TEXELSE^COURANT Cjroen 2warL-Jexeh in het harL, Rechter verbiedt schietoefeningen op Razende Bol Koger bos in beeld Nieuwe bus voedselbank voor begraafplaats TEXEL jj^js OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12569 VRIJDAG 22 APRIL 2011 Den Burg Zo'n 950 lopers treffen deze dagen de laat ste voorberei dingen voor de Zestig van Texel op tweede paasdag. 11 Frits Dijkstra en zoon Dave zijn ondernemende Texelaars. Ze blikken terug en kijken vooruit op het komende seizoen. 13 Wisseling van de wacht bij MAB Club Texel, waar voorzitter Eddy van der Ploeg is opge volgd door Menno Koorn. Tv Van 1969 tot 1973 was Jan Granneman pas tor op Texel. Nu is hij met emeri taat en verzorgt hij als invaller vieringen. Staatsbosbeheer en de gemeen te gaan onderzoeken of een stuk bos aan de Kamerstraat in De Koog als begraafplaats kan wor den ingericht. Ze hopen daarmee aan een wens van het dorp tege moet te komen. De Koog is het enige dorp op Texel dat geen eigen begraafplaats heeft. De dorpscommissie zet zich al jaren in voor verandering en dat lijkt vruchten af te werpen. Tijdens het rondje van het college en de dorpscommissie door De Koog kwam de begraafplaats ter sprake en van de week zat de gemeente met Staatsbosbeheer om tafel. Lees verder op pagina 3 Piet Standaart lid van Texel 2010 Gerbrand Poster en Piet Stan daart vlogen elkaar ooit geregeld in de haren, nu heeft Standaart zich aangesloten bij Texel 2010. Hij wordt actief in de steunfractie. Standaart liet zich zo'n tien jaar gele den op de ledenlijst van Texels Belang zetten. In 2002 kwam hij in de gemeenteraad. Er volgde een tweede periode, maar na een con- Para gewond bij landing tegen dijk En 19-jarige Deense parachutist is woensdagochtend gewond geraakt bij de landing. De man kwam op de crossbaan achter het vliegveld terecht en klapte daarbij met zijn gezicht tegen een dijk. Hij werd voor controle met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De man was bij bewustzijn. Hij deed mee aan een training voor een groep militairen. flict met toenmalig burgemeester Geldorp trad hij terug. In de aanloop naar de raadsverkiezingen van 2010 werd Standaart naar voren gescho ven als lijsttrekker van TB, maar nadat Nico Kikkert het bestuur voor het blok zette, trok Standaart zijn kandidatuur in. Daarna volgde een historische verkiezingsnederlaag voor TB. Standaart: 'De verhoudingen waren lichtelijk verstoord en bij TB kreeg ik niet meer de kans me verder te ont wikkelen. Ik kon me ook niet meer vinden in het gedachtegoed van de partij.' Zijn lidmaatschap van TB zegde hij niet op, maar hij heeft zich nu wel aangesloten bij Texel 2010. Standaart: 'Het is een vereniging van en voor Texelaars, met een degelijk en sociaal beleid. Daar kan ik mij in vinden. De partij onderscheidt zich van andere.' Poster: 'Piet vertegenwoordigt het gedachtegoed van veel Texelaars en heeft een enorme kennis, met name op ruimtelijk gebied. We zijn blij met zijn komst.' Dus de twee politici hebben de strijdbijl begraven? Standaart: 'Ik ga proberen Gerbrand te steunen in zijn beleid.' De Stichting Broodnodig op Texel beschikt sinds gisteren over een nieuwe koelwagen om aan de overkant voedsel op te halen. Edwin van den Heuvel van Garage Dros in Eierland droeg de bus (een Renault) over aan coördinator Jos- je van den Berk van de voedsel bank. De wagen kostte €45.000,- en dat is op diverse manieren bij elkaar gebracht. Van den Berk: 'We hadden zelf €18.000,- gespaard, de Raboton heeft €6.000,- gespon sord en we van heel veel mensen bedragen gehad van bijvoorbeeld €25,- tot €1000,-. Daar zijn we echt heel erg dankbaar voor.' De voedselbank had een nieuwe wagen nodig, nadat de vorige eind 2010 was stukgegaan. De voedsel bank maakte sindsdien gebruik van een reguliere auto van Garage Dros. Van den Berk: 'Zij hebben zich ook enorm voor ons ingespan nen.' De bus is voorzien een koe ling waarin vlees en groenten tij dens de rit op een temperatuur van zeven graden worden gehouden. Volgens Van den Berk komt de wagen op het goede moment. Een salade met garnalen die woensdag in Amsterdam werd gehaald, bleek tegen een rit zonder koeling met het huidige weer niet bestand en moest worden weggegooid. 