TEXELSE 7 COURANT Tevoko wint beslissingsduels en blijft in eerste klasse SVO boekt grote zege op Saenden Roeper en Maas sterk bij DVO Texel'94 heeft geen kind aan JVC slagen kampioen en het lukte alleen Mantje D2 bijna om een gelijkspel te halen. Afgelopen vrijdag won het team de kampioenswedstrijd met 5-1 van De Koog D1Met nog één wedstrijd te gaan heeft Mantje D1 een doelsaldo van 63. Het team promoveert volgend sei zoen naar de C-junioren. Op de foto het winnende team met staand coach 2 Ron Boogaard, Jesper van Bennekom, Cijs van der Wal, Jeffry Bakker, Wesley van den Berg en coach 1 Richard Bijpost en zit tend: Maxim van Ree, Ward Bak ker, Rik Bijpost en Luuk Boogaard. Liggend: Arco Uitgeest. Les van hockeyinternationals Zo'n 25 kinderen kregen zondag in sporthal Ons Genoegen in Den Burg les van het Nederlands damesteam floorball (unihockey). De dames waren een paar dagen op Texel om te trainen en dat werd afgesloten met een clinic voor de jeugd. Het damesteam was op uit nodiging van Remko Spelde (die uitkwam voor het Nederlands herenteam) naar het eiland geko men. Spelde is bevriend met Jorg Andree, de trainer van het dames team. De kinderen vonden het leuk, want het ging er soms fanatiek aan toe inde zaal. (Foto Jeroen van Hattum) Mantje D1 wint voorjaarscompetitie Mantje D1dat ook al de najaars- jaarscompetitie van het zaalvoetbal competitie won, heeft ook de voor- gewonnen. Het team werd onge- SVO heeft zaterdag op eigen veld weinig heel gelaten van hekken sluiter Saenden uit Wormerveer. De Oosterenders scoorden al voor rust drie keer en herhaal den die productie na de thee, waardoor de eindstand 6-0 werd. Gevierde man was Wim van der Meer, die vier doelpunten maak te. Coaches Marco Drijver en Jan Bloem moesten improviseren om een team op de been te brengen. Maar liefst zeven spelers hadden als gevolg van het paasweekeinde andere verplichtingen en konden daardoor niet voetballen. Geluk bij een ongeluk was dat het tweede elftal vrij had. Uit dit team zorgden Klaas Zuidewind en Kevin Betsema voor aanvulling. Ook routinier Rut- ger Zoetelief voegde zich bij de selectie. SVO ging voortvarend van start en had al in de tweede minuut op voorsprong kunnen komen. Ruud Hof kreeg na goed doorgaan aan de linkerkant door Chris Ellen een grote kans. Hij miste niet alleen het doel, maar schoot ook te hoog voor het vangnet, waardoor de bal in de buurt van garage Westend, honderd meter verderop, beland de. Twee minuten later maakte Hof zijn fout goed en scoorde hij als nog. De gastheren heersten, maar had den de pech dat de keeper van Saenden in grote vorm stak. Zelfs schoten van Dave Witte die anders in de kruising zouden zijn beland, werd op prachtige wijze door hem gekeerd. Sommige Oosterenders moesten even terugdenken aan de uitwedstrijd in Wormerveer, waarin de keeper van Saenden zijn ploeg met geweldige reddingen de over winning had bezorgd. Na een half uur werd het echter 2- 0. Dennis Daalder gaf een diepte pass op Jan-Willem Ellen, die op zijn beurt prachtig voorzette op Wim van der Meer, die eenvoudig kon intikken. Een paar minuten voor rust ging de verdediging van Saenden in de fout. Opgejaagd door Van der Meer wilde de laatste man de bal terugtikken op zijn doelman, die echter net uit zijn doel was gekomen om te assiste ren. Pesterig pikte Van der Meer de bal op, legde 'm stil op de doellijn en kopte raakte: 3-0. Met Rutger Zoetelief en Klaas Zui dewind als vervangers van Jan- Willem Ellen en Fedor van Elk had SVO het in het eerste kwartier na rust minder gemakkelijk. Saenden was iets gretiger, zonder echter grote kansen te creëren. De jarige keeper Pieter Duinker had maar weinig te doen. Ondanks het war me weer namen