Museale perenboom in bloei Afval in brand tijdens transport TEXELSE 9 COURANT Het Jari-van-Maanen Plein Leerlingen OSG naar Steinfurt WaddenDoeBoek Oplettende verkeersmedewerkers van TESO voorkwamen donder dagmiddag dat een vrachtwagen combinatie met smeulend afval de bouw de boot op zou rijden. De containers met afval waren kort daarvoor opgehaald bij vuilover- slag De Hamster. De inhoud van één bak was door onbekende oor zaak gaan smeulen. De combinatie stond al op het opstelterrein, maar na de waarschuwing van het wal- personeel keerde de chauffeur het transport en reed het naar het lager gelegen opstelterrein, dat leeg was. Daar zette hij de container op straat en wachtte de komst van de brandweer af. Ook de tankauto kwam naar 't Horntje, zodat er meer dan voldoende water voorra dig was om te blussen. Vrijwilliger Henk Tjepkema praat Museum Texel bij over de bloeien- plaats foto Gerard Timmerman) bezoekers van Cultuurhistorisch de perenboom op de binnen- Koninginneloop gaat toch door Laatst liep ik met mijn vrienden van de schoolkrant door de F.M. Wibautstraat in Amsterdam. 'Wat heeft F.M. Wibaut voor onze maatschappij gedaan', dacht ik. 'Waarom heeft hij zijn eigen straat?' En dan al die duizenden Amaliastraten, honderden Alexia- pleinen en tientallen Arianesteeg- jes. Waarom komt Ariane in het nieuws als ze naar school gaat, wat heeft Ariane ooit voor onze maatschappij gedaan? Wat gaat Ariane ooit voor onze maatschap pij betekenen? Ik heb niks tegen Ariane, maar kunnen we niet één van haar straatjes omdopen tot Jari-van-Maanenstraat? Wat moet je eigenlijk doen om voor een straat in aanmerking te komen? Wat komt het meeste voor? Vooral de Beatrix-, Juliana- en Wilhelminastraten volgens mij. Nou, Koningin zal ik nooit worden, dus dat valt al af. Wat hebben we dan. De Piet Heijn- pleinen en Michiel de Ruyterstra- ten. Maar een bekend zeevaarder zal ik ook nooit worden. Ik kan nog niet eens op 't Sop zitten zonder zeeziek te worden. Dus kijken we verder. Burgemees ter De Koninghal, Burgemeester Giskesstraat, ah, daar ligt mis schien een mogelijkheid. Het is misschien wel een idee om bur gemeester te worden. Ik zit per slot van rekening al in de Jonge- renraad Texel (JR-T, of JR.txl ik ben er nog steeds niet uit). En ik ken wel wat mensen in die bran che, dus ga ik naar mijn leraar maatschappijleer, om te vragen hoe je een politieke partij kunt oprichten. Nou, ten eerste moet je achttien zijn. Daar gaat mijn kans, ik wil nü een Burgemeester Van Maanenstraat, niet als ik al aan de overkant woon. De enige optie die dan overblijft, is een groot sportman worden. Misschien moet ik maar eens naar de bossen van Wallers, om mijn wielrenkunsten wat bij te spijke ren, of naar De Kuip, want ieder een die een balletje kan trappen, mag daar meetrainen. Maar ja, eerst moet ik mijn school nog afmaken. F.M. Wibaut mag wel genieten van het feit dat hij zijn eigen straatje heeft in Amsterdam. Ik kan er alleen maar van dromen. Of weet u wat, ik trouw wel met Ariane, dan komt het misschien nog goed. Jari van Maanen Er wordt dit jaar in de straten van Oosterend toch een Konin ginneloop gehouden. Niet op Koninginnedag, maar de avond ervoor, op vrijdag 29 april. Na het vertrek van de organise rende vrijwilligers stond het voort bestaan van de Koninginneloop op losse schroeven. Maar dankzij de inzet van Rita Dogger en Arnold Wesselman kan het evenement dit jaar voor de dertigste keer worden gehouden. Een nieuwe organisatie betekent wel enkele wijzigingen. Zo vinden start en finish