TEXELSE^COURANT Cjrocn ^wartr jexels in het harL, 9 10 Rabobank: Economie Texel beter dan elders RvS corrigeert college in kwestie 't Bondje Texelhoeve deze zomer open .txl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12567 VRIJDAG 15 APRIL 2011 Route oversteek Waddenzee 'Je hoeft niet hard en vaak, maar je moet wel gericht trainen en lol is heel belangrijk', vindt talentenbe geleider Ferdi nand Mulder. Metaaltechnicus Matthias Schra- ma maakt instru menten voor wetenschappers die aan zeer spe cifieke eisen moeten voldoen. Voor het eerst in de geschiede nis zijn ballon- vaarders van Texel over de Waddenzee naar Friesland gevlogen. Evert van Boc- kom Maas zat in de Tweede Wereldoorlog ondergedoken in de boet van Hopman in De Nederlanden. Vanuit de lucht is goed te zien welke veranderingen de afge lopen tijd hebben plaatsgevonden op camping Loodsmans duin. Om iedereen de gelegenheid te bieden de vernieuwin gen te bekijken, houdt de camping zaterdag 16 april van 11.00 tot 16.00 uur open dag. De veranderingen op Loods mansduin verliepen niet zonder slag of stoot. Met name langjarige gasten maakten - soms heftig - bezwaar en ook de meningen in het nabij gelegen Den Hoorn waren verdeeld. Een mening over de vernieuwingen wordt gevraagd via de stelling op www.texeisecourant.nl. De Koog houdt grote belactie SV De Koog houdt vanavond (vrijdag) een grote belactie om nieuwe vrijwilligers te vinden. De bedoeling is dat zo'n 250 men sen in De Koog worden gebeld. De belactie komt voort uit recent gehouden workshops van Sport service Texel om meer vrijwilligers te vinden. Voor zover bekend is SV De Koog de eerste vereniging op het eiland die de theorie in praktijk gaat omzetten. Rond 18.30 uur nemen zeven men sen van SV De Koog plaats achter de telefoon en wordt er tot circa 20.30 uur rondgebeld. Dat gaat volgens Bianca Kaercher aan de hand van bellijsten die de afgelo pen tijd zijn opgesteld. De mensen die gebeld worden, krijgen gestruc- Woelmui: Lampen Kennelijk hebben ze nog geld over in Haarlem. Niet meer voor de tus- senbus, nee, die is veel te duur, maar wel voor een overbodig, spuuglelijk straatlantaarnwoud aan de Pontweg. Hé, Eric Hercules, kunnen we die rotweg niet opko pen? Dan ruimen we alles op. We hakken de lampen om, slopen de lelijke hekken en trekken die stom me paaltjes uit de Texelse grond. We deponeren die rommel allemaal op de stoep van het provinciehuis, en dat is dan onze betaling. Jouw partijgenote Sacha Baggerman vindt het vast goed. Die gaat uit zoeken wie eigenlijk besloten heeft om de Pontweg te ontsieren. Zoek ook eens uit wie eraan verdiend heeft, Sacha, dat kon wel eens interessant wezen. Wie weet komt er dan ooit weer geld beschikbaar voor de tussenbus. Woelmuis tureerd vragen voorgelegd. De voetbalclub hoopt zo onder meer in beeld te krijgen wat men sen al doen en of ze mogelijk nog wat anders zouden willen doen. De gesprekken duren naar verwach ting een paar minuten. De bedoeling is dat de komende tijd meer clubs aan de hand van de workshops van Sportservice Texel belacties gaan houden om nieuwe vrijwilligers te vinden. Calluna ontruimd Zwembad Calluna is donderdag avond ontruimd nadat medewer kers een brand- of rooklucht hadden geroken. Oorzaak was vermoedelijk een defect in de elektrische installatie. Er waren circa vijftien bezoekers in het bad en de sauna. De brandweer werd kort na 21.00 uur gealarmeerd. De brandweer deed onderzoek en met behulp van een hoogwerker werd het dak geïnspecteerd. Publiek en medewerkers werden op ruime afstand gehouden, in verband met het risico op schadelijke gassen. Er werd een storingsdeskundige opge roepen, die van de vastewal moest komen. De Texelse economie heeft het in 2010 beter gedaan dan in menig ander gebied. In toeris me, horeca en midden- en klein bedrijf zijn de omzetten gemid deld genomen gelijk aan die in 2009. De markt van zakelijke reizen naar het eiland trekt weer aan en er wordt steeds meer geboekt en gekocht via inter net. Aldus schetste Ronald Bleeker, directievoorzitter van Rabobank Noord-Holland Noord, enkele lokale ontwikkelingen bij de pre sentatie van de jaarcijfers afgelo pen maandag in OSG De Hoge- berg. De bank haalde in 2010 een nettowinst van €7,7 miljoen en het vermogen groeide tot ruim €1,5 miljard. Bleeker kenmerkte land bouw en visserij als stabiele sec toren, waarin het er 'zeker niet slecht' voor staat. Hij drukte de Texelse leden wel op het hart dat ze in een 'toeristisch product' leven. 