TEXELSE™COURANT OSG vreest einde van opleidingen Cf roen 'wart,-Jexels in het harL, 10 Langeveld de Rooy wint A.M. Bandaprijs Vaart achter komst rotonde op Pontweg OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12568 DINSDAG 19 APRIL 2011 Ruim 200 leerlin gen en 50 vrijwil ligers waren in touw bij de grote tweejaarlijkse uitvoering van de dansafdeling van Artex. Het terrein rond manege Aken- burg was het toneel van het Texel Weekend waarbij 230 ama zones en ruiters streden. Heidemonen waarden rond in Je moet er wat voor over heb ben! dat toneel vereniging Zuid- Eierland in Bethel opvoerde. Het nieuwe Keukencentrum Texel van Marjet van der Vis en Pieter Koper heeft meerdere concepten onder één dak. Jeugdtrainer, beheer van de website, schoonmaakwerk, stukjes voor het clubblad en onderhoud. Voorbeelden van taken die leden en sympathisanten van SV De Koog bereid zijn te doen naar aanleiding van de belactie vrijdagavond in de kantine. Zeven vrijwilligers belden circa tachtig leden en sympathisanten of ze vrijwilligerswerk willen doen. Over de respons zijn ze dik tevreden. Bianca Kaercher na ruim een uur bellen: 'Tot dusver reageert tachtig procent van de mensen die we aan de lijn hadden positief. We hebben er in één avond ruim 30 vrijwilligers bij. De één wil folders bezor gen, de ander een toernooi organiseren of in de kantine helpen.' Omdat het niet lukte alle leden te pakken te krij gen, krijgt de belactie een vervolg. Het initiatief komt voort uit een recent gehouden workshop van Sportservice Texel om meer vrijwilligers te vinden. De telefoonkosten worden betaald door Grand Hotel Opduin en Sjans verzorgde de catering. Op de foto Herbert de Geer, Ingrid Witte, Bibi van de Slikke, Bianca Witte, Eddy Witte, Lucie Burgman en Richard Quar- tel tijdens de belactie. (FotoGemrd-nmmemM Rector Henk de Vries is teleurge steld in antwoorden van onder wijsminister Marja van Bijster- veldt op Kamervragen van D66 en PvdA over de extra 2,5 arbeidsplaatsen op de OSG. De minister is niet bereid de extra arbeidsplaatsen, die vanaf augustus dreigen te vervallen, te verlengen. Volgens Van Bijsterveldt komt de OSG niet meer in aanmerking voor een uitzonderingspositie zoals tien jaar geleden toen de extra 2,5 fte werden verleend. De school telde per 1 oktober 2010 951 leerlingen en het ministerie ziet de OSG daar door niet als school waarvan het leerlingenaantal structureel onder de opheffingsnorm zit. Dat geldt wel voor het voortgezet onderwijs op de Friese Waddeneilanden, waardoor die opnieuw voor een uitzonderingspositie en extra geld in aanmerking komen. Op de vraag wat voor gevolgen het wegvallen van de 2,5 fte op het onderwijsaanbod van de OSG heeft, antwoordt de minister dat het de verantwoordelijkheid van het bevoegd gezag van de school is om het beschikbare geld doel matig te besteden en het onder wijsaanbod te bepalen. Volgens De Vries ontkomt de school niet aan grotere lesgroepen en een beper king van de examenmogelijkheden, waardoor in de toekomst mogelijk geen examen meer in tekenen of informatica kan worden gedaan. Beroepsopleidingen op de VMBO waar weinig animo voor is, lopen volgens de rector de kans gesloten te worden. De rector wijst erop dat de extra 2,5 arbeidsplaatsen altijd school- breed zijn ingezet om een breed programma te kunnen aanbieden, zodat jongeren niet snel naar de overkant zouden hoeven te gaan. De Vries: 'Mede dankzij de extra gevoerd in de Texelse Courant en er worden bespaartips gegeven en er worden publieksavonden gehou- er zijn per avond verschillende den. Daarop worden de sprekers die ingaan op een bepaald (tussen)standen bekendgemaakt, thema. Lees verder op pagina 3 'De campagne was meer dan een commerciële uiting. Het was tevens een bijdrage aan het ver hogen van de duurzaamheid op het eiland.' Dat zei de jury van de A.M. Bandaprijs 2011 van de Nederlands Nieuwsblad Pers (NNP) over de campagne voor TexelEnergie waarmee de Media bureau Langeveld de Rooy de eerste prijs heeft gewonnen. Voor de reclamecampagne van TexelEnergie werden naast de Texelse Courant ook Vakantiekrant Texel en Texel Magazine ingezet en werden folders verspreid naar aan leiding van thematische uitingen in de krant. Vanaf november