T EX ELSE'S®1 COURANT i (jrocn Twartrjexeh in het harL, Verbod deel meierblissen reëel asrljjo) Teamleiders weg bij Gemeentewerken .txl .txl Ga^slairani) CQ o® OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12570 DONDERDAG 28 APRIL 2011 Vijf Texelse 'Red Halters' waren aanwezig tij dens de zeven de Nationale Conventie van Red Hat Neder land in Zwolle. 13 Thijs Pennock was 17 toen hij als kikvorsman naar Texel werd gestuurd om voor de kust mij nen onschadelij ke te maken. 25 jaar geleden opende Gorinne haar kapsalon Oudeschi d Ze geniet van de omgang met haar klanten Professor Kees de Jager wordt vrijdag 90 jaar. De sterrenkun dige voelt zich nog kwiek en vitaal. 'Op naar de honderd.' Deelnemers aan de 60 van Texel kwamen vanuit De Cocks- dag later aan dan verwacht. Het is niet massaal of spectacu- dorp, langs natuurgebied Utopia bij Prins Hendrik aan de lair, en de lopers zelf zijn bezig met het leveren van een grote Stuifweg, de laatste wisselplaats voor estafetteteams. De fysieke inspanning, maar hun doorkomst door Het Noorden lopers, die op het heetst van de dag in de beschutting van de levert fraaie beelden op. Meer verslaggeving en foto's over dijk lopen, komen door de uitzonderlijke hitte op paasmaan- de 60 van Texel elders in deze krant. (FotoppBamrdi Moederdag Nou is Pien er niet meer, en ik sta er alleen voor, nou ja, mei Jari van Maanen dan, met zijn pleinwens. Daarom pak ik dit onderwerp eens bij de hoorns. Meteen dringt de vraag zich op: Welke moeder? Mijn eigen is al heel lang dood, en kinde ren heb ik niet. Hoe kom ik nu aan een moeder van maar liefst 1 mega byte en een naam? Koningin Beatrix? Onze eigen burgermoeder? Ik kies voor Cornelia Boon-Verberg, dat vindt Pien vast ook een goede keuze. Ze staat als moeder van vele Georgische zonen bekend. Hun levens heeft ze gered in 1945, met gevaar voor haar eigen leven. Mis schien is er in Tblisi wel een mooi zonnig plein naar haar vernoemd. Dat heeft ze tenminste verdiend. Ja, zo doe je dat, Jari. In het archief van deze krant is vast wel een foto van mevrouw Boon, met die geweldige bril. Dat mens was vele gigabytes waard! Woelmuis ALCOHOLBRIL CCCFT DRONKEN f3 De kans is groot dat meerdere meierblissen zaterdag niet mogen worden aangestoken. Het betreft overwegend brandstapels aan de westkant van het eiland die een te groot gevaar voor de achtergele gen natuurgebieden vormen. Het definitieve besluit hierover valt vanmorgen. Aanhoudende droogte was al de reden dat de kleurcoderingsfase voor natuurbrandgevaar was verhoogd van groen naar geel. Vanmorgen wordt duidelijk of vanuit de regio het sein komt of dit wordt opgeschaald Glop van Zegel officiële naam Burgemeester Francine Giskes heeft gisteren in Den Burg het eer ste naambordje van een glop ont huld. Het ging om het Glop van Jan Zegel, naast Zegel Modes, die de Weverstraat met het Achterom ver bindt. De naam wordt al sinds jaar en dag gebruikt en is nu officieel geworden dankzij Gelein Jansen, die zich hard heeft gemaakt voor het behoud ervan. De naam herin nert ook aan de winkel die de grootvader van Zegel er op 11 oktober 1902 opende, De Kleine Winst. Toen Zegel er in 1978 een nieuw pand bouwde, maakte hij zich sterk voor het behoud van het glop. Het naambordje werd ont huld aan het begin van het (fiets) rond je dat burgemeester en wethouders samen met de dorps commissie door Den Burg maak ten. Direct daarop werd het tweede bord onthuld, dat van het Skoolg- lop, tussen de Weverstraat en de Burgwal. Aan de Burgwal was vroeger de openbare school van het dorp gevestigd. tot kleurcode rood. Gezien de droog te en de noordoostelijke wind is die kans groot. In dat geval mogen mei erblissen aan de rand van bos en 'Jammer, maar veiligheid gaat voor alles' duin niet worden aangestoken. Dit met het oog op vliegvuur, dat zich over grote afstand kan verplaatsen. Het betreft volgens de gemeente vooralsnog circa vijf of zes meierblis- sen, zowel particuliere als gemeen schappelijke. \foor het hele eiland heeft de gemeente verginning afge geven voor 66 meierblissen. 