Jsö 'Fantastisch: allemaal 'n stukje van de puzzel 14 fl1 TEXELSE 75 COURANT Wi\ -.Jo3,L - DONDERDAG 28 APRIL 2011 André en Ciniha Eelman op de Groeneplaats gehouden. Op verzoek van de Texelse Cou rant hielden André en Cintha Eel man uit Den Burg een week lang een weblog bij. Zij zijn betrokken bij de organisatie van de viering van Koninginnedag in Den Burg. even naar de vuurtoren, eerst via Ecomare om daar een aantal Tork- Over blikkie gooien, hesjes rollen te halen, want die waren op rekening nemen. bedrukken, een pleeggezin, een file bij Calluna, functionerings gesprekken en meerkunners. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) Pakweg een jaar of tien gele den was de Groeneplaats altijd stampvol met kramen en plekken waar tal van verenigingen en clubs probeerden een leuke cent te ver dienen voor de clubkas. Plantjes, boeken, poffertjes, rommeltjes, oliebollen, kaarsen, ja zelfs goud vissen kon je er krijgen. Er kon worden gegrabbeld, je kon er blik kie gooien, touwtje trekken, op een voetbal doel schieten, er was het rad van fortuin, er was een bibber- spiraal en wat al niet meer. De Groeneplaats stroomde 's morgens vroeg vol publiek en pas na 13.00 uur werd het rustiger en konden de verenigingen hun opbrengst tellen. Helaas zag je in de loop der jaren een verschuiving plaats vinden; er kwamen minder verenigingen, deels waarschijnlijk omdat het erg moeilijk is om tegenwoordig nog vrijwilligers te vinden (Zaterdag) André: Vanmorgen op tijd naar het scoutinggebouw, er kwam een Scoutinggroep uit Hilversum die in ons gebouw bivakkeert. Cintha en ik zijn ook actief bij de Scouting, waar we samen onder andere het in de vuurtoren. Eten bij m'n schoonouders in de Gravenstraat, onderwijl voetbal kij ken, want dat vinden de jongens en opa Ed prachtig! Na het eten thuis samen met Jeffrey zijn rom meltjes klaargezet, want hij gaat morgen op de kofferbakmarkt staan. actief als pleeggezin. Eerst waren we beschikbaar als crisisopvang en nu hebben we ons aanbod aan gepast naar weekendpleegzorg. Dit houdt in dat we twee weeken den in de maand iemand te logeren krijgen en dat is elke keer weer één groot feest. Vanmiddag haal vieren de auto en onszelf gewas sen hebben, wordt er een vriend schapscake gebakken. de rij. Een file dus van kofferbak- marktkraamhouders. De zon was al vroeg op en het werd erg warm. En jawel, nu gold ook weer het spreekwoord: 'Vrou wen bloot, handel dood'. Veel mensen zijn waarschijnlijk lekker naar het strand. Met de middag beheer van het gebouw doen. Als was de markt af en konden we de school om wat hand en span dien- er een groep komt. dan gaan we boel weer inpakken. ken te hebben, was het op naar Ben en Onnolien van L&R om de ze echter verteld dat de 60 van Texel gelopen werd, dus hun noes te arbeid werd niet door iedereen laten bedrukken. We zullen even de pers aanzetten en dan is het zo gepiept, zegt Ben. En inderdaad: hesje onder de pers, de tekst die op prijs gesteld. op transferpapier gekopieerd is op de juiste plaats leggen en dan drukt Ben de pers erop en binnen twintig seconden zit de tekst op het hesje. Ciniha: Een half uurtje later zijn we moe, maar voldaan en beslui De week van... Marion Barth van die momenten waar ik het zich via de mail, dat ze de bood- meeste van geniet. Een potje ten nissen met Jeffrey of, zoals nu, een balletje trappen met de jongens maakt, dat ik weer met de beide benen op de grond sta. Want we kunnen af en toe doen of we het druk hebben, maar zulke momen ten doen je beseffen wat werkelijk belangrijk is. Wat een heerlijke dag was dit! (Zondag) André: (...