. 'Al kan ik in verband met de stemming maar met een beperkt aantal num mers meespelen.' Het optreden gold min of meer als afsluiting van de expositie Kunst in Bedrijf, die binnenkort plaats maakt voor werk van Maja Wildevuur. Het optreden werd redelijk bezocht. Kledingmarkt De kledingmarkt die vorige week in De Schakel werd gehouden ten bate van Roemenië en Moldavië, heeft €1328,- opgebracht. Niet alleen de kleding, ook de wortelen en uien vonden gretig aftrek. De markt werd de hele dag druk bezocht, de prijzen aan het dam bord werden gewonnen door Cobie van Tatenhove, Alide Zegers en llona Koopman. Ook waren er foto's te zien van Roemenië en Moldavië. Het gewicht van de babypop werd niet geraden, daar voor is op de Koninginnemarkt een tweede kans. Collecte De voetballers van het G-team van Texel'94 lopen deze week met de collectebus over het eiland. Zij col lecteren voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Vriendenkring in september weer Hoewel de tweede voorstelling van Lipstick al bijna een week van te voren uitverkocht was en er veel belangstelling was voor een derde keer, betreedt de Hoornder toneel vereniging De Vriendenkring zater dag toch niet opnieuw het geïm proviseerde podium van de ZDH-kantine. Praktische redenen maken dat niet mogelijk. Het stuk wordt waarschijnlijk nog een keer opgevoerd bij de opening van de nieuwbouw van De Waldhoorn. 'Op een groot toneel en in een grote zaal hopen we dan nóg meer toeschouwers een plezier te kun nen doen', laat voorzitter Gitta Witte weten. Het dorpshuis wordt in september heropend. De pre cieze datum staat nog niet vast. Reumavereniging De aangekondigde lezing van Jan Beijert voor de Reumavereniging gaat niet door. Beijert zou vrijdag 1 april spreken, maar de vereniging heeft de lezing door omstandighe den verzet naar een later tijdstip. Kampioenschap turnen in sporthal Sporthal Ons Genoegen in Den Burg is zaterdag 2 en zondag 3 april het toneel van de Texelse gymnastiek- en turnkampioen- schappen. Zaterdagavond nemen Texelse tur ners die meedoen aan wedstrijden aan de overkant het tegen elkaar op. Zij strijden om de titels Texelse jeugdkampioen turnen en Texels turnkampioen. De titel Texelse jeugdkampioen turnen (deelnemers jonger dan twaalf jaar) wordt ver dedigd door Hannah Ipenburg. Die verkeert in topvorm, waardoor de concurrentie een flinke kluif aan haar zal hebben. De titel Texels turnkampioen is in handen van Elma van Garderen en Jet van de Water die vorig jaar met precies evenveel punten op de Eetcafé De Kroonprins in Ooste rend houdt vanaf 31 maart elke donderdag Filmhuis. 'Het film scherm had ik al en door aan aan tal rijen stoelen neer te zetten, ontstaat een bioscoop', vertelt ini tiatiefnemer en uitbater Arjan Trap. Bij de keuze van de films zoekt hij zo veel mogelijk aansluiting bij de actualiteit. Zo draait met Pasen Lourdes en met Koninginnedag The Queen, beide bekende films. Donderdag vertoont hij In this World, waarmee hij inhaakt op de grote stroom migranten en vluch telingen. De film gaat over een jonge Afghaan die zijn geluk in Europa wil beproeven, maar onder weg allerlei hachelijke avonturen beleeft en als enige een langdurig verblijf in een container overleeft en in Italië belandt. De films begin nen steeds om 21.00 uur. Vooraf serveert De Kroonprins een diner, zoveel mogelijk in de sfeer van de film, zoals gerechten of ingrediën ten uit de betreffende streek, zoals het Midden-Oosten. Oud-zeevaarder viert 99ste verjaardag Wil (Wilhelm Paul) Hamers uit school, een ereplaats die tot voor Bussum vierde afgelopen zon dag zijn 99ste verjaardag. Hamers studeerde van 1930 tot 1932 aan de Zeevaartschool Texel en is vrijwel zeker de oudste nog levende (oud)leerling van deze Wereldoorlog. kort werd ingenomen door Frits de Jong. Tijdens zijn leertijd op de Zeevaartschool was Hamers ver