mi TEY ELTOU/Z.S Cïneamc3 Texel WV. P§1 TAXITEXEL WMO/ziekenvervoer www.taxitexel.nl onze voordeelpas TEXELSE 11 COURANT Amsterdamse Lies kan niet meer zonder Texel G-team verslaat concurrent V !®s 'ïèl 'Mijn dochters volgen mijn voetstappen in Amsterdam' MUSlj: CLué 2010 KINDERTHEATER DINER CABARET 17 april 2011 Zwarte Markt Beverwijk Antiek, curiosa, hippe kleding, boeken, schoenen, gebruikte en nieuwe computers, auto onderdelen, kristal uit Oost-Europa of tropische groente en fruit. Gezelligheid gegarandeerd. Prijs per persoon €17,-. Inbegrepen: touringcarvervcer, entree en bootkosten. Opstappen in Den Helder is mogelijk. 3 Juli 2011 Derek Ogilvie Een middag vol verbazing, emotie, maarcok humor en vermaak. Kortom een onvergetelijke belevenis! Zondag 3 Juli, 14.00 uur, Amsterdam. Prijs p.p. €60,-. Ind. touringcar, 1e rang kaartje, bootkosten en BTW. Enkel meerijden naar Amsterdam is ook mogelijk a 20,- p.p. e-mail: info@texeltours.nl telefoon:+31(0)222-315555 www.texeltours.nl Qoscoop EercaFé eï»»=>b« ProGramma do 31 mrr T/m wo 6 apr: 0222 3120271 GOOISCHE VROUWEN In deze fHm maken de dames weer Do,ma,dl,wo 20.00. Vr 21.00 Za.zo 16.15 21.00 SANCTUM 3D Sanctum 3D is een adembenemende actie- thriller over een team van ervaren duikers. Vr.za.zo 22.00. Wo 16.15 Wat helemaal leuk is voor Pieterse, is dat haar dochters nu in Amster dam haar leven van vroeger leven. 'Ze volgen mijn voetstappen in Amsterdam. Sandy werkt nu in Carré en Samantha werkt op de school waar ik de vooropleiding van het conservatorium heb gedaan.' In de rustige wintermaanden, zeker zonder Sandy en Samantha, heeft Pieterse heimwee naar de stad. 'Sinds de meiden er wonen zijn we weer veel in Amsterdam. We tre den er vaak op en dan kan ik de meiden bezoeken. Maar ik wil er niet meer voor 100% wonen. Ik kan niet meer zonder Texel en vooral niet zonder de bewoners. Ik krijg vlinders in mijn buik als ik de boot zie, zo blij ben ik dan.' Rolstoelvervoer Tel. 0222-315555 ,„01 10% korting met artikel over de heroïneverstrekking in Amsterdam, waaraan wordt meegewerkt door de oud-Texelse In Het Parool van 19 februari een Nelda de Grave, arts bij de GGD. Zat. 2, woe 6 en zat 9 april -19.00 uur Diner Cabaret Lekker 4-gangenmenu met tussendoor een afwis selend en gezellig cabaretprogramma. 4-gangendiner inclusief de show 49,00 (evt. kindermenu €24,75). Dinsdag 5 april - 20.30 uur - Cabaret Silvester "Het Recht Van De Sterkste" "...de hele zaal aan het schaterlachen..."Dat Sil vester een zaal plat kan spelen, bewees hij jaren lang met zijn duo 'Arie&Silvester'. Entree €16,00 (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) VROUWEN Filmmenu van de maand Het G-team van Texel'94 heeft zaterdag in Heerhugowaard met 0-2 van WMC G2 gewonnen. Een nuttige zege, ook al omdat de tegenstander een belangrijke concurrent in de strijd om de koppositie is. Het was de tweede keer dit sei zoen dat Texel'94 tegen WMC speelde. Op eigen veld hadden de Texelaars afgelopen najaar nog met 16-3 gewonnen, maar zater dag werd al snel duidelijk dat de ploeg uit Heerhugowaard een stuk sterker is geworden, met een gemiddelde leeftijd die een stuk lager lag dan die bij Texel'94. De gasten hadden het erg moeilijk om een knappe aanval op te zetten en probeerden het noodgedwongen met schoten van grote afstand. Pogingen van Ricardo Blom, Kevin Weldam en Paul Bakker hadden echter weinig geluk. De ballen gingen naast of over of belandden in de handschoenen van de kee per. Eenmaal tastte de keeper mis en prompt was het raak. Doelpun