UIT I ETï 0 Ld m \tfUins\ Raad springt in bres voor OSG 72V ELToUrtS ^SSp. TEXELSE 17 COURANT Tulpen kleuren omgeving van Den Hoorn Dwaalgast uit oosten Meet and greet voor oldtimers Boeken aan de dijk £eha{é TAXITEXEL WMO/ziekenvervoer Tel. 0222-315555 www.taxitexel.nl onze voordeelpas Rotonde Vorige stelling: De aanleg van een rotonde op de kruising Pontweg/Westerweg kost ongeveer €600.000,-, gezamenlijk te betalen door gemeente en pro vincie. Is dit met het oog op de Vindt u de herdenking op 4 mei een verkeersveiligheid een verantwoor- belangrijke dag? de investering? www.texelsecourant.nl Nieuwe stelling: De gemeenteraad heeft het una niem opgenomen voor het behoud van de 2,5 extra arbeids plaatsen die de OSG dreigt kwijt te raken. De raadsleden spraken dinsdag avond tijdens de extra raadsverga dering hun steun uit voor een motie die door alle zeven politieke partij en in de gemeenteraad was inge diend. Dat komt niet vaak voor in de Texelse politiek, hetgeen als tekenend kan worden gezien voor de situatie waarin de OSG terecht is gekomen. In de motie wordt de OSG als eni ge middelbare school op het eiland omschreven als het 'hart van de samenleving' die een belangrijke rol speelt in beslissingen van gezin nen om op Texel te kunnen blijven of om er zich te vestigen. Het eiland krijgt de komende jaren te maken met een toenemende ver grijzing en ontgroening, waardoor vertrek of wegblijven van gezinnen met kinderen niet wordt toege juicht. Volgens de raad ligt dat risico wel op de loer wanneer de OSG de 2,5 fte kwijtraakt, opleidin gen zou moeten schrappen en daardoor een minder divers aan bod zou krijgen. Volgens de gemeenteraad zegt onderwijsminister Van Bijsterveldt ook wel heel makkelijk dat de afstand tussen Texel en Den Hel der maar 4,2 km is en dat Texelse leerlingen dus ook prima middel baar onderwijs in Den Helder kun nen volgen. 'In verband met de bootverbinding, de slechte busver bindingen en het tekort aan busca- Fotoexpositie Waddenfotografen paciteit voor heen-en-weer reizen de leerlingen, betekent dit dat zij per dag gemiddeld drie tot vier uur reistijd kwijt zullen zijn', aldus de raad in de motie. 'Dat is onaccep tabel.' Burgemeester Francine Giskes werd verzocht ook haar best te doen om de minister naar Texel te halen. Giskes wilde daar gehoor aan geven. Ze kaartte aan dat Van Bijsterveldt in ieder geval naar het middelbaar onderwijs op de Friese eilanden gaat (de scholen daar hebben hun uitzonderingspositie wel behouden) en dat het ook geen kwaad kan als Texel daar zijn pro test laat horen. Gerbrand Poster (Texel 2010) pro beerde er tijdens de behandeling nog een punt van te maken dat twee medewerkers van de OSG (Marjan de Groot en Nils Lely) als raadslid bij besluitvorming in de raad over de OSG zijn betrokken (en dus ook bij de motie), maar daar werd niet al te veel op inge gaan. Volgens Giskes was dat een andere discussie. Daarna werd de motie unaniem door alle raadsle den gesteund. Pieter de Vries is een van de vier Waddengoudfotografen die vanaf vrijdag 6 mei exposeren in de voormalige gevangenis Blok huispoort in Leeuwarden. De andere fotografen zijn Meindert van Dijk, Geertjan Plooijer en Hans Sas. De tentoonstelling is geopend tot en met 31 mei, dagelijks (behal ve zondag) van 12.00 tot 17.00 uur. De Blokhuispoort is te vinden aan het Blokhuisplein. 'Constructieve gesprekken over School Oosterend' Een bijzondere kijk op Den Hoorn, waar bloeiende tulpen de omge ving gedurende de paasdagen van kleur voorzagen. Vertegenwoordigers van Schooltij en Kopwerk hebben een aantal constructieve gesprekken gevoerd om te komen tot één school in Oosterend. Dat melden de stichtin gen in een gezamenlijk persbericht. Schooltij en Kopwerk startten onlangs gezamenlijk een proces om via mediation een oplossing te vinden voor de ontstane impasse. Na de meivakantie worden de gesprekken voortgezet. Tijdens het medi at ionpro ces worden geen inhoudelijke mededelingen gedaan. In de Nederlanden is dinsdag een Kaspische Plevier waargenomen. Het is de tweede keer dat er één in Nederland is gezien. De eerste keer was in