1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Antoon Goes naast Jan Cremer op expositie Drie dagen muziek in café De Kuip VRIJDAG 22 APRIL 2011 Tangosalon TexelTango houdt zondag 24 april, eerste Paasdag, in het Kunsthuys aan de Warmoes straat in Den Burg een salon. Docenten zijn Jur Heijnen en Jonne Heijnen-Meij uit Amsterdam. Dit duo, al eerder te gast bij TexelTango, heeft een eigen dansschool in Amsterdam. Daarnaast trad Jur op als DJ tijdens het tangofestival in november. De favoriete dans- houding van het echtpaar is dicht bij elkaar, de zogeheten Close Embrace. De salon, die om 17.30 uur begint, wordt voorafgegaan door een work shop, die om 16.00 uur begint. Deelname kost €15,-, toegang tot alleen de salon kost €5,-. Een eigen danspartner is geen vereiste, het wordt aangeraden schoenen met dunne zolen te dragen. Kerk bezichtigen De Maartenskerk in Oosterend is van maandag 2 tot en met donderdag 5 mei tussen 13.30 tot 16.00 uur geopend voor publiek. Weidevogels Vogelwerkgroep Texel houdt zaterdag 23 april een excursie rond De Grie. De excursie, die ongeveer twee uur duurt, staat onder leiding van Giel Witte uit Den Burg en vertrekt om 10.00 uur bij Alexanderhoeve. Deel name is gratis, opgave niet nodig. De excursie wordt gehou den in het kader van de Natio nale Weidevogelkijkweek. Workshop Levenswerk In Binnenlicht aan de Wever straat in Den Burg verzorgt Joke Overbeeke woensdag 27 april een kennismaking met de cursus Levenswerk. Dit is de eerste bijeenkomst in de geheel vernieuwde winkel die, sinds de feestelijke herope ning afgelopen zaterdag, ruimte biedt voor lezingen, workshops en cursussen. Deze eerste avond wordt toe lichting gegeven op de cursus Levenswerk en worden onder delen verhelderd. De bijeen komst, die ongeveer twee uur zal duren, begint om 19.30 uur. Beter slapen Bij GGZ Noord-Holland-Noord gaat op 4 mei de cursus 'Beter Slapen' voor 60-plussers van start. Deelnemers aan de cursus leren praktische vaardigheden die kun nen helpen beter te slapen. Zelf doen is daarbij belangrijk. De cur sus bestaat uit zes bijeenkomsten, waarin gesproken wordt over wat slapen is en waarom het belangrijk is, over slaapmedicatie en over de invloed van gewoonten en pieke ren. Verder worden verschillende vormen van ontspanning geoefend. De cursus wordt gegeven op woensdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur in het gebouw van GGZ aan de Huisduinerweg in Den Hel der. Deelname kost €10,-. Opge ven via tel. 088-6565000. Aquarwllwn van Anton Goes en Litho's van Lucebert op de expositie aan de Burgwal Bij binnenkomst vallen ze direct op, een serie van zes aquarellen van de hand van Antoon Goes, gemaakt tijdens de grote ver bouwing van De Lindeboom in de jaren tachtig. Goes, betrok ken bij de bouwwerkzaamhe den, maakte de aquarellen in opdracht van architect Jan Vis ser, als herinnering aan dit grootse en historische werk in het centrum van Den Burg. Ze zijn nu te zien op de paasexpo- sitie in het voormalige architec tenbureau aan de Burgwal. 'Het zou mooi zijn als ze als serie bij elkaar bleven', zegt Ada de Wolf, eigenaar van zowel de galerie als de kunstwerken. 'Misschien is het iets om straks in de vernieuwde Lindeboom te hangen.' Het werk van Goes is overigens niet het enige dat als serie wordt aangebo den. Opvallend aanwezig is ook een serie van tien kleurenlitho's van Jan Cremer, die een groot deel van de noordelijke muur in beslag nemen. En de dertig gezichten op de kerk van Oosterend van Toon de Haas, die tijdens Oosterend Present 1983 als poster op de markt verschenen. Deze hebben een plek gekregen in de zonnige werkkamer van Visser zelf, met uitzicht op de tuin. Een oplettende bezoeker kan door de ramen boven de etsen van de Oosteren- der kerk de kerk van Den Burg zien. Architect Visser was al tijdens zijn opleiding op de Rietveld Academie een groot liefheber van kunst en hij bouwde in de jaren die volgden een enorme collectie op. Hij ont wikkelde bovendien een oog voor kwaliteit en na het succes van een eerdere expositie besloot zijn echt genote ook met Pasen het voor malige kantoor aan de Burgwal als galerie in te richten. 