bonden aan de tennisvereniging, het latere Deuce. Later verzorgde hij voordrachten over de Tweede houdt open dag Museum de Oudheidkamer in Den Burg is zaterdag 2 april de hele dag gratis te bezoeken. Dat geldt ook voor de kruidentuin die er achter ligt. Medewerkers zijn aanwezig om vragen te beant woorden en bezoekers rond te leiden. Om 12.00 uur wordt het kook boekje Aagje kookt, recepten van vroeger en nu gepresenteerd. Bezoekers kunnen proeven van diverse lekkernijen die met behulp van het boekje zijn gemaakt. Nieuw is ook de tentoonstelling Bewaar me. Het betreft hier een grote ver zameling gebruiksvoorwerpen, sie raden, kleding, speelgoed en huis raad, in de afgelopen 55 jaar geschonken door Texelaars die er bij het opruimen van de zolder, een verhuizing of het leeghalen van het ouderlijk huis geen raad mee wis ten. De Oudkamer is zaterdag open van 11.00 tot 16.00 uur. Aanmeldingen Midzomerschans Op voormalig fort De Schans nabij Oudeschild wordt zondag 19 juni cultureel festival Midzomerschans gehouden. Inmiddels komen van uit het hele land aanmeldingen bin nen van kunstenaars en artiesten uit verschillende disciplines. Het festival biedt plaats aan muziek en zang, toneel en theater, literatuur en poëzie, dans en beeldende kunst. Ook Texelse kunstenaars die willen deelnemen, kunnen zich aanmelden via www.midzomer- schans.nl. Het festival is ook te vinden op Facebook en Twitter. eerste plaats eindigden. Het is vol gens de organiserende Gymvereni ging Texel spannend of zij hun titel met succes kunnen verdedigen, want er is aardig wat concurrentie bijgekomen. Zondag betreden vrijwel alle leden van de zes gymclubs op het eiland Ons Genoegen voor de gymnas- tiekkampioenschappen. In dit geval is het aan ZDH uit Den Hoorn om de titel te verdedigen. De wedstrij den beginnen om 11.00 uur. In vier wedstrijdronden laten zij op vijf toestellen hun kunnen zien. Er zijn medailles voor de hoogste score per leeftijdscategorie, maar de 'club-tegen-club' strijd is het spannendst. Rond 18.00 uur kun nen de gemiddelden van alle deel nemers berekend worden en wordt bekend welke club de grootste beker mee naar huis mag nemen. Vonk Preventieservice uit Oude schild is dit jaar hoofdsponsor van het toernooi. Penningmeester Harry Ran nam afscheid van de ANBO. ANBO vergadert in volle raadzaal Ouderenbond ANBO hield don derdag jaarvergadering in het gemeentehuis. Tijdens de ver gadering werd afscheid geno men van penningmeester Harry Ran en terug gekeken op het jubileumjaar. De leden werden verwelkomd in de raadzaal, waar zij werden verwel komd door burgemeester Giskes en voorzitter Praamstra. Na het officiële gedeelte, waarbij Ineke Bakker werd benoemd tot opvol ger van Harry Ran, werd een rond leiding door het raadhuis gehou den. Tijdens de vergadering werd uitgebreid stilgestaan bij het 40- jarig jubileum en de manifestatie 'Lang zelfstandig wonen'. Tijdens deze drie dagen durende informa tiemarkt, die door 2500 mensen werd bezocht, meldden zich vele nieuwe leden. Ook werd stilge staan bij het binnenkort te presen teren visiedocument met betrek king tot Lang zelfstandig wonen' en het initiatief tot de bouw van een complex van 24 tot 30 senio renwoningen in Den Burg. Koppeltoe rnooi De Texelse Dart Organisatie houdt zaterdag 2 april een koppeltoer- nooi in de Jelleboog in de Kantoor straat in Den Burg. Het toernooi begint om 20.00 uur, aanmelden kan tot vrijdag 1 april via bestuur@texeldarts.nl of tot een uur voor aanvang aan de zaal. Er wordt 701 gespeeld. Zaterdag 3 april volgen in Bar Sportief aan de Emmalaan in Den Burg de laatste wedstrijden in de bekercompetitie. Tussen de halve en de hele finale worden de com- petitieprijzen uitgereikt. Alle teams die in aanmerking komen voor een prijs, wordt dan ook verzocht aan wezig te zijn.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 10