oktober 2009 in Den Hoorn. Een Duitse vogelaar ontdekte de vogel in de Nederlan den en inmiddels zijn er veel voge laars in het natuurgebied wezen kijken. De vogel is behoorlijk uit de route, normaliter leven Kaspische plevieren in Kazachstan of zuidoos telijk van dat land. Volgens Mare Plomp van het Vogelinformatiecen trum in De Cocksdorp heeft ver moedelijk de oostenwind aan de komst van de plevier bijgedragen. De afgelopen dagen zijn daardoor al veel zeldzame vogels op het eiland waargenomen. De ondertitel van dit boek luidt: 'Ruige natuur en kaarten in Neder land'. Het is een beschrijving van 25 plekken in Nederland waar de natuur nog de hoofdrol speelt. Zul ke plekken worden steeds zeldza mer en de schrijver doet een poging om de wordingsgeschiedenis en huidige toestand van de gebieden weer te geven. Elk gebied heeft hij op een bepaal de dag en op een bepaald tijdstip bezocht en hij beschrijft beeldend en in mooi Nederlands hoe hij zo'n bezoek ervaart. Dat geeft een per soonlijke maar ook indringende kijk op soms ook onbekende stukjes Nederland. Het is mooi om te lezen dat de natuur, soms tegen de stroom in, er in slaagt om het menselijke ingrijpen teniet te doen en (bijna) haar eigen gang weer herneemt. Alle gebiedsbeschrijvingen worden vergezeld van prachtig, vaak histo risch, kaartmateriaal van de Uni versiteit van Amsterdam verzorgd door Jan W.H. Werner. Landkaar ten maken nog meer duidelijk hoe Bij café De Kombuis en Veronica op de haven van Oudeschild wordt de eerste zondag van elke maand een 'meet and greet' gehouden voor eigenaars van oldtimers. Van 11.00 tot 14.00 zijn dan auto's, brommers, motoren en wat nog meer wil rijden, welkom op het pleintje. Zo ook komende zondag, 1 mei. (FotoOeXombc*) Titel Verborgen wildernis Auteur Kester Freriks Uitgeverij Athenaeum- Polak Van Gennep Isbn 978 90 253 8770 1 de hand van de mens een enorme stempel (kan) drukken op natuur ontwikkeling. Dit prachtig uitgeven boek wil daar op wijzen en een pleidooi zijn voor die plekjes Neder land waar de mens nog nietig lijkt en het landschap, de flora en de fauna de scepfer zwaaien. De feksf en de kaarten zijn onder steunend naar elkaar. Het boek levert naast veel ontdekkingsple- zier ook stof tot nadenken. Kirk van der Zwaag Vrachtwagencombinatie klem Het zal je maar gebeuren, dat je als van deze combinatie gisteren in de vrachtwagenchauffeur klem komt te Kerkstraat in Den Hoorn. Het gevaar- zitten. Het overkwam de bestuurder te wilde niet meer voor- of achteruit. Mdifrrrrfm ti itfirmi* Proorarnma do pa apr T/m wo mrr: q??g 312027 nTQy.fJi MUSIC CLUB 20J0 KINDERTHEATER DINER CABARET Vrijdag 29 april Koninginnenacht party met dj Jackie. Voor de eerste 100 gasten leuke attentie. Gratis entree. Zaterdag 30 april om 15.00 uur een Knotsgekke Mansrace met medewerking van dj Jackie. V.a. 14 uur gratis inschr. a/d bar. e mail: info@texe!toursnl telefoon: +31(0)222-315555 www.texeltoursnl 15' laUlTladderTexell Donderdag 28 april - 19.00 uur- Diner Cabaret Lekker 4-gangenmenu met tussendooreen afwisse lend en gezellig cabaretprogramma. 4-gangendiner inclusief de show €49,00 -J (evt. kindermenu €24,75). Zaterdag 30 april - 19.00 uur- Diner Cabaret (zie 28 april) Donderdag 5 mei - 20.30 uur - Cabaret Leon van derZanden -"Vruchtvlees De Pers: "Van derZanden behoort voortaan tot de top van het Nederlandse cabaret. Entree €16,00 (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) Rolstoelvervoer 10% korting met 18 mei 2011 Li he He Zomerweek 2011 'Summer Garden' Nóg sprankelender, verrassender, mooier en gezelliger! Met optredens van artiesten uit binnen- en buitenland. O.a. Jeroen van der Boom, Het Goede Doel en Kiysfl. Ga mee met Texeltours voor €33,00 p.p. (incl. entree, touringcarvervoer en boofkosten). 3 Juli 2011 Derek Ogilvie Een middag vol verbazing, emofie, maar ook humor en vermaak. Kortom een onvergetelijke belevenis! Zondag 3 Juli, 14.00 uur, Amsterdam. FVijs p.p. €60,-. Incl. touringcar, 1e rang kaarlje, bootkosten en BTW. Enkel meerijden naar Amsterdam is ook mogelijk a 20,- pp.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 17