'We vin den het ontzettend jammer, maar veiligheid gaat voor alles', vertelt woordvoerder Linda Dinkelman namens het college. Op de website www.1exelsecoLrant.nl staat het defi nitieve besluit, dat niet meer in deze krant kon worden meegenomen. Enkele jaren geleden mocht de mei erblis van De Waal niet worden aan gestoken, omdat de wind in de rich ting van een belendende boerderij stond. De twee geschorste teamleiders van Gemeentewerken keren niet terug bij de gemeente. Het col lege en de teamleiders hebben besloten het dienstverband te beëindigen. Volgens een communiqué van de gemeente is dat in goed overleg gebeurd. 'Werkgever en werkne mer hebben naar elkaar uitgespro ken geen vertrouwen meer te heb ben in een goede samenwerking voor de toekomst', aldus de korte verklaring. De twee werden begin dit jaar geschorst, kort nadat het hoofd Gemeentewerken op non-actief was gesteld. Dat hield verband met elkaar, maar de gemeente zwijgt verder in alle talen over de toedracht. Het hoofd Gemeente werken en de gemeente treffen elkaar binnenkort voor de recht bank, waar het hoofd zijn toege zegde ontslag aanvecht. Gerbrand Poster (Texel 2010) kon digde dinsdagavond tijdens de extra raadsvergadering, waar het vertrek van de twee teamleiders bekend werd gemaakt, gepikeerd aan dat hij zich verder gaat inzet ten voor een extern onderzoek naar wat zich bij Gemeentewerken moet hebben voorgedaan. Het col lege heeft intern onderzoek uitge voerd en liet ook dinsdagavond weten geen voorstander te zijn van een extern onderzoek. Raad unaniem in steun Hogeberg De gemeenteraad heeft het una niem opgenomen voor het behoud van de 2,5 extra arbeids plaatsen die de OSG dreigt kwijt te raken. De raadsleden spraken dinsdag avond tijdens de extra raadsverga dering hun steun uit voor een motie die door alle zeven politieke partij en in de gemeenteraad was inge diend. Dat komt niet vaak voor in de Texelse politiek, hetgeen als tekenend kan worden gezien voor de situatie waarin de OSG terecht is gekomen. Meer hierover op pagina 17. Het leidde tot een woordenwisse ling lussen Poster en burgemees ter Francine Giskes. Volgens haar is Poster nu bezig mensen te beschadigen. Poster stelde dat juist het college mensen bescha digt door ze in bescherming te nemen en liet blijken het er niet bij te laten zitten. De gemeente heeft, ondanks het stilzwijgen, meerma len benadrukt dat Gemeentewer ken als organisatie niks met de kwestie van doen heeft. Elektrisch Vloerverw .speedheat. Petitie voor behoud formatie Hogeberg Voorstanders van behoud van de formatie voor OSG De Hogeberg, kunnen een petitie onderteke nen. De actie is gestart op initia tief van Marjan de Groot (WD) en Nils Lely PvdA). Het doel wordt raadsbreed ondersteund. Aanleiding tot de actie is het besluit van minister van Onderwijs Marja van Bijsterveldt om de uitzonde ringpositie van de OSG op te hef fen en op het budget te korten. Hierdoor zou de OSG 2,5 formatie plaatsen moeten inleveren. 'De OSG staat echter nog steeds op een eiland', bepleit De Groot voort zetting van de uitzonderingsposi tie. De OSG wil het onderwijsaan bod zo breed mogelijk houden en het huidige VMBO-aanbod hand haven en vraagt de minister om af te zien van dit besluit. De petitie kan worden getekend via www. dehogeberg.nl en via www.petitie. nl. Bekendmakingen op pagina 18 Gemeente gesloten op 5 en 6 mei 2011 Informati e over aangiftes, afval routes en storingen vindt u bij de bekendma kingen en op www.texel.nl SNELCODE: 447 Garage Westend www.texelseautopagina.nl TEXELSEte'COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): TOMAHAWK Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 1