de Oosterenders het heft daarna weer stevig in han den. Ze speelden de bal vlot rond, terwijl het geloof in een goed resul taat bij Saenden langzaam weg vloeide. In het laatste half uur kre gen de circa honderd toeschouwers nog drie doelpunten te zien, twee van Van der Meer en één van Hof, en werd de tegenstander bij vlagen compleet van het veld gespeeld. Komende zaterdag is SVO vrij. Door twee beslissingswedstrij den met 2-1 te winnen, heeft het eerste herenteam van volleybal vereniging Tevoko het verblijf in de eerste klasse met minimaal één jaar verlengd. Het werd een bloedstollende mid dag voor Tevoko, dat zaterdag in de Niedorphal in Winkel twee teams van de vereniging Wham Wham uit Zwaag trof en met beide moest zien af te rekenen. Dat de Texelaars wederom geen wissel spelers hadden, werd vooraf als een grote handicap gezien. Tevoko begon tegen het tweede team van Wham Wham, bestaand uit jonge en enthousiaste spelers. Ondanks al hun routine hadden de Texelaars duidelijk last van zenu wen. Ze maakten veel servicefou- ten en kwamen mede daardoor niet goed in hun spel. Gevolg was dat de eerste set verloren ging: 22- 25. In de tweede set liep het wat beter bij Tevoko. Met een gevarieerde aanval werd Wham Wham met 25- 21 op de knieën gedwongen. Omdat het bij promotie-degrada tiewedstrijden om slechts twee gewonnen sets gaat, moest de derde de beslissing brengen. Al snel zag het er voor de Texelaars erg somber uit. Door slordig spel liepen ze tegen een achterstand op. Bij de stand 10-14 had de tegenstander uit Zwaag vier match points. Deze werden echter één voor één weggewerkt, waarna Tevoko uiteindelijk met 16-14 de set en daarmee de wedstrijd won. Daarna volgde de wedstrijd tegen Wham Wham 1dat in de tweede klasse op de tweede plaats was geëindigd. Dit leek een sterker team, vooral aanvallend, dan Wham Wham 2. De wedstrijd ken de een vergelijkbaar scenario. In de eerste set werden de Texelaars met 18-25 gedecideerd aan de kant gezet. In de tweede set waren de krachtsverschillen een stuk klei ner, maar leek Wham Wham toch uit te lopen naar een beslissende voorsprong. Bij 22-24 had het Zwaagse team twee matchpoints. Maar opnieuw wist Tevoko deze weg te werken, om zich alsnog naar de setwinst (26-24) te slaan. Ook de laatste set was er één van wisselende kansen. Halverwege namen de Texelaars toch een voor sprong, om uiteindelijk met het kleinst mogelijke verschil (15-13) te winnen. Alle zes kampioenen van DVO in beeld: Arie de Veij, Jack Bruin, Harm de Vries, Henk Roeper, Cees Maas en Cees Mets sr. Het biljartseizoen bij DVO werd afgesloten met een libre- en een driebandentoernooi. Het libre- toernooi werd gewonnen door Henk Roeper, Cees Maas eiste de Piet de Graafbokaal bij het driebanden op. In de slotfase van het biljartseizoen bij DVO eist Henk Roeper alle aan dacht op. Met zijn verzorgde spel is de sympathieke buschauffeur bijna niet te kloppen. Hij bezorgde de organisatie zelfs hoofdbrekens, door ervoor te zorgen dat hij op de slotavond om drie titels zou moe ten strijden, waardoor hij en Cees Maas die avond zeven partijen zouden moeten spelen. Dat was de organisatie ook teveel van het goe de en dus werd het wedstrijdsche ma alsnog omgegooid. Gedurende het seizoen stonden drie reguliere titels op het spel. Bij het bandstoten was Arie de Veij op de voorlaatste avond al zeker van zijn kampioenschap. Hij zette met solide spel Henk Prins opzij en legde daarmee met een moyenne van 0,84 beslag op de eerste plaats. Bij het driebanden was Cees Mets sr. al een aantal weken favoriet. Ab-Jan Witte, die een gemiddelde van 0,700 moest halen, bleef een tijd lang goed in het spoor, maar terwijl Witte de afgelopen drie jaar de