TEXELSE 5 COURANT Fiscus geeft administratiekantoor vertrouwen Renske van den Tempel was de eerste klant bij Administratiekantoor Koorn die een contract tekende voor Horizontaal toezicht. Naast haar Kees Zwaan (I) en Klaas Dirk Koorn. De het plaatsen van de laatst steen openden Marjet van der Vis en Pieter Koper donerdagmorgen het nieuwe Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan. (FoioMSrcusR^oVi Met behulp van de telekraan van René Boon werd woensdag de voor gevel van De Burght onder handen genomen. Om te voorkomen dat de gevel en de entree besmeurd raken, werd de hoge rand voorzien van een vogelwerking, een soort schrikdraad. De aanleg gebeurde door het gespecialiseerde bedrijf Excellent uit Zandvoort. Foto g//s bouw) Op het surfstrandje bij Dijkmanshuizen spoelde dinsdag een dode bruinvis aan. Het dier, een mannetje van bijna een meter lang, was klokgaaf en waarschijnlijk nog maar net dood. Er spoelen regelmatig dode bruinvissen aan, maar vrijwel altijd langs het Noordzeestrand. Hoewel deze kleine tandwalvissen in deze tijd van het jaar bijna elke dag via het Marsdiep de diepere geulen van de Waddenzee binnen zwemmen, komt het maar weinig voor dat er een aan de waddenkant strandt. (r*o Ecom^is^ Paaseieren zoeken in De Koog Geschminkt als paashaas gaan kinderen uit De Koog en omge ving zondag 24 april, eerste Paasdag, eieren zoeken in het bos. De paashaas verschijnt om 12.00 uur op het dorpsplein, waar kinde ren kunnen worden geschminkt en hazenoren krijgen aangemeten. De optocht vertrekt om 13.00 uur, om de tijd te vullen, staat er een spring kussen opgesteld. Spreekstalmeester Arnold (Kets) Meivakantie in Gemini Ziekenhuis Het Gemini Ziekenhuis in Den Helder is op maandag 25 april (tweede Paasdag) en zaterdag 30 april (Koninginnedag) beperkt geopend. Op deze dagen is in het ziekenhuis een zondagsdienst van kracht en is het niet mogelijk de polikliniek te bezoeken, een röntgenfoto te laten maken of bloed af te laten nemen. Ook de bloedafnameposten in de omgeving zijn niet geopend en de laboratoriummedewerkers bezoe ken geen patiënten thuis. Uiteraard krijgen patiënten die zijn opgeno- Koninginnemarkt Voor de Koninginnemarkt in Den Burg, die zaterdag 30 april wordt gehouden, zijn nog enkele plaat sen beschikbaar. Verenigingen en stichtingen die een kraam willen bezetten om leden te werven of de clubkas te spekken, kunnen zich opgeven bij Bianca van der Veen (tel. 315499, e-mailadres bikbar@texel.com). De markt duurt van 9.00 tot 12.30 uur, kramen kunnen vanaf 8.30 uur worden ingericht. Het huren van een kraam kost €20,-. Nieuw dit jaar is dat ook kinderen die mee- Vogelwandeling Vogelwerkgroep Texel houdt maandag, tweede Paasdag, de jaarlijkse Paaswandeling langs polder Waalenburg. De gratis excursie staat onder lei ding van Hans en Giel Witte uit Den Burg begint om 10.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Opgave is niet nodig. De deelnemers verza melen bij De Reiger aan de Wester- boersweg. Polder Waalenburg is al meer dan honderd jaar één van de beroemd ste weidevogelgebieden van Nederland, waar jaarlijks veel grut to's, kieviten, scholeksters en ture luurs hun jongen grootbrengen. Verder is het een aantrekkelijk gebied voor doortrekkers als wit- gat en kemphaan, zodat het een excursie met een gevarieerd soor tenspectrum belooft te worden. Het verdient aanbeveling zelf een Kaercher praat de tijd aan elkaar en om 13.00 uur gaan de kinderen achter de Koger drumband aan naar het bos waar de eieren wor den gezocht. Er zijn twee zoekge- bieden: één voor de kinderen tot 6 jaar, die met één oudere begeleider mogen zoeken en één voor de