'Ik kan het toch niet allemaal aan de muur hangen, dus kan ik het net zo goed verkopen', is haar stellige overtui ging, hoewel duidelijk is dat ze van sommige werken niet anders dan met moeite afstand doet. Dat geldt niet voor een wat somberder werk van Armando, maar bijvoorbeeld wel voor de veel kleurrijker etsen van Lucebert. Want hoewel zwart wit in aantal wellicht de boventoon voert, is op de expositie ook heel wat kleur te vinden. Met name de al genoemde werken van Jan Cre mer lijken van het doek te sprin gen. Voor de liefhebbers is een bezoek je aan de tijdelijke galerie wellicht ook een mooie gelegenheid een kijkje te nemen in het nog steeds te koop staande schoolgebouw aan de Burgwal, dat voor het tot archi tectenbureau werd ingericht, onder meer dienst heeft gedaan als onderkomen voor de sociale werk plaats, als muziekschool en als jongerencentrum. De etsen komen in de ruime galerie goed tot hun recht en bezoekers zullen elkaar niet snel voor de voeten lopen. De expositie is geopend tot en met 8 mei. Café De Kuip aan de Dorps straat in De Koog staat tijdens de Paasdagen in het teken van muziek. Vrijdag brengt Mocam- bo Blues een ode aan bluesle gende Stevie Ray Vaughan, zaterdag speelt The Fortunate Sons muziek van Creedence Clearwater Revival. Beide optre dens beginnen om 22.30 uur, de toegang is steeds gratis. Het weekend wordt afgesloten met een Texelse marathon op zondag eerste Paasdag, Vanaf 17.00 uur speelt Sorgen Frei in de serre, vanaf 22.30 uur gveolgd door @Last op het hoofdpodium. Laatst genoemde band heeft met Marko Koorn en Roxi Jasper op de voor grond een nieuwe uitstraling gekre gen. Jasper, inmiddels vaste zan geres en trompettist van de band, wil zoveel mogelijk optredens mee spelen, zolang deze niet samenval len met de optredens van haar Jazz Focus band. De zangeres is ook te horen op de CD die @Last binnenkort presenteert. Marko Koorn heeft al heel wat ervaring opgedaan als frontman bij profes sionele coverbands en zong in duet met Babette van Veen Dansen over golven op de CD De Kameleon. Daarnaast had hij een (zomerjhit in de 538-hit chart met She Said. Als leadzanger bij @Last kan hij op de fiets naar de repetities en hoeft hij voor optredens niet verder weg dan een kilometer of tien. Prakti sche voordelen, maar Koorn denkt dat de samenwerking ook muzi kaal wel goed zit. Na een spontaan optreden op Texelpop, is het optre den in De Kuip de eerste keer dat Koorn officieel met ©Last het podi um betreedt. Naast de muzikale versterking kan de band in de nieuwe, grotere bezetting ook werken aan de pre sentatie. De oude formatie, met Ron de Vries (zang/drums), Sil van Dijk (gitaar/zang), Andre Smith (bas) en Wim Boer (toetsen/zang), kreeg altijd veel complimenten, maar de interactie met het publiek bleef lastig. Ook omdat drummer Ron de Vries tevens leadzanger is. Deze relatieve onzichtbaarheid van de zanger ontlokte iemand uit het publiek kortelings nog de opmer king dat de band met een CD zou meespelen. Indirect een compli ment voor de zanger, maar ook een opdracht aan de performance te werken. Omdat de groep nog wei nig met de nieuwe krachten heeft kunnen oefenen aan het opbou wen van repertoire, wisselen tij dens dit eerste optreden de grote en de kleine formatie elkaar af. De band speelt covers en eigen werk. Meer informatie over de band en optredens is te vinden op www. atlast-texel.nl. Thriller met Cooper en De Niro Bradley Cooper en Robert De Niro zijn de hoofdrolspelers in Limitless. Deze actiethriller, die vanaf vandaag in Cinema Texel draait, gaat over een weinig succesvolle schrijver, die gebruik maakt van een experimen teel medicijn dat hem in staat stelt zijn