tenmaker was Ricardo Blom. Vlak voor rust deed zich nog een vervelend incident voor, toen Jef frey Stendert bij een corner van Paul Bakker in botsing kwam met de keeper. Stendert mankeerde niets, maar de keeper was der mate geblesseerd dat hij niet ver der kon spelen. Hij werd vervan gen door een veldspeler die wel vaker op doel staat. Na rust was het spel van Texel'94 een stuk beter en waren af en toe mooie combinaties te zien. Een splijtende pass van Kevin Weldam belandde bij Paul Bakker, die de bal op de paal schoot. Bakker op zijn beurt bracht even later Wel dam in stelling, maar die miste. Vlak voor tijd leek WMC onver wacht op gelijke hoogte te komen, maar de bal belandde via een knie op de lat. Weldam maakte vervol gens aan alle onzekerheid een einde door de bal uit een pass van Bakker hard in de kruising te schieten. Na zeven wedstrijden staat Texel'94 nu met zestien punten op een met Koedijk gedeelde tweede plaats. Beide teams treffen elkaar zaterdag op Texel (aanvang 11.15 uur). Koploper HOSV heeft negen tien punten. WMC is naar de vier de plaats gezakt. 'BENT U ER VANDAAG ALWEER INGETRAPT? Hondenpoep i Doe er wat aan! i 24 Uur 7 i per *eek i Lies Pieterse. Ze zijn niet op het eiland geboren en getogen, maar wonen hier al zó lang dat ze niet meer van een echte Texelaar te onderscheiden zijn.Waar komen ze van daan en wat bracht hen er toe zich blijvend op ons eiland te vestigen? In de rubriek aangespoeld dit keer: Lies Pieterse-De Boo. De rasechte Amsterdamse Lies Pieterse-De Boo (58) verhuist in 1981 naar Texel, als drugs ook in de betere kringen de over hand nemen. Op zoek naar het Amsterdam van vroeger komt ze naar Texel. 'Het was net of ik twintig jaar terug in de tijd stap te.' Meer Amsterdammer dan Pieterse zijn weinig mensen. Haar wieg staat aan de Amstel, in het hart van het chique Amsterdam. Ze is geze gend met bloed dat giert van de muzikaliteit en zangkwaliteit, door gegeven door ouders en grootou ders. Haar ouders zijn eigenaar van De Caliënte, een bekende cabaret dancing naast de Stadsschouw burg. Ze groeit op in het bedrijf, onder toeziend oog van haar nanny Tante Marie. Met 14 jaar staat ze voor het eerst op het podium. 'We hadden die maand een slechte band, dus mijn vader zei ik ga spelen en jij gaat zingen. Ik had al jaren zang en pianoles en zo ontdekte ik het zingen voor geld.' Pieterse begint aan het conserva torium, maar alles wordt anders als haar vader verdrinkt na een val van een steiger in Vinkeveen. Ze is dan 16 jaar. 'Mijn moeder was niet in staat naar de Caliënte te gaan, dus mijn grootvader ging achter de kassa en ik maakte afspraken met musici en artiesten en gaf leiding aan 25 man personeel. Na een jaar overleed mijn grootvader aan hart zeer, het leven zonder zijn zoon was hem veel te zwaar.' Het bedrijf wordt verkocht en er wordt iets kleiners gekocht, Bistro Hollywood. Pieterse doet barwerk en is diskjockey, maar ze voelt de sfeer veranderen. 'Drugs namen de overhand, ook in de betere krin gen. Mijn toenmalige vriend, die later overleed, was verslaafd aan alcohol en werd op Texel opgeno men. Ik bezocht hem hier en werd verliefd op het eiland, dat had ik niet verwacht. Als ik in Amsterdam was, wilde ik op Texel zijn.' Haar plannen om naar Texel te ver huizen worden in Amsterdam met gelach ontvangen. Na drie weken zou ze terug zijn, werd voorspeld. Pieterse, dan 28 jaar, laat Amster dam in eerste instantie rigoureus achter zich. 