'Ook voor de aankleding van het landschap is de landbouw heel belangrijk. Voor Texel is het belangrijk dat het eiland zich nog meer richt op slecht weerarrange- menten. Diversiteit is juist de kracht van het toerisme. Texel is onderdeel van de regio. Als het slecht gaat met de bollen, de marine en Doggershoek (sluiting daarvan), dan heeft dat effect op Texel. Dat geldt ook voor ontwik keling van de Kooyhaven. Een goede bereikbaarheid van Den Het college van b en w moet een nieuw besluit nemen over een verzoek om 't Bondje in Oude- schild in gebruik te nemen voor woondoeleinden met de moge lijkheid voor beroep aan huis. Het besluit om hier aan mee te werken is door de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State vernietigd. De familie Van Beek uit Maarssen voert al een jarenlange strijd met de gemeente om het voormalige verenigingsgebouw te mogen bewonen en er een spiritueel cen trum in te vestigen. Op het gebouw rust de bestemming openbare en bijzondere doeleinden, wat onder meer de mogelijkheid geeft het als dienstwoning te gebruiken. Op 22 januari 2010 weigerden b en w hieraan mee te werken. Als argu ment werd aangevoerd dat in Oudeschild een minimum niveau aan maatschappelijke bestemmin gen gehandhaafd moet blijven, dat 't Bondje in de directe nabij- De Texelhoeve op de hoek van de Kogerstraat en Burgerhout straat in Den Burg opent nog voor 1 juli de deuren. Dat is althans het plan van Rob Vos van de Pelikaan, betrokken bij de exploitatie. De Texelhoeve is volledig in authen tieke stijl herbouwd door aannemer Ooms, die het pand inmiddels heeft opgeleverd aan Woontij. De komende maanden wordt de boer derij ingericht als horecagelegen heid. Voor de exploitatie heeft Woontij een overeenkomst geslo ten met exploitatiemaatschappij Helder is ook goed voor Texel. Als eiland moet de uniciteit in acht worden gehouden, maar wel de samenwerking met de overkant blijven zoeken. Niet de neiging hebben om gasten alleen op het eiland te houden. Het is niet erg als we de toeristen een dagje naar de overkant sturen.' Bleeker toonde zich kritisch over het Texelse bezwaar tegen het aantal vliegbewegingen van en naar vliegbasis De Kooy. 'De Hel- derse middenstand is daar behoor lijk verbaasd over.' De bankier uitte zijn zorgen over voorgeno men bezuinigingen bij Defensie. 'De uitwerking is nog niet bekend, maar voor de werkgelegenheid is het een fikse aderlating. Mensen die in Den Helder wonen hebben het werk graag dichtbij. Dit is ook voor Texel van groot belang.' speedheat.nl kom badkamers kijken I '14 VI11INSTAUATIETECHN1EKI open zat. 10.00 - 12.30u (Advertentie) TEXELSE0COURANT heid van een cluster van maat schappelijke voorzieningen ligt en dat het vanuit ruimtelijk oogpunt niet wenselijk is om er een woon bestemming toe te laten. Het bestaande lint van woonbestem mingen wordt doorbroken en de vrees bestaat dat problemen met de buurt ontstaan. De rechter stel de de gemeente in april 2009 in het gelijk. Daarop stapte Van Beek, die werd vertegenwoordigd door advocaat Maurice Frantzen, naar de RvS. Volgens hem 'heeft het college miskend dat geen behoefte bestaat aan een maatschappelijke functie op het perceel, dat geen sprake is van een cluster van maatschappelijke functies en dat het perceel, gelet op de ligging, daarvoor ook niet geschikt is'. Verder vindt Van Beek dat een woning op die plek geen afbreuk doet aan landschappelijke waar den en geen aantasting van het woon- en leefklimaat vormt. .txl Gemeente gesloten op Goede Vrijdag (22 april) Informatie over aangiftes, afvalroutes en storingen vindt u bij de bekendmakingen en op www.texel.nl. 03^B3zmmn G3 www.texelseautopagina.nl (Advertentie) Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Gemeente Texel Zwembad Molenkoog Het Feest van Eierland werkgroep polder Eierland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op De Pelikaan, die op zijn beurt afspraken heeft gemaakt met het Maartenhuis bij De Koog over de inzet van mensen met een verstan delijke beperking. Zij gaan aan het werk in de Texelhoeve en geven deze overdag een bijzondere sfeer, 's Avonds is de locatie in gebruik voor vergaderingen, workshops, seminars, feesten en partijen. Het project is tot stand gekomen dankzij subsidies van de Stichting Samen Een, Gemeente Texel en provincie Noord-Holland (project Wonen-Welzijn-Zorg) en Investe ringssubsidie Landelijk Gebied. Gebruikte kleding voor het goede doel. Zet de zakken dinsdag 19 april aan de weg. Graag voor 13.00 uur klaarzetten Rotary Texel Bekendmakingen op pagina 14 1811-grote planner 1814-verbannen Wij bieden u een mooie

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1