kin deren van 6 jaar en ouder. In beide zoekgebieden liggen ruim voldoen de gekleurde chocolade-eieren en in elk gebied ligt één gouden en één zilveren ei dat bij inlevering recht geeft op een mooie prijs. men en spoedeisende patiënten alle zorg die zij nodig hebben. Ook op Bevrijdingsdag (donderdag 5 mei) is een zondagsdienst inge steld. De poliklinieken zijn dan gesloten en patiënten kunnen niet terecht voor het laten maken van een röntgenfoto. Wel is het moge lijk bloed af te laten nemen. Het laboratorium in het Gemini is van 8.00 tot 16.30 uur geopend en ook de bloedafnamepost in Den Burg is die dag op de gebruikelijke tijd open. Ook leggen de laborato riummedewerkers huisbezoeken af. Op vrijdag 6 mei zijn alle afdelingen geopend. Wel kunnen sommige poliklinieken beperkt bereikbaar zijn. doen aan de vrijmarkt een plekje op de Groeneplaats kunnen krij gen. Vanaf 8.45 uur wijzen de marktmeesters (herkenbaar aan de veiligheidsvesten met opdruk) de plaatsen toe. Reserveren is niet mogelijk, zelf een kraam neerzet ten is niet toegestaan. Alle plaat sen moeten om 12.30 uur schoon worden opgeleverd. KTF verzorgt tussen 11.00 en 12.00 uur een optreden, 's middags wor den tussen 15.00 en 17.00 uur kinderspelen gehouden. Deelname kost €1,50, opgeven kan ter plaat se. verrekijker of telescoop mee te brengen. Laarzen zijn niet nodig, de excursie is ook geschikt voor mensen met bewegingshulpmid delen (wandelstokken, rollators, rolstoelen). X-factor in Maartenskerk De paasdienst die zondag 24 april wordt gehouden in de Maartenskerk in Oosterend, staat in het teken van de X-fac- tor. De X staat voor iets mysterieus, iets dat moeilijk te benoemen is; datgene wat iemand indruk doet maken op anderen. In het christen dom is de X het teken voor Chris tus, wiens opstanding uit de dood met Pasen wordt gevierd. De gemeente van Christus heeft dus de X-factor. Maar wat houdt deze Vier concerten op weg naar Parijs Op de roadtrip die hem van Texel naar Parijs voert, geeft Gronin ger Bob Kolsters vier optredens op het eiland. Maandag 25 april (tweede paas dag) is hij van 10.00 tot 11.00 uur in Hotel Texel in Eierland, van 12.30 tot 13.30 uur in café De Kombuis in Oudeschild, van 14.00 tot 15.00 uur in café De Steenenplaats in Den Burg en vanaf 18.00 uur in de huiskamer van een niet nader bekend gemaakte inwoner van Den Burg. Kolsters, die zich als artiest Stro man laat noemen, heeft zich voor zijn tournee laten inspireren door de film Paris, Texas, waarin reizen symbool staat voor de zoektocht naar liefde en de eigen identiteit. Stroman zingt en begeleidt zichzelf daarbij op dobro, een gitaar met een metalen klankkast, veel gebruikt door de Amerikaanse bluesgitaristen uit de eerste helft van de vorige eeuw. Zijn repertoire bestaat voornamelijk uit zelfge schreven, Nederlandstalige blues. De concerten zijn gratis te bezoe ken. Catsweekend De muziek van de legendarische Volendamse band The Cats staat centraal tijdens het tweede Cats weekend, dat vanavond begint. In verband met het fraaie weer heeft de organisatie enkele wijzi gingen in het programma aange bracht. Zo komt de Cats-bingo te vervallen. Het weekend begint vanavond om 22.00 uur, wanneer in discotheek De Toekomst in De Koog een Cats- quiz wordt gespeeld, samenge steld door Michel Veerman en Johan Tol van het One way wind magazine. Zaterdag om 14.00 uur vertrekt de TX10, omgebouwd tot de One Way Wind, uit de haven van Oudeschild. Vorig jaar viel dit onderdeel in het water, maar dit keer lijken de weergoden gunstig gestemd. Midden op het wad brengt Charlie D Medow enkele songs van de Cats ten gehore, 's Avonds is er in De Toekomst