geest voor honderd procent te gebruiken. Hij evolueert naar de per fecte versie van zichzelf en dat lijkt te mooi om waar te zijn, maar zijn ver kregen vaardigheden worden ook al snel opgemerkt door schimmige figuren die zijn nieuwe leven bedrei gen en onder druk zetten. Ook nieuw in Cinema Texel is de sciencefictionfilm World Invasion: Battle Los Angeles. Daarin wordt LA aangevallen door een onbekende vijand, waarna een marine-eenheid onder leiding van een sergeant (Aar on Eckhart) redding moet brengen. Dit kleine maar dappere legertje vormt de eerste en laatste verdedi gingslinie tegen een oppermachtige tegenstander. Voor het hele gezin is de 3D anima tiefilm Animals United. Hoofdper soon is Billy, een ondeugend stok staartje, die op de Afrikaanse savanne woont. Samen met zijn beste vriend Socrates, de vriendelij ke leeuw, wacht hij geduldig op de jaarlijkse overstroming. Ze wachten en wachten, maar de toestroom van water blijft uit. Wanneer Billy ontdekt dat mensen een reusachtige dam hebben gebouwd, gaat hij samen met Socrates en andere vriendjes proberen de savanne te redden. Een deel van de andere program ma's is geprolongeerd, waaronder de succesvolle Nederlandse kome die Gooische Vrouwen en Rio, een animatiefilm over een papegaai die nooit heeft geleerd om te vliegen. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Paaswake in De Burght In De Burght (de voormalige her vormde kerk in Den Burg) wordt zondag 24 april (eerste paasdag) een oecumenische Paaswake gehouden. Deze begint al om 6.00 uur 's ochtends. Diverse leden van de protestantse gemeente werken mee, evenals het koor de Cantorij, dat wordt geleid door Dyo Was- sink, en dominee P.A. den Braan- ker. Na de dienst is er een paasont- bijt in De Schakel, het gebouwtje naast de kerk. Ook hiervoor is iedereen welkom. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Vrijdag 22 april SV De Koog heeft een ledenvergade ring in de eigen kantine aan de Boodtlaan. Aanvang 20.00 uur. In discotheek Jelleboog aan de Kan toorstraat in Den Burg begint om 22.00 uur een party met als thema 'dance magie'. DJ is Ricky West. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Alle Tijd; 19.00 Gooische Vrouwen; 21.15 Limitless; 21.45 World Invasi on: Battle Los Angeles. Zaterdag 23 april In het kader van de landelijke Weide vogelkijkdag begint bij Alexander hoeve aan De Grie nabij Den Hoorn om 10.00 uur In yogacentrum De Aleph in de Weverstraat in Den Burg begint om 14.00 uur een workshop engelen. Deelname kost €29,-. In discotheek Jelleboog aan de Kan toorstraat in Den Burg begint om 22.00 uur een party met WET-Radio. De toegang is gratis. In discotheek De Toekomst in De Koog begint vanavond het tweede Cats-weekend, met optredens en andere activiteiten die in het teken van deze legendarische Volendamse Voorstellingen Cinema Texel: 11.30 Hop NL; 11.30 Rio 3D NL; 13.45 Hop NL; 14.00 Winnie De Poeh NL; 16.00 Rio 3D NL; 16.15 Animals United 3D NL; 18.45 Alle Tijd; 19.00 Gooische Vrouwen; 21.15 Limitless; 21.45 World Invasion: Battle Los Angeles. Zondag 24 april In De Burght (de voormalige NH-kerk in Den Burg) begint om 6.00 uur 's ochtends een oecumenische Paas wake. Na de dienst is er een paas- ontbijt in De Schakel. In de kerk van Den Hoorn begint (voorafgaande aan de dienst) om 9.00 uur een paasontbijt. The Singers of the Lord geven om 9.30 uur een optreden in De Burght aan de Binnenburg in Den Burg. In het Eierlandsche Huis in De Cock- sdorp wordt van 13.00 tot 18.00 uur een grote paas- en rommeltjesmarkt gehouden. TexelTango verzorgt een Argentijnse tangosalon in het Kunsthuys aan de Warmoesstraat in Den Burg. Van 16.00 tot 17.00 uur is er een work shop voor dansers alle niveaus, van af 17.00 uur een salon met DJ. Voorstellingen Cinema Texel: 11.30 Rio 3D NL; 11.30 Animals United 3D NL; 13.45 Hop NL; 14.00 Winnie De Poeh NL; 16.00 Rio 3D NL; 16.15 Hop NL; 18.45 Alle Tijd; 19.00 