(Vanmorgen even op schappen en de bekertjes zou regelen. En dat zijn van die momen ten, waarop ik me realiseer hoe oA perdag- 7 dag*?,, per x Het laatste nieuws het eerst! www.texelsecourant.nl Ook te volgen via Twitter ©texelsecourant en facebook Texelse Courant l Plezierjachten afgemeerd tegen vissersschepen in de haven van Oudeschild. Volgens voorzitter Jook Nauta van de Waddenhaven moest zaterdagavond voor liefst 350 jachten een ligplaats worden gevonden. De 250 ligplaatsen tellende Waddenhaven werd vol gelegd en er werd uitgeweken naar de verenigingshaven en het gemeentelijke deel van de haven. Volgens Nauta is het niet eerder voorgekomen dat de haven al met Pasen zo vol was. Toeristen wisten ook de weg naar het nieuwe Wadstrandje bij de jachthaven te vinden. (Foto jook None) Den Burg, waar op Koninginnedag feestelüjke activiteiten worden familiebezoek, koffie bij m'n pa en ma. Daarna broodje eten en van middag weer genieten van de zon. Aan het eind van de middag nog fantastisch het toch is, dat we m eigenlijk allemaal automatisch een stukje van de puzzel voor onze Een vrouw is zondagmiddag gewond geraakt op de kruising van de Burgerdijk en het Meyertebos bij Den Burg. Ze was samen met haar zoon aan het fietsen en daarbij kwamen ze tegen elkaar. De vrouw viel op haar hoofd en liep een diepe wond aan haar been op. Ze werd voor controle met de ambulance naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder gebracht. rexeiphoto} Verder ben ik gevraagd of ik een informatief gesprek wil voeren in Den Helder om een gezin uit te leg gen wat de mogelijkheden zijn van een Eigen Kracht conferentie (www. eigen-kracht.nl). Aan de ene kant ben ik me bewust van het feit dat ik ook maar gewoon een mens ben en dat ik deze week toch al aardig Cintha: Sinds 2009 zijn we ook vol gepland heb. Maar aan de andere kant voel ik hoeveel energie alleen dat verzoek me al geeft. André: Ik heb vandaag functione ringsgesprekken met de medewer kers van de vuurtoren. Op Ecomare heb ik mijn werkplek, dus daar houd ik ook de gesprekken. Het is een gezellige drukte op Ecomare, Geordi op en nadat we met z'n veel bezoekers (vooral Duitsers) hebben lekker vakantie en kunnen al deels genieten van het mooie nieuwe buitenterrein, want mooi dat wordt het zeker! Vooral het bassin met de grote ramen waar door je de opvangzeehondjes kunt (Maandag) André: Tweede paasdag, vroeg op. Jeffrey gaat op de kofferbakmarkt zien zwemmen is prachtig! staan, bij opa Eelman op het zeil. Om even over achten vertrokken De weersvoorspellingen zijn we samen naar De Koog, maar de weer gunstig, dus dat hebben we in ieder geval mee. We hopen dat er veel Vrijmarktkleedjes' zijn zodat het een gezellige boel wordt op de Groeneplaats. Er is ruimte genoeg, dus dat moet geen probleem zijn. (Woensdag) Ciniha: Vier ochtenden in de week ben ik heel even op de Thijsse- Honderden kinderen, ouders en grootouders maakten zondagmiddag hun opwachting in het bos bij De Koog bij het zoeken van paaseieren. Ze moesten achter een lint blijven wachten, totdat een Paashaas het startsein had gegeven en daarna mochten de kinderen gaan zoe ken. sten te verlenen. Zo geef ik al drie met de sleutel heen, doen een Cintha schrijft: Mitchel kon het jaar Kien, een programma voor rondje en spreken af wanneer ze niet laten om, net als zijn grote meerkunners in rekenen. Vandaag weer weg gaan, zodat we dan weer kunnen afschouwen. Na daar een lekkere borrel gedron- de gewone korte broek koppie frey. En het is echt fantastisch om onder, om daarna met wat jongens te zien hoe heerlijk gemotiveerd de een prachtig bouwwerk te maken kinderen zijn. Als kinderen, zoals voorbeeld Patrick, een paasduik te is het de beurt aan een groepje van nemen in het koude water. Dus in acht kinderen uit de klas van Jef- hesjes voor de Koninginnemarkt te langs de waterkant. Niemand had Jesse gisteren, enthousiast vragen of het wel door gaat, dan heb je als ouder het grootst mogelijke com pliment te pakken! rnHHT-'v Tussen de chocolade eieren in De Koog zaten volgens vast gebruik gouden en zilveren eieren. De 8-jarige Neele Bovowksi uit het Duitse Bochum en de 4-jarige Abe Witte vonden een gouden ei. De 5-jarige Joeri Bakker en de 10-jarige Ralph Pool vonden een zilveren ei. Het leverde hen een aantal prijzen op van Koger ondernemers. (Dinsdag) Cintha: Heino mailde vandaag, met de vraag wat ons programma voor Koninginnemiddag is, zodat hij het weer mee kon nemen in zijn advertenties. Dat is pas