een liedspel, getiteld Ik hou van Hol land. Het weekend wordt zondagavond in De Toekomst afgesloten met een optreden van de Cats Aglow Band, aanvang 22.00 uur. Kaarten voor de boottocht en het concert kosten €10,- en zijn verkrijgbaar bij eetca fé SamSam in De Koog. in en wat merken anderen daar van? Deze vraag staat centraal in de dienst op paasmorgen, die om 9.30 uur begint. Medewerking wordt verleend door jongeren van VonK, jeugdouderling Nienke Mahieu en de blazersgroep van Excelsior. Het orgel wordt bespeeld door Jur Tuinema, voorganger is ds. Caroline der Nederlanden. Op verzoek van zoon Jasper (9) bracht ambulancechauffeur Aart Slegh vrijdag een bezoek aan basisschool De Fontein. De spreekbeurt die Jasper over de ambulance hield, werd een groot succes. Zijn klas genoten waren onder indruk en vuurden vele vragen af, maar Jasper wist overal antwoord op. 'Hij hoefde niet op zijn lijstje te kijken', lachte zijn vader. De leerlingen beloonden Jasper, die later misschien ook wel op de ambulance wil rijden, met een dikke negen. Na afloop poseerden de kinderen voor de ambulance op het schoolplein. Jesper (in ambulancekleding) staat geheel rechts. (Foto Am stegt» Wie zijn aangifte opstuurt, moet stand zijn gekomen en correct zijn maar afwachten hoe de belas tingdienst die beoordeelt. De onzekerheid van dit zogeheten 'verticale toezicht' is afgelopen nu de belastingdienst de eind verantwoordelijkheid heeft over- ingediend. Controles vinden dan alleen nog steekproefsgewijs plaats. Horizontaal toezicht is overigens geen vrijbrief om meer buiten de belastingdienst om te doen. 'Als we weten of vermoeden dat de Is Koorn nu een verlengstuk gewor- klant zaken achterhoudt, dan gaan den van de belastingdienst? we eerst een praatje maken met zo Zwaan: 'Nee, de klant is onze gedragen aan de accountant opdrachtgever, we behartigen dus (horizontaal toezicht). Admini stratiekantoor Koorn heeft hier over als eerste administratiekan- iemand. Wij sturen alleen een aan gifte als we er volledig achter het belang van de klant. Dat bete- staan.' kent onder meer dat we er, binnen Het meedoen aan horizontaal toe- toor op Texel een overeenkomst gesloten met de belastingdienst. de regels, voor zorgen dat hij of zij zo min mogelijk belasting hoeft te betalen. Maar horizontaal toezicht zicht werd mogelijk nadat het NOAB een convenant heeft afge sloten met de belastingdienst. 'Wantrouwen wordt vertrouwen', zeggen Kees Zwaan en Klaas Dirk betekent ook dat de klant minder Alvorens Koorn mee mocht doen, het kantoor gescreend en wordt lastig gevallen met contro les, dat de aangifte sneller wordt gebriefd tijdens een persoonlijk Koorn van het administratiekantoor afgehandeld en dat als wij een gesprek met medewerkers van de aan de Elemert. Want, hoe goed vraag hebben aan de belasting- belastingdienst, doortimmerd en onderbouwd ze dienst, deze voorrang krijgt. Er is Bij Koorn werken zeven medewer- een aangifte voor een bedrijf ook bij de belasting iemand aangewe- kers. Het bedrijf doet de admini- naar de belastingdienst opstuur- zen die voor ons aanspreekpunt is. stratie van particulieren (die niet den, er konden voor horizontaal Horizontaal toezicht biedt toezicht in aan merking komen) en bedrijven in uit eenlopende secto ren en van allerlei groottes. Klaas Dirk Koorn nam het bedrijf in 1975 over van Cees Joustra en deed zijn aandelen in 2002 over aan B B of andere kwesties, weet de klant Van der Vis en Den Boer Accoun- sneller waar hij of zij aan toe is. tants en Adviseurs, waarna het Horizontaal toezicht biedt meer kantoor zelfstandig is blijven ope- zekerheid.' reren. ondernemer meer