dit jaar voor dorps huis De Bijenkorf plaats, in plaats van in de Kerkstraat. De jeugd van tien tot en met twaalf jaar start om 19.00 uur, de jongere jeugd een minuut later. De volwassenen star ten om 19.30 uur. Ook de route is iets veranderd, de jongste jeugd loopt 1000 meter, de oudere jeugd 1700 meter. Recre anten lopen 3400 of 5100 meter, de masters 8500 meter. Inschrijven kan vanaf 18.00 uur bij het dorps huis, ingang Bijenkorfweg. Het inschrijfgeld bedraagt €3,50 voor volwassenen en €1,50 voor kinde ren. Leden van de atletiekvereni ging krijgen korting. Voor meer informatie: Rita Dogger, tel. 313387, e-mailadres j.dogger@texel.com. Liverpool kampioen F-pupillen Liverpool, één van de F-pupillen- teams van Texel'94, is zaterdag kampioen geworden. Met nog twee wedstrijden te gaan mocht het team van coaches Rob Daalder en Harm Koolhof de beker al in ont vangst nemen, nadat de kampi oenswedstrijd tegen Arsenal met 5-2 werd gewonnen. Liverpool begon het seizoen sterk, maar kende na de winterstop ook een mindere fase. Van het sterke Leeds United werd verloren en tegen SVO werd gelijkgespeeld. Het kampioenschap is vooral te danken aan de samenwerking bin nen het team. Op de foto de kampioenen, met staand van links naar rechts coach Harm Koolhof, Djen van der Struis, Silvia de Lange, Jarno Leijstra, Jascha Wonder en Rick de Smidt. Zittend: Ben Daalder, Pelle van Onzen, Jonas Ipenburg, Niels Kool hof, Daan Witte en coach Rob Daalder. (Foto Minne van Onzen) Waddendoeboek Het WaddenDoeBoek van Fem ke Huijboom, dat vorige week verscheen, is een gevarieerd vakantieboek voor kinderen, vol eilandweetjes, knutseltips, proefjes en spelletjes. In het boek van de op Vlieland wonende Huijboom is te lezen hoe de beste vlieger gemaakt wordt, waarom haringen 's nachts sche ten laten en hoe het weer zich laat voorspellen. Het boek kost €9,95 en is onder andere te koop bij Eco- mare. Tuinconcert Marinierskapel Het tuinconcert van de Mari nierskapel voor patiënten en medewerkers van het Gemini Ziekenhuis wordt dit jaar gehou den op donderdag 19 mei, van 13.30 tot 14.30 uur in het Timor- park tegenover het ziekenhuis. Het concert is bedoeld als afslui ting van het nascholingsseizoen van de geneeskundige opleidingen van de Koninklijke Marine. Het concert kan alleen doorgaan als het weer het toelaat. Informatie hierover is vanaf woensdag 18 mei te vinden op www.gemini-zieken- huis.nl. de trein naar Steinfurt. Woensdag bezochten ze lessen op school en Steinfurt. Donderdag gingen de Nederlandse en Duitse leerlingen samen naar Münster, waar ze het Planetarium, een dierentuin en de Vijftien leerlingen uit de derde een paar uitwisselingsprojecten klas van het HAVO en het VWO geleid. De eerste twee jaar gingen van OSG De Hogeberg in Den leerlingen uit 5 VWO en 4 HAVO Burg zijn vorige week op het een week naar Steinfurt en kregen vredeszaal van de Dom bezoch- Arnoldinum Gymnasium in het ze twee maanden later een tegen- ten. Duitse Steinfurt geweest. bezoek. De laatste drie jaar vindt gelijktijdig Vrijdag gingen de OSG-leerlingen De OSG heeft sinds 2007 contac- een kortere uitwisseling met leer- terug naar het eiland. Eind juni ten met de school in de stad die lingen uit de derde klas plaats, brengen leerlingen van Arnoldinum dertig kilometer bij Enschede van- Dinsdag gingen de leerlingen van Gymnasium een tegenbezoek aan daan ligt. Dat heeft inmiddels tot de OSG met twee docenten met Texel. Mijn Landschap, natuur dichtbij de Landschappen

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 9