Gooi sche Vrouwen; 21.15 Limitless; 21.45 World Invasion: Battle Los Angeles. Maandag 25 april Op de wielerbaan in Den Burg begint om 4.35 uur de wedstrijd over 120 kilometer van de Zestig van Texel. De loop over 60 kilometer start om 10.35 uur bij het NIOZ op 't Horntje. Radio Texel doet vanaf 14.00 uur verslag via 106.1 FM (ether), 98.5 MHz (kabel) en via www.radiotexel.nl. Van 9.00 tot 14.00 uur kan in schiet sportcentrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg worden gestart voor de Lammetjeswandel tocht. Er kunnen afstanden van 5 tot 40 km worden gelopen. Op het parkeerterrein bij zwempara dijs Calluna aan de Schumakersweg 3 in De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehou- Vogelwerkgroep Texel verzorgt haar jaarlijkse Paasvogelwandeling door polder Waalenburg. Verzamelen om 10.00 uur bij boerderij De Reiger aan Bij buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eieriand wordt van 11.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt gehou den. De opbrengst komt ten goede aan het gebouw. Voorstellingen Cinema Texel: 11.30 Rio 3D NL; 11.30 Animals United 3D NL; 13.45 Hop NL; 14.00 Winnie De Poeh NL; 16.00 Rio 3D NL; 16.15 Hop NL; 18.45 Alle Tijd; 19.00 Gooi sche Vrouwen; 21.15 Limitless; 21.45 World Invasion: Battle Los Angeles. Dinsdag 26 april In Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg begint om 15.00 uur een bijeenkomst van de afdeling dialect van de Historische Vereni- In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het maandelijks Alzheimer Café. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Alle Tijd; 19.00 Gooische Vrouwen; 21.15 The Kings Speech; 21.45 World Invasion: Battle Los Angeles. Woensdag 27 april De zes basisscholen die onder Schooltij vallen houden van 8.30 tot 12.00 uur open dag. Meer informatie staat op www.schooltij.nl. De Texelse Laurien Folkerts neemt in Cultuurpark Westergasfabriek in Amsterdam deel aan de finale van Vers, de jeugdprijs van de VSB Poë zieprijs. Voorstellingen Cinema Texel: 13.45 Hop NL; 14.00 Winnie De Poeh NL; 16.00 Rio 3D NL; 16.15 Animals Uni ted 3D NL; 18.45 Alle Tijd; 19.00 Gooische Vrouwen; 21.15 Limitless; 21.45 World Invasion: Battle Los Donderdag 28 april In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt van 10.00 tot 12.00 uur een informatiebijeenkomst voor ouderen gehouden over de OV-chip- In verband met de te verwachten drukte zet TESO rond het weekend een tweede boot in. Deze week wordt vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 20.00 uur een halfuursdienst gevaren en maandag en dinsdag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moeten vandaag rekening houden met wachttijden tot een half uur. Voor meer informatie, www.teso.nl. Internetspreekuur De cursussen internet en social media, die in de bibliotheek gegeven zouden worden, gaan door gebrek aan belangstelling niet door. In het najaar wordt opnieuw gekeken of er interesse Om toch de speciaal voor starters ontwikkelde methode Klik Tik onder de aandacht te brengen, komt er een wekelijks digitaal spreekuur voor beginnende inter netgebruikers. Dit spreekuur is vrijblijvend en gratis. Vanaf 27 april wordt elke woensdag van 13.00 tot 14.00 uur inloopspreek uur gehouden voor mensen die vragen hebben over de cursus of hulp nodig hebben bij het begin nen aan de lessen. Ook voor allerlei algemene vragen over het gebruik van internet, e- mail adressen en social media zoals Hyves en Twitter kan men op het spreekuur in de bibliotheek terecht. Cursus healing Spiritueel Texel verzorgt in het weekend van 14 en 15 mei een cursus white time healing. Cursis ten leren zelfhealing en healing op anderen, het energiesysteem schoon te maken en te balanceren. Belangstellenden kunnen ter ken nismaking een afspraak maken voor een behandeling. Meer infor matie is te lezen op www.spiritu- eeltexel.nl.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 2