klasse! Marion Barth houdt de komende ten we dat we een ijsje verdiend Samen zijn we sterk en maken we week het weblog bij in de serie De hebben. Dus even naar huis om een doos raketten te halen. Dit zijn er een ontzettend gezellige dag week van... Zij speelt mee in het van in Den Burg. Ook Erika meldde toneelstuk Bomen of bezems, dat zaterdag 7 mei op de avond van de natuurmarkt wordt opgevoerd op het Turlveld in de Dennen. Snuffelen tussen de boekenkasten op het parkeerterrein van het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp. Daar werd eerste paasdag een paas- en rommeltjesmarkt gehouden en in verband met het mooie weer stond er ook wat spul buiten, waaronder een aantal boekenkasten. De markt kende zo'n dertig kramen en ondanks het prachtige weer kwa men er toch vel e mensen(Foto Jeroen ven Hsttum} Aantal grauwe ganzen weer flink gegroeid Er komt een overlegstructuur die vanaf 2012 het beheer van de grauwe ganzen op Texel lokaal en gezamenlijk vorm gaat geven. In 2011 moet de schade voor landbouw en natuur beperkt worden door nestbehandeling en afschot. Voor een wegvang- en doding actie ontbreken de juridische mogelijkheden. De overzomerende ganzen nemen sinds circa 1995 sterk in aantal toe. Dit jaar groeide het aantal nesten op Texel met 20 tot 40 procent. Dat leidt in toenemende mate tot schade aan landbouw en natuur. Hierdoor is het uitvoe ren van populatie- en schadebe perkende maatregelen noodza kelijk geworden. Dit jaar bestaan die uit nest behandel in gen en afschot op land bouw percelen. Het afgelopen voorjaar zijn circa 10.000 eieren geprikt. Een ont heffing zal verruiming van afschot mogelijk maken tot een vastge steld quotum. De stuurgroep heeft op basis een verkenning van de mogelijkheden een zorg vuldige afweging gemaakt om geen ontheffing voor een weg vang- en dodingactie aan te vra gen. Een dergelijke ingreep behoort vanwege wet- en regel geving op rijksniveau dit jaar niet tot de mogelijkheden. De stuurgroep van de pilot over- zomerende ganzen Texel heeft op 18 april afspraken gemaakt met lokale vertegenwoordigers van landbouw- en natuurorgani saties en de Wildbeheereenheid over de uitvoering van het beheer. Ook is afgesproken dat voor het nemen van besluiten over het beheer een officiële lokale over legstructuur wordt opgericht. Mogelijk wordt aansluiting gevon den bij het Texels Overleg Fauna beheer (TOF), als formele werk groep van de ILG Gebiedscommissie Texel. Ook zijn afspraken gemaakt over de tellingen, het verzamelen van schadegegevens en communica tie. Dit jaar eindigt de pilot overzo- merende ganzen Texel. De kennis zal worden benut voor aanvul lende beheersmaatregelen. Ook wordt gezocht naar een alterna tief voor het juridisch omstreden dodingsmiddel C02. De pilot wordt in de winter van 2011/2012 afgesloten met een slotconferen- tie waarop resultaten van het onderzoek bekend worden en duidelijk wordt hoe het beheer vanaf voorjaar 2012 georgani seerd gaat worden. Afscheid dermatoloog Na bijna dertig jaar als dermato loog werkzaam te zijn geweest gaat dr. W.J. Boonk zijn werk zaamheden in het Gemini Zie kenhuis in Den Helder beëindi gen. Vrijdag 29 april wordt een afscheids receptie gehouden. Patiënten, oud-patiënten, medewerkers en andere relaties zijn van 16.00 tot 18.00 uur welkom in de Zr. Kueter- zaal in het Gemini Ziekenhuis. Dermatoloog dr. Boonk verlaat het ziekenhuis per 1 mei. Omdat er nog geen opvolger is, blijft hij voor alsnog vanaf 1 juni als waarnemer aan het ziekenhuis verbonden. In de maand mei is er geen dermato loog aanwezig. De polikliniek is wel bereikbaar voor afspraken en ook de spreekuren van de dermatolo- gieverpleegkundige gaan gewoon door. Lezenaar In de lezenaar op de Groene plaats in Den Burg is de komende tijd het gedicht De roep van de zee van Theo Hoogwerf-Boom- zinger uit Ouderkerk aan den IJs- sel te lezen. Hoogwerf is dichter, maar maakt ook tekeningen, etsen en hij musiceert. Het wordt zijn derde gedicht in de lezenaar.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 15