zekerheid' altijd vragen vol gen of zelfs een onderzoek van de boeken. Dat is verleden tijd nu Administratiekan- Bij ingewikkelde kwesties, bijvoor- toor Koorn afdoende heeft aange- beeld overdracht van onroerende toond dat wordt gewerkt volgens zaken, waardebepalingen, bedrijfs- bepaalde normen, die worden opvolging, garantievoorzieningen gecontroleerd door beroepsorgani satie NOAB. Die geven de belas tingdienst voldoende vertrouwen dat de aangiftes deskundig tot VRIJDAG 22 APRIL 2011 Programma zaalvoetbal Woensdag 27 april 18.30 Klif/S 5-Mantje 4 vPutten 19.20 Texel 5-SVO 2 vPutten 20.15 Mantje 2-Klif/S 2 Arnout 21.05 Klif/S 7-Klif/S 8 Arnout Zaaldienst: Klif/Steen Donderdag 28 april 18.15 Koog D1 -RAB D1 Koog 19.00 RAB5-Sport2 Vonk 19.50 Krim 5-Klif/S 4 Vonk 20.45 Texel 4-Klif/S 3 Bakker 21.35 RAB 6-Mantje 3 Bakker Zaaldienst: RAB Bouw Vrijdag 29 april 17.45 SVO D1 -Mantje D2 SVO 18.30 Sport D1-Mantje D1 Sport 19.20 Krim 1 -RAB 3 Sangers 20.15 Krim 2-RAB 4 H'dijk 21.05 Texel 3-SV01 Kuipers Zaaldienst: Mantje Uitslagen: E-jeugd: RAB Bouw E1-Klif/Steen E2 4-2, Klif/Steen E1-Sport 2000 E1 6-0. D-jeugd: Mantje D2-RAB Bouw D1 5-5. C-jeugd: Sport 2000 C2-Mantje C1 2- 12, Sport 2000 C3-Sport 2000 C1 24-2. Tweede klasse: Oosterend 2-Klif/Steen 7 6-1, Krim 5-Oosterend 3 3-4, Klif/ Steen 3-Klif/Steen 6 5-5, Klif/Steen 4- Mantje 4 6-5, Klif/Steen 5-RAB Bouw 7 7-6. Eerste klasse: RAB Bouw 6-Klif/ Steen 2 5-2, RAB Bouw 4-Krim 1 3-9, RAB Bouw 5-Koog 2 3-6, RAB Bouw 3-Mantje 3 3-3, Krim 2-Sport 2000 2 4- 4, Mantje 2-Oosterend 1 4-2. Overige: RAB Bouw 1-Kondo Budjang FC 1 3-4. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 26 april: Veld A 19.00 Tevoko (j)-Kapper SVC 19.45 SVC-Tevoko (j) Kapper 20.30 Cocky's-Paal 28/K CVI 21.15 CVI-Autocentrale Paal 28/K 22.00 Kobeko-Jumbo Autocentrale Veld B 19.00 AH-NIOZ 2 Wessels 19.45 Wessels-Falcon NIOZ 2 20.30 Rabo-RAB Falcon 21.15 Mets-IBS Rabo 22.00 Interieurbouw-Mantje Mets Veld C 19.00 Kobeko-Moorman De Rog 19.45 Tlmmer's-De Rog Moorman 20.30 Klif 23-De Waal Timmer's 21.15 Campings-BarS De Waal 22.00 Salique-Jozefschool Bar S Wedstrijdleiding Eetcafé De Rog en Gertha (tel. 322434) Uitslagen: Vlinderwinkel-Randstad 3-0; NIOZ 1-Vlin derwinkel 1-2; Kobeko-Texelse Autocen trale 0-3; CVI-Jumbo 3-0; Cocky's Kapsa lon-Randstad 1-2; Tevoko jeugd-Texelcampings 0-3; PFB-Ecotiem 0-3; Wessels Ontwerptl-Mantje 3-0; IBS/ Oele/Schoo-Bouwcenter RAB 2-1; Bar Sportief-De Krim 3-0; Jozefschool-De Kapper 2-1; Kapsalon Salique-SVC 0-3; Timmer's Bakkerij-Vakantieburo Kobeko 1-2; Slagerij Moorman en de Boer-Otto's Tweewielershop 3-0; Eetcafé De Rog-Klif 23 0-3. College op visite in Den Burg In het kader van de jaarlijkse dorpenronde heeft het college van burgemeester en wethou ders woensdag 27 april een ont moeting met de dorpscommissie van Den Burg. Inwoners van dat dorp zijn vanaf 19.00 uur welkom in Stayokay aan de Haffelder- weg. Het programma begint met een rondje door Den Burg, waarbij het college met de dorpscommissie over diverse onderwerpen praat. Op de agenda staan onder meer de hangplek voor jongeren aan de Thijsselaan, het Welkoopterrein aan de Waalderstraat, het fietspad langs de Georgiëweg, de speeltui nen in De Volmolen, zwembad Molenkoog en de Emmalaan. Het rondje wordt afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. Bewoners van Den Burg zijn tus sen 19.00 en 20.00 uur welkom in Stayokay om met afzonderlijke col legeleden in gesprek te gaan over door hen zelf gewenste onderwer pen. De avond begint 'plenair', met een terugblik op wat college en dorpscommissie hebben bespro ken.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 5