'Dat is hartstikke jammer.' De voedselbank had nog rondge keken naar een tweedehands wagen, maar die was tot verras sing van Van den Berk niet te vin den. 'Of je moest een wagen nemen met vier ton op de teller. Dan was het beter te kiezen voor een nieuwe wagen. Nu zijn we de komende tien jaar van de ellende Defensie moet wel degelijk ont heffing op de Flora- en Faunawet aanvragen voor het houden van schietoefeningen in de richting van de Razende Bol. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden woensdag bepaald. Al jaren is er een geschil tussen de Waddenvereniging en de minister van Economische Zaken, Land bouw en Innovatie (ELI, voorheen LNV) over de schietoefeningen van de Marine vanaf fort Erfprins in de richting van de Razende Bol. De minister is van mening dat er ook in kwetsbare periodes, bijvoorbeeld tijdens het verharen van zeehon den, geen sprake is van verstoring tijdens schietoefeningen en besloot dat daarom geen ontheffing in het kader van de Flora- en faunawet nodig is. De Waddenvereniging is het hier niet mee eens en vindt dat via een ontheffing gewaarborgd moet worden dat de marine niet mag schieten als er zeehonden rusten, werpen of verharen of wan neer er vogels broeden op de Razende Bol. De rechtbank stelde woensdag de vereniging in het gelijk en oordeel de dat het ministerie ten onrechte geen ontheffing heeft verleend, omdat Defensie wel degelijk opzet telijk dieren verstoort met de schietoefeningen. De rechtbank is van mening dat de mening van het ministerie op onvoldoende feiten gestoeld is. kom badkamers kijken 1141H INSTAllATIETECHNIEK I open zat. 10.00 - 12.30u Ook is de rechtbank zeer kritisch over het onderzoek van IMARES, dat in opdracht van Defensie is uitgevoerd. In de uitspraak staat: 'Gelet op het voorgaande is de rechtbank van oordeel dat het uit gevoerde onderzoek van IMARES zodanige leemten in kennis en informatie vertoont dat de minister op basis daarvan geen goede inschatting heeft kunnen maken van de effecten van de schietoefe ningen op alle betrokken inheemse beschermde diersoorten.' De Waddenvereniging vindt dat de uitspraak niet zonder gevolgen kan blijven voor andere militaire activi teiten en zal contact zoeken met het ministerie van ELI en Defensie om de bescherming van dieren in kwetsbare perioden ook bij andere militaire oefeningen goed te waar borgen. speedheat.nl .txl Gemeente gesloten op 2e paasdag (25 april) Informatie over aangiftes, afvalroutes en storingen vindt u bij de bekendmakingen en op www.texel.nl texelseÜcourant Gecombineerde krant i.v.m. Pasen In verband met het als werkdag uitvallen van maandag 25 april 2e Paasdag zal er op donderdag 28 april een gecombineerde krant verschijnen. Advertenties voor deze krant kunnen tot dinsdag 26 april 17.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy TEXELSEÖCOURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): vakantiekrant nnn I iNsrnunriETECH wek I Josje van den Berk bedankt Edwin van den Heuvel voor de wagen. Links vrijwilligers Jan Koppenol en Janneke Kwast. Naast Van den Heuvel Denise Schijf, Marianne Bonne en Corrie Witte. (Foto Jemen van Hattum) Folder met gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6 www.texelseautopagina.nl Bekendmakingen op pagina 14 Door het ongekend warme voorjaar ontwikkelt de natuur Terpstra in bloei komen. Spitsuur dus voor de bollentelers, zich in sneltreinvaart. Zoals langs de Van der Sterrweg in de die hier alweer aan het koppen zijn. Prins Hendrikpolder, waar de bloembollen van de familie foto Gerard mmum

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1