startte de TE Bespaarstrijd, een samen werking met TexelEnergie en stich ting Duurzaam Texel, naar een idee van Jacco Dros. De wedstrijd waarin huishoudens uit Den Burg het opnemen tegen huishoudens uit de buitendorpen, blijkt veel Texelaars aan het denken te heb ben gezet over energiebesparing Juryvoorzitter Erik Ranzijn overhandigde de A.M. Bandaprijs met bijbehorende en werd door de jury als inspire- oorkonde aan marketing en salesmanager Duncan Whyte van Mediabureau rend gezien. De campagne wordt t-angeveid de Rooy. bekostiging van het ministerie heb ben we dat lange tijd in stand weten te houden. Oud-staatsse cretaris Karin Adelmund van onder wijs is hier tien jaar geleden geweest en heeft toen zelf gecon stateerd dat Texel verder weg is van het vasteland dan over het algemeen wordt gedacht. Zij vond het een goede zaak dat de Texelse leerlingen nabij hun woonplaats onderwijs kunnen volgen.' Lees verder op pagina 14 De gemeente gaat vaart zetten achter de realisatie van een rotonde op de kruising Pontweg, Keesomlaan en Westerweg in Den Burg. De kruising staat te boek als plek waar zich veel ongelukken voor doen en dat bleek ook gisteren. Wethouder Edo Kooiman en zijn ambtenaren hadden het besluit om haast te maken met een rotonde gisterochtend nog niet genomen of het was raak. Door een voorrangsfout botste aan het begin van de middag twee auto's op elkaar op de kruising, waarna een echtpaar uit Amers foort voor controle naar het zieken huis moest. Zij wilden de weg op rijden, waarna ze in botsing kwa men met een 57-jarige vrouw uit Oudeschild die rechtdoor reed. Zij bleef ongedeerd. De wagens waren fors beschadigd. Volgens een woordvoerder van de gemeente is er een tijdje geleden al een aanvraag voor financiering van de aanleg bij de provincie inge diend, maar die werd niet gehono reerd. In de wetenschap dat er deze week een nieuw college van Gedeputeerde Staten wordt geïn stalleerd, gaat wethouder Kooiman de rotonde opnieuw bespreken bij de provincie. De kosten van de Moederdag in Texelse Courant De Texelse Courant besteedt vrijdag 6 mei op royale wijze aandacht aan Moederdag. Texelaars kunnen foto's van hun moeders insturen voor een speci ale Moederdagpagina in de krant en zo hun moeders of vrouwen in het zonnetje zetten. Foto's kunnen gemaild worden aan redactie@texelsecourant.nl. De redactie geeft een voorkeur aan foto's met een formaat van circa 1 Mb waarop de gezichten goed te zien zijn. Inzenders worden ook vriendelijk verzocht de naam van de moeder in de e-mail te vermelden. Foto's kunnen tot en met dinsdag 3 mei worden doorgestuurd. aanleg zijn geraamd op zes ton. Dat moet deels door de gemeente en deels door de provincie worden betaald omdat zij beide wegeige- naar zijn. Over de verdeling van de kosten moet nog nader worden gesproken. De rotonde staat al een paar jaar op de investeringslijst van de gemeente, maar is een paar keer doorgeschoven. De aanleg stond in de laatste begroting gepland in 2012. Wanneer het nu moet plaats vinden, is volgens de woordvoer der niet te zeggen.'Maar het liefst zo gauw mogelijk.' De politie kaart te een paar jaar geleden ook aan dat de rotonde gevaarlijk is. speedheat.nl Diefstal tafel uit bloemenstalletje Overal op Texel staan stalletjes langs de weg met bloemetjes of ander koopwaar. Meestal gaat het goed, maar in De Waal ging het dit weekend mis. Toen Loes Timmer maandagmorgen een kijkje nam bij haar stalletje dat ze al twintig jaar langs de Sommeltjesweg heeft staan, bleek de hele tafel, inclusief het daaraan gemonteerde kistje met geld te zijn verdwenen. De bloemen lagen op de grond. Het betreft een wit tafeltje. Ze heeft aangifte gedaan bij de politie. Maandagmiddag meldde ze dat het tafeltje in vernielde staat net buiten De Waal was teruggevon den. (Advertentie) TEXELSE@COURANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Wij bieden u een mooie kans! Natuureiland Texel Folder met gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6 www.texelseautopagina.nl Gemeente gesloten op Goede Vrijdag (22 april) Informatie over aangiftes, afvalroutes en storingen vindt u bij de bekendmakingen van 15 april en op www.texel.nl

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1