titel wist te veroveren, was dit keer de voorsprong van de ervaren Cees Mets voldoende om het kam pioenschap veilig te stellen.. De librecompetitie is in verband met het grote aantal deelnemers (41) verdeeld over twee avonden. De winnaars van de maandagpoule en de donderdagpoule, respectie velijk Henk Roeper en Harm de Vries, streden op de slotavond om de titel van algeheel librekampioen. In een spannende strijd greep Roe per de leiding, die hij vlak voor de finish aan De Vries moest afstaan. Net op tijd scoorde Roeper een slotserie van vijf en ging alsnog als winnaar over de streep. De acht periodekampioenen van het libreseizoen streden op de slot avond om de Wim Vendelbokaal. Samen met het libretoernooi en het driebandentoernooi om de Piet de Graaf bokaal vormt dit drieluik het toetje voor de biljarters van DVO. Jack Bruin was vanaf het begin goed in vorm en won alle vier zijn partijen met een moyenne van krap twee en was daarmee te sterk voor de rest van het speelveld. Bruin werd hiermee voor het tweede achtereenvolgende jaar winnaar van de Vendelbokaal. De in zwart en blauw gestoken spelers van JVC konden het lang niet bolwerken tegen Texel'94. (Foto witlam sangers) Texel'94 heeft zonder veel moei te van JVC uit Julianadorp gewonnen. Op eigen veld werd het maandag tweede paasdag 2-0, een uitslag die eigenlijk geen recht deed aan de werkelijke krachtsverhoudingen. In de aanvangsfase probeerden de bezoekers er nog wel iets van te maken. Maar daarna namen de Texelaars het initiatief en combi neerden ze er met regelmatig goed voetbal lustig op los. Opvallend is de wijze waarop verdediger Ruben Duinker zich in de tijd heeft ontwik keld. Hij ontpopt zich steeds meer als de motor en leider van het elf tal. Zijn teamgenoten worden hier positief door beïnvloed en maken een flinke groeiperiode door. De mannen van trainer Martin Koorn rukten door deze overwinning op naar de zesde plaats en maken ook nog kans op de derde periode- titel. Voor Lesley Koning leek de wed strijd op een teleurstelling uit te draaien. Na vijf minuten kwam hij in botsing met de doelman van JVC, waarbij de jonge Texelse aanvaller geblesseerd raakte. Na te zijn opgelapt, kon hij echter weer ver der. Vlak erop scoorde Jeroen Vla ming na een loepzuivere voorzet van Matthijs de Lugt 1-0. Van dichtbij schoof hij de bal langs de doelman in de linkerbenedenhoek. In het vervolg kreeg de thuisclub nog meer kansen, maar de zuiver heid ontbrak. Vaak kwam de laat ste pass niet op de plaats van bestemming. Hierdoor bleef het spannend, al leken de gasten zich niet erg druk te maken. Aan hun spel was duidelijk te zien dat er in deze competitie voor hen niets meer te halen is. JVC speelde zon der enige creativiteit. Jammer was ook dat door de talrijke blessure behandelingen het tempo enigs zins uit de wedstrijd werd gehaald. Eén van de beste spelers aan Texelse kant was Sander de Haan. Met zijn snelle acties vanaf de rechterkant was hij een plaag voor de verdediging van JVC. Ook de andere Texelaars speelden fel, met geloof in eigen kunnen. Tegen het einde van de eerste helft zakte de wedstrijd wat in. Het was begrijpe lijk dat de spelers bij de zomerse temperaturen naar de thee ver langden. De tweede helft kende een rom melig begin. Het spel golfde op en neer, zonder dat zich veel kansrijke situaties voor de doelen voorde den. 