'Ik heb gebroken met alle vrienden en kennissen om het eiland een kans te geven. Ik wilde niet op één been hinken.' Ze gaat werken op Paal 17 en koopt Peperstraat 8 in Oosterend, een plek waar ze heel gelukkig is. 'Ik deed de deur altijd op slot, tot de buren zeiden dat hoef je niet te doen. En vervolgens zetten ze vis op het aanrecht als ik niet thuis was.' De eerlijkheid is even wen nen. 'Toen ik op Texel kwam, stond er een advertentie in de Texelse Courant dat er een aansteker was gevonden. Fantastisch! Dan kom je uit Amsterdam waar elke dag moorden op de voorpagina ston den!' Op Texel vindt ze het Amsterdam van vroeger en ze is hier meteen thuis. 'Texel lijkt heel erg op Amster dam. Hier houden ze ook van Ajax en van André Hazes. En de Texe laars zijn een geweldig volk, ik heb me hier niet hoeven aanpassen.' Wel moest ze wennen aan de wind: 'In Amsterdam zat ik altijd tussen de huizen. Hier hoef je niets aan je haar te doen. En de tram stopte voor mijn huis, die klingelde. Ik miste het geluid van de tram. En er was maar één bioscoop. Dat was even vreemd, maar ook prettig. In Amsterdam moest ik altijd uit tien dingen kiezen wat ik ging doen, hier was maar één keuze.' Als ze op het eiland komt, is Pie terse single, wat haar goed bevalt. Ze kent Frans Pieterse uit het Stoombootkoffiehuis, maar verder is er niets. Wel zijn er opvallend veel raakvlakken tussen de twee. Hij komt ook uit de horeca, hij is ook muzikant en ze zijn allebei op 27 mei jarig. Twee jaar later zet haar grootmoe der vaart achter een zoektocht naar een geschikte partner. 'Ze zei ik kom wel even kijken op Texel. Ik heb haar opgehaald en voorge steld aan een aantal heren, waar onder Frans. Ze zei over hem die man moet je kiezen, bij hem zul je nooit koude voeten hebben. Hij had namelijk daarvoor sloffen voor me gekocht bij Martin Karlas!' Pieterse zegt dat er verbazing al om is als ze met Frans een serieuze relatie aangaat. Ze werkt dan inmiddels op De Skuul, wat leidt tot het vaak gehoorde grapje dat Frans mensen aan de drank helpt en Lies ze er weer vanaf. In 1986 wordt Sandy geboren en Samantha volgt al snel. Het combi neren van de zorg voor de kinderen met haar werk op De Nieuwe Skuul, gaat niet goed samen Pieterse richt zich meer op De Karseboom. 'Eerst ben ik gaan schoonmaken, maar de kroeg liep niet zo goed. Ik zei Frans waarom ga je niet spe len? En als je niet gaat spelen, huur ik een accordeonist van de over- kant. Ik zei ik help je wel, ik ga wel zingen.' Daarmee is Café Chantant gebo ren, wat een gezellige publieks trekker en een begrip wordt. In het begin is het voor Pieterse erg wen nen. Haar opleiding en ervaring maken dat ze gewend is aan een groter publiek, maar het is goed als Frans zegt 'je maakt elke week zoveel mensen blij, dat is veel meer van belang dan veel studeren en dan één uitvoering in het concert gebouw'. De familie Pieterse woont altijd in Den Burg, tot Lies aangeeft naar De Koog te willen. 'De Koog vind ik heerlijk. Frans had een vooroordeel over De Koog, maar ik vind het gezellig en ik hou van badgasten.' Als Sandy en later ook Samantha naar Amsterdam verhuizen voor hun studie, wordt het wel erg stil in huis. 'Ik heb het liefste dat ze naast de deur wonen, maar ik wil onbaat zuchtig van ze houden. En ik wilde dat ze gingen leren. En als ze dan toch naar een stad gaan, ga dan naar Amsterdam. En dan midden in Amsterdam, daar moet je wonen en studeren. Dit om te bepalen wat je de rest van je leven wilt.' Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant I heroïne haalt junk van Medische straat

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 11