'Er was sprake van onsamen hangend spel zonder hoogtepun ten', noteerde correspondent Jan Heethuis. Omstreeks de 65ste minuut maakten Lesley Koning en Jeroen Vlaming plaats voor Joey van der Vis en Jordy Uriot. Hier door ontstond wat meer leven in de brouwerij. Twintig minuten voor het einde bereikte een voorzet van af rechts van Ralph Slik de vrij staande Uriot. Met een simpele hoofdknik drukte hij de bal in het vijandelijke doel (2-0). Kort erop ging een fraai lobje van Sander de Haan net naast. Texel'94 nam hierna gas terug, zonder dat JVC daar van kon pro fiteren. Niet vaker dan één keer, in de 75ste minuut, kwam de ploeg in de buurt van het Texelse doel. Kee per Alexander Smit, die verder een makkie had, kon met een duik een doelpunt voorkomen. Tien minuten voor het einde schoot Joey van der Vis nog eens naast het doel van de gasten. Zondag 1 mei speelt Texel'94 thuis tegen Con Zelo uit Waarland. Deze wedstrijd kan bepalend zijn welke ploeg er met de derde periodetitel gaat strijken. DONDERDAG 28 APRIL 2011 Voetbalprogramma Zaterdag 30 april: Geen programma ivm Koninginnedag. Zondag 1 mei: Texel '94-Con Zelo 14.00 De Koog-Dirkshorn 14.00 Succes-ZDH 14.00 Foresters 4-Texel'94 2 11.00 JVC 5-Texel'94 3 11.00 Texel '94 DA1 -Berdos DA1 12.00 Oosterend DA1-Flevo DA1 12.00 Texelse recreatiecompetitie: Geen programma ivm voorjaarsvakan- Voetbaluitslagen Donderdag 21 april: Texelse pupillencompetitie: Uverpool-SVO F 2-2 AC Milan-Sampdoria 0-3 AS Roma-Juventus 4-9 Napoli-Fiorentina 8-3 Zaterdag 23 april: Oosterend-Saenden 6-0 Succes D2-Texel'94 D2 0-4 Texelse pupillencompetitie: Everton-Chelsea 0-10 SVO E-AC Milan 10-3 ZDH E-AS Roma 2-2 Maandag 25 april: Texel'94-JVC 2-0 Stijn Arends vijfde op NK Stijn Arends is bij de Nederland se kampioenschappen turnen in de vierde divisie, die zaterdag in Rijssen werden gehouden, op de vijfde plaats geëindigd. De jonge Texelaar leverde een uit stekende prestatie. Extra knap omdat hij het zonder zijn trainer, Abdou Bahrini, moest stellen, die bij regiokampioenschappen in Amsterdam acht van zijn andere pupillen begeleidde. Stijn, lid van het Kobeko-team van de turnselectie van GVT, begon met de sprong. Het werd een mooie salto, beoordeeld met een score van 18,30. Ook op de andere toestellen deed hij het uitstekend. Op brug haalde hij 16,90, op rek 17,55, op vloer 16,65 en op het onderdeel ringen 17,30. Zijn hoog ste cijfer behaalde hij bij voltige: 19,60. Met een totaal van 106,30 punten was dit goed voor een vijf de plaats in een deelnemersveld van 28 turners. Verlies voor damesgolfers Het dames-dubbel 9 team van golfclub De Texelse heeft zater dag in Heiloo met 8-26 verloren van De Westfriese. Drie dames behaalden winst. Gerri Bolier verloor de eerste negen holes, maar behaalde drie punten door de tweede negen holes te winnen. Ook Gerda Bloem verloor de eerste negen holes, maar behaalde vier punten op de tweede negen. En Brigitte van der Velde behaalde nog een punt door op de eerste negen holes gelijk te spelen. Petra Keijser, Ineke Bouwman en Marian van der Ploeg verloren uit eindelijk beide partijen. Het dames-seniorenteam speelde met een invaller. Janneke Kamp stra werd vervangen door Margreet de Graaff. Op papier was de tegen stander sterker en het Texelse team had in de singels dan ook geen schijn van kans. Alleen Elly Boors- man wist haar partij te winnen. Ook in de 'four ball-better ball' werden punten behaald. Piet van der Vis wint Paastoernooi Piet van der Vis heeft maandag met 69 punten het Paastoernooi van Jeu de boulesclub Strend gewonnen. Genietend van het mooie weer streden zestien leden drie wedstrijden lang op het scherp van de snede. Uitslag: 1-Piet van der Vis 69 punten; 2.Harrie van de Wetering 58 pnt.; 3.Simon Bremer 56; 4.Piet Heerschap 48; 5.Jan Visser 46; 6.Magda Boonman 44; 7.Niels Haastrecht 41; 8.Dorien Haastrecht 35; 9.Joop Kra mer 34; 10.Kees Drijver 33; H.Gerie Daal der 31; 12.Ben Daalder en MagdaGooyers 30; 14.Ate Sijtsma 26; 15.Hennie Koning 24.16.lna Kramer 19.

